PDA

View Full Version : Alfa 145 TD проблем имобилайзър



Kovachev
08-04-2009, 22:34
Здравейте, съвсем нов съм във вашият форум.Принуден съм да се обърна към вас, от русе съм и изглежда не мога да попадна на точният специалист.Имам алфа 145 1.9 ТД, клима и ала бала... проблемът е в това че когато запаля двигателят колата ми се движи перфектно няма проблеми, но на таблото ми свети лампата "CODE" При условие че никога не съм ползвал имобилайзъра а дистанционното само свети и нищо не прави.Лампата за подгрявката постоянно мига и като тръгна да карам като се включи турбината и лампата на подгрева угасва и повече не се включва.Като си включа климатика и някакво реле се чува да препуква и климатика не работи.И най-накрая но най интересното е че като дам мигач независимо на къде, на ляво или на дясно светват всички светлини, мигачи, стопове , трети стоп и започват да мигат.Гледаха я в два сервиза смениха ми една крушка на габарит и това беше :) Ако някой е имал подобен проблем моля да даде някакъв съвет.Благодаря на всички предварително :drunk:

Satanism
10-04-2009, 16:31
Лампата за подгревните свещи мига, когато не всички работят :)

За другото....определено ще ти трябва добър електричар да ти разплете веригите....
А за имобилайзера, и на мен ми се е случвало с Ланчата...когато е студено

Vlado_PK
10-04-2009, 18:11
За светлините отзад на мен на бравото ми беше така и се оказа че е замасила буксата която влиза в стоповете свали я почисти я хубаво и виж някоя обувка вътре да не е нагоряла или клеясала и я смени чувал съм също че имало някво реле за задните светлини което правело проблеми но повече не съм запознат!

soldier
11-04-2009, 20:46
За лампата "CODE", при мен свети постоянно и съответно нямам имобилайзер. Не го мисли карай си я така щом върви

Bobo
12-04-2009, 02:52
За лампата "CODE", при мен свети постоянно и съответно нямам имобилайзер. Не го мисли карай си я така щом върви

При ТД се шунтира лесно иммо-то най-вероятно така е при вас ;)

soldier
12-04-2009, 13:20
При ТД се шунтира лесно иммо-то най-вероятно така е при вас ;)
Ми то стария собственик ми каза, че нещо такова и каза да не го мисля ;)
Сега поне правенето на ключ ми е евтино

455115
12-04-2009, 20:20
Климатика не работи когато няма достатъчно налягане на фреона,виж при компресора на тръбичката има 2 капачки малко по-големи от тези на гумите.Развии едната и натисни много леко вентила вътре ако изпуска фреон значи е нещо по ел. инсталацията,ако няма фреон ходи при някой дето се занимава с климатици да ти сложи оцветител и малко фреон, за да видиш от къде изпуска!

victtorbg
13-04-2009, 01:44
това с оцветителя е бошлаф работа.мойта правеше същото,отпред при радиатота има едно черно блокче което подава 12в на релетата за климата които са зад жабката-аз прехвърлих оперативната верига от едното реле към другото и сега е ок.

455115
13-04-2009, 08:46
това с оцветителя е бошлаф работа.мойта правеше същото,отпред при радиатота има едно черно блокче което подава 12в на релетата за климата които са зад жабката-аз прехвърлих оперативната верига от едното реле към другото и сега е ок.

Ако говориш за датчика на дехидратора,той точно изключва 12v за да не се пуска климатика ако няма налягане на фреона!

Kovachev
14-04-2009, 21:09
Значи за задните светлини всичко е сменено вадих ги още същата вечер като я взех защото като я регистрирах в КАТ ме смъкнаха от канала заради единият габарит и оправих всички светлини отзад, почистих гнездата и прочие.Ходих в един сервиз...гледаха гледаха казаха ми че имам четири кабела под капака откачени и решиха че не разбират до толкова че да пипат и ме отпратиха, вторият сервиз същот така на третият, който имаше един голям надпис отгоре "ЕЛ.Инсталации на автомобили" тръгнаха да ми разглобяват таблото, пипаха пипаха нищо не направиха сглобиха я и тази сутрин като отивах на работа както си карам, музиката ми свири, таблото свети изведнъж всичко угасна а колата работи...ама всичко стрелката на горивото ми падна до долу....след като ми затвориха таблото и ми прибраха конзолата където е часовника вече нямам и часовник.Незнам вече къде да отида допитвам се до всеки приятел който има кола да препоръча някой за инсталацията....но... така и не попаднах.Единственото което успях да разбера от толкова много обикаляне е че някоя маса се е откачила или обратното, но не мога да открия някой кадърен да открие повредата... пък и с моята работа от 8 до 20 часа нямам много време да обикалям.Благодаря все пак на всички, които успяха да оставят коментар по темата.Продължавам търсенето :crazy:

toshko146
08-05-2009, 15:38
пргледай всички букси и замасяващи кабели за да става такава цветомузика ти се губят масите, свали таблото и намести всички куплунзи вероятно правят лоша връзка и от вибраций се разместват

DerMeister
08-05-2009, 15:43
Според мен някой "разбирач" от сервиз за авто ел.инсталции е "оправил" имобилайзера и е осрал цялата инсталация, щом като дадеш мигач става дискотека.... Съвет за майстор извън София не мога да ти дам за съжаление.