PDA

View Full Version : Раздел "Продава"



ShoxXx
09-04-2009, 00:06
Безумно е да има 15 теми със статут Sticky, които да се отварят и на 2-рата и на 3-тата страница и т.н.

Много е неудобно и безмислено. Така за ден обявите се събират на 4 страници.

Furious 155
09-04-2009, 00:42
подкрепям. Нека закачените обяви да са само на 1-ва страница!

raiders
09-04-2009, 23:07
Отдавна го казах и аз това...

diapper
10-04-2009, 01:19
Или да се направи както е в Опел форума (по случайност влезнах там за услуга на фр да не ме линчувате)

http://www.opelclub-bg.com/forum/

pininfarina
12-04-2009, 21:47
Безумно е да има 15 теми със статут Sticky, които да се отварят и на 2-рата и на 3-тата страница и т.н.

Много е неудобно и безмислено. Така за ден обявите се събират на 4 страници.


Много си прав колега, и аз подкрепям това да се промени.

Neokill
21-04-2009, 21:17
Това за което се отнася темата го подкрепям на 100%.
Пък и да не отварям нова тема само леееко да спомена за едно две дразнещи неща:
1. Допълнението относно правилата в раздел ,, Продава" е забито на ...... под всичко друго "важно". По-правилно е да бъде НАЙ-ОТГОРЕ в известия и даже да се допълнят тези правила с допълненията.
2. Относно пак това допълнение нищо не пише за ,,Ъп" в деня на пускане на обявата. Както споменах на старата лисица аз от подразбирания не разбирам когато си противоречат с интересите ми!!!
Поздрави от на чайките ..... :spiteful::spiteful::spiteful:

Old Fox
21-04-2009, 21:39
И така:
1) Допълнението към правилата е маркирано като важна тема и има иконка "!". Вярно че не е най-отгоре, но много добре се вижда. То и затова не се наказват потребители пускащи повече от един ъп за 24 часа, а само им се обръща внимание и им се пуска линк към темата.
2) Предложил съм за гласуване допълнение към правилата самата тема да се третира като ъп. Вярвам, че ще се приеме и ще бъде добавено към правилата.
Все пак това правило е в полза на всички потребители.

hsr
22-04-2009, 07:37
Правилата в раздел "Продава" са публикувани два пъти- като "важна тема" и като "известие".
Когато мод екипа одобри допълнението за ЪП-вете, аз го публикувах във "важната тема" .
Ако някой се съмнява, лесно може да провери :arrow: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=3102 вижте датата на поста ми !
Отделно публикувах "важна тема" " Допълнение към правилата. Моля всички потребители да го прочетат !!!" и съм писал, че ако някой не е разбрал или иска да пита нещо там е мястото, което няма как да стане ако темата беше със статус "извастие".
Така се дава възможност допълнението да се обсъди с потребителите, ако има нещо неясно-да се изясни, при нужда да се добави още нещо (като например това, обявите да не се ЪП-ват в деня на публикуването им) и накрая да се направи една окончателна формулировка, която да се добави вече в завършен вид към правилата на раздела.

Neokill
25-04-2009, 22:29
Добре де нека си стои темата като важна, но нека се допълни и най отгоре темата в ,,известие". Мислиш ли че някой който е прочел най-отгоре Правилата ще търси надолу някакви допълнения. И добавете че пъвият Ъп може да се прави 24 часа след пускането на обявата :)

victtorbg
27-04-2009, 13:09
Безумно е да има 15 теми със статут Sticky, които да се отварят и на 2-рата и на 3-тата страница и т.н.

Много е неудобно и безмислено. Така за ден обявите се събират на 4 страници.

Хората за това си плащат!

ShoxXx
09-05-2009, 11:04
Определено много по-добре от теб знам за какво си плащат хората, така че не се обади много на място.

Браво на модераторите за добре свършената работа! Един месец явно не е достатъчен за да се вземе такова важно решение! :bg:

victtorbg
10-05-2009, 19:03
Определено много по-добре от теб знам за какво си плащат хората, така че не се обади много на място.

Браво на модераторите за добре свършената работа! Един месец явно не е достатъчен за да се вземе такова важно решение! :bg:

Сигурно знаеш по-добре от мен и аз за какво съм си платил...

ShoxXx
11-05-2009, 00:21
Става все по-тъжно...знам си аз да не пиша.

Иначе перфектно знам за какво плащаш, защото аз съм измислил правилата на раздела. ;)

lan
02-06-2009, 16:25
За да не отварям нова тема, а тази тук така или иначе е за раздел "Продава", та в съгласно правилата за раздел "Продава" и по -точно обявите с комерсиална цел, в които пише следното:
"От 01.01.2008 всички обяви с комерисален характер стават платени. Таксата за обявите е съответно
120лв за период от 6 месеца
180лв за период от 12 месеца"
Въпросът ми е, не е ли с комерсиална цел пускането на адски много обяви от един потребител, който в определен момент ъп-ва всичките си обяви?
В момента в раздел продава, на първа страница след платените обяви почти цялото пространство е заето с обявите на един от колегите. Моите уважения, но това според мен е малко некоректно към другите потребители на форума.

Old Fox
02-06-2009, 16:55
Принципно да, но не съвсем.
Въпросният колега има 8 обяви, но са за дребни прстотиики. Обще взето за неща, които се продават от една кола когато е на части. Това са конкретни обяви за конкретни неща(точно определен брой), който се разпродават.
Комерсиалността се определя от характера на обявата, а не толкова от техния брой.
Например мога да си пордавам в отделни обяви пожарогасителя, предните седалки и стария бойлер на баба ми, но това не са комерсиални обяви. Но ако продавам седалки по принцип това е комерсиално, въпреки че е само в една обява.

Kris
02-06-2009, 17:02
И на мен ми направи впечатление. Може би трябва да има някакво ограничение за пускане на теми в раздела "продава" от един потребител, или поне ъпването на всичките едновременно.

lan
02-06-2009, 18:17
Вие решавате, просто мисля, че не е коректно към другите потребители - за всяка част отделна тема... :dunno:

Old Fox
02-06-2009, 19:09
Е да наистина са малко множко темите и заемат място - съгласен съм. Но пък не са комерсиални. Каквото и да се реши все ще има някой недоволен.

pent
02-06-2009, 22:57
шшш аз ви го казах още едно време специално за тоя раздел, и решенито е просто... ама тряя някой да го пипне!