PDA

View Full Version : мнения за алфа 146 1.6ts 120hp



vankichaaaa
09-04-2009, 01:46
Така, Първо здравейте колеги.За първи път пиша във форума.Мисля да си купувам алфа ромео 146 1.6ts 120hp 99година. Малко помощ няма да ми е излишна от вас.Моля всички, ако някой е карал такава кола или има такава да пише съответно впчатленията си както така и разочарованията си , говоря за мотор(този който посочих) сполучлив ли е скъпи ли са частите как е поведението и на пътя , разход ,комфорт ,динамика абе общо взето всичко за количката. И също така на тази алфа за която ви говоря не пише колко кубика е отдзад.. как мога да проверя дали не ме лъжат вместо да е 1.6 да е 1.4 видях че си говорихте за някъкви номера на но почти нищо не ми е ясно.Благодаря предварително колеги :th_up::clap::bowdown:

Speeder
09-04-2009, 09:44
VIN номера го има на алуминиевата табелка под предния капак.
Започва с ZAR******.
Може да го провериш в базата данни за италиански коли ePER в някой сайт или да си я изтеглиш.
Търсачката върши работа. Има много информация за тези коли.
Успех с покупката!

Satanism
09-04-2009, 10:55
ми...между 120 и 103 коня определено би трябвало да можеш да го усетиш :)
иначе....аз бих търсил 1.8ца мотор :)
1.6цата ми е малко спряла в определени моменти

vankichaaaa
09-04-2009, 14:32
:) и ти ли имаш 1.6 тс колко е разхода ти?(ако си засичал) .Аз съм карал само 1.6 тс и сякаш добре беше мотора..ама то пак трябва да се закачи на елкон за да се видят евентуални грешки.

vankichaaaa
09-04-2009, 14:35
speeder мерси за инфото :) сега ако някои си каже и мнението за колата както посочих по горе ще е супер :):flirt:

georgyg
09-04-2009, 15:39
Колега, тези неща са писани многократно.
Като цяло колата гори 11+ градско, частите са и скъпи и според мен не е за първа кола. Визията е чудесна, но е сложна за подръжка и си изисква средства. Ако твърдо си решил 145/6-ца търси JTD ако не си вземи Фиат Пунто - чудесен автомобил за първа кола.

За цените на частите има стикната тема и можеш да направиш справка.

trouble
09-04-2009, 15:46
Не знам какво чак толкова е лошо в една 146 1.6 1999 г. 120 к.с. Колата е с новия фейслифт и е чудесна. Ако попаднеш на читав екземпляр, няма да даваш грешни пари...а и динамиката на колата си е съвсем прилична....

vankichaaaa
09-04-2009, 16:01
е добре колеги с колко са по скъпи частите на Алфа от колкото на другите коли всеки с това ме плаши,дайте някой пример(марка с марка) и кои са най-често сменяните части на алфа (в общ план):flirt:

nhg
09-04-2009, 16:08
ееееее, колега, попрочети малко теми, особено в този раздел и в общ технически е изписано доста, има и цени на части
айде и да се похвалиш

georgyg
09-04-2009, 16:11
Предполагам, че това ще ти е първата кола, като гледам в профила ти че си на 18.
В сравнение с Фиат Пунто - свещи 20-30 лв и кабели 60-80 лв, при Алфата свещи 200 лв кабели още 200 лв.
Разните дребни неща като съединител са х2 за Алфата, разхода е поне 2-3 литра повече, термостат е поне 2-3 пъти по скъп. Ходовата част е евтина и на двете, като на Алфата е в пъти по здрава.
По двигателя обаче нещата са различни - данъка на алфата ще ти е към 160-200 лв годишно, абе прави си сметка, а Пунтото ако е под 100 к.с. ще е 30-40 лв.

Ако изкарваш добри пари, съм твърдо за Алфата, освен ако Пунтото не е ГТ.

vankichaaaa
09-04-2009, 16:58
еми ще се моля да не се чупят скъпите части и колега казваш че свещите че ми излязат 200лв (на колко време се сменят и как да разбера дали някоя от свещите ми не работи).Апък има и свещи за 15.80 също ще вършат работа нали все пак ако нямаше да вършат нямаше да се произвеждат.Незнам какви са тези 200 лв.

Satanism
09-04-2009, 17:11
:) и ти ли имаш 1.6 тс колко е разхода ти?(ако си засичал) .Аз съм карал само 1.6 тс и сякаш добре беше мотора..ама то пак трябва да се закачи на елкон за да се видят евентуални грешки.

Разхода ми в града е бил всичко между 8 и 16... :)
В София обикновено 10...

Извън града 6.5-8..зависи колко я натискаш.Но моята е с чип и харчи малко по-малко


Бтв аз си сложих свещи бош за 60лв със смяната...и си е екстра вече 20,000км.Не е задължително да слагаш свещи по 200лв :)

georgyg
09-04-2009, 17:31
Забравих ад добавя, че първоначалното обслужване на колата започва от 500 лв и може да стигне 1000 без проблем.

За Добрич не знам как са ви сервизите, но ще ги научиш.

Като цяло ако си решил да я взимаш, се мятай, а пък после ще я мислиш, но имай в предвид, че колата изисква минимум 100 лв на месац без горивото. В т.ч. данък, преглед, каско и Г.О. но това е за всяка кола, така че избери я внимателно, поне има доста солиден избор на пазара в момента. Закарай я на сервиз задължително преди покупката.

vankichaaaa
09-04-2009, 18:41
как 100 лв на месец те данъците прегледите каското и г.о се плащат един път за цяла година.И като я закарам на сервиз ще я качат на елкон и ко толкоз ще разберат..(ако имаш впредвид сервиз(елкон))

Todorov213
09-04-2009, 21:11
Ами ще видят в какво състояние са ти свещи, бобини, кабели, дебитомер, термостат, лам.сонда - тия неща, ако ги смениш наведнъж отиват на 1 500лв, че и повече!


:prescription:

vankichaaaa
09-04-2009, 23:42
разбирам колега благодарности,но тази диагностика дали ще може да отчете състоятно на тези части които каза(защото знам,че на някой коли компютъра е толкова слаб че почти нищо не може да отчете диагностиката.. говоря за форд)значи на алфата ще види в какво състояние са тези части така ли да го разбирам :)

Satanism
10-04-2009, 00:04
Ами ще видят в какво състояние са ти свещи, бобини, кабели, дебитомер, термостат, лам.сонда - тия неща, ако ги смениш наведнъж отиват на 1 500лв, че и повече!


:prescription:
Хм.....
Свещи 100лв, кабели още толкова...бобините не знам колко струват, ама аз дебитомера си го взех за 200лв, термостата за 80, а ламбда сондата за 180...дотук без бобините 6-700лв...половината от тях са или за 10лв труд или сам можеш да си ги сложиш и без да си Енженер...къде ги видя тея 1500?!Стига плашихте човека...
Иначе термостата и без компютър се хваща, ламбда сондата излиза като грешка, а за дебитомера трябва някой да разбира как се лови :)
Свещи и кабели и т.н, ако имаш проблем, ще разбереш и без компютъра...

Виж, един развален вариатор вече би бил по-сериозен разход....или едно разбито окачване....

Todorov213
10-04-2009, 00:10
Чисто нова бобина струва около 130 лв. ако искаш качествени свещи-поне 230лв, дебитомера е минимум 420 лв нов-твоя не знам какъв, обаче ако занапред ми потрябва ще се обърна към теб да ми намериш за 200 лв. стига да е качествен! Да не забравяме и труда, както и ремъци, ролки и т.н!

Todorov213
10-04-2009, 00:16
разбирам колега благодарности,но тази диагностика дали ще може да отчете състоятно на тези части които каза(защото знам,че на някой коли компютъра е толкова слаб че почти нищо не може да отчете диагностиката.. говоря за форд)значи на алфата ще види в какво състояние са тези части така ли да го разбирам :)

Виждам, че си от Добрич-отиди в сервиза на Дим.Ковачев, който е на 50 метра по-надолу в ляво от т.нар. Опитно поле. Там са добри в диагностиката и въобще в прегледа на автомобилите! Досега винаги преди да си купя кола съм я водил там и никога не съм оставал разочарован!

Satanism
10-04-2009, 00:17
Чисто нова бобина струва около 130 лв. ако искаш качествени свещи-поне 230лв, дебитомера е минимум 420 лв нов-твоя не знам какъв, обаче ако занапред ми потрябва ще се обърна към теб да ми намериш за 200 лв. стига да е качествен!

Твоя ако завършва на 111 или там квото беше може и 700лв да е нов.
С 1.6ТС(мисля на 019 завършваше номера) е доста различна работата.Тук из форума хора продават оригинални нови БОШ-овски по 131лв.Това е новата доставна цена от около година насам....
Свещи качествени, ако за вас качествените свещи са само Денсо Иридиум, сигурно са 230лв...ама аз ти гарантирам, че алфите вървят еднакво добре и с 4 пъти по-евтини свещи...стига да не са менте.

Todorov213
10-04-2009, 00:24
Може и да си прав. Истината, е че поддръжката и въобще удоволствието да караш Алфа излизат скъпи, затова е добре да се мине предварително диагностика!

vankichaaaa
10-04-2009, 00:28
добре мерси много за съветите момчета.Todorov213 ще имам грижата да отида там където ми каза дано не ми вземат много пари за диагностиката а като цяло частите не са никак евтини...дано не се налага да сменям нещо..апък за свещите за 15,80 имало свещи които предполагам че ще свършат работа.А относно останалите части кабели дебитомер вариатор ламбда сонда и т.н цените са ужасяващо скъпи дано да не се наложи да се сменят тези части.И последно въпросче колеги: Иконите на кои развалени части по колата ми излизат на таблото,тоест коя част като ми се развали или не е в ред ще ми изпише на таблото :drive: :)

Todorov213
10-04-2009, 00:43
Прочети тази тема: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27463 Надявам се да ти е полезна!

vankichaaaa
10-04-2009, 01:52
Колега хиляди благодарности :) помогна ми много

PEPI-2ALFA
10-04-2009, 09:00
Ако още не си избрал конкретна кола виж какво продавам:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=32229

georgyg
10-04-2009, 09:01
как 100 лв на месец те данъците прегледите каското и г.о се плащат един път за цяла година.И като я закарам на сервиз ще я качат на елкон и ко толкоз ще разберат..(ако имаш впредвид сервиз(елкон))

Среднно месечно толково излизат.

Каско 300+, ГО 130, Данък 200, Масло и филтри 120 и други дребни неща като смяна на гуми, автомивки и си е едно 1000 лв на година.

А колегата горе (Satanism) да се сети че има ремъци и ролки 500 лв и вариатор цял още 300 и като добавиш разните датчици, както и ако смениш всички течности в колата - антифриз, масло на скоростите и т.н.

Карам я колата вече пета година та ми е ясно кое колко струва :go: и колко излиза, а и си водя детайлна статистика през годините.

Satanism
10-04-2009, 09:43
Среднно месечно толково излизат.

Каско 300+, ГО 130, Данък 200, Масло и филтри 120 и други дребни неща като смяна на гуми, автомивки и си е едно 1000 лв на година.

А колегата горе (Satanism) да се сети че има ремъци и ролки 500 лв и вариатор цял още 300 и като добавиш разните датчици, както и ако смениш всички течности в колата - антифриз, масло на скоростите и т.н.

Карам я колата вече пета година та ми е ясно кое колко струва :go: и колко излиза, а и си водя детайлна статистика през годините.

А колегата сатанисм предполага, че като си купуваш кола си купуваш кола, а не гробница да я съжияваш....щото вие тука нахвърляхте 2/3 частите под капака за смяна..

Освен това колегата сатанисм и той кара от година вече алфа и е сменил бая повече от изброените неща, та и на него му е ясно за какво става дума... ;)

georgyg
10-04-2009, 10:25
За колегата горe да погледне тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28550 мисля е отлична оферта :)

DerMeister
10-04-2009, 10:27
Абе кво плашите човека?:razz: Всичко, което казахте е вярно, НО не е задължително да му се наложи да го направи. Ами дай да кажем така: смяна на двигател 1500лв., пребоядисване на цялата кола ХХХ лв и т.н. Първата година ще ти отидат 1000лв., ако колата е нормално амортизирана и не купиш някоя гробница. От там нататък поддръжката и всичко ще ти струва колкото на всяка друга кола в този клас и тази година, ако не и по-евтино, защото някои части са едва ли не без пари. Сравни с поддръжката на Голф 4 напраимер, даже Голф 3, въпреки, че те са бая по-стари. Ето какво съм писал в една тема:

Минуси:
- Много шумно окачване.
- Тракане и скърцане от интериора.
- Сложен и скъп за поддръжка двигател(вкл.инжекционна система)
- Много е ниска.

Плюсове:
- Красива и неостаряваща като дизайн.
- Добра динамика и звук от двигателя.
- Много добри спирачки.
- Отлично поведение на пътя.
- Много екстри за ниска цена.
- Много добър интериор, като пространство, удобство и функционалност.
- Евтини части по окачването.

За двигателя:
1.6 на 200 000км:
+харчи по книжка
+върви по книжка
+пали и работи перфектно
-харчи около 2л. масло на 10000км
-с пуснат климатик на извънградско при изпреварване си трябва яко обороти
+учудващо добре разпределена мощност според мен, ако не си фен на 400м. дръпки,
в града е пъргав дори до 4000об., дърпаш всички нормално каращи без дори да искаш,след 4000об почва да върви още повече, чак до 6800об.
+по магистралите върви супер, след 150км/ч е шумен, но не се замисля до 180, стига и 200. При високи скорости климатика не се усеща.
+с 4 човека,климатик и каране с 140-160км/ч дава 8.3л. на 100 км.
+-в София не качва над 12 на 100 дори зимата при интезивно и небабешко каране.
-поддръжката не е лесна и евтина, но не е и много скъпа. Все пак е високооборотен двигател с 120к.с. от 1.6 обем., не може да е като 1.4 моно с 60коня.
+много хубав звук и удоволствие от карането с този двигател. не може да се сравнява с някой голям и много мощен такъв, но изпъква на фона на средностатистическите коли,дори и с подобна мощност.

AntiLuuP
10-04-2009, 11:20
Карам същата 1.6 тс но е 98 година .... колата е жестока доволен съм от нея, за 1.6 върви зверски, жалкото е че в момента е в бокса поради нелеко ПТП... :small_cry::crybaby::crybaby::crybaby::crybaby:

vankichaaaa
10-04-2009, 21:28
Е добре не мога да ви разбера честно...Казвате ми кои части трябва да сменя..защо толкова помислихте че щом платя и си купя колата трябва да я вкарам в сервиза...не може ли просто колата да си е наред и да не сменям нищо на пръв план..аз няма да ходя в сметище и да я търся..Апък и + това ми изброявате вариатори ролки свещи и т.н..все едно на година трябва да ги сменям тези неща..казаха ми че вариатор се сменя на 150 000 км ... то ако си купиш кола и трябва да смениш ролки, ремъци, бобини, вариатор, дебитомер,ламбда сонда и тем подобни и скъпи неща аз трябва да дам поне 3-4 хиляди лева , а колата ми е струва средно 3000..:angry:

old alfist
10-04-2009, 22:10
Е добре не мога да ви разбера честно...Казвате ми кои части трябва да сменя..защо толкова помислихте че щом платя и си купя колата трябва да я вкарам в сервиза...не може ли просто колата да си е наред и да не сменям нищо на пръв план..аз няма да ходя в сметище и да я търся..Апък и + това ми изброявате вариатори ролки свещи и т.н..все едно на година трябва да ги сменям тези неща..казаха ми че вариатор се сменя на 150 000 км ... то ако си купиш кола и трябва да смениш ролки, ремъци, бобини, вариатор, дебитомер,ламбда сонда и тем подобни и скъпи неща аз трябва да дам поне 3-4 хиляди лева , а колата ми е струва средно 3000..:angry:
Ванкич, ако те кефи колата - взимай, ако не го направиш ще има нещо, което ще те кара да бъдеш неудовлетворен. 146 1,6 TS е много хубава количка - според мен този двигател е направен за това купе. Няма невъзможни неща по отношение на ремонта. Но знай, че в Италия Алфи не карат бедни хора, това че ние ги взимаме на смешни цени не значи, че подръжката им е смешна. До голяма степен зависи на какъв екземпляр ще попаднеш и след това как ще експлоатираш и поддържаш тази кола. Вече повече от четири години караме малката 146, като сме и навръткали над 40 000 км. Нищо по ходовата част не е сменяно, освен амортисьори, които ги хвърлих първоначално без да се интересувам от състоянието им. По двигателя освен чистене на сепаратор и дроселова клапа и смяна на ремонтния комплект на вариатора също нищо не е сменяно. Но знай, че това е благодарение на - 100 октанов бензин, хубави свещи и навременна смяна на течностите и филтрите, предписани от производителя. Не са сменяни нито ламбди, дебитометри, моторчета за празен ход и др. Не пести от консумативите, защото спестените пари ще ги дадеш наведнъж в един момент и ще си скъсаш нервите. Не се плаши, че малко майстори разбират от тези коли. Благодарение на форума, можеш да направиш много неща за колата или да насочиш и проконтролираш майсторите.

vankichaaaa
10-04-2009, 22:20
мерси за инфото old alfist.. но ме нерви това че още не съм я купил и всички ме вкараха в сервиза и ми изброиха за смяна целия двигател ( ако трябва да гледам от всеки каквото ми е казал... за смяна са над 10-12 части) и то солидно скъпи,аз разбирам че колегите ми казват кое се сменя и колко струва за което наистина съм им благодарен..ема защо трябва да и сменям нещо въобще като може и още 5 години да не се развали нищо..едва ли не като я купя и трябва да я вкарам в сервиз и да и сменя двигателя,който ще ми излезе 2 пъти по скъп от колата

BillyBoy`
10-04-2009, 23:22
Е добре не мога да ви разбера честно...Казвате ми кои части трябва да сменя..защо толкова помислихте че щом платя и си купя колата трябва да я вкарам в сервиза...не може ли просто колата да си е наред и да не сменям нищо на пръв план..аз няма да ходя в сметище и да я търся..Апък и + това ми изброявате вариатори ролки свещи и т.н..все едно на година трябва да ги сменям тези неща..казаха ми че вариатор се сменя на 150 000 км ... то ако си купиш кола и трябва да смениш ролки, ремъци, бобини, вариатор, дебитомер,ламбда сонда и тем подобни и скъпи неща аз трябва да дам поне 3-4 хиляди лева , а колата ми е струва средно 3000..:angry:
затова без да се чудиш си купи кола от колега от форума без да се чудиш хем ще си спестиш доста главоболия и ходене по мъките има във момента няколко автомобила които се продават на които поддръжката им e на ниво така че не се чуди ами грабваи някоя хубавица:) ти тея 3-4 хил. така или иначе ще ги дадеш въпрос на време някои дори сме дали и повече :)

Mury
11-04-2009, 14:58
мерси за инфото old alfist.. но ме нерви това че още не съм я купил и всички ме вкараха в сервиза и ми изброиха за смяна целия двигател ( ако трябва да гледам от всеки каквото ми е казал... за смяна са над 10-12 части) и то солидно скъпи,аз разбирам че колегите ми казват кое се сменя и колко струва за което наистина съм им благодарен..ема защо трябва да и сменям нещо въобще като може и още 5 години да не се развали нищо..едва ли не като я купя и трябва да я вкарам в сервиз и да и сменя двигателя,който ще ми излезе 2 пъти по скъп от колата

Повярвай ми че една 146-ца 99,ако ти я продават за 3000-4000,тя няма да е безпроблемна,сметни все пак тази кола,не е била по-скъпа от 500-1000 евра в Италия.100% ще има още малко неща за смяна,освен консумативите:bg::bg::bg:

Ma7e4k0
11-04-2009, 15:22
В италия, 146 2000година феис 1.4 тс алуминиеви рингове на секаде, и твърдяха че е на 24 000 км, за 1200 евро :)

Satanism
11-04-2009, 18:31
Аз моята за 4000лв я давам с все ксенона и музиката веднага :)

Absente_
11-04-2009, 18:31
помна един такъв , беше направил няколко страници с въпроси за 156ца 1.9ЖТД пак така му е първа кола. То не беше колко харчи, то не беше колко и струва това , колко струва онова... и си я купи за нещо от сорта на 5 бона и после направи ... 10 теми да обижда колата и като цяло алфите , то се оказа че и е преебана турбината, па скоростите, кво ли не беше , ебаси смешника напрао откачах като му вида некое мнение, за съжаление не си спомням как му беше ника.Ама според него Алфата му излезнала 10 бона още първия месец, и съдейки по темите в "Купува" имаше нещо такова.Тоя не спре да "храни" и да се ядосва че не си е зел немска кола , както го е бил съветвал баща му , и дедо му.

Та пич твойта тема започва да ми прилича на неговата , я земи си купи един голф 2ка или ако искаш по-гъзарско 3ка и нема да имаш проблем със скъпи части , с потдръжка и т.н... :go:

AntiLuuP
11-04-2009, 18:54
помна един такъв , беше направил няколко страници с въпроси за 156ца 1.9ЖТД пак така му е първа кола. То не беше колко харчи, то не беше колко и струва това , колко струва онова... и си я купи за нещо от сорта на 5 бона и после направи ... 10 теми да обижда колата и като цяло алфите , то се оказа че и е преебана турбината, па скоростите, кво ли не беше , ебаси смешника напрао откачах като му вида некое мнение, за съжаление не си спомням как му беше ника.Ама според него Алфата му излезнала 10 бона още първия месец, и съдейки по темите в "Купува" имаше нещо такова.Тоя не спре да "храни" и да се ядосва че не си е зел немска кола , както го е бил съветвал баща му , и дедо му.

Та пич твойта тема започва да ми прилича на неговата , я земи си купи един голф 2ка или ако искаш по-гъзарско 3ка и нема да имаш проблем със скъпи части , с потдръжка и т.н... :go:
Имаш право... евтиното винаги излиза по скъпо .... А сега мойта 146 ще ми излезе като 156 ама кво да направя така се е случило (птп) освен да започна да плюя ти луд ли си ... преди да се кача на алфа и аз не бях много за тях ама карах една 1.4 т.с. и казах че ще си купувам алфа тя летеше ..... а и вози много по добре от чисто ново поло .... а според наблюденията на майка - на "здрав разбирач" мойта алфа е по удобна за дълъг път от туарега на чуйчо ми тва като ми го каза ме уби ..... Е карайте си голфовете ....

Absente_
11-04-2009, 19:09
чуйчо ми
това сигурно е нещо между чичо и вуйчо
:drinking:

AntiLuuP
11-04-2009, 19:15
това сигурно е нещо между чичо и вуйчо
:drinking:
Е то направо си е Вуйчо ми :oops::biggrin::mrgreen:

vankichaaaa
11-04-2009, 20:30
разбирам ва .. ема всички таи ми казвате колко части трябва да сменя и колко стуват, все едно трябва като я купя и да се разпадне цялата буквално.Апък компетенции от такива като някой големи разбирачи неща ,щото в крайна сметка сме в този форум да си помагаме нали ?:furious::shoot:

vankichaaaa
11-04-2009, 20:53
Говоря по-точно за absente_ щото пич ти ако имаш много пари аз нямам никак даже а искам да си купя такава алфа..имам точно пари за нея .. защо сте такива хора не мога да разбера ..както и да е

AntiLuuP
11-04-2009, 20:54
разбирам ва .. ема всички таи ми казвате колко части трябва да сменя и колко стуват, все едно трябва като я купя и да се разпадне цялата буквално.Апък компетенции от такива като някой големи разбирачи неща ,щото в крайна сметка сме в този форум да си помагаме нали ?:furious::shoot:
Пич кво му се чудиш квато и кола да си вземеш ще трябва да мине през обслужване ... Чисто нова колада си купиш за да и важи гаранцията трябва да я облужваш само в оторизиран сервиз и то на точно определени километри сменяш каквото ти кажат ... всичко е на късмет... кола и жена се сменят!

AntiLuuP
11-04-2009, 20:57
Говоря по-точно за absente_ щото пич ти ако имаш много пари аз нямам никак даже а искам да си купя такава алфа..имам точно пари за нея .. защо сте такива хора не мога да разбера ..както и да е

Затва си вземи форумна кола ама пък наще вървят малко по скъпички но в 97% от случаите обслужени! Другия вариант си вземи боксер щом бюджета е ограничен ... 20 коня повече по малко не мисля че си тръгнал на съзтезание ;) И все пак ти си знаеш Успех!

Ma7e4k0
11-04-2009, 21:12
Аз за ежедневна карам 146 1.4 тс 2000година и ми идва малко слабичка, 1.6 ако беше щеше да ми е перфектно, но всеки според нуждите си :metal:

vankata_ll
11-04-2009, 21:23
Може ли да ти дам един приятелски съвет. Попрочети малко из форума, не само тази тема, а като цяло има много информация, която ще ти помогне да си изградиш собствено мнение. В началото си споменал за конкретен автомобил-много колеги казаха, задължително диагностика, и то при някой който знае какво да гледа. Много внимателно гледай колата да е читава, защото ако не е и после почнат проблеми, лошо ще ти стане. Ако имаш някакви съмнения, не го взимай, изчакай, поогледай, няма да останеш без кола. ;-)
Иначе колегата абсенте предполагам искаше да ти каже, че алфа въобще не е евтин автомобил за поддръжка и не е най-удачният избор за първа кола. Знам че е много примамлива с вид и ниска цена при джамбазина, но после има много разходи по нея. Пример ще ти дам, 300-320 лв ремъци и ролки, 60-70 лв масло с филтри милтри и труд само в началото даваш 500-600 лв. Не че те отказвам, но си помисли и за друга кола.

Absente_
11-04-2009, 23:06
Говоря по-точно за absente_ щото пич ти ако имаш много пари аз нямам никак даже а искам да си купя такава алфа..имам точно пари за нея .. защо сте такива хора не мога да разбера ..както и да е

хаха Ванкич не си разбрал и тръгваш с рогата :tank:

Значи , ти казваш , че нямаш представа грам и искаш съвети,хората ти дават съвети и ти казват закакво става на въпрос, а ти си недоволен и викаш , че не е така :fish:

Ама тука поне половината който ти обръщаме внимание и ти казваме как стоят нещата ни е 3та та на някой и 4-5 алфа ромео и имаме малко повече отпит в купуването , експлоатацията,обслужването и продаването на тоя автомобил. Значи ти като нямаш толкова пари колкото ти казват колегите събери повече и тогава си купи тая кола която толкова много я искаш , това е съвет де, ти може да си правиш квото искаш , ама да не ревнеш после тука какви боклуци са алфите, като купиш някои боклук.
Всички ти дадоха съвет да си купиш клубна алфа , щото ще знаеш , че се качваш и караш без пипане поне 50к като само сменяш малско и филтри.
А иначе незнам колко пари имаш ама като я купиш да кажеме от Горубляне, 198лв е еко таксата, 300 най-малко е гражданска и каско , 70 лв КАТ , ремъци,ролки,масла,филтри,водна помпа,накладки са 500лв това са само задължителните неща! за майстор няма да го броиме! Както и ако има евентуанално още нещо за смяна.Не броя също и гуми... временен номер... и т.н..
Никой не те плаши а ти се казва как точно стоят нещата.

А сега моя съвет , ако си купуваш не клубна алфа , ще черпиш някой от алфистите да дойде с тебе , пусни тема никои няма да ти откаже (особено някой като чуят за Бирата :dance: ) щото определено ще знае какво да гледа, как трябва да върви и т.н...

Другия по удачен вариант е земи се обади на Мъри да ти го даде неговото ТИ , тука целия форум гарантира за тая кола, остава и да не е перфектна! Пък и как е загорел за 147ца момчето съм сигурен че и на няколко вноски ще се прилъже :tongue:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29819

Айде и друг път чети повече преди да пишеш , че за всичките ти въпроси има теми!

:respect:

Mury
12-04-2009, 14:45
Другия по удачен вариант е земи се обади на Мъри да ти го даде неговото ТИ , тука целия форум гарантира за тая кола, остава и да не е перфектна! Пък и как е загорел за 147ца момчето съм сигурен че и на няколко вноски ще се прилъже

Вече не съм загорел за 147,кат чели се отакзах:moon::moon::moon:.иначе по-въпроса за мойта кола,няма какво да се говори повече,идва и гледа,аз повече няма да я предлагам,защото според много хора,включително и ти,е скъпа,сега говориш друго,ама карай.На изплащане определено няма да я дам,само кеш с малък коментар на сегашната цена 4400 лв.:coolio::coolio::coolio:

galinves71
12-04-2009, 17:12
Е добре не мога да ви разбера честно...Казвате ми кои части трябва да сменя..защо толкова помислихте че щом платя и си купя колата трябва да я вкарам в сервиза...не може ли просто колата да си е наред и да не сменям нищо на пръв план..аз няма да ходя в сметище и да я търся..Апък и + това ми изброявате вариатори ролки свещи и т.н..все едно на година трябва да ги сменям тези неща..казаха ми че вариатор се сменя на 150 000 км ... то ако си купиш кола и трябва да смениш ролки, ремъци, бобини, вариатор, дебитомер,ламбда сонда и тем подобни и скъпи неща аз трябва да дам поне 3-4 хиляди лева , а колата ми е струва средно 3000..:angry:

ако скочиш с около 5000-5500лв тогава можеш да си по-спокоен.

vankichaaaa
12-04-2009, 17:14
ами то като се замислите на всички коли цените не евтини и се сменят частите ема щом казвате че за алфа ромео е много по скъпо взехте да ме отказвате от машината мерси все пак за съветите на абсолютно всички

AntiLuuP
12-04-2009, 17:34
ами то като се замислите на всички коли цените не евтини и се сменят частите ема щом казвате че за алфа ромео е много по скъпо взехте да ме отказвате от машината мерси все пак за съветите на абсолютно всички
Абе човек я не се стряскай ... не е толкова скъпо колкото изглежда ... каквато и кола след 95-98 да вземеш ще ти е същата работа подръжката .... за да ти е евтино всичко си купуваш LADA 1500s на газ и си гледаш кефа...

galinves71
12-04-2009, 17:34
ами то като се замислите на всички коли цените не евтини и се сменят частите ема щом казвате че за алфа ромео е много по скъпо взехте да ме отказвате от машината мерси все пак за съветите на абсолютно всички

ами земляк с тези 18г които имаш,и ако нямаш някой край тебе дет разбира,и ако попаднеш на някой дарак кво прайм а ?а и в добрич имате хубави автокъщи можеш спокойно да си купиш добър автомобил щом от румъния идват да купуват от вашите.

vankata_ll
12-04-2009, 18:26
Не всички коли след 95-98 година имат дебитомери за 420 лв, свещи за 240 лв, стъпкови моторчета за 300 лв, съединители за 300 лв и т.н. ;-)

п.с. забравих за вариатора :wierdo:

Satanism
12-04-2009, 18:42
Тва за бабата и за банетео важи в пълна сила за вас....
Свещи 250лв, съединител 300лв, дебитомер 420лв...

БУЛШИТ!!!

vankata_ll
12-04-2009, 18:56
Ако изброените неща ти ги предлагаш по-евтино със радост ще си купя някой ;-)

Satanism
12-04-2009, 19:13
Ако изброените неща ти ги предлагаш по-евтино със радост ще си купя някой ;-)

За 5ти път в тая тема казвам, че съм си сменил 8те свещи за 64лв и стотинки с БОШ-овски и вече карам с тях 25хил. км без проблем, а дебитомера съм купил за 200лв нов БОШ оригинален, а в момента хора от форума внасят въпросния за 130-140лв.Съединителя, Валеото е към 270лв, има и по-евтини които хич не са лоши та чак до 130лв за МекАрм(Бреда), който ако се кара кротко може да изкара доста време.Лично аз мога да ти продам чисто нов комплект за 1.6 16В ТС за 80лв в момента :) .Стъпковото моторче се чисти в повечето случаи и се оправя, ако не, за 70лв се купува перфектно втора ръка.

vankata_ll
12-04-2009, 20:07
Хубаво, така да е, но идеята ми е, че ако разполага с ограничени финанси, може да погледне и други автомобили, при които поддръжката ще е още по-евтина. Аз карам 1.6 и съм супер доволен от колата, и ми е най-лесно да му кажа "Пич, няма какво да се чудиш, купувай", но предпочитам да му кажа минусите, за да си направи преценка. Хайде поздрави и Ванкича пак да си помисли.

ivaylo_gr
12-04-2009, 20:33
аз карам тс 1.6 запалия като я вземаш на студено че да се разбере дали го няма тоя проблем "дебитомер,съпково моторче, свеще да не си чупиш главата после!

AntiLuuP
12-04-2009, 21:49
Не всички коли след 95-98 година имат дебитомери за 420 лв, свещи за 240 лв, стъпкови моторчета за 300 лв, съединители за 300 лв и т.н. ;-)

п.с. забравих за вариатора :wierdo:
Ок така е ама колко често се сменят... пък и вариатора пружината му я правят за 10-20 лв и звука на нафта изчезва ;) А аз затова му казвам боксер да вземе ;)

vankichaaaa
12-04-2009, 21:57
Аее незнам ема май ще я взема и съм я е..л в мамата нея алфа ако е била подържана подържана ако не като се счупи нещо си бия главата.Така после .. ебем му неговата мама и дебитомер на колко хил.километра се сменя тоз дебитомер и въобще шанс да не сменям тази част имам ли през целия останал живот на колата..и нашия форд има дебитомер ве хора на татко още не му е хрумвало да го смени или да се счупи той дебитомер(форда е 96 година за пояснение 1.8 16в 115 кс) й не само за дебитомер говоря ами за вариатор ,бобини , ламда, горивна помпа и тем подобни.Разбирам че някои неща просто са неизбежни като Сменяне на масло , наклатки , свещи сменяне на тампони регулиране на предница и т.н
Поздрави на всички :) :)

AntiLuuP
12-04-2009, 22:05
Има едно златно правило ... както се отнасяш към колата и тя така се отнася към теб - ти я карай само на прекъсвач и очаквай да ти омеси баница .... ;)

Bobo
12-04-2009, 22:12
Има едно златно правило ... както се отнасяш към колата и тя така се отнася към теб - ти я карай само на прекъсвач и очаквай да ти омеси баница .... ;)

Освен ако не си и сложил от най спортната мая :rotfl:

JK
12-04-2009, 22:46
Абе стига сте плашили момчето ! Да си взима колицата и да се кефи, пък после ако почне да се чупи ще си я прави с мерак както много от нас. Ако попадне на нормално карана кола и ако си я поддържа няма да има никви проблеми.
Ванкич, взимай колицата и влизай в сектата ! :)

old alfist
12-04-2009, 23:00
Аее незнам ема май ще я взема и съм я е..л в мамата нея алфа ако е била подържана подържана ако не като се счупи нещо си бия главата.Така после .. ебем му неговата мама и дебитомер на колко хил.километра се сменя тоз дебитомер и въобще шанс да не сменям тази част имам ли през целия останал живот на колата..и нашия форд има дебитомер ве хора на татко още не му е хрумвало да го смени или да се счупи той дебитомер(форда е 96 година за пояснение 1.8 16в 115 кс) й не само за дебитомер говоря ами за вариатор ,бобини , ламда, горивна помпа и тем подобни.Разбирам че някои неща просто са неизбежни като Сменяне на масло , наклатки , свещи сменяне на тампони регулиране на предница и т.н
Поздрави на всички :) :)

Усетих те, че си "заразен" и ти с тая болест дето ни тресе всички нас.

JK
12-04-2009, 23:01
Усетих, те че си "заразен" и ти с тая болест дето ни тресе всички нас.

В тая тема се включихме цялото семейство :D

vankichaaaa
12-04-2009, 23:09
Хаха ами момчета няма как :) колицата си е перфектна.. жал ми е да не я взема.. да де тя вече може и да е в друг.Малко пояснение: Колата е в автосалон, внос от Германия, 184 хил .. км , пробвах я .. незнам как трябва да върви за този мотор .. вдигнах 150 и спрях (сравнително бързо ги вдигна) ама макс на 4000 оборота превключвах може би за това не се изтрелваше така бързо.. като я запалиха нищо по арматурното табло не светеше , освен фаровете и ръчната, което ме клони към мисълта че щом нищо не светеше значи е добре..като я запалиха едно шумолене се чуваше за 10 сек .. казаха ми че е така защото не била палена от давна и да се качи маслото.. незнам дали наистина е така но след това нямаше тракане , а мотора работеше поне 20 мин. Предполагам че щом на 1вата минута не и стана нищо а тя работеше поне 20 няма проблеми :) Ако имаше проблеми нямаше да ме кара пича да я пробвам
Поздрави :)

Ma7e4k0
12-04-2009, 23:28
Хаха ами момчета няма как :) колицата си е перфектна.. жал ми е да не я взема.. да де тя вече може и да е в друг.Малко пояснение: Колата е в автосалон, внос от Германия, 184 хил .. км , пробвах я .. незнам как трябва да върви за този мотор .. вдигнах 150 и спрях (сравнително бързо ги вдигна) ама макс на 4000 оборота превключвах може би за това не се изтрелваше така бързо.. като я запалиха нищо по арматурното табло не светеше , освен фаровете и ръчната, което ме клони към мисълта че щом нищо не светеше значи е добре..като я запалиха едно шумолене се чуваше за 10 сек .. казаха ми че е така защото не била палена от давна и да се качи маслото.. незнам дали наистина е така но след това нямаше тракане , а мотора работеше поне 20 мин. Предполагам че щом на 1вата минута не и стана нищо а тя работеше поне 20 няма проблеми :) Ако имаше проблеми нямаше да ме кара пича да я пробвам
Поздрави :)
Вдигаш 6500 за да я усетиш! На малки обороти е умреляк ... тряяя малко по - хард да деистваш ЗА БОГА ТОВА Е АЛФА!
ПОЗДРАВИ

vankichaaaa
12-04-2009, 23:36
хаахах психар добре ще знам ПО ДЯВОЛИТЕ :)

AntiLuuP
12-04-2009, 23:37
Ми кво да кажа като размазах колата повечето хора ме съветваха да я дам на части ама аз казах НЕ- ще се прави единствено баща ми ме подкрепи понеже му се е случвало да я кара ... а и положението ие нито да се прави нито да не се прави ... ама аз си я обичам и не искам друга .... поне не сега.... Повечето като разберат около каква сума се върти ремонта наистина ще кажат че съм ЛУД ама то не е лъжа....

vankichaaaa
13-04-2009, 10:05
:) предполагам като я закача на елкон ще ми кажат как е що е

DerMeister
13-04-2009, 10:25
:) предполагам като я закача на елкон ще ми кажат как е що е
Виж дали всички лампи светят по принцип, при мен бяха прекъснати в Германия(явно и там са станали гадове) тази за грешка в airbag и в двигателя и като ги оправих засветиха, не че беше нещо сериозно, но при теб може и да се окаже големият дявол. Като дадеш на контакт трябва всичко да свети и после да изгасне.

georgyg
13-04-2009, 10:45
Колега vankichaaaa, АЛФА не се купува с РАЗУМ, а със сърце.

Така че успех. Щом ти харесва скачай, пък после ще го мислиш. Пари се изкарват, а и кефа е несравним.

Сама ще те кажа, че пета година я карам моята и никога не съм съжалявал, че съм я купил. Да вложил съм доста пари в нея, но всеки път като се качвам в колата ми е кеф.

vankichaaaa
13-04-2009, 11:03
добре колега, ще видя дали светят всички лампи, а като я закача на елкон имаш ли представа за кои части ще ми даде информация дали са в ред? :)

galinves71
13-04-2009, 17:20
добре колега, ще видя дали светят всички лампи, а като я закача на елкон имаш ли представа за кои части ще ми даде информация дали са в ред? :)
почти за всичките ще те излъже.ти не си мисли че автоджамбазите не си плащат на елкона за по-добра за тях информация.

vankichaaaa
13-04-2009, 21:05
Момчета за 700-800 евро от Германия мога ли да си намеря 146 1.6 тс 98-99 година :) ако някои е ходил или има представа да каже :)

old alfist
13-04-2009, 21:22
Момчета за 700-800 евро от Германия мога ли да си намеря 146 1.6 тс 98-99 година :) ако някои е ходил или има представа да каже :)

Можеш да си намериш и за 7-8 евро. Върни се и прочети всичко, което са написали всички колеги и ако ще взимаш нещо - вземи го, ако не - живи здрави.

PEPI-2ALFA
14-04-2009, 08:52
Момчета за 700-800 евро от Германия мога ли да си намеря 146 1.6 тс 98-99 година :) ако някои е ходил или има представа да каже :)
И аз на това се надявах, но ... тая която ти предложих по-горе я платих на джамбазина 1000е.:new_Eyecrazy:

NIKSANA86
14-04-2009, 18:41
Здравейте, и аз мисля да започвам със същата кола..днес я гледах, чух я как работи...нямаше възможност да се изкара днес защото беше само охраната на автокъщата утре ще ида да врътна едно кръгче..не че им разбирам много, но не видях някакви неща сериозни..смисъл , след 10 мин работа в ауспуха нямаше мазни сажди(знам че е знак за горене на масло), не изпуши след няколко форсации на 6000 оборота нямаше следи от удряно, беше и скъсана тапицерията на шофьорксата седалка..да се надяваме, че не е от безбожно много каране..та намира се в кв. Хаджи Димитър колата.. идеята ми е има ли наблизо там сервиз с диагностика да я закарам преди да я купя...извинявам се че пиша тук, но не намерих темата където да се споменава точно това и затова пиша тук...благодаря предварително (нядявам се) бъдещи колеги

soldier
14-04-2009, 19:02
Здравейте, и аз мисля да започвам със същата кола..днес я гледах, чух я как работи...нямаше възможност да се изкара днес защото беше само охраната на автокъщата утре ще ида да врътна едно кръгче..не че им разбирам много, но не видях някакви неща сериозни..смисъл , след 10 мин работа в ауспуха нямаше мазни сажди(знам че е знак за горене на масло), не изпуши след няколко форсации на 6000 оборота нямаше следи от удряно, беше и скъсана тапицерията на шофьорксата седалка..да се надяваме, че не е от безбожно много каране..та намира се в кв. Хаджи Димитър колата.. идеята ми е има ли наблизо там сервиз с диагностика да я закарам преди да я купя...извинявам се че пиша тук, но не намерих темата където да се споменава точно това и затова пиша тук...благодаря предварително (нядявам се) бъдещи колеги
Аз бих те посъветвал да си земеш кола, която се продава от човек във форума за жалост 145/6те, са на изчезване в раздела "продава" така че няма да ти е лесно, но ако почакаш малко няма да сбъркаш :prescription:

Todorov213
14-04-2009, 19:40
Пич, няма какво да се чудиш, казах ти къде да я закараш на диагностика-ако там ти кажат, че колата си струва, значи няма какво да се замисляш! Алфа 146 е страхотна кола, ако обаче ти изброят един куп неща за смяна по-добре се откажи и потърси друга! Ако купиш някоя от форума ще ти излезе малко по-скъпа не за друго, а просто защото повечето коли тук са без забележка!

vankata_ll
14-04-2009, 19:47
Здравейте, и аз мисля да започвам със същата кола..днес я гледах, чух я как работи...нямаше възможност да се изкара днес защото беше само охраната на автокъщата утре ще ида да врътна едно кръгче..не че им разбирам много, но не видях някакви неща сериозни..смисъл , след 10 мин работа в ауспуха нямаше мазни сажди(знам че е знак за горене на масло), не изпуши след няколко форсации на 6000 оборота нямаше следи от удряно, беше и скъсана тапицерията на шофьорксата седалка..да се надяваме, че не е от безбожно много каране..та намира се в кв. Хаджи Димитър колата.. идеята ми е има ли наблизо там сервиз с диагностика да я закарам преди да я купя...извинявам се че пиша тук, но не намерих темата където да се споменава точно това и затова пиша тук...благодаря предварително (нядявам се) бъдещи колеги

Ами ти предполагам можеш да направиш разлика между скъсано от задиране и скъсано от протриване. Ако е второто едва ли е от това че шофьора го е сърбяло и се е търкал там. Виж и педалите и дръжките на вратите и дали състоянието им се връзва с показанията на таблото. Успех.

galinves71
14-04-2009, 20:12
Ами ти предполагам можеш да направиш разлика между скъсано от задиране и скъсано от протриване. Ако е второто едва ли е от това че шофьора го е сърбяло и се е търкал там. Виж и педалите и дръжките на вратите и дали състоянието им се връзва с показанията на таблото. Успех.

не че я продавам ама тези гадни белези или забележки които изтъква колегата си е чиста проба терористично каране и егоистично малтретиране на обекта.5500 и ще е собственост на ценител и желаещ марката и модела.нека заповяда.:drunk::crazy:

vankichaaaa
15-04-2009, 00:17
Момчета ей сега се замислих и реших да ви питам..Има ли разлика между алфа ромео 146 2.0ti 150 кс и например опел астра 2.0gsi 150 коня.. кое ще е победител ако кажем че колите излизат чисто нови от завода и не са продухани двигателите.. малко глупуват въпрос ема ми е интересно ще окаже ли влияние марката на автомобила пред конете :) :lol:

Satanism
15-04-2009, 00:34
Астрата наказва горе-долу всякакви хотхеч колички до 160-165 кончета
Тежи 200кг по-малко от алфата и има 15тина НМ по-висок въртящ момент :)
В резултат на което се набира от 0 до 100 за 8 секунди, срещу 9 за Алфата ;)
Демек победата ще е доста опозоряваща, въпреки еднаквата мощност

С други думи:
http://www.zeperfs.com/duel270-748.htm
http://www.zeperfs.com/duel270-287.htm


Пежото от втория дуел е доооста вървежно и е 167кс, а в повечето класически замервания астрата го наказва :)

vankichaaaa
15-04-2009, 00:36
обоснови се

georgyg
15-04-2009, 09:21
обоснови се

Раздела общи приказка е по-нагоре :pp:

Няма какво да се обосновава. Ако търсиш супер бърза евтина кола, то това не е 145/6-ца - просто живите такива са прекалено малко, то е същото и при другите марки де.
За коли на по 10 и повече години се гледа състоянието на конкретния екземпляр, а не каталожни данни от началото на 90-те години :lol:

Satanism
15-04-2009, 15:26
обоснови се

Кво да се обосновавам повече от 0-100 8,0 срещу 8,6 секунди в полза астрата...нали питаш коя върви повече..

Не знам защо някои от вас са решили, че 146ците са някакви особено бързи коли в класа си...

hollyman_R
15-04-2009, 18:18
Не знам защо някои от вас са решили, че 146ците са някакви особено бързи коли в класа си...
__________________
Еми аз това го пиша повече от 1 год. ... Бързи са на външен вид. Иначе в града всяка що годе читава кола в този клас си ги бие. И не е вината в драйвъра, а в макината.

Б.Колев
03-04-2011, 00:24
Пичага ...... ще ти кажа само че Алфа Ромео се купува със сарце .... не с Разум ...... имат мн слаби места ...... окачване .... електроника .... специално 146 след време почва да и поскруцва интериора .... обаче обещавам ти в тая кола никога няма да ти е скучно ....... някои път ще те вбесява ... друг път че си умираш от кеф ........

infernus
03-04-2011, 22:07
Satanism си го е казал правилно, това е предрешен мач. И тия 200 кила отгоре, няма начин.

tonov
03-04-2011, 22:43
вдигате тема отпреди 2 години....

infernus
03-04-2011, 22:57
Аз не беших...

alfa boy Qv
03-04-2011, 23:09
:jumping::jumping::jumping: