PDA

View Full Version : Оправих си ел. стъклото



LeoVin4i
09-04-2009, 21:18
Днеска управлението на навигаторското стъкло от бутона до пилота спря да работи. Всъщност сваляше го а не искаше да го качва ( е на всеки се случва :Yoda: ). След малко заигравка разбрах, че е от копчето и реших да си купя новоооо. Само че ново струвало 54 лева. И понеже скучах реших все пак да пробвам да го оправя. Така, карам стъпка по стъпка:

1. Взимаме една отверка и изкарваме пластмасата с бутоните от мястото и.
2*. Много внимателно (да не одраскаме нещо) изкарваме пластмасовото капаче, което всъщност натискаме, за да вдигаме/сваляме джама
3. Тука вече е веселата част. Натискаме здраво където е показано с отверката, даже малко счупваме пластмасата обаче гадното нещо излиза -> снимка 4. Изкарваме бялото "нещо", което са всъщност двата бутона и светодиода от черното "нещо", което здраво го държи и не ще да го пуска -> 5 тука вече са разделени
6. Бялото "нещо" извадено докрай.
7. Пръскаме контактите със спрей за контакти.
8. Сглобяваме.
И се радваме на работещото стъкло. Докога ли обаче... :stumm:
1552015521155221552315524155251552615527
*Стъпка 2 може да я пропуснете. Няма нужда по принцип да сваля капачето ама аз после разбрах :oops:

didkoldihno
09-04-2009, 22:25
Днеска управлението на навигаторското стъкло от бутона до пилота спря да работи. Всъщност сваляше го а не искаше да го качва ( е на всеки се случва :Yoda: ). След малко заигравка разбрах, че е от копчето и реших да си купя новоооо. Само че ново струвало 54 лева. И понеже скучах реших все пак да пробвам да го оправя. Така, карам стъпка по стъпка:

1. Взимаме една отверка и изкарваме пластмасата с бутоните от мястото и.
2*. Много внимателно (да не одраскаме нещо) изкарваме пластмасовото капаче, което всъщност натискаме, за да вдигаме/сваляме джама
3. Тука вече е веселата част. Натискаме здраво където е показано с отверката, даже малко счупваме пластмасата обаче гадното нещо излиза -> снимка 4. Изкарваме бялото "нещо", което са всъщност двата бутона и светодиода от черното "нещо", което здраво го държи и не ще да го пуска -> 5 тука вече са разделени
6. Бялото "нещо" извадено докрай.
7. Пръскаме контактите със спрей за контакти.
8. Сглобяваме.
И се радваме на работещото стъкло. Докога ли обаче... :stumm:
1552015521155221552315524155251552615527
*Стъпка 2 може да я пропуснете. Няма нужда по принцип да сваля капачето ама аз после разбрах :oops:


евала да земеш и мойто да оправиш ли :prescription: че мойто копче за вратата на дясната страна не работи нито се дига нито сваля иначе като натисна от вратата на дясната се дига и сваля ама от мойто нещте :stumm:

LeoVin4i
10-04-2009, 21:06
Днеска оправихме и на колегата джама и даже взе, че тръгна :firstprize: Бялата пластмасова част излиза и без да се разглобяват другите неща, просто е малко по-трудно и се порязах :stretcher:

455115
12-04-2009, 20:02
Колеги, почистването е добро решение,но само временно,ако имате време поставете 2 релета(да няма товар на копчето) във вратата и повече няма да имате проблем със копчетата...
Поздрави!

LeoVin4i
12-04-2009, 22:10
Така е за съжаление, контактите са доста нагоряли и почистването им решава проблема за малко :no: Релета или транзистори е добра идея ама като откаже пак, тогава ще се занимавам :)

Bobo
12-04-2009, 22:14
Колеги, почистването е добро решение,но само временно,ако имате време поставете 2 релета(да няма товар на копчето) във вратата и повече няма да имате проблем със копчетата...
Поздрави!


Че то релета си има :dunno:

tonov
12-04-2009, 23:08
Че то релета си има :dunno:

:no: Има само на шоферскио джам. Другите са директно през бутоните...

vlado_iv
13-04-2009, 00:11
Има и на десния ,поне на мойта :go: минава през реле.

LeoVin4i
13-04-2009, 10:36
Според схемите няма реле за мотора на пасажерския джам, има два ключа последователно и директно през тях се подава земя към единия или другия полюс на мотора.
15864

achkar
13-04-2009, 10:50
Ау заглавието на темата е много подвеждаща! :D Трябва да е "Оправих си копчето на ел. стъклото" :D че повечето алфи имаме друг проблем с ел стъклото.

JK
13-04-2009, 11:09
На мен като спря да ми бачка копчето размених двете букси и се оправи :) Малко беше кофти в началото докато свикна, че лявото копче ми е за десния прозорец и обратно :)

455115
13-04-2009, 21:49
На мен като спря да ми бачка копчето размених двете букси и се оправи :) Малко беше кофти в началото докато свикна, че лявото копче ми е за десния прозорец и обратно :)

Че то копчетата са на щипки натискаш по-силно и се вадят,после им разменяш местата и готово!

old alfist
13-04-2009, 21:55
Че то копчетата са на щипки натискаш по-силно и се вадят,после им разменяш местата и готово!
Хитро, само, че как ще им размениш местата без да им извадиш буксите.

dido76bg
14-04-2009, 15:46
Сега оправих и моето...
Ако колегата позволи - малко корекции:
1. Не е нужно да се вади самото копче, което се натиска...
2. Не е нужно да се чупи никаква пластмаска - просто има крачета, които държат реленцето. Аз лично с помощта на пръчките на мултицета го свалих...
3. Не съм ползвал контактен спрей, а с едно макетно ножче изтърках нагара и всичко си работи...

LeoVin4i
14-04-2009, 16:02
Сега оправих и моето...
Ако колегата позволи - малко корекции:
1. Не е нужно да се вади самото копче, което се натиска...
2. Не е нужно да се чупи никаква пластмаска - просто има крачета, които държат реленцето. Аз лично с помощта на пръчките на мултицета го свалих...
3. Не съм ползвал контактен спрей, а с едно макетно ножче изтърках нагара и всичко си работи...

1-> Прав си не е нужно, поправих се още в първия си пост
2-> Също си прав, не е нужно да се чупи, просто си се счупи при мене, при другата която разглобихме нямаше проблем
3-> Едно време ме учеха, че контакти не е хубаво да се чистят с ножове, шкурки и тем подобни понеже се повишава контактното съпротивление. За тия нашите изядени контакти това едва ли е от такова значение ама все пак да отбележа :idea2:

455115
14-04-2009, 21:16
Хитро, само, че как ще им размениш местата без да им извадиш буксите.

Имах впредвид след като се разместят буксите буксите.. :prescription:
Аз вече имам 8-9 копчета,ама все не остава време да сложа 2 релета, като се зацапат ги сменям и като гледам някоя ударена Алфа първо тях вземам...

zaryto
15-04-2009, 14:47
Аз така 2 часа се чудих защо не мога да си вдигна прозореца!Тъкмо си мислих че нещо е изпушилио и като поразмърдах релетата и бушоните под кормило и се оправи. :roll:

Satanism
15-04-2009, 17:11
Аз така 2 часа се чудих защо не мога да си вдигна прозореца!Тъкмо си мислих че нещо е изпушилио и като поразмърдах релетата и бушоните под кормило и се оправи. :roll:

Принципно има едно комфорт модулче точно над бушоните, зад кората от ляво на волана е., при мен то сдаваше багажа от време на време.Проверявайте го и него за боклуци по буксите...

zaryto
18-04-2009, 14:12
:gruebel: Явно е същото.може ли снимка или напътствия,по какво да го позная.

Satanism
18-04-2009, 21:58
Ами сваляш въпросната кора, която се държи на 4-5 винтчета и то е едно правоъгълно модулче, с 2 уши на двете къси страни и е надянато на 2 стърчащи нагоре болта и завито с гайки.Няма как да го сбъркаш просто.

zaryto
19-04-2009, 03:57
Мерси!