PDA

View Full Version : Коментари на правилата на раздел продава.



hsr
10-04-2009, 10:05
От днес 10.04.2009 г. влиза в сила ново допълнение към правилата на раздел "Продава", а именно :

"След гласуване на мод екипа се забранява потребителите да "ЪП-ват" обявите преди да са изминали 24 часа от предишния "ЪП", т.е. имат право само на един "ЪП" в рамките на 24 ч."
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=3102

Моля, всички потребители да го спазват :!:

hsr
14-04-2009, 08:37
Отнася се не само за авторите на темите, а за всички :!:
Или иначе казано: ако в дадена обява някой вече е регистрирал ЪП за деня,
то всеки следващ в размките на 24 ч. ще се счита за излишен :!:

ПП: Ако някой не е разбрал или иска да пита нещо, тук е мястото!

fein86
17-04-2009, 10:56
Много се извинявам за спама, но това е наистина много правилно и според мен трябваше да се случи преди доста време :) Официална похвала за Мод екипа, така може да стане по организирано и разбрано в Раздел Продава!!! За модчетата по бира(може и каса бира) :cheers:

Bonev
17-04-2009, 11:06
Въпроса ми е, ако двама потребители направят ЪП по едно и също време, ще има ли наказани? Реално по-бавният нарушава правилото, но неволно. Коментарите предполагам не се третират като Ъп.

hsr
17-04-2009, 22:46
Въпроса ми е, ако двама потребители направят ЪП по едно и също време, ще има ли наказани? Реално по-бавният нарушава правилото, но неволно.

Не, само ще се трие излишния ЪП.


Коментарите предполагам не се третират като Ъп.

Ами зависи от коментарите. Принципно в обявите трябва да пишат само тези, които имат интерес към конкретната стока.

Kris
22-04-2009, 18:00
Принципно в обявите трябва да пишат само тези, които имат интерес към конкретната стока.

Да не казвам, ама това си е почти мисия невъзможна колега ...

Grim
23-04-2009, 21:52
да,доста хора вкарват мъсъл /уместно или не/ когато трябва или не.....:afro:

hsr
25-04-2009, 07:33
Таке е. И точно затова се правят много компромиси, иначе темата с наказаните потребители щеше да е доста по-дълга, а форума да опустеее :)

k1lcone
01-05-2009, 12:37
нимога да разбера защо се забраняват такива работи. на господ ли са прайте в форума и въопще защо някой ще се занимава да трие някви неща. памет в сървара дето е форума ли заемат?

Old Fox
01-05-2009, 12:59
Кои работи защо се забраняват? Ъповете или спама.
1)Има ограничение за ъповете за да се поставят всички потребители при равни условия. Не всички могат да си ъпват темите на всеки 30мин, а някои наистна прекаляват с ъпването. С това ограничение раздела е по-прегледен и полезен за всички.
2)За другото hsr го е казал вече "Ами зависи от коментарите. Принципно в обявите трябва да пишат само тези, които имат интерес към конкретната стока. " Вече имаме потребител помолил темата да се закрие заради спам и несериозно отношение.
3) Това решение е взето и допълнено към правилата. Не подлежи на обсъждане


въопще :brickwall:

k1lcone
01-05-2009, 15:53
все пак тук всички сме се събрали щото имаме алфи и секи си казва нещо което мисли. ако сме на събор и аз говоря нещо което да ви са струва като спам и кво ще ми истриете устата от лицето ли? а за ъпването не споря. само за тва че мислите секи коментар за спам

Absente_
01-05-2009, 15:58
дам браво крайно време беше! Искам да споделя,даже че 24 часа пак е малко, в други форуми е по 48 :rockon:

hsr
01-05-2009, 19:19
Кои работи защо се забраняват? Ъповете или спама.
1)Има ограничение за ъповете за да се поставят всички потребители при равни условия. Не всички могат да си ъпват темите на всеки 30мин, а някои наистна прекаляват с ъпването. С това ограничение раздела е по-прегледен и полезен за всички.
2)За другото hsr го е казал вече "Ами зависи от коментарите. Принципно в обявите трябва да пишат само тези, които имат интерес към конкретната стока. " Вече имаме потребител помолил темата да се закрие заради спам и несериозно отношение.
3) Това решение е взето и допълнено към правилата. Не подлежи на обсъждане

:brickwall:


Ще добавя само, че така е и доста по-удобно за хората, които следят разделите Купува/Продава, било то модератори или тези, които имат интерес към обявите.
Така няма да се налага да преглеждат по 10 пъти едни и същи теми, само защото
се "ЪП-ват" през 5 мин., а реалнов тяхняма никаква нова (съществена) информация.



все пак тук всички сме се събрали щото имаме алфи и секи си казва нещо което мисли. ако сме на събор и аз говоря нещо което да ви са струва като спам и кво ще ми истриете устата от лицето ли? а за ъпването не споря. само за тва че мислите секи коментар за спам



Не е точно така ,колега!
Да, форум е и сме се събрали да си обсъждаме колите и т.н.,
но на определените за това места :!:
А раздела за покупко-продажба не е такова място !
Това е сериозен раздел и неговата цел е потребителите да продадът/закупят
определена стока/продукт /и т.н./ , а останалите, които не участват в сделката
да се информират каква е приблизителната му стойност/цена.
Примерът, който си дал е неуместен, защото не това е целта на събора.
Аз ще ти дам друг пример: Ти като раззглеждаш някой сайт за коли (примерно mobile.bg)
и видиш кола която ти/не ти харесва или пък цената е висока/ниска, обаждаш ли се на продавача да му кажеш мнението си? Или пък му пишеш e-mail? SMS и т.н.? Едва ли.
И тук е така! Това, че имаш мнение (а случая и възможност) не значи, че непременно трябва да го кажеш/напишеш! Още повече, че такива са правилата, които собствениците/създателите на този форум са определили и които всички трябва да спазваме :!: Затова спрете да обвинявате модераторите! Не те създават правилата, а само ги прилагат и следят да се спазват!

achkar
01-05-2009, 19:19
дам браво крайно време беше! Искам да споделя,даже че 24 часа пак е малко, в други форуми е по 48 :rockon:

В някои е и по 1 седмица. Напълно ненужно.

lord_chuldarkar
14-05-2009, 19:34
Като сте го подкарали на правила за купува/продава - предлагам стикнатите теми да се виждат само на първа страница, а на втора вече да са само обикновени, понеже много станаха стикнатите и заемат място на всяка страница.

Инак за ъпа е добро изменението - само незнам как ще разграничите коментар от ъп (на друг юзър, не автора)