PDA

View Full Version : Прекъсва след запалване!



oem
11-04-2009, 11:34
Почна се. От 3 седмици на сам не е добре колата. След запалване не е добре. Глъхне, прекъсва и пука в колектора.

Ето по-подоробно:
1. Паля - колата не държи обороти и губи цилиндър все едно
2. Подавам малко газ (едва натискам педала) почва дабуботи страшно и качва едва обороти.
3. Натискам много педала и се изфорсирва идеално.
4. Пак подавам малко газ пак буботи.
5. След 1200 оборота работи перфектно
6. След 3, 4 мин. работа се оправя всичко.
7. Докато чакам за минат 3, 4 мин да се оправи оборотите са нестабилни. 900 - 1200 - 1100 -700 - аха да угасне - пак 1200 и ей така се менят.
8. После падат на 840 и седят стабилно. В движение не играят!

*Дебитомер - 100% иправен
*Ламбда - 100% изправна
*Свещите като изадя електродите им бели. Ама бяло като бяло (демек бедна смес) все едно карам на пропан. Като надникна буталото няма и грам нагар.
*температурен сензор изправен (нов)
*ТПС тестван на тестер. Подавам плавно газ. Няма прекъсвания. Отчита през 1 градус. Адаптира се за 1, 2 секунди.
*кабелите и бубините са добре.
*помпата прави налягане - с почистена цедка е.
*накрая сменен софтуер. от Бобо. Викам да не е от стария да е смотан. Ще взема читав. По-добре работи мотора с неговия. По тихо и по приятно. Но проблема си остава.

Дюзи? Пълна рейка с боклуци? Затлачена? Да я свалям ли? Какво повече да направя за тази кола? Защо пука в колектора? Защо прави бедна смес? Това го прави на загрял двигател. Просто го прави винаги след запалване. После се оправя сякаш.

ФЕРАРИСТ
11-04-2009, 13:45
Това го прави на загрял двигател. Просто го прави винаги след запалване. После се оправя сякаш.
Нещо не мога да сфана - това го прави на студено палене, или на всяко палене, независимо от това дали е изгасена загряла.....????

oem
11-04-2009, 13:47
Нещо не мога да сфана - това го прави на студено палене, или на всяко палене, независимо от това дали е изгасена загряла.....????

На студено палене е най-изразен проблема. Но го прави и на топло палене. Прекалено бедна смес дава при запалване. И се запалва горивото още в колекторите. И пука трещи... ужас. И като я озфорсирам няколко пъти по-плавно с педала и се оправя. Или като поработи 2 мин на празен ход, който на студен двигател е много нестабилен.

jivomir
11-04-2009, 14:27
колега имах точно същия проблем оказа се дебитомер

oem
11-04-2009, 14:29
колега имах точно същия проблем оказа се дебитомер

Е нали злагах и нов дебитомер да го еба. И с него е същото положението.

Бе даеба и кошницата и крива. На 1 година е дебитомер-а всяка година ли ще ги сменям? Оригиналния изкарва десетки хиляди километри.

Той, че беше мръсен беше. И го чистих после. Бях с конус на JR. Сигурно от него се е прецакал. Проблема е, че алфадиага много много не може да се разбере от него с точност. Не знам вече съм много объркан. Ще взема нов дебитомер на края и ако и той искара 1 година тая кола ще я хвърля където не минават хора. :(

Цялата я смених вече и пак не можах да я направя кола.

qpwo
11-04-2009, 14:49
Колега не е виновна колата, и аз мисля че е от дебитомера защото имах подобен проблем . Задължително смени и възд. филтър ако сменяш дебитомера...

oem
11-04-2009, 15:06
Колега не е виновна колата, и аз мисля че е от дебитомера защото имах подобен проблем . Задължително смени и възд. филтър ако сменяш дебитомера...

Филтъра е нов е не се смениа. пере се :)

ФЕРАРИСТ
11-04-2009, 16:36
По мое скромно мнение е нещо което си направил, обаче е възможно да не е било както трябва, или часта да е дефектна, или нещо от сорта......все пак това не е реактивен двг дето да има 24562456 неща дето да се бъгнат.......
Иначе теоретично и логично погледнато ако дебитомера чете малко въздух, екуто пуска също така малко бензче, и трещи.....ако смуче отнякъде същото......5-6 са основните неща.....и ще е най - добре сам да си го откриеш.....аз се борих с това 2 месеца, всяка божа сутрин ми го правеше това на студен двг, бях сменил какво ли не, докато накрая една вечер не смених гарнитурата на капака на клапаните, и оттогава вече 7-8-9 месеца никви ядове - въртя и в лютеницата без никакво замисляне....знам че не е логично да се оправи от това.....

oem
11-04-2009, 20:54
По мое скромно мнение е нещо което си направил, обаче е възможно да не е било както трябва, или часта да е дефектна, или нещо от сорта......все пак това не е реактивен двг дето да има 24562456 неща дето да се бъгнат.......
Иначе теоретично и логично погледнато ако дебитомера чете малко въздух, екуто пуска също така малко бензче, и трещи.....ако смуче отнякъде същото......5-6 са основните неща.....и ще е най - добре сам да си го откриеш.....аз се борих с това 2 месеца, всяка божа сутрин ми го правеше това на студен двг, бях сменил какво ли не, докато накрая една вечер не смених гарнитурата на капака на клапаните, и оттогава вече 7-8-9 месеца никви ядове - въртя и в лютеницата без никакво замисляне....знам че не е логично да се оправи от това.....

Дебитомера е заминал. Ще видя сега spe4elist ще признае ли гаранцията. На по-малко от година е и не отчита добре.

ФЕРАРИСТ
11-04-2009, 21:00
Пфу.....баси дебитомерите кирливи, умирам си от кеф че с 2.5 двигателя няма да се занимавам с тая противна част......
Какви са отчитанията?????

oem
11-04-2009, 21:26
Пфу.....баси дебитомерите кирливи, умирам си от кеф че с 2.5 двигателя няма да се занимавам с тая противна част......
Какви са отчитанията?????

Ми той стига 408 кг/ч но докато ги стигне аз съм отворил клапата до край а той на места отчита спад в постъпващия въздух после пак се увеличава...

qpwo
11-04-2009, 21:39
Дебитомера е заминал. Ще видя сега spe4elist ще признае ли гаранцията. На по-малко от година е и не отчита добре.
Казах ти, а ти ми се смя че незнам че филтъра се пере....:Tease:Радвамсе че намери проблема. Аз смених моя дебитомер преди 1 седмица - струваше 136 лв и е на бош.......

Bobo
12-04-2009, 02:21
Интересна работа като ти хвърлях на боб преди 3-4 седмици и ти гледах логовете кво ти казах?

kpacuo
12-04-2009, 02:28
Аз имам същия проблем но предимно на студен двигател.Но тези дни ще взема нов дебитомер дано се оправи след смяната.

oem
12-04-2009, 10:07
Интересна работа като ти хвърлях на боб преди 3-4 седмици и ти гледах логовете кво ти казах?

Ам, да ама мислех тогава този спад на въздуха, че е бил понеже почна да буксува и сигурно съм върнал газта, но явно не съм.

Сега ако не се признае гаранцията на дебитомера ще си пия една студена вода и 130 лв за нов :(

SandoOne
12-04-2009, 12:44
Аз също ама като смених бобина и свещите се оправи сигорен ли си за бобините

oem
12-04-2009, 13:51
Аз също ама като смених бобина и свещите се оправи сигорен ли си за бобините

Не знам симптома на бубините. По скоро ако е бубина постояно ще има проблеми. Не знам, не знам... вече нищо не знам...

SandoOne
12-04-2009, 15:51
Не знам симптома на бубините. По скоро ако е бубина постояно ще има проблеми. Не знам, не знам... вече нищо не знам...

на мен на ниските ми прекъсваше на високите ги чистеше 2 от 8 те свещи бяха в вода
от миене на мотора преди да я зема .... смених тея две работи и тръгна ....

oem
12-04-2009, 19:47
на мен на ниските ми прекъсваше на високите ги чистеше 2 от 8 те свещи бяха в вода
от миене на мотора преди да я зема .... смених тея две работи и тръгна ....

Нямам проблем със запалването.

oem
18-04-2009, 10:06
Лелееее колко съм бил тъп колеги. Проблема ми се оказа развити свещи или по-точно незатегнати. Снощи викам да ги проверя пак дали са работили всички и като тръгвам да развивам те развити. С минимално усилие ги развих. Стегнах ги с динамометричния. Колата направо литна!

Вече го няма звънящия звук при студено запалване който ми приличаше на детонации, а то се чувало от свещите. Ужас. Направо за срамотите.

toshko69
20-04-2009, 03:10
Лелееее колко съм бил тъп колеги. Проблема ми се оказа развити свещи или по-точно незатегнати. Снощи викам да ги проверя пак дали са работили всички и като тръгвам да развивам те развити. С минимално усилие ги развих. Стегнах ги с динамометричния. Колата направо литна!

Вече го няма звънящия звук при студено запалване който ми приличаше на детонации, а то се чувало от свещите. Ужас. Направо за срамотите.
е случва се понякога,сега само газ и ляв мегач:-D

SandoOne
20-04-2009, 10:19
е случва се понякога,сега само газ и ляв мегач:-D

И аз така викам ..... даже без ляв .....

Bobo
23-04-2009, 03:38
Лелееее колко съм бил тъп колеги. Проблема ми се оказа развити свещи или по-точно незатегнати. Снощи викам да ги проверя пак дали са работили всички и като тръгвам да развивам те развити. С минимално усилие ги развих. Стегнах ги с динамометричния. Колата направо литна!

Вече го няма звънящия звук при студено запалване който ми приличаше на детонации, а то се чувало от свещите. Ужас. Направо за срамотите.

Казах ли ти че хвърлянето на боб във форума не е вариянт ;)

oem
23-04-2009, 09:34
Казах ли ти че хвърлянето на боб във форума не е вариянт ;)

Да бе ама уж ги бях стегнал предния път. Аз нямам навика да стягам до скъсване. Явно бая съм се отпуснал или съм ги оставил за притягане и съм забравил... знам ли... баси...

kpacuo
26-04-2009, 00:45
При мен проблема си остава,дори и след затегнати свещи :|

SandoOne
26-04-2009, 00:48
При мен проблема си остава,дори и след затегнати свещи :|

черно пуши ли ти от ауспуха гори ли ти много бензин

kpacuo
26-04-2009, 01:21
Не пуши черно , гори ми 9.3 някаде.

cyberhill
14-10-2009, 12:09
При мен се появи И този проблем:bad_evil:

1. Паля - колата не държи обороти и върви към гаснене
2. Подавам малко газ (едва натискам педала) почва дабуботи страшно и гасне
3. Натискам много педала и се изфорсирва идеално.
4. Пак подавам малко газ пак буботи и гасне
5. След 1200 оборота работи перфектно
6. След 3, 4 мин. работа се оправя всичко.
7. Докато чакам за минат 3, 4 мин да се оправи оборотите са нестабилни. 900 - 1200 - 1100 -700 - аха да угасне - пак 1200 и ей така се менят.
8. После падат на 840 и седят стабилно. В движение не играят!

Същия проблем....
Един майстор ми твърди че е от потенциометъра на педала на газта...

Идей?

В четвъртък съм на майстор , но да знам за какво да се подготвя психически :)

fade
14-10-2009, 13:56
...
Същия проблем....
Един майстор ми твърди че е от потенциометъра на педала на газта...

Идей?

В четвъртък съм на майстор , но да знам за какво да се подготвя психически :)

Подготвителни курсове! (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=35797) :coolio:

Stranger65
14-10-2009, 14:45
Да бе ама уж ги бях стегнал предния път. Аз нямам навика да стягам до скъсване. Явно бая съм се отпуснал или съм ги оставил за притягане и съм забравил... знам ли... баси...
Стягат се с 10n/m

oem
14-10-2009, 14:48
Виж кога съм го писал това.

И м/у другото с 10 Нм се стягат малките. Големите 25 Нм.

Stranger65
14-10-2009, 14:50
Виж кога съм го писал това.

И м/у другото с 10 Нм се стягат малките. Големите 25 Нм.
Да де - те се късат лесно

---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:49 ----------


При мен се появи И този проблем:bad_evil:

1. Паля - колата не държи обороти и върви към гаснене
2. Подавам малко газ (едва натискам педала) почва дабуботи страшно и гасне
3. Натискам много педала и се изфорсирва идеално.
4. Пак подавам малко газ пак буботи и гасне
5. След 1200 оборота работи перфектно
6. След 3, 4 мин. работа се оправя всичко.
7. Докато чакам за минат 3, 4 мин да се оправи оборотите са нестабилни. 900 - 1200 - 1100 -700 - аха да угасне - пак 1200 и ей така се менят.
8. После падат на 840 и седят стабилно. В движение не играят!

Същия проблем....
Един майстор ми твърди че е от потенциометъра на педала на газта...

Идей?

В четвъртък съм на майстор , но да знам за какво да се подготвя психически :)
Провери ли си клапанчето на отдушника след дроселовата клапа?

cyberhill
14-10-2009, 14:51
Мале , мале.... Аз за това което е правил колега няма да имам нерви .... А още съм на 6-та страница :(

p.s. Stranger65 , това ми го направи днес за първи път. Не съм гледал нищо още.
Но тъй като термостата ми е заминал и си взех час в сервиза , така и така ще се види и това! Много мразя такива номера с глъхнене и гаснене....

zimin
14-10-2009, 19:28
вместо да я чакаш да загрее я запали 2-3 пъти и се оправя ;)

cyberhill
15-10-2009, 08:26
Не не се оправя. Трябва да поработи поне 1 минута, за да спре да се опитва да гасне. След това остава само глъхненето в ниските обороти до като позагрее.

Но определено термостата е заминал. Не знам дали има шанс да е от него.

Stranger65
15-10-2009, 09:28
Не не се оправя. Трябва да поработи поне 1 минута, за да спре да се опитва да гасне. След това остава само глъхненето в ниските обороти до като позагрее.

Но определено термостата е заминал. Не знам дали има шанс да е от него.
Не!

cyberhill
15-10-2009, 11:04
Разби ми мечтите :)

Ми не знам. Утре като я взема ( ако я взема ) от майстора , ще пиша какво са или не са открили.

Термостат със сигурност ще сменям , за друго още не знам.

kalvach
15-10-2009, 23:02
При мен се появи И този проблем:bad_evil:

1. Паля - колата не държи обороти и върви към гаснене
2. Подавам малко газ (едва натискам педала) почва дабуботи страшно и гасне
3. Натискам много педала и се изфорсирва идеално.
4. Пак подавам малко газ пак буботи и гасне
5. След 1200 оборота работи перфектно
6. След 3, 4 мин. работа се оправя всичко.
7. Докато чакам за минат 3, 4 мин да се оправи оборотите са нестабилни. 900 - 1200 - 1100 -700 - аха да угасне - пак 1200 и ей така се менят.
8. После падат на 840 и седят стабилно. В движение не играят!

Същия проблем....
Един майстор ми твърди че е от потенциометъра на педала на газта...

Идей?

В четвъртък съм на майстор , но да знам за какво да се подготвя психически :)


И аз имам същия проблем, утре ще си проверя свещите че преди седмица някъде ги смених да се надявам :big_bow_down:че ми е там проблема, щото реално има логика, като зарее от резширяването на метала се уплътява и проблема изчезва.


EDIT: Проблема не се оказа от свещите :crybaby:.
Според вас възможно ли е проблема да има нещо общо с това че бях нулирал параметрите и степ мотора преди няколко дена щото алфадиага ми показваше теа грешки http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=40010

cyberhill
17-10-2009, 10:27
При мен проблема се оказа дебитометъра.
След смяната му с оригинален Бош нещата се оправиха.

kalvach
17-10-2009, 10:50
При мен проблема се оказа дебитометъра.
След смяната му с оригинален Бош нещата се оправиха.

Аз моя съм го сменил преди година и половина, и ламбда сондата съм сменил преди година и половина, дали пак там ми е проблема?

cyberhill
17-10-2009, 10:56
Ми при мен изписваше грешка като я форсирам над 6000 оборота , та заради това смениха дебитомера и като следствие изчезна проблема с оборотите.

Грешка друга не изписваше, т.е. ако не беше грешката по другия проблем , нямаше да се насочат към дебитомера , защото беше чисто нов. И щеше да пада ровене.Дано оправянто е перманентно за сега :)

kalvach
17-10-2009, 11:35
Ми при мен изписваше грешка като я форсирам над 6000 оборота , та заради това смениха дебитомера и като следствие изчезна проблема с оборотите.

Грешка друга не изписваше, т.е. ако не беше грешката по другия проблем , нямаше да се насочат към дебитомера , защото беше чисто нов. И щеше да пада ровене.Дано оправянто е перманентно за сега :)
Грешка в ламбда сондата ли?

cyberhill
17-10-2009, 12:49
Друга грешка няма... само дебитометър. Но пак ти казвам, това се установи следствие на решаването на другия проблем.

zimin
17-10-2009, 12:52
http://www.youtube.com/watch?v=YyfSqi-ko5w

kalvach
17-10-2009, 13:48
http://www.youtube.com/watch?v=YyfSqi-ko5w

Проблема е същия, дето само гасне докато е студена. Като позагрее като че ли се оправя. Май Проблема ми е в ламбда сондата.

oem
17-10-2009, 13:54
Проблема е същия, дето само гасне докато е студена. Като позагрее като че ли се оправя. Май Проблема ми е в ламбда сондата.

Ламбдата ти окъсява към маса. Виж в ГТВ раздела в темата ти съм ти писал какво да направиш.