PDA

View Full Version : съединител за2.4jtd



plamen76
11-04-2009, 22:01
Колеги моля за малко помощ.Съединителя започна да пребуксува на 1 и 2ра само когато е натварена колата и при голямо нанагорнище.Не чука на педала не тресе само отделя най-горе и малко твърдо се натиска.
На какви смени подлежи този съединител(доколкото разбрах е с демпферен маховик):help::help::help:

plamen76
20-04-2009, 01:10
Търся само феродов диск но май не се предлага само такъв.Някакви насоки:please::please::please:

Dodo 155
20-04-2009, 08:24
Търся само феродов диск но май не се предлага само такъв.Някакви насоки:please::please::please:
Няма значение, че е с демпфер на маховика, щом не претриса и т.н., значи е добре.
Предполагам, че може да си затруднен, но съветът ми е да смениш комплект - феродов, притискателен и лагер, както да ги вземеш на Валео.
Дали ще разглобиш кутията за феродов или нещо друго, трудът е един и същ. Тъпо ще стане да смениш сега феродовия и след няколко месеца да извие лагер или да се вкопае в притискателя :roll:
Приготви едни 300-350 лв. (зависи от къде го намериш) и вземи комплекта.

RPWWD
20-04-2009, 09:28
Вземи си "Закс", малко по-скъп е, но е по-добър.

SandoOne
20-04-2009, 10:08
Вземи си "Закс", малко по-скъп е, но е по-добър.

Не е ли Сакс и са бразилски ....

Dodo 155
20-04-2009, 14:20
Вземи си "Закс", малко по-скъп е, но е по-добър.
Все пак ВАЛЕО си ОЕМ :thumbup:
SACHS са също добри, но дали си заслужава човек да дава почти 2 х повече пари?
До момента не съм виждал немски, а само бразилски и испански.

Kamen666
20-04-2009, 16:24
Само внимавайте с валеото......напоследък почти всичко е ментак,рядко и трудно се намират читави.
Закс и Люк засега са най-добре като качество
А по темата на колегата,пиши ми едно ЛС през работните дни да ти потърся само феродо за твоята колица