PDA

View Full Version : Задната чистачка не работи !



RahzeL
13-04-2009, 20:13
Начи като пусна задната чистачка се чува моторчето, но чистачката не се движи и не ми пръска течност като хората а само на едно малко петънце ниско кадето перото не го лови.
1. Цялото рамо ли се сменя или само перото ?
2. Моторчето оправя ли се или се купува ново ?
3. Пръскалото настройва ли се, защото си има силно изпомпване на течност но не на правилното място ?

soldier
13-04-2009, 21:48
Ето ти отговори на въпросите в червено


1. Цялото рамо ли се сменя или само перото ?
Може само перото
2. Моторчето оправя ли се или се купува ново ?
Потърси "нервозни чистачки" в търсачката и ще видиш как става. Възможно е да ти се е развила леко гайката, която държи чистачката и за това така да става
3. Пръскалото настройва ли се, защото си има силно изпомпване на течност но не на правилното място
На предните пъпките, които пръскат се настройват, но за задните не съм много сигурен, не съм гледал, но провери.

soldier
13-04-2009, 21:49
Ето ти темата за втория ти въпрос http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=2821

Chimev
14-04-2009, 09:20
И при мен се беше получило същото - моторчето върти, чистачката не мърда. Освен, че се беше разхлабила гайката, бяха се поизронили и зъбчетата на моторчето и на рамото. Аз си ги оправих, като сложих някакво кабелче да уплътни и така вече доста време карам :static:

acko88
14-04-2009, 10:08
А пък ако на някой му е сдало моторчето да знаете че имам за продаване :)

146_JTD
14-04-2009, 10:21
какви пари?

Genadi_Dobrev
14-04-2009, 10:21
за пръскалката е виновно клапанчето, което се намира в багажника, в ляво зад мокета.

Balagan
14-04-2009, 12:18
:new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:А защо не ми пръскат задните.... някъде бях чел че може би е прекъсната системата но много играчка било


Някакви предложения :) И за да не ме плюнчите ще кажа че на много 145-ци не им пръскат ?? :new_Eyecrazy::new_Eyecrazy:

RahzeL
14-04-2009, 13:31
Гайката си беше завинтена добре! Натегнах я - не работи, отхлабих малко - не работи... явно ще е моторчето, а за пръскалката ще го видя тоя клапан... Ся таблото на климатика е разглобено и ще търся тея крушчици. Те колко са на брой? 2 + 1 в пепелника, която не можах да сваля ? Мерси предварително.

trustworthy
16-04-2009, 16:04
Задната пръскалка се регулира с обикновена отверка. Ако работи помпата, но не излиза вода от пръскалката, не пръскайте, щото пълни някъде по купето :) Често маркучът се прекъсва на сгъвката, където излиза от купето и влиза в задната врата.

RahzeL
16-04-2009, 16:32
Абе то си пръска и то доста яко, но там откадето излиза точно в джама - на горе не пръска...

trustworthy
16-04-2009, 16:35
ПОгледни под чистачката - има 'цепка', където да пухнеш отверка и да насочиш пръскалките. Под 90 градуса ъгъл на струята се пада.

RahzeL
16-04-2009, 16:59
Колата сега е в сестра ми, но като си дойде ще проверя. А какво да го правя моторчето ? В смисъл ако може някой да покаже с снимки как се сваля и чисти най-добре ще е... Благодаря