PDA

View Full Version : един въпрос относно 156 цата



SandoOne
14-04-2009, 14:42
Като карам сутрин преди да дигне над 50 градуса глухне на ниските и не върви възможно ли е да има грешки на ланда сондата или имали ли сте такъф проблем след като дигне на 60 - 70 се оправя ....

oem
14-04-2009, 15:07
Като карам сутрин преди да дигне над 50 градуса глухне на ниските и не върви възможно ли е да има грешки на ланда сондата или имали ли сте такъф проблем след като дигне на 60 - 70 се оправя ....

Ламбда сондта сработва по-късно. Ти имап проблем когато тя не е сработила още.

Виж си дебитомера на първо място.

SandoOne
14-04-2009, 17:51
Ще го вида ок ...

spe4elist
14-04-2009, 20:52
Не си мъчете моторетките преди да са загрели, не е добра идея... Освен това, компа не позволява влизане в режим на голямо натоварване, преди да е загрял мотора...
Визирам сток софтуера, колегите с чиповете да внимават - те си знаят кои са :shutup:

oem
14-04-2009, 20:59
Не си мъчете моторетките преди да са загрели, не е добра идея... Освен това, компа не позволява влизане в режим на голямо натоварване, преди да е загрял мотора...
Визирам сток софтуера, колегите с чиповете да внимават - те си знаят кои са :shutup:

Това за режима може и да има вярно, но колегата казва, че глъхне. Ако подава газ и бучи, то има проблем.

А ние с чиповете внимаваме иначе ;)

iwelin
14-04-2009, 21:03
Това за режима може и да има вярно, но колегата казва, че глъхне. Ако подава газ и бучи, то има проблем.

А ние с чиповете внимаваме иначе ;)

БВЕ НЕ ЗНАМ ЗА ЧИПОВЕТЕ КАК СА АМА МОЯТА НЕ РАБОТИ ЛИ ПОНЕ 1 2 МИН НА МЯСТО И ОКОЛНАТА АКО Е ПОД 20 ГР. ЗАБИВА ПРИ ПОДАВАНЕ НА ГАЗ МОЖЕ И ДА УГАСНЕ ДАЖЕ

oem
14-04-2009, 21:15
БВЕ НЕ ЗНАМ ЗА ЧИПОВЕТЕ КАК СА АМА МОЯТА НЕ РАБОТИ ЛИ ПОНЕ 1 2 МИН НА МЯСТО И ОКОЛНАТА АКО Е ПОД 20 ГР. ЗАБИВА ПРИ ПОДАВАНЕ НА ГАЗ МОЖЕ И ДА УГАСНЕ ДАЖЕ

Ти се обади в неделя ще видим колата. Такива проблеми се пораждат от недобра горивна смес. Причината може да е в няколко неща. Като се видим ще ти кажа.

spe4elist
14-04-2009, 21:26
БВЕ НЕ ЗНАМ ЗА ЧИПОВЕТЕ КАК СА АМА МОЯТА НЕ РАБОТИ ЛИ ПОНЕ 1 2 МИН НА МЯСТО И ОКОЛНАТА АКО Е ПОД 20 ГР. ЗАБИВА ПРИ ПОДАВАНЕ НА ГАЗ МОЖЕ И ДА УГАСНЕ ДАЖЕ
Точно това казах и аз
пп И ако може с малки буквички, ще е по-добре

Kuker
14-04-2009, 21:40
Не си мъчете моторетките преди да са загрели, не е добра идея... Освен това, компа не позволява влизане в режим на голямо натоварване, преди да е загрял мотора...
Визирам сток софтуера, колегите с чиповете да внимават - те си знаят кои са :shutup:За пореден път виждам да се коментира софтуерно скопяване.Нещо не ми звучи разумно това.

spe4elist
14-04-2009, 21:44
За пореден път виждам да се коментира софтуерно скопяване.Нещо не ми звучи разумно това.
А не се ли питаш, защо шофьорите тук, се "чудят" като им е студен мотора, що не върви?!?

SandoOne
14-04-2009, 21:45
наскоро се появи проблема а като запала не секи път ама вариатора се обажда и като подам повече газ черния пушек си го има аз като смених сондата не ходих на диагностика и си мисля че има грешки натрупани или не е настроена малко мени и обороти ама за оборитите знам кое е .....

spe4elist
14-04-2009, 21:47
За пореден път виждам да се коментира софтуерно скопяване.Нещо не ми звучи разумно това.
Освен това, скопяване или ограничане е много точно казано. Ако постоянно работи на 100% от възможностите си, колко си мислиш, че ще искара един мотор.

Kuker
14-04-2009, 21:59
А не се ли питаш, защо шофьорите тук, се "чудят" като им е студен мотора, що не върви?!?В интерес на истината не се питам.Моята върви.Никой производител няма да застраши здравето и живота на пътниците за сметка на една купчина железа.

Kuker
14-04-2009, 22:01
Ако постоянно работи на 100% от възможностите си, колко си мислиш, че ще искара един мотор.Този въпрос го намирам за неуместен.

oem
15-04-2009, 10:48
Няма общо софтуера с глъхненето сутрин! Моята с оригиналния софтуер никога не е глъхнела! Като я купих, сутрин паля и заминавам. Това със скопяването някой хвърли мухата тука и айде. Глъхненето е от това. Не трябва да се чува мотора да се мъчи и да буботи при отворен дросел. Трябва да си ускорява нормално.

Причина за глъхненето е бедна смес, недостиг на гориво, слабо налягане в рейката, лошо запалване, лошо газоразпределение, грешни показания към ЕКУ от сензорите... но софтуера не го набеждавайте така. От завода колата не е излязла така със сигурност!

spe4elist
15-04-2009, 11:06
В интерес на истината не се питам.Моята върви.Никой производител няма да застраши здравето и живота на пътниците за сметка на една купчина железа.
В интерес на истината - и моя върви. Моята кола я купих със скапан дебитомер, даже това беше повод да чупя от цената, сложих си нов Бош и близо 2 години нямам никакви проблеми. И през най-дълбоката зима не ми е давала поводи за притеснения.

А по повод "скопяването" - грозна дума. Оригиналния софтуер ограничава бензиновите мотори при 7000 rpm. Тунинг софтеура (чипове) променят тези и други параметри, разширяват диапазона на работа и Изцеждат мотора. На практика изяждат резервния ресурс. За сметка на повишена мощност. В природата нищо не се губи - физичен закон! Едното е за сметка на другото.

Въпрос на личен избор е.

ФЕРАРИСТ
15-04-2009, 11:26
А не се ли питаш, защо шофьорите тук, се "чудят" като им е студен мотора, що не върви?!?
Не знам доколко да се съглася, признавам че има мно-о-о-о-о-ого малка разлика която усещам във вървежа при студена и топла кола, но пък чак пък да не върви така както се описва, това със сигурност се дължи на проблеми.....лично за мен най - ясния пример за ядове е, когато се запали студен двигател, и ако до 2-3 сек(докато се разпльока маслото) не поеме гладко газта до 4-5к обм, и така наречения тротъл респонд не е бърз, то със сигурност нещо не е на 100%......

oem
15-04-2009, 12:33
При мен студена върви много. Качи ли 90 градуса и умира.

spe4elist
15-04-2009, 15:47
Казах ти да отидеш на диагностика и да ти проверят колата, може да е някой тъп температурен датчик или нещо такова...

SandoOne
15-04-2009, 20:14
При мен студена върви много. Качи ли 90 градуса и умира.
При мене е обратното а след 3 000 оборорота и на студена тегли макарче си мисля че има грешки дали да не сложа и друг дебитомер какво мислите или направо на диагностика да отида да кажат

Kuker
15-04-2009, 20:15
В интерес на истината - и моя върви. Моята кола я купих със скапан дебитомер, даже това беше повод да чупя от цената, сложих си нов Бош и близо 2 години нямам никакви проблеми. И през най-дълбоката зима не ми е давала поводи за притеснения.

А по повод "скопяването" - грозна дума. Оригиналния софтуер ограничава бензиновите мотори при 7000 rpm. Тунинг софтеура (чипове) променят тези и други параметри, разширяват диапазона на работа и Изцеждат мотора. На практика изяждат резервния ресурс. За сметка на повишена мощност. В природата нищо не се губи - физичен закон! Едното е за сметка на другото.

Въпрос на личен избор е.Скопяването няма нищо общо със софтуера.Употребих този ветеринарен "термин" просто така, да е в унисон с "проблема".

Проблема е в менте частите.Половината "майсторчета" си купуват сами частите и си ги монтират.Елементарно, но не съвсем.После рев във форума.Но дразнещо е когато други "майсторчета" от не знам кой пръст, изсмукват извънземни причини и пращат наивните да обикалят като изпотени коне* сервизите.






*изпотеният кон го карат да се движи докато се охлади и изсъхне, за да не се гътне**.
**гътне-умре.

SandoOne
15-04-2009, 20:26
Ще пробвам на диагностиката да кажат кво и е и ще пиша в форума благодаря за инфото

digitalundgrd
15-04-2009, 21:22
МОята пък като я запаля студена ( да е седяла поне 8-10 часа в покой) , първите 30 секунди давам газ....има едно замисляне и чак тогава поема на тласъци....Минат ли 30 секунди върви като луда...Що е то?

SandoOne
15-04-2009, 21:33
МОята пък като я запаля студена ( да е седяла поне 8-10 часа в покой) , първите 30 секунди давам газ....има едно замисляне и чак тогава поема на тласъци....Минат ли 30 секунди върви като луда...Що е то?

ми карай я така баце не се притеснявай сутрин един съвет между 5 до 10 минути ако студено остави да работи да си позагрее и тогава тръгвай не я Юркай на 4000 хиляди също и няма да има проблеми ...

Bobo
16-04-2009, 20:17
Тая тема е направо за бисерите :moon: Толко глупости не бях чел отдавна :D Имам предложение към колеги които имат проблеми по собственните си коли да не ремонтират и чуждите - ма тва е само предложение ;)

nikolaaaay
16-04-2009, 20:45
МОята пък като я запаля студена ( да е седяла поне 8-10 часа в покой) , първите 30 секунди давам газ....има едно замисляне и чак тогава поема на тласъци....Минат ли 30 секунди върви като луда...Що е то?
Сп. мен ГИ-то е замесено в тая работа :hehe: Карай и на бенз от време на време.

Kuker
16-04-2009, 20:48
Тая тема е направо за бисерите :moon: Толко глупости не бях чел отдавна :D Имам предложение към колеги които имат проблеми по собственните си коли да не ремонтират и чуждите - ма тва е само предложение ;)Е колко отдавна?Половината теми са такива.И е добре да цитираш, за да може да се срамуваме.:shutup: