PDA

View Full Version : проблем с климатроника



warbah
16-01-2006, 21:27
така имам алфа155 1.7 обаче има някакъв проблем с климатроника не работи на автомати4ен режим всъщност датчиците за външната температура не работят като натисна бутона за термометъра винаги показва -29 ext. когато е на ръчен режим работи горе долу добре но понякога се скапва и на ръчен т.е. вкарва само горещ въздух все едно е на максимално топло а аз съм го направил примерно на 24 градуса.Автомобила е регистриран 1996 оба4е си мисля 4е е произведен95г.Ще ви бъда благодарен да ми дадете някакъв добър съвет.

pr_00f
16-01-2006, 22:56
Колега:
Първо ако искаш да разбереш коя година ти е колата даваш VIN, започва с ZAR************* и го има в талона, второ пишеш къде живееш за да могат колегите да ти препоръчат диагностика и други такива .

Иначе ДОБРЕ ДОШЪЛ ВЪВ ФОРУМА :)

valjo
16-01-2006, 23:31
като ти дава такава външна температура, обикновено е заминал външния темп. датчик, който е вв огледалото - про 155 незнам в кое обаче -ляво или дясно
или е загубил контакт
провери ...

warbah
16-01-2006, 23:33
ZAR16700000141621....
живея в Бургас

valjo
16-01-2006, 23:36
ZAR16700000141621....
живея в Бургас

Catalogue: U5 | 155 ASPIRATO (1992-1996)
MVS: 167.146.0(0) | T.SPARK 1.7 BASE MY '95
Engine Stamp: AR67105
Version Code: 167A4H
Version: V6 | BASE MY 95
Engine Version: M1 | 1.7 T.S.
Interior: 127 | TESSUTO GRIGIO
Vehicle No: 00166676
Engine No: 0036082
Prod. date: 1996-03

warbah
17-01-2006, 07:42
благодаря ви тука наистина ще нау4а това което ме интересува :D . Днес ще го видя този дат4ик къде са го скрили в огледалото.Алфата много я харесвам наистина е прекрасен автомобил и това е единствената забележка по нея.

bass
17-01-2006, 10:10
Датчикът е в лявото огледало.! Ако огледалото обаче е сменяно с такова от кола без климатик, датчик няма.
От друга страна, дали се продава отделно въпросният датчик из наште магазини? в ePER-а го има като компонент с отделна цена...?

warbah
17-01-2006, 12:24
Ей сега ще го проверя лявото огледало само дето ми изглежда капсуловано..т.е. залепено дано е на щипки или нещо такова 4е да не го строша

bass
17-01-2006, 12:35
Огледалото не е капсуловано, просто капакът се сваля доста гадно - има няколко рапидки зад стъклото.
Погледни тук (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=2437) местопoложението на рапидките (схемата е за дясно огледало, но при лявото е същото). Освен зад стъклото, има и една рапидка отвън на корпуса - вижда се като завъртиш (сгънеш) огледалото, точно на сгъвката е.

kris11
17-01-2006, 19:49
Бях чел тук във форума , че е терморезистор със стойност 1 к.ом. А той струва стотинки + 2 спойки.
Не можах да го намеря с търсачката линка :(

bass
17-01-2006, 21:49
Бях чел тук във форума , че е терморезистор със стойност 1 к.ом. А той струва стотинки + 2 спойки.
Не можах да го намеря с търсачката линка :(

Стига бе! Ако си прав, утре ще си взема дълго кафе вместо двойно :-)
Ше погледна и в нета за подобно инфо.

Dodo 155
17-01-2006, 22:25
като ти дава такава външна температура, обикновено е заминал външния темп. датчик, който е вв огледалото - про 155 незнам в кое обаче -ляво или дясно
или е загубил контакт
провери ...
Ако се е скапал датчика ще показва всякаква температура, т.е. ще я мени, както е при мен на служебният Орел. В момента навън е -8, а той показва 37,5 :lol: :lol: :lol: :lol: Ще слагам плувките и утре съм на басейн 8) 8)
Когато показва -29 значи е откачен. Колегата да провери първо дали си го има този датчик (виси като п***а от лявото огледало) и ако е там то да си провери кабелчето, да не се е откачило или прещипало някъде :wink:

warbah
18-01-2006, 14:09
отворих огледалото оба4е не видях да има датчик.обиколих някои от сервизите които поправят климатици и вси4ки дружно изплакаха 4е няма управяне а едни шегаджии дори ми казаха за близо 2000 лв.да ми сменят блока за управление на климатроника(ха ха ха)и дисплея.Е ще трябва да се примиря и да я карам така.Това което разбрах е 4е трябва да се закачи на компютър във (Вантотрейд)и така да се диагностицира оба4е в село Бургас такова животно нема.Хайде със здраве няма да ви занимавам пове4е благодаря ви много все пак за добрите съвети които полу4их от вас.П.С..хич не ми се продава :cry: но ако се реша ще се обадя тука и минавам на 156( малко осъвременяване) :D :D

valjo
18-01-2006, 16:53
отворих огледалото оба4е не видях да има датчик.обиколих някои от сервизите които поправят климатици и вси4ки дружно изплакаха 4е няма управяне а едни шегаджии дори ми казаха за близо 2000 лв.да ми сменят блока за управление на климатроника(ха ха ха)и дисплея.Е ще трябва да се примиря и да я карам така.Това което разбрах е 4е трябва да се закачи на компютър във (Вантотрейд)и така да се диагностицира оба4е в село Бургас такова животно нема.Хайде със здраве няма да ви занимавам пове4е благодаря ви много все пак за добрите съвети които полу4их от вас.П.С..хич не ми се продава :cry: но ако се реша ще се обадя тука и минавам на 156( малко осъвременяване) :D :D
да не би да ти е сменяно огледалото и да са му откръцкали кабела!?

aav
18-01-2006, 17:15
щом не си намерил датчика, значи огледалото ти е сменяно. Датчика е една малка облицована в пластмаса клечка с две жици. Бях забравил да включа моя датчик и на таблото отчиташе -49С, което е почти като при теб. Просто слагаш датчик и си готов 100% гаранция. На веселяците с 2000лв. им пращаш много здраве! Сам можеш да си оправиш, не ти трябва сервиз.

Dodo 155
18-01-2006, 22:21
отворих огледалото оба4е не видях да има датчик.обиколих някои от сервизите които поправят климатици и вси4ки дружно изплакаха 4е няма управяне а едни шегаджии дори ми казаха за близо 2000 лв.да ми сменят блока за управление на климатроника(ха ха ха)и дисплея.Е ще трябва да се примиря и да я карам така.Това което разбрах е 4е трябва да се закачи на компютър във (Вантотрейд)и така да се диагностицира оба4е в село Бургас такова животно нема.Хайде със здраве няма да ви занимавам пове4е благодаря ви много все пак за добрите съвети които полу4их от вас.П.С..хич не ми се продава :cry: но ако се реша ще се обадя тука и минавам на 156( малко осъвременяване) :D :D
Намери си капак с такъв датчик :wink: Дори да ти искат пари (около 90лв. максимум) за цялото огледало, пак си заслужава. Сменяш капака и си готов :wink: По-евтино ще ти излезе от 2000лв. :shock: :shock: :shock: Тия са ебати тъпаците :evil:
Моят съвет е да не се опитваш да демонтираш датчика, за да не го повредиш :idea: Той е здраво хванат, даже мисля е залепен :roll:

warbah
18-01-2006, 22:36
Dodo за кой капак става дума за този триъгълния който служи като основа на огледалото ли т.е дето огледеалото е хванато за него и като се сгъва се върти около този капак.Правилно ли съм разбрал

Dodo 155
18-01-2006, 22:51
Dodo за кой капак става дума за този триъгълния който служи като основа на огледалото ли т.е дето огледеалото е хванато за него и като се сгъва се върти около този капак.Правилно ли съм разбрал
Капака, който е с цвета на колата, този който покрива чарколяците и придава красивата форма на огледалото :wink: Той седи на подвижната част :idea: А този за който ти говориш е декоративен и е на самата рамка на врата - там няма датчик :wink:

warbah
18-01-2006, 22:59
О.К :idea: лампата светна.Утре по4вам да търся

Dodo 155
18-01-2006, 23:01
О.К :idea: лампата светна.Утре по4вам да търся
УСПЕХ :!:
Пиши ако нещо се запънеш :wink:
Трябва да го поправиш, защото сега е студ навън и ти духа топло, ама лятото ще кипнеш като вземе да си мисли климатроника, че навън е -29 :lol: :lol:

kris11
19-01-2006, 22:43
Бях чел тук във форума , че е терморезистор със стойност 1 к.ом. А той струва стотинки + 2 спойки.
Не можах да го намеря с търсачката линка :(

Стига бе! Ако си прав, утре ще си взема дълго кафе вместо двойно :-)
Ше погледна и в нета за подобно инфо.

Здрасеи с търсачката успях да намеря това : http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=1222
Иначе съм го чел , но дали не беше в руски сайъ илитука но се споменаваше стойносттс на терморезистора.

bass
20-01-2006, 10:20
След доста ровене единственото инфо, което намерих, ме насочва към термистор тип pt100. Споменава се и по повод климатиците на други марки, параметрите на този тип терморезистори ми изглеждат подходящи. Не намерих обаче по-конкретни параметри с цел покупка и тестове :roll: Чудя се дали в Импас56 (или други клима-спецове) няма да могат да излезат със становище, ако ги попитам любезно...?

kris11
21-01-2006, 12:27
Или да взема да измеря колко е при мен стойността при 2 - различни външни температури / примерно сутрин и по-обяд когато пече слънце/, ама след като мине задавщият се артически студ :(

warbah
21-01-2006, 16:30
благодаря на всички за добрите съвети които ми дадохте ...да наистина сензора за външна температура липсва сега го търся макар че все още не съм го намерил но и това ще стане.Много се радвам 4е ви има ,непременно ще посетя клуба а може и да се присъединя към него ако това е възможно :D :D ..п.с не му знам адреса но ако Додо ми го изпрати ще го посетя

warbah
21-01-2006, 17:02
http://zaxstyler.hit.bg/images/alfa.jpg

http://zaxstyler.hit.bg/images/alfa2.jpg

Dodo 155
22-01-2006, 08:45
благодаря на всички за добрите съвети които ми дадохте ...да наистина сензора за външна температура липсва сега го търся макар че все още не съм го намерил но и това ще стане.Много се радвам 4е ви има ,непременно ще посетя клуба а може и да се присъединя към него ако това е възможно :D :D ..п.с не му знам адреса но ако Додо ми го изпрати ще го посетя
Адресът на клуба е: www.alfaromeo-bg.com (http://www.alfaromeo-bg.com) :wink: (ти го знаеш :wink:)
А иначе има сбирки всяка 2-ра и последна (може да се падне и 5-та) седмица от месеца на пл.Ал.Невски в София. За колегите от провинцията има и регионални срещи - можеш да провериш кога и къде са в раздела "Срещи и мероприятия" :wink:
Ако имаш желание може да станеш и член на клуба :idea:
А аз ще ти звънна като наминавам към Бургас, за да почерпиш за белисимата - много е хубава :wink: Да си я караш със здраве :!:

Dodo 155
22-01-2006, 08:48
@Warbah - Ще те помоля да си напишеш ТТ данните в подписа :wink:
Това ще е от полза и на колегите, когато трябва да ти дават съвети :wink: