PDA

View Full Version : Колата ми изгасна в движение и не запали повече :(



Mind_Control
16-04-2009, 12:49
За пръв път след 30 000 км вярна служба колата ме остави на пътя. Както си карах и нямаше видими следи за проблем, колата просто изгасна при това на скорост. Помислих, че газта е свършила и включих на бензин още докато се вдижа, но не запали и отбих в страни. Стартера върти нормално, но няма и помен да иска да запали. До сега винаги е стартирала от 1-2 завъртания и винаги от първия път. Някакви идеи какво й е? Довечера ще ходя с друга кола да си я прибера и ще мисля към, кой сервиз да я карам.

dido76bg
16-04-2009, 12:59
Добре дошъл...
Отиди на диагностика... При мене го прави от датчика на разпределителния вал...

Mind_Control
16-04-2009, 13:02
Добре дошъл...
Отиди на диагностика... При мене го прави от датчика на разпределителния вал...

Мойта е боксер..

dido76bg
16-04-2009, 13:12
Мойта е боксер..

Който не леда е така... Сори не видях подпис...

old alfist
16-04-2009, 13:15
За пръв път след 30 000 км вярна служба колата ме остави на пътя. Както си карах и нямаше видими следи за проблем, колата просто изгасна при това на скорост. Помислих, че газта е свършила и включих на бензин още докато се вдижа, но не запали и отбих в страни. Стартера върти нормално, но няма и помен да иска да запали. До сега винаги е стартирала от 1-2 завъртания и винаги от първия път. Някакви идеи какво й е? Довечера ще ходя с друга кола да си я прибера и ще мисля към, кой сервиз да я карам.
Виж тази тема, може да ти помогне :

http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31414&highlight=%EF%F0%EE%E1%EB%E5%EC+%F2%EE%F6%E8

My_angel
16-04-2009, 15:20
аз също имам подобен проблем, но на мен не ми изгасна в движение.Просто сутринта си запали без проблем и вечерта при тръгване от работа изобщо не запали на бензин а само на газ и като превключа на бензин веднага гасне.Някакви идеи защо?

mochko1
16-04-2009, 15:24
аз също имам подобен проблем, но на мен не ми изгасна в движение.Просто сутринта си запали без проблем и вечерта при тръгване от работа изобщо не запали на бензин а само на газ и като превключа на бензин веднага гасне.Някакви идеи защо?

Провери си бензиновата помпа.

My_angel
16-04-2009, 15:50
ами да сега видяха че тя е дала фира, а каква е по-добре да се купи? - нова или може и да не е нова?
Извинявам се ако въпросите са глупави ама съм жена и нищо не разбирам:)

drajko145
16-04-2009, 16:56
аз имах същия проблем преди година и половина карах я на диагностика и показа че един датчик се е развалил за съжаление не помня вече как се казва само цената помня горе долу околу 160лв

Mind_Control
16-04-2009, 17:01
аз имах същия проблем преди година и половина карах я на диагностика и показа че един датчик се е развалил за съжаление не помня вече как се казва само цената помня горе долу околу 160лв

Това за моя проблем ли е или за на колегата?

drajko145
16-04-2009, 17:02
за твоя за твоя.. датчик на коляновия вал ли беше пфф ще те излъжа :(

Mind_Control
16-04-2009, 23:58
Днес вечера като отидох да си взема колата и тя просто запали... все едно нищо не е било :) Ще видим какво ще стане тези дни.

tokata_pz_flex
17-04-2009, 01:06
Провери си клемите на акумулатора . Аз имах пречупена клема на плюса , и за 10 км. изгаснах 5-6 пъти . После сама се оправяше . Нагласих клемата , и всичко е наред :)

nhg
17-04-2009, 09:36
Провери си клемите на акумулатора . Аз имах пречупена клема на плюса , и за 10 км. изгаснах 5-6 пъти . После сама се оправяше . Нагласих клемата , и всичко е наред :)

такъв проблем по принцип имах и аз, но ако е това стартера няма да върти...

tonov
17-04-2009, 23:48
Днес вечера като отидох да си взема колата и тя просто запали... все едно нищо не е било :) Ще видим какво ще стане тези дни.

Аз залагам на датчик на коляновия вал. Точно такива мизерии прави. Примерно като загрее и спира. После сам се оправя за известно време. Няма значение дали е боксер или ТС :)

Absente_
18-04-2009, 09:55
Аз залагам на датчик на коляновия вал. Точно такива мизерии прави. Примерно като загрее и спира. После сам се оправя за известно време. Няма значение дали е боксер или ТС :)

дам... и аз така залагам , имал съм тоя проблем , голяма е мизерия неможе да разбереш кво и е на тая кола.
Даже на мен поникога върви екстра , пали екстра и е така някой път неще да запали и тва си е,въртиш до падане на акумулатора не и не, след половин час пали с поглед....

mordohy
18-04-2009, 10:01
Аз залагам на датчик на коляновия вал. Точно такива мизерии прави. Примерно като загрее и спира. После сам се оправя за известно време. Няма значение дали е боксер или ТС :)
:th_up:А като има газова и релето на газовата!

Absente_
18-04-2009, 10:11
:th_up:А като има газова и релето на газовата!

:th_up: а като я няма и на бензин

mordohy
18-04-2009, 11:45
:th_up: а като я няма и на бензин
Пак може да е от него.Помисли малко.То прекъсва дюзите!

Stefo
18-04-2009, 13:37
Имах проблем със същия гаден датчик преди 2 дни.
В четвъртък я излекуваха алфата, 3 пъти ми гасна докато я карах към сервиза, чаках я по 10-15 минути докато поизстине и палеше без проблем. При мен светваше и лампата за дюзите.