PDA

View Full Version : Проблем със спирачките



alex11
17-04-2009, 14:50
Здравейте,
Имам следния проблем наскоро смених предни и задни накладки,но от тогава се чува едно много неприятно скърцане като спирам,особено при ниска скорост 10 15 км.Казаха ми че е нормално това нещо за сезона,но зех да се притеснявам имам чуството ,че се усилва.
Може ли някой да даде съвет преди да харча пари на сервиза.

didod
17-04-2009, 14:55
А накладките, които сложи, са? Марка?

alex11
17-04-2009, 15:52
е незнам не съм питал :bash::bash:

didod
17-04-2009, 15:54
А като цена как бяха?

oem
17-04-2009, 16:47
В накладките сигурно е порблема. Или неравномерно износени дискове. Аз от как сложих накладки АТЕ всякакви шумове изчезнаха. Спира много тихо и много развномерно.

ФЕРАРИСТ
17-04-2009, 19:00
Може да пробваш с нещо ги мажеха, ама забравих какво се коментираше тука преди......

digitalundgrd
17-04-2009, 21:59
Баце да не си си изпържил накладките...Мойте предни така първоначално не гъкваха..., но след няколко екстремни спирания започнаха да квичат АДСКИ много...като трамвай бях! Използвам случая да благодаря на ФЕРАРИСТ-а за накладките(направо ми спаси живота), преди няколко дни си ги монтирах пред блока и си пръснах спирачните апарати с червенко...Сега няма помен от скърцането...
Та в този ред на мисли инвестирай в някакви по-скъпи накладки...Камен666 ми хвали Текстар...

SandoOne
17-04-2009, 22:29
и мойте скърцат ама нее толкова опасно намокри ли се спира ....

mirchozo
17-04-2009, 23:30
БДЖ отбора се надига
ами с тия калпавите накладки , и пред мен предстои скоро избор на накладки и направо се чудя какво ще слагам , засега съм се спрял на АТЕ , пък ще видим

SandoOne
18-04-2009, 00:04
БДЖ отбора се надига
ами с тия калпавите накладки , и пред мен предстои скоро избор на накладки и направо се чудя какво ще слагам , засега съм се спрял на АТЕ , пък ще видим

аз си купих оригинални АБС - ал браке систем тва пише незнам ква марка са пише че са произведени в европейския съюз къде обаче незнам 30 лева са предните 25 задните

lubo_red
18-04-2009, 00:22
аз си купих оригинални АБС - ал браке систем тва пише незнам ква марка са пише че са произведени в европейския съюз къде обаче незнам 30 лева са предните 25 задните
и моите са такива-задните,ама ги плащах 35 лв:furious:
от къде ги купи?

SandoOne
18-04-2009, 00:27
и моите са такива-задните,ама ги плащах 35 лв:furious:
от къде ги купи?

от един пич в лозенец и ми направи намаление ма се наложи само задните да сменя щото колата беше с нова предница и не съобразих че накладките са нови и така ....

alex11
18-04-2009, 13:55
Ами мисля че моите струваха кам 50-75 лева предните и задни по отделно да ви кажа не съм сигурен.
А и се заслушах като карам се чува някакъв звук на леко триене от задните колела май.Също така и смених спирачни маркучета.А с какво се пръскат някой знаели точно?

SandoOne
18-04-2009, 14:24
Ами мисля че моите струваха кам 50-75 лева предните и задни по отделно да ви кажа не съм сигурен.
А и се заслушах като карам се чува някакъв звук на леко триене от задните колела май.Също така и смених спирачни маркучета.А с какво се пръскат някой знаели точно?

спокойно не е проблем тва може и болук да е флезнал аз с летите джнати брах много ядове с прашинки и такива мити работи

plamen76
18-04-2009, 21:50
Здравейте,
Имам следния проблем наскоро смених предни и задни накладки,но от тогава се чува едно много неприятно скърцане като спирам,особено при ниска скорост 10 15 км.Казаха ми че е нормално това нещо за сезона,но зех да се притеснявам имам чуството ,че се усилва.
Може ли някой да даде съвет преди да харча пари на сервиза.
При монтирането на нови накладки-се цепят на 2/3 през средата с малък флекс и проблема със скърцането изчезва

Novachev
19-04-2009, 21:06
При монтирането на нови накладки-се цепят на 2/3 през средата с малък флекс и проблема със скърцането изчезва

Не винаги изчезва и още ги киснах с оцет пак не изчезва като се постопли времето и взеха да посвирват, накладките са Феродо

ludkanar
19-04-2009, 23:26
При монтирането на нови накладки-се цепят на 2/3 през средата с малък флекс и проблема със скърцането изчезва

нее верно цепих ги моите но като са калпави накладките си скърца

ludkanar
19-04-2009, 23:27
Не винаги изчезва и още ги киснах с оцет пак не изчезва като се постопли времето и взеха да посвирват, накладките са Феродо

ше си свириме като влакове:devil:

mirchozo
19-04-2009, 23:33
Най-лошото е не толкова свиренето колкото износването на дисковете от тия свирещите накладки.
Абе някой знае ли как се познават добрите накладки,говорим още докато сме в магазина, някакви особености,миризма,на допир,нещо...

ludkanar
20-04-2009, 00:02
Най-лошото е не толкова свиренето колкото износването на дисковете от тия свирещите накладки.
Абе някой знае ли как се познават добрите накладки,говорим още докато сме в магазина, някакви особености,миризма,на допир,нещо...

мм ай утре ще пиша да говоря с бащами че той има опит с феродото за накладките

Novachev
20-04-2009, 08:40
Най-лошото е не толкова свиренето колкото износването на дисковете от тия свирещите накладки.
Абе някой знае ли как се познават добрите накладки,говорим още докато сме в магазина, някакви особености,миризма,на допир,нещо...
Отиваш и даваш 150лв за АТЕ накладки и проблемите ти се решават аз лично бях решил след новото феродо дето свири да пробвам с Текстар но не мога д анамеря отзиви за тях а не ми се дават още 100лв на вятъра. Бях поразпитал и за феродо накладки разни рейсингови изпълнения ама бяха към 220лв комплекта

fade
20-04-2009, 09:22
...
да пробвам с Текстар но не мога д анамеря отзиви за тях а не ми се дават още 100лв на вятъра.
...
Аз съм чувал добри неща за TEXTAR... предимно в Off-Road форума... повярвай ми много от хората там знаят какво говорят! И моите следващите мисля, че ще са такива! Защото и на мен ми предстои смяна! :roll:
Между другото тия Ferodo имаха ли отзад пружинна пластина? Много често в сервизите просто "пропускат" да ги сложат и ... И друго... предполагам че го знаеш, но:
смажи добре с медна или графитна грес между цилиндърчето и гърба на накладката и пружината!

НАСОО
20-04-2009, 10:16
само с медна става - графитната се топи
мойте на алфата не съм ги пипал от както я имам, но скоро сменявах на пумичката и взех от Еврото некви много евтини Simer или нещо подобно - по препоръка на момчетата там, че само тия не свирели. Верно не свирят, само дето и не спират много, но за толко пари толко - аз доволен))) На другата кола вече третя смяна с Mintex и всичко си е ОК, така че мисля може да ги включите в списъка. На едното бусче са Motorcraft - никви проблеми, направо много добри, на другото Ferodo пак от Еврото - нищо не става от тях, както и некви други евтини които взимах от там и едни Лукас дето ги смених само след 1000км.. това е моят опит със спирачките

fade
20-04-2009, 11:29
само с медна става - графитната се топи

Казвате колега ... спирачките вдигат до към 3200 градуса Целзий температура и графита се топи! ;) Шегувам се разбира се!
Има разни силиконови графирни смазки... те издържат аз моята съм си я правил сам от силиконова смазка за водни уплътнения (да не я измива водата) и графит на прах (щото имам на разположение)... :devil:



...Mintex и всичко си е ОК, така че мисля може да ги включите в списъка. ...
И аз съм чувал за тая марка хубави неща... но нямам личен опит с тях.

SandoOne
20-04-2009, 11:55
Ма що ви дразни толкова скърцането аз като скърцам и на пасата фърла една кофа вода и се оправят нещата ...

haljscho
20-04-2009, 16:42
Ма що ви дразни толкова скърцането аз като скърцам и на пасата фърла една кофа вода и се оправят нещата ...
Едно предложение, ама специално и само за теб се отнася /не го препоръчвам на никой друг/т.е. ти си привелигирован:thumbup:
Що не вземеш да си изведеш едно маркуче от конденза на климатика, та да пръска направо върху спирачките и те никога повече няма да ти скърцат.:bash:
Те хората са измислил на по мощните коли, стстеми които при мокро време и при дълго неизползване не спирачки да сработват лекичко и да изсушават работната повърхност на спирачките за да може колата да спре мксимално бързо, той ша ги мокри.
Не е хубаво аз да пиша такива неща ама тук е технически раздел и ако неможеш да помогнеш с нещо спами си в другите раздели.
По темата.
1.Най-важното нещо е колата да спира.
2.Ако джантите се цапат, то значи накладките се изтъкват, т.е. по-бързо заминават от дисковете, а не обратното.
3. Ако колегата който е пуснал темата не ги е прорязал както го посъветваха по-горе може и да помогне.

oem
20-04-2009, 19:47
Хубава медна грес имат и БОШ. Аз таква си купих и като намазах накладките от зад м/у тях и цилиндърчето и всякакво свирене изчезна. Сега вече съм с АТЕ накладки и тях не съм ги мазал, защото те фабрично си намазани :) М/у другото АТЕ-то е страшно. Спира като чук. И спира винаги. Топло, сутедно... спира!

mirchozo
20-04-2009, 20:43
колко пари даде за това АТЕ, че на мен скоро ми предстои смяна на накладки,че май и дискове ,но ще видим как ще са финансите все пак

oem
21-04-2009, 10:31
колко пари даде за това АТЕ, че на мен скоро ми предстои смяна на накладки,че май и дискове ,но ще видим как ще са финансите все пак

130 лв. предни. Задни нямаха.

mecan
21-04-2009, 22:51
ми да най- вероятно си попаднал на някакъв боклук турски.с грес колега с грес.базик.:dance:
alfa 147 1.9jtd m-jet 16V:dance:
bmw320i:spiteful:

Lqnkata
21-04-2009, 23:00
При монтирането на нови накладки-се цепят на 2/3 през средата с малък флекс и проблема със скърцането изчезва

Извинявай, но ме заинтригува. За пръв път чувам такова нещо. Били ми обяснил защо се прави това?

mecan
21-04-2009, 23:05
незнам в бг как са цените на дисковете но в италиа за 147цата двата предни диска на брембо са кам 100/120евро

EH4464
21-04-2009, 23:31
Важно да спират и да не износват дисковете пък със скърцането се свиква 8-) Това са накладки тип ПЛАШИ ПЕШЕХОДЕЦ :drive:

vesko_iotov
22-04-2009, 00:40
колеги и аз преди месец и нешо като ми предстоеше смяна на дискове и накладки се опасявах да не попадна на свирещи ,поразрови се и се спрех на дискове брембо и накладки акебоно които взех от колегата Камен от Варна и какво да ви кажа колата спира мн добре и най важното тихо.дисковете бяха за 110 лв а накладките за 75 лв

alex11
22-04-2009, 01:10
аз моите ги оправих ама за 60 лев.Оказа се че са ми сложили по големи накладки и сега трябваше да ходя на стругар да ги изравни защото предните дискове са малко износени.Сега просвирва доста по прилично и то от време на време.

Conqueror
24-04-2009, 13:53
Здравейте, колеги.
Предстои ми смяна на накладки. Изчетох няколко теми и до колкото разбирам Textar е най-добрият избор. Само че, от ВиД цените са предни-127.25лв; задни-44.71лв. Струват ми се доста високи (за предните специално). В Евро 7 имат на феродо за 95 лв. и симер за 58 лв. За феродо някой казват, че напоследък са некачествени, други, че по-високият им клас ставал и въобще много противоречиви мнения.
Има ли някакъв добър вариант на разумна цена?

Георги Савов
24-04-2009, 14:28
Слагаш Брембо и решаваш проблема.

fade
24-04-2009, 14:39
Тука (http://nakladkibg.com/index.html) има всичко... особено ако сте от София!

Conqueror
24-04-2009, 14:40
Слагаш Брембо и решаваш проблема.

А къде се продават?