PDA

View Full Version : Абсурдите на КАТ



Dexer
17-01-2006, 14:19
Искам набързо да ви опиша на какво стана свидетел днес.
Ходих към Студетнски град и минах покрай семинарията. Долу в парка, на Т-образното кръстовище на гара Пионер беше станала катастрофа, един мерцедес се беше шибнал в един камаз точно по средата на кръстовището. От светофара до това кръстовище минах за 20 минути, колоната едва пъплеше. Задръстването беше гигантско. След час и 30 мин реших, че вече са разчистили и ще може да се минава, да ама не! КАТ си седяха в средата на кръстовището, даже имаше още една кола спряна до двете ударени.
Като цяло ефектът от тая катастрофа беше лавинообразен - горния светофар беше тотално блокиран, аз не можах да се измъкна от там 10 мин, а това става километър по-нагоре!

Пиша всичко тава, защото си мисля, че има нещо много сбъркано в правилата на КАТ! Не мисля, че е нормално при ПТП никой да не предприема никакви мерки за улесняване на движението на другите! Защо по дяволите колите трябва да седят в средата на платното, а не да се избутат в страни? Какви са тея правила, че не трябва да си местиш колата, като стане ПТП? Виждали сте нееднократно за каква дреболия колите седят и никой не ги мести докато великите ни органи не дойдат да "констатират" очевадното! На мене яко ми писна от тея глупости!!!! В правилника трябва да пише, че МПС-тата трябва да се разкарат от пътя възможно най-бързо, а не когато му е кеф на фуражката!

Yon
17-01-2006, 15:01
То ако не "разчистват" бързо ще да е имало сериозно пострадали :frown:

BatVas
17-01-2006, 15:07
да трябва да пише в новия правилник : Ако при ПТП пътна полиция след пристигане на местопроизшествието не осигури безопасно движение на останалите участници в движението - да се наказват отговорните служители с административни глоби, а ако несъобразяването с пътната обстановка в участъка доведе до друго ПТП - се налагат и дисциплинарни наказания.

търтей
17-01-2006, 15:10
да трябва да пише в новия правилник : Ако при ПТП пътна полиция след пристигане на местопроизшествието не осигури безопасно движение на останалите участници в движението - да се наказват отговорните служители с административни глоби, а ако несъобразяването с пътната обстановка в участъка доведе до друго ПТП - се налагат и дисциплинарни наказания.

абе ти си прав но понеже цариградско е вториа ми дом - а там стават по н катастрофи на ден и половината заради некоя друга катастрофа ще требе да уволнят целия кат софия
което всъщност е много добре

и по този повод - едно предложение до пожарникарчето - що не земе да направи цариградско пешеходна зона - никви катастрофи, огромно място за пазар - 7 километра ...

Dodo 155
17-01-2006, 23:34
да трябва да пише в новия правилник : Ако при ПТП пътна полиция след пристигане на местопроизшествието не осигури безопасно движение на останалите участници в движението - да се наказват отговорните служители с административни глоби, а ако несъобразяването с пътната обстановка в участъка доведе до друго ПТП - се налагат и дисциплинарни наказания.
Глоби :?: :roll:
Гарван, гарвана око не вади :idea:
Подкрепям Dexer на 100% :wink: :!:
Фуражките са тъпи к****а и освен задръстване друго не могат да направят при ПТП :evil: :evil: Днес видях верижна на Цариградско с около 10 коли в най-лявата лента. КАТ беше там но колите си стояха на пътя. Малоумна работа :evil: :evil:
Някой да е виждал катаджия да замества светофар и да няма задръстване :?: :roll: