PDA

View Full Version : Комфорт функция на стъклата 156 '99



stef_nikolaev
20-04-2009, 15:47
Здравейте колеги,

Дали има сравнително лесен начин да се свържат стъклата към централното и да се вдигат при заключване, аз от тоци разбирам, но не знам къде са изведени кабелите, или ако знаете майстор който да го прави, може да е полезно и за другите ?

Linkestis
20-04-2009, 15:51
Модул към алармата,към 55-60лв.

stef_nikolaev
20-04-2009, 15:58
А майстор в София, който да го направи ?

Linkestis
20-04-2009, 16:05
Мисля че почти всеки алармаджия би трябвало да може.Имам приятели на Зайчер и Пиротска които правят това.

mirchozo
20-04-2009, 20:45
по-добре при алармаджия и задължително искай гаранция, че с тия китайските боклуци еднодневки

svetlastf
25-04-2009, 18:52
Модул към алармата,към 55-60лв.
По високите класове аларми имат допълнителен канал за управление, който се ползва за такива екстри.

pave
25-04-2009, 18:59
а дали ще се съгласят да го сложат към оригиналната аларма.

svetlastf
26-04-2009, 10:22
Алармата каква ти е, оригинална или спагана допълнително?

old alfist
26-04-2009, 10:32
Тази функция има и недостатък, от който много хора се оплакват - трябва да придобиеш навик винаги за вадиш ключа и да го взимаш, защото ако остане на таблото става шоу.

oem
26-04-2009, 10:57
Тази функция има и недостатък, от който много хора се оплакват - трябва да придобиеш навик винаги за вадиш ключа и да го взимаш, защото ако остане на таблото става шоу.

Аз за това съм си изключил функцията автоматично заключване.

svetlastf
26-04-2009, 11:08
Тази функция има и недостатък, от който много хора се оплакват - трябва да придобиеш навик винаги за вадиш ключа и да го взимаш, защото ако остане на таблото става шоу.
Тази функция за която говориш е "автоматично заклюване" при напускане на колата и няма нищо общо с вдигане на прозорците при заключване на колата с дистанционното.

old alfist
26-04-2009, 11:16
Тази функция за която говориш е "автоматично заклюване" при напускане на колата и няма нищо общо с вдигане на прозорците при заключване на колата с дистанционното.
Да, наистина това е въпрос на настройка, просто напомням да се провери когато се правят настройките, защото при някои аларми двете функции действат едновременно, не могат отделно.

svetlastf
26-04-2009, 11:17
Здравейте колеги,

Дали има сравнително лесен начин да се свържат стъклата към централното и да се вдигат при заключване, аз от тоци разбирам, но не знам къде са изведени кабелите, или ако знаете майстор който да го прави, може да е полезно и за другите ?

В най-простия случай- два метра кабел и 4 диода, но много зависи от алармата. Мслех да го правя на моята, но прецених, че не ми е нужна тази гъзарийка. Иначе наистина става ефектно...:coolio:

oem
26-04-2009, 13:44
В най-простия случай- два метра кабел и 4 диода, но много зависи от алармата. Мслех да го правя на моята, но прецених, че не ми е нужна тази гъзарийка. Иначе наистина става ефектно...:coolio:

Брей, брей... винаги са ме радвали технически грамотните жени :bravo: Ща цункам по муцунката :tooth:

svetlastf
26-04-2009, 17:57
Брей, брей... винаги са ме радвали технически грамотните жени :bravo: Ща цункам по муцунката :tooth:

Гледай да не ми осополевиш левачката...., а относно техническата реализация може да поспорим...
ПП понякога страдам от раздвоение на личноста и да не се окажеш изненадан каква колеШка съм ти ...:bash:

Linkestis
26-04-2009, 18:37
Гледай да не ми осополевиш левачката...., а относно техническата реализация може да поспорим...
ПП понякога страдам от раздвоение на личноста и да не се окажеш изненадан каква колеШка съм ти ...:bash:

Много си нервен бре колега...
не допускаш ли че се е объркал,чак пък левачки раздаваш

svetlastf
26-04-2009, 18:48
Много си нервен бре колега...
не допускаш ли че се е объркал,чак пък левачки раздаваш
Не съм нервен бе, просто леко ме дразнят елементи от рода "на всяко гърне меродия"...
Може би съм пропуснал май, че дават награда за най-голям брой постове...
Както и да е, всеки си изкарва хляба по някъкъв начин, но като можеш да си го напрвиш сам що да не... Визирам колко струват даже марковите централи на едро и колко лесно се реалзира схемно питането на колегата.

old alfist
26-04-2009, 22:23
Не съм нервен бе, просто леко ме дразнят елементи от рода "на всяко гърне меродия"...
Може би съм пропуснал май, че дават награда за най-голям брой постове...
Както и да е, всеки си изкарва хляба по някъкъв начин, но като можеш да си го напрвиш сам що да не... Визирам колко струват даже марковите централи на едро и колко лесно се реалзира схемно питането на колегата.

А, ти правил ли си го и видял ли си ефекта, или само предполагаш, че може да е така.

stef_nikolaev
26-04-2009, 23:09
Ясно е, че схемата е проста, но човек като не знае къде са изведени кабелите... Все пак от скоро имам колата... На мен идеята ми беше ако някой е наясно с ел. инсталацията да каже какво се прави, може да е полезно и за другите от форума, а и съм доволен като сам направя нещо по колата.

old alfist
26-04-2009, 23:14
Ясно е, че схемата е проста, но човек като не знае къде са изведени кабелите... Все пак от скоро имам колата... На мен идеята ми беше ако някой е наясно с ел. инсталацията да каже какво се прави, може да е полезно и за другите от форума, а и съм доволен като сам направя нещо по колата.

Така е колега, но нещата тук са финни и могат да станат много бели.

stef_nikolaev
26-04-2009, 23:49
Ще внимавам, работя в развоен отдел, но си трябва схема, а за Алфа не мога да намеря, из форума намерих схеми, но са много неясни (някакви сканирани на ниска резолюция)

EH4464
27-04-2009, 00:15
Относно модула съм разпитвал "алармаджий" струва около 60 лв. но нестава за всички аларми За заводската например не става Трябва алармата да е с опция за слагане не допълнителен модул някой си имат и вграден а Някой марки като WV примерно си го слагат заводски Чувал съм и за някаква врътка със слагане на релета но нямам инфо немога да коментирам :grin:

svetlastf
27-04-2009, 08:48
Ще внимавам, работя в развоен отдел, но си трябва схема, а за Алфа не мога да намеря, из форума намерих схеми, но са много неясни (някакви сканирани на ниска резолюция)
Айде пробвай тук (http://www.clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29134) в първия пост, и сваляш ALFA ROMEO 156 ver. 32.2.124.rar
Това е мултимедиен диск, който между другото печати ел. схеми с много добра резолюция. Разгледай модула който управлява ел. стъклата и централното заключване.

svetlastf
27-04-2009, 09:31
А, ти правил ли си го и видял ли си ефекта, или само предполагаш, че може да е така.

Правих си някъкви експерименти миналата година като си слагах алармата...
ПП. Сега като извадих схемите гледам, че няма да мине без реле /релета - трябват 4 превключващи контакта във веригите на бутоните на шофьорската врата...:prescription:

oem
27-04-2009, 09:45
Правих си някъкви експерименти миналата година като си слагах алармата...
ПП. Сега като извадих схемите гледам, че няма да мине без реле /релета - трябват 4 превключващи контакта във веригите на бутоните на шофьорската врата...:prescription:

Аз сложих 2 релета на веригата на централното и едно реле време което рестартира после централата. Като заключи и подава на стъклата да се двигнат. Имаше проблем после с халогените обаче. Централата оставаше под напрежение известно време след заключването и трябваше на края да се рестартира. С реле време я рестартирам, защото иначе ми запомняше халогените, че са винаги пуснати и когато ги пусна ма следващо палене пак светваха.

Не мога да ви дам схема обаче. Не помня как го вързах тогава.

marian
27-04-2009, 09:45
Мойте стькла отдавна са така и е супер удобно.
Ето ви тел.и човека е от клуба 0888196722 Красимир

old alfist
27-04-2009, 10:10
Мойте стькла отдавна са така и е супер удобно.
Ето ви тел.и човека е от клуба 0888196722 Красимир

Марианчо, а тази функция работи ли самостоятелно без да има връзка с "автоматично заключване".

marian
27-04-2009, 10:26
Марианчо, а тази функция работи ли самостоятелно без да има връзка с "автоматично заключване".Тази функция работи само при заключване от централното

svetlastf
27-04-2009, 10:46
Да питам знаещите.
Задните стъкла се управляват директно от бутоните / за разлика от предните, за които има електроника /. В този смисъл има ли опасност за ел. моторчетата да се претоварят ако прозореца е вдигнат до горе, а бутона се държи натиснат още известно време. Не съм разглабял механизъма на прозореца и не знам дали имат крайни изключватели? / Поне на схемата няма дадени такива/.

slav40
27-04-2009, 13:14
Казвал ми е приятел връзващ аларми,че по принцип всеки път, който се заключва колата машинката си напъва да вдигне стълкото независимо дали е вдигнато или не и по тоя начин се получава по-голямо износване,следователно по-бързо достигане до ремонт, ако са калпави частите или един път ако е сменявана някаква част в целия механизъм ( но аз не разбирам много от тия неща,така ,че може да ми подминете поста)

svetlastf
27-04-2009, 13:28
Казвал ми е приятел връзващ аларми,че по принцип всеки път, който се заключва колата машинката си напъва да вдигне стълкото независимо дали е вдигнато или не и по тоя начин се получава по-голямо износване,следователно по-бързо достигане до ремонт, ако са калпави частите или един път ако е сменявана някаква част в целия механизъм ( но аз не разбирам много от тия неща,така ,че може да ми подминете поста)
Точно това и аз имах в предвид, дали тази екстра няма да доведе до допълнително ненужно износване /повреждане / на механизмите повдигащи стъклото.

marian
27-04-2009, 13:29
Аз я ползвам 2 год.и си е супер.

svetlastf
28-04-2009, 11:42
Да питам знаещите.
Задните стъкла се управляват директно от бутоните / за разлика от предните, за които има електроника /. В този смисъл има ли опасност за ел. моторчетата да се претоварят ако прозореца е вдигнат до горе, а бутона се държи натиснат още известно време. Не съм разглабял механизъма на прозореца и не знам дали имат крайни изключватели? / Поне на схемата няма дадени такива/.
Айде де, няма ли някой по-любознателен да хвърли малко яснота по въпроса...?:gruebel:

stef_nikolaev
29-04-2009, 00:07
Като са вдигнати всички стъкла и като пробвам пак да дам нагоре на предните се чува цъкане от релета, а на задните като че ли шума идва от моторчетата, т.е. май нямат изключватели... Тия дни ще разгледам схемите (които благодарение на колегите от форума намерих) и ще пиша. Принципно може да се направи така, че стъклата да се вдигат докато тока не надвиши определена стойност (с една ИС тригер и няколко транзистора)

Sunny
29-04-2009, 00:40
Аз ползвам този модел http://www.markalarm.bg/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=109&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=4
и на двете си коли . Алармата след активиране подава сигнал (ако има тази функция ) и тази умна машинка си вдига стъклата . Замервал съм колко време след това остава под напрежение и се оказа 30 секунди . Неудобното е примерно ако искаш да си заключиш колата но да си оставиш стъклата открехнати , за целта моя алармаджия ми монтира и някаква допълнителна джаджа която когато се вдига стъклото и го натисна отгоре и то си спира .