PDA

View Full Version : радиатор на климатроника



hitlol
20-04-2009, 16:09
Онзи ден ходих да ми зареждат фреон и се оказа, че радиаторчето е спукано. Преди няколко месеца свалях предната броня да я лепят и после при качването и едно от винтчетата е пробило мн малко в радиатора. Да ви попитам има ли шанс да се завари и къде в София може да го направя ? Ходих днес до един сервиз където заваряват такива работи ама ми казаха, че машината им е била за по голями дупки.

Linkestis
20-04-2009, 16:12
Отиди ако ти е близко..до кино Арена Запад.До паркинга има сервиз за хладилна техника и автоклиматици.Ще го свалят и ще го залепят.Пред мен на 145-ца за около 4 часа го залепиха.Успех

hitlol
20-04-2009, 22:47
Вероятно в сряда ще отида до там :) Мерси много :) М/у другото можеш ли да ми кажеш за какви пари говорим горе долу ?

Linkestis
20-04-2009, 22:52
Съжалявам не ми бе удобно да питам :(

teodor80
21-04-2009, 19:06
Вероятно в сряда ще отида до там :) Мерси много :) М/у другото можеш ли да ми кажеш за какви пари говорим горе долу ?
Моя го заваряха преди три дена.Три дупки.Две стари и една нова от ВИДИЯ-Колега.Много внимавай кой заваря.Супер е прецизна работа.Тръбичките са тънки като вестник.А в тях има 20 атмосфери налягане.Другото лошо е че неса две главни от двете страни и за тях хванати останалите средни,а една цяла и е навита последователно.Аз съм от Добрич.Майстора се кръсти(без майтап) след заваркит екато стана.Не успя да си повярва сам.Неговия бил същия и с една дупка само но не станал.Взема ми 30 лева.Ако ти искат повече ходи при Никола Николов от Казичене около 150 лева иска-за перфектен радиатор.

mian4o
10-09-2011, 15:14
Темата е малко стара ама имам проблем с предният радиатор на климата. Явно от там изпуска по малко фреон. С едно приятелче с търсачката излезе че е от там но го хваща в средно положение значи дупката е супер малка. Ще ходя и при майстора който го пълни да гледа и той с лампата. Въпроса ми е от къде излиза радиаторчето. Трябва да сваля гредата от горе или отдолу излиза. И заслужава ли си ремонта.

Поздрави

starata alfa
10-09-2011, 15:22
за лепене взимат 10-20 лв

Linkestis
10-09-2011, 15:29
Заслужава си единствено ако не си купиш нов от магазина.Все пак втора употреба си имаш вече.Тъй че ако не е много зле и за разумна цена в твоя град го запоят,действай.

mian4o
03-10-2011, 18:22
Да напиша какво съм свършил. Предният радиатор е здрав. Държи на 40 атм. Другият също. Фреона обаче изчезва отнякъде. Сега мисля да сменя О - пръстените отпред на радиатора и горе под пластмасите. Ако има и другаде кажете. Започна да ми писва от този климатик. Дайте идеи. Гледахме го с лампата за контрастно вещество не се вижда никъде. За около 2 месеца изчезва.

Поздрави

didod
03-10-2011, 18:37
Пробвайте пак с 'дрегера' - струва ми се по-полезно от оцветител...

ecotronic
03-10-2011, 19:58
Често пъти газта се губи от уплътнението на оста на компресора.

Kuker
03-10-2011, 20:41
Да напиша какво съм свършил. Предният радиатор е здрав. Държи на 40 атм. Другият също. Фреона обаче изчезва отнякъде. Сега мисля да сменя О - пръстените отпред на радиатора и горе под пластмасите. Ако има и другаде кажете. Започна да ми писва от този климатик. Дайте идеи. Гледахме го с лампата за контрастно вещество не се вижда никъде. За около 2 месеца изчезва.

ПоздравиСменете игличките.