PDA

View Full Version : Airbag проблем ?



Hokum
21-04-2009, 21:56
След като давах ток на един приятел ми светна лампата на Airbag-a . При диагностика дава , че е грешка 0x01=1 --Airbag control unit . Грешката не може да се изчисти , разкачих кабела под седалката за да симулирам друга грешка .Записа новата грешка изтрих я ,но старата не може да се изтрие . Някакви идеи ,защо не я чисти ?

me4o4ko
21-04-2009, 22:08
Откачи "+" на акумолатора,остави го откачен 10 минути,след което го закачи и се опитай да я изтриеш чрез софта отново.Дано стане,при мен се получи при същата грешка,получена от спад на напражение в контролния бокс :cheers:

50 cent
22-04-2009, 08:37
Ако това не помогне прочети тук: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=33049

Hokum
23-04-2009, 23:11
Това с акумулатора не помогна , грешката пак не може да се изтрие :-(

fade
24-04-2009, 11:50
Това с акумулатора не помогна , грешката пак не може да се изтрие :-(
Сега вече, ще знаете, че когато давате ток трябва да откачате вашия или поне да не сте на контакт! ;)

П.П. Забравих... най умното нещо което съм чувал от "майстор":
Така един приятел с чисто нова Тойота дава ток на един закъсал също с Тойота... таблото му светна като Гюргево... и не иска да запали ... ама въобще... викнаха един "специалист" и той почесвайки се по врата мъдро отсече:
"Понеже и двата компютъра са на Тойота и... са се свързали и от единият грешките са се прехвърлили на другия!" :devil:
П.П.П Там изкл за 1 час угаси само половината... не знам какво стана след това и дали му признаха гаранционно нещо

oem
24-04-2009, 12:47
Сега вече, ще знаете, че когато давате ток трябва да откачате вашия или поне да не сте на контакт! ;)

П.П. Забравих... най умното нещо което съм чувал от "майстор":
Така един приятел с чисто нова Тойота дава ток на един закъсал също с Тойота... таблото му светна като Гюргево... и не иска да запали ... ама въобще... викнаха един "специалист" и той почесвайки се по врата мъдро отсече:
"Понеже и двата компютъра са на Тойота и... са се свързали и от единият грешките са се прехвърлили на другия!" :devil:
П.П.П Там изкл за 1 час угаси само половината... не знам какво стана след това и дали му признаха гаранционно нещо

Хаххахаххахаха :rotfl:

spe4elist
24-04-2009, 14:44
След като давах ток на един приятел ми светна лампата на Airbag-a . При диагностика дава , че е грешка 0x01=1 --Airbag control unit . Грешката не може да се изчисти , разкачих кабела под седалката за да симулирам друга грешка .Записа новата грешка изтрих я ,но старата не може да се изтрие . Някакви идеи ,защо не я чисти ?

Тази грешка се чисти само с Екзаминер. Пробвай в сервиз на Алфа Ромео.

50 cent
24-04-2009, 23:33
Горещо препоръчвам Вантотрейд и да търсиш Боян. Той оправи моя проблем с еърбег-а.