PDA

View Full Version : Хайде, вече и аз се заимах с 166-ца.



balev64
21-04-2009, 22:57
Здравейте колеги,от няколко дена вече съм собственик на тъй желаната алфа 166.Купих я от Германия , с помоща на мой роднина който ми съдейства за да се приключи успешно тази покупка.Естествено че отидох до там и си я докарах до България на собствен ход.Колата е с първа рег.12/1998г. Алфа ромео 166 2,4 JTD.Първите впечатления не бяха най положителни тъй като имаше леки забелжки по ламарините които не бяха акцентирани на снимките(не обвинявам продавача).Но под въздействие на приятел който беше с мен аз закупих колата.И не сбърках.Колата,смело мога да кажа че е в много добро техн.състояние.Сменени ремъци,обслужен климатик и даже имаше 35л.(половин резрвоар) нафта.От Франкфурт до България ми даде разход гориво 5-5,5л/100км.НИКАКЪВ РАЗХОД НА МАСЛО.Разходи за номера -120 евро,за винетки 17 евро,за нафта 100 евро (имам още в резервоара).Крайна цена с регистрацията в Бг 2000 евро.Мотора работи толкова тихо че може да го сбъркаш с бензинов.Има си и кусури.Както вече казах има забелжки по ламарините.Преден ляв калник има лека вдлъбнатина(трудно се вижда но я има) и капака на багажника има лека вдлъбнатина.Има и карета за
смяна.Та това е в резюме.Имам и един въпрос.Знае ли някой колите които се експортират в Германия дали имат алармени системи или не.В моята търсих както е описано в багажника но намерих само отвора централа обаче нямаше.Продавача ми даде всички книжки и ключове без този за алрмата.Явно може и да няма.Та това е,стана най на края.Ще кача и снимки.Блгодаря на всички колеги които ми пратиха мнения и съвети в предишната ми тема.

Linkestis
21-04-2009, 23:00
Честито :drive::dance:
Успех
И двете 166-ци са от италянско,едната е с аларма/заводска/,другата само с централно /заводско/.Възможно е при теб да е само с централно.
П.П Ам да не забравиш за снимките !

balev64
21-04-2009, 23:04
снимките утре!

nightroller
21-04-2009, 23:07
ай честито и от мен !!!!!!

balev64
21-04-2009, 23:09
благодаря

ACEHOB
21-04-2009, 23:42
Много да те радва и безаварийно каране по нашите красиви пътища.

leketo84
22-04-2009, 00:35
Е,браво:dance: ! Много да те радва и само да се хвалиш от нея ! И давай снимките по-скоро че нямаме търпение !:photo:

p3shku
22-04-2009, 01:32
честито... със здраве да и се радваш :rosso_spider:

balev64
23-04-2009, 08:13
А бе момчета ,ами колко пъти ги пуликувах тия пусти снимки и в края на краищата пак ги няма :furious:.Открехнете ме моля,кой е сигурния начин за публикуване.

Linkestis
23-04-2009, 10:18
КОгато тръгнеш да пускаш коментар,има от долу "Управлявай приложените файлове".Избираш снимките от компа,натискаш качи в новото под меню.Изчакваш,когато е готово пускаш коментара.Може и от кламерчето което е малко над полето за писане

balev64
23-04-2009, 20:38
Ето и малко снимки.

Linkestis
23-04-2009, 20:54
Любимият ми цвят ...

leketo84
23-04-2009, 21:25
Ммм дам бива си я колицата !!! :photo:

p3shku
23-04-2009, 22:32
Ми че тя същата като мойта :)

balev64
23-04-2009, 22:50
Едно време имаше един лаф:"на нов началник и на малко прасе, човек не бива да се радва много ,щото не се знае в последствие каква свиня ще излезе от него".Та за сега ми е радостно,ама нали се е кола на старо все си имам едно на ум.Иначе ми се струва че все повече започва да се отприщва.Има каренце за смяна и една кора за притягане-тази на двигателя, ма пусто мукаят ли или липса на време вече четвърти ден я търпя да ми бръмчи на главата.Освен това от време нещо около генератора се мъчи да просвирва тънко тънко и ту се губи ту се появява.Не знам ако е изсъхнало лагерче дали има някакви спрейове да пръсна малко.Ей сега гледах моментния разход в града,даде ми 7,9л.Обаче стига и до 11-12л,зависи си от много работи.

p3shku
23-04-2009, 23:25
Едно време имаше един лаф:"на нов началник и на малко прасе, човек не бива да се радва много ,щото не се знае в последствие каква свиня ще излезе от него".Та за сега ми е радостно,ама нали се е кола на старо все си имам едно на ум.Иначе ми се струва че все повече започва да се отприщва.Има каренце за смяна и една кора за притягане-тази на двигателя, ма пусто мукаят ли или липса на време вече четвърти ден я търпя да ми бръмчи на главата.Освен това от време нещо около генератора се мъчи да просвирва тънко тънко и ту се губи ту се появява.Не знам ако е изсъхнало лагерче дали има някакви спрейове да пръсна малко.Ей сега гледах моментния разход в града,даде ми 7,9л.Обаче стига и до 11-12л,зависи си от много работи.
Тая кола няма моментен разход колега :).... само среден за сжаление.. Обслужи ли си колата вече колега.. може така да спре просвирването

balev64
24-04-2009, 07:23
На ICS в режим TRIP има едно положение science и друго continoued ако нещо не бъркам в писането.Та това първото е с по кратко времедействие.И направо си показва какво е положението в даден момент.Докато второто реагира много бавно и за мен то показва разход на гориво към даден период.Все пак за сега това са само разсъждения и предположения , не претендирам за 4 дена да съм станал капацитет по 166.Колкото до обслужването не съм правил още нищо.Но и това ще стане,пък и малко ме е страх да я поверя на когото и да е.Но за сега основната причина е че нямам време.

stani4a
24-04-2009, 11:06
и всичко това за 2000Е?!?!?!?

qpwo
24-04-2009, 13:33
На ICS в режим TRIP има едно положение science и друго continoued ако нещо не бъркам в писането.Та това първото е с по кратко времедействие.И направо си показва какво е положението в даден момент.Докато второто реагира много бавно и за мен то показва разход на гориво към даден период.Все пак за сега това са само разсъждения и предположения , не претендирам за 4 дена да съм станал капацитет по 166.Колкото до обслужването не съм правил още нищо.Но и това ще стане,пък и малко ме е страх да я поверя на когото и да е.Но за сега основната причина е че нямам време.
Колега това е колата... В continoued показва средния разход от момента на последното ти зануляване на тази функция. Там се сменя бавно средния разход защото вероятно отдавна е занулен и трябват доста километри за промяна. В science работата е същата- среден разход, но се занулява автоматично при по-дълъг престои. Разбира се и там можеш да занулиш ръчно.

ACEHOB
24-04-2009, 19:40
Ако искаш да видиш временният разход просто зануляваш - караш и гледаш колко е, после пак зануляваш и така за един два киломерта можеш да видиш как е разхода ти и естественно и колко да натискаш педала ;)

balev64
26-04-2009, 09:04
Благодаря колеги,разбира се леко по леко всичко ще ми се изясни.Най важното и радостно за мен е че до тук нямам гоеми разходи на гориво и маслото си стои на каквото ниво си беще в Грмания.От зад не пуши ако не броим при як форсаж над 5000 об. съвсем лек и незабележим черен дим.Рано е още да се хваля но все пак трябва да отбележа че има една истина и тя е че ако искаш кола дето само да я караш с направи труда да я купиш от Германия.Вчера отстраних почти всички забележки по врати и багажник.Разглобих две врати и капака на багажника и оправих проблемите(разхлабени ел.маш. на Ц.З.,извадено лостче на бравата на задна лява врата,повреден микро ключ за лампата и сигнализацията за отворен багажник на таблото).Кората на двигателя нямаше един болт и т.н.И сега да питам,вашите алфи скърцат ли.На мен нещо по ходовата част ми скърца като все едно от гума.Не винаги ама когато го има дразни.

digitalundgrd
26-04-2009, 09:51
...И сега да питам,вашите алфи скърцат ли.На мен нещо по ходовата част ми скърца като все едно от гума.Не винаги ама когато го има дразни..

Ах, тези Алфови носачи!! :jumping: ...Мамата.....
Скърцат ти тампоните на въпросните...Пробвай да ги пръскаш със силиконов спрей...Евентуално може и да се оттървеш само с това...иначе смяна... :new_Eyecrazy: