PDA

View Full Version : Проблем с датчиците



haton
22-04-2009, 14:41
Имам проблем който не знам от какво е... През определено време ми светкат лампите за АБС и за ръчната спирачка едновременно.. Ръчната ми има лек луфт и трябва да се затегне а АБС си работи. 95% от случаите като светнат и двете лампи е примерно след дупка.. трус на колата и т.н. Като загася и запаля примерно спират да светят. От какво може да е това някой ако знае ще съм му благодарен много :)

ilin4o
22-04-2009, 17:40
незнам дали ще ти помогна при мен беше същото отвориха кутйката на акумолатора зачистиха ми зички,клеми всичко което е там и спря да свети (да ме извиниш за техническиа език)успех

to_lose_HEART
22-04-2009, 17:53
незнам дали ще ти помогна при мен беше същото отвориха кутйката на акумолатора зачистиха ми зички,клеми всичко което е там и спря да свети (да ме извиниш за техническиа език)успех
колега на кое викаш кутийката на акумулатора и къде се намира тя

ilin4o
22-04-2009, 18:01
както казах не съм голям техник на моя акулуматор на вътрешната клема имам закъчена кутика с къпаче вътре има няколко кабела вързани като ги извадиха майсторите зачистиха с пила след това ги пръскаха с някакъв спрей и тези две лампи спряха да светят

ilin4o
22-04-2009, 18:03
да ме извините ама освен от фаянс от друго не разбирам

haton
22-04-2009, 19:12
Може да има нещо общо тъй като веднъж ми падна акумулатора и след това започнаха да светят. А на диагностиката нямаше нищо нередно освен Ламбда Сонда :)

myato
23-04-2009, 14:30
В така наречената кутийка върху плюсовата клема се намират силовите предпазители.На ABS-са е 60А,червен на цват.Зачисти контактните точки и внимавай да не го скършиш докато завиваш и развиваш.Замери и предпазителя,защото може да е скършен под пластмасата.Другите ел. елементи са върху блока на ABS и ако нямаш по-сериозна подготовка,не ти препоръчвам да пипаш.

saint78
23-04-2009, 18:56
колега,а спирачната течност провери ли нивото и?при мен беше това проблема

haton
23-04-2009, 22:56
Еми ще погледна за АБС-а там в кутийката ама ако не съм сигурен няма да пипам :) а течността не е на MAX пълна ама е почти до горе де да знам.. 1 пръст надолу е :)