PDA

View Full Version : Откраднати джанти!?



Bodom
22-04-2009, 16:50
Явно пак са почнали да крадат джанти...
Или въобще не са спирали...
Аз не бях виждал скоро подобни гледки, но това е брутално !!!
Незнам какво да кажа просто! Потресен съм!
:furious:

SokOtPraskova
22-04-2009, 16:53
Амии, на мен ми откраднаха джантите на Бравото от пред нас...бяха с чисто нови зимни гуми за по 180лв парчето :-(

D-I-V-A-K-A
22-04-2009, 17:03
Амии, на мен ми откраднаха джантите на Бравото от пред нас...бяха с чисто нови зимни гуми за по 180лв парчето :-(

Е със секретни болтове ли беше?

Ma7e4k0
22-04-2009, 17:08
Явно пак са почнали да крадат джанти...
Или въобще не са спирали...
Аз не бях виждал скоро подобни гледки, но това е брутално !!!
Незнам какво да кажа просто! Потресен съм!
:furious:

Крадът, крадът вервай ми секретните болтове не ги спират ;) Набелязали ли са ти джантите освен да ги отрепеш или да си прибереш колата на строго охраняемо място друг начин да не ти ги гепят няма... гадно е ама това е деиствителноста :paddle:

SokOtPraskova
22-04-2009, 17:11
Мии..май не - не помня. А иначе ми бяха оставили количката на дискове върху тротоара и от другата страна надигната на един чистак нов крик.
Ама тоеа на снимката от първия пост, като го видях и тръгнах да гледам къде е мойто Жълто Пунто :-D

Бобби
22-04-2009, 17:15
Интересна снимка....:photo:..наглите копелета как са я направили на кантар колата:pokey:....натискаш задната броня и сваляш предните гуми....след това пускаш и задните във въздуха....
На мен преди много години ми я бяха праснали направо на асфалта по дискове....мамка им:angry:

SokOtPraskova
22-04-2009, 17:19
Май на всички ни са били крадени джанти .... :-D Може да основен движение направо!
Абе халал да са им мойте криви джанти, бяха станали квадратни вече, ама за гумите ме е яд!

face/off
22-04-2009, 17:26
Абе кви хора има само!!!!

Furious 155
22-04-2009, 17:34
Мани и аз понеделник вечерта изтръпнах... на разстояние 2-3 коли от моята беше спряла една ланча дедра и в момента в койо цъфнах на терасата вечерта, подпалиха и с мръсна газ се изнесоха от паркинга на блока....:paddle: взех малко инструменти за убеждаване и се разходих из квартала, но не видях повече подозрителната кола... имаше само следи от пирели P6000 в калта където беше ланчата... а ланчите са с нашия размер джанти 4х98мм...Та така - май пак са се активизирали!!! Бъдете нащрек и мятайте по едно око на колата преди лягане!

Kris
22-04-2009, 17:35
Добре бе колеги, тия секретни болтове за какъв чеп са тогава?! И от друго място бях чул, че това не ги спира, как се справят с тях ?

Furious 155
22-04-2009, 17:37
Добре бе колеги, тия секретни болтове за какъв чеп са тогава?! И от друго място бях чул, че това не ги спира, как се справят с тях ?
ами ако е навит в джантата мисля им е доста зор, но ако секрета се подава навън и може да бъде хванат с тръбен ключ примерно, работата е ясна...:furious:

Отделно съм виждал разбита А класа на мерцедес от която счупили страничното стъкло, отварят багажника и оттам взимат секрета и си свалят джантите! И това има значение къде си държите секрета - нека е секрет, а не да се мята из багажника!!!

Sunny
22-04-2009, 17:41
Освен със секретни болтове special adition правени някъде по поръчка друг вариант няма . Във всеки център за гуми където продават болтове продават и ключове за тях така , че за хората които се занимават с това няма проблеми . А и ако искат да ти вземат джантите няма спасение на Mury нали му изнесаха джантите от гаража - какво да говорим повече .

Bodom
22-04-2009, 17:42
Ми аз карам със секретни болтове, дето ги има във всеки магазин такива... и не изглеждат различни в секретната си част от моите... та май си купуваш един комплект и имаш вече за бая коли "секретния" ключ

Sunny
22-04-2009, 17:56
Ми аз карам със секретни болтове, дето ги има във всеки магазин такива... и не изглеждат различни в секретната си част от моите... та май си купуваш един комплект и имаш вече за бая коли "секретния" ключ

Точно това имам впредвид ;)

pr_00f
22-04-2009, 17:57
На мен ми задигнаха преди 3 седмици капачките на централният отвое на зимните гуми - оригиналните на Ланча и една лайсна под десния фар която за капак е с цвета на купето.

Jivko_Kolev
22-04-2009, 18:09
Има едни "секретни болтове" с жълти капачки който се продават във вскеи авто магазин. Те са пунта мара... имат не повече от 6 комбинации!!! Струват около 10 лева. На тези болтове не мисля, че може да се разчита! Не казвам, че мойте са супер секретни....но ми се сториха най-сигорните от това което намерих на пазара. Някаква немска марка.... и си имат номер в комплекта... случайно ако си изгубиш клуча по този номер ти правят същия. Стуваха 30-40 лева някаде.
А иначе небележат ли ти я спасение няма. Има чалъми много. Бута се пластелин в бота и се прави калап ... после на стръгар един болт и готово. А някой грубиани заваряват ключ към болта и... :)

Kris
22-04-2009, 18:34
Единственото спасение е да я спреш така, че трудно да ти дигнат колата! Високи бордюри, наклон, близко до друга кола и т.н.

TRENDi
22-04-2009, 18:42
Тогава направо ще ти я дигнат цялата.
Иначе и аз имам един комплект бордюрирани гепени от мазето ми. Към момента съм с 3 различни комплекта секрети + въртележка на 17-ки и 19-ки болтове. Решат ли, знам, че спасение няма. Просто се надявам да са забавени на макс, ако въпреки всичко преценят, че си струва риска да пипат.

Kris
22-04-2009, 18:45
Ами то там е уловката ... да дигнат максимално много гюрултия и да си понесат последствията

146_JTD
22-04-2009, 18:48
най-добрия начин май е застраховката... ако те вложили много пари специално в джанти и гуми, направете си застраховка.. е, ако имате каско и ако имате познати в застр.дружество, няма нужда от отделна застр.

TRENDi
22-04-2009, 18:50
най-добрия начин май е застраховката... ако те вложили много пари специално в джанти и гуми, направете си застраховка.. е, ако имате каско и ако имате познати в застр.дружество, няма нужда от отделна застр.

Интересно ми е, как после ще докажеш, че не си си ги свалил ти. Българските застрахователи знаем, че няма въобще да направят проблем и директно ще ти цакат за нови :pokey:.

146_JTD
22-04-2009, 19:01
и ако имате познати в застр.дружество,
...както вече казах :whistle:

bouncer
22-04-2009, 19:04
можеш да си застраховаш джантите само с фактура и ти признават щета само ако има следи от насилствено сваляне - демек недоказуемо. от умрял китка е това. няма спасение. спирайте си колата в платени орханяеми паркинги или в гараж аларма и СОТ. питайте ме мене как треперя ако трябва да спи навън колата.....:ritter:

146_JTD
22-04-2009, 19:07
можеш да си застраховаш джантите само с фактура и ти признават щета само ако има следи от насилствено сваляне - демек недоказуемо. от умрял китка е това. няма спасение. спирайте си колата в платени орханяеми паркинги или в гараж аларма и СОТ. питайте ме мене как треперя ако трябва да спи навън колата.....:ritter:

да, определено. като ти видя джантите ти се чудя как изобщо спиш ;)

bouncer
22-04-2009, 19:13
да, определено. като ти видя джантите ти се чудя как изобщо спиш ;)

брат ако реат да ги гепят и в колата да спя неяма да ги усетя. живота е такъв. колата ми сли на паркинг а аз съм подготвен със съответните инструменти и дестинации за осуетяване на грабеж и ровене на останките от грабителите.

а и джантите са белязани със специфични инструменти тип бордюр на сътветните места така че няма кака да ги продаде в интернет без да ги позная и да му звънна че точно такива си търся и че искам да ги видя и тогава.............:paddle:

D-I-V-A-K-A
22-04-2009, 20:09
А някой грубиани заваряват ключ към болта и... :)

Това ми стана интересно, къде ще го мъкнат този електрожен или телоподаващото ( с бутилката ) и от къде ще намерят ток?

Kris
22-04-2009, 20:10
Е как от де ... по стария изпитан начин! Чупят стъклото и зимат ток от запалката:pokey:

Mury
22-04-2009, 21:04
Добре бе колеги, тия секретни болтове за какъв чеп са тогава?! И от друго място бях чул, че това не ги спира, как се справят с тях ?

Бате джамбазите си имат комплекти със секретни ключове,и нищо неможе да ги спре:afro::afro::afro:Мен ме изчакаха наготово,да ги сваля и си ги взеха от гаража:paddle::paddle::paddle:

fred
22-04-2009, 22:02
Ми га говорех, че има криза, някои, да не споменавам де:pokey:, викаха, а какво ме боли кризата, на мен ми е добре, та това е-то джанти винаги може да са се крадели, ама обикновено по завързани, а сега вече и други....тоест каквото може ще се краде и нивото ще спада...
АЗ лично да чукам на дърво съм на паркинг, това мисля, е добра защита, да не чуе дявола

Sunny
22-04-2009, 22:46
Това ми стана интересно, къде ще го мъкнат този електрожен или телоподаващото ( с бутилката ) и от къде ще намерят ток?
Ми един флакон с пропан бутан струва 20 лв с горелката .

lubo_red
22-04-2009, 22:57
мисля че си правят добликат на секретните болтове,като взимат отпечатак от тях с пластелин или нешто подобно:x

Kris
22-04-2009, 23:01
мисля че си правят добликат на секретните болтове,като взимат отпечатак от тях с пластелин или нешто подобно:x

не си го правят ... отиват при гумаджията и гледат по формите на секретите кой пасва, после некой лев на монтьора и работата е вързана

Ранобудниче
22-04-2009, 23:16
брат ако реат да ги гепят и в колата да спя неяма да ги усетя. живота е такъв. колата ми сли на паркинг а аз съм подготвен със съответните инструменти и дестинации за осуетяване на грабеж и ровене на останките от грабителите.

а и джантите са белязани със специфични инструменти тип бордюр на сътветните места така че няма кака да ги продаде в интернет без да ги позная и да му звънна че точно такива си търся и че искам да ги видя и тогава.............:paddle:

Боянски, ти си голЕм и страшИн и моЖ ги уплаши, ма аз, ку му звънна, после ко? :tooth:

инак - с бордюрите се разбирам прекрасно - отликите са си единствени ииииии.... неповторими :tongue:

D-I-V-A-K-A
22-04-2009, 23:20
Е как от де ... по стария изпитан начин! Чупят стъклото и зимат ток от запалката:pokey:

:D :D :D Бате как ток от запалката за електрожен (телоподаващо) бе колега това си иска голямо напрежение а не 12 волта. Виж това за горелката съм по-съгласен което каза колегата ;)

Kris
22-04-2009, 23:22
:D :D :D Бате как ток от запалката за електрожен (телоподаващо) бе колега това си иска голямо напрежение а не 12 волта. Виж това за горелката съм по-съгласен което каза колегата ;)

Ти па ... недей ме взима на сериозно, нал за т'ва те бутам с пръчката:pokey:

D-I-V-A-K-A
22-04-2009, 23:28
Ти па ... недей ме взима на сериозно, нал за т'ва те бутам с пръчката:pokey:

:D Някой трябва да гледа и иконките :crazy: Сори

bouncer
23-04-2009, 11:15
Боянски, ти си голЕм и страшИн и моЖ ги уплаши, ма аз, ку му звънна, после ко? :tooth:

инак - с бордюрите се разбирам прекрасно - отликите са си единствени ииииии.... неповторими :tongue:

то да не ти се случва, ма ако не дай боже се наложи винаги можеш да разчиташ на помощ от публиката и обади се на приятел! смятам че ще се събереме стабилна група желаещи! може и некой лев да изкяриш ако билетчета късаш :) насаааааааааам народе насааааааааам мазни наркОмани гепят джанти! насааааааааааам! 2 лева шамар, 3 лева крошетоооооо, 5 лева шутаааааа, 8 лв в мъдитееееееееее! насааааааааааам :)

dilian alfa gtv
23-04-2009, 12:21
секретните болтове не спират никой има доста начини да се развият.аз като изгубих моя секрет ги развих като направих един квадрат от удължител за тресчотка направих го с ъглошлайфа и чупиш чопа на секрета което много лесно един чук на квадрата и е в болта и развиваш сега този мой инструмент става са сякакви секрети защото външния размер на повечето от тези болтове и един и същ.и си го пазя но съм аз::pokey:

164 td
23-04-2009, 12:54
Представяте ли си да се прибирам кахър-кефлия от дискотека посред нощ и да го набарам с горелката пред блока?Познаите каде ще му я завра както гори усилена до краи.

Alfa Pilot
23-04-2009, 14:29
Загубих си главата на секретните болтове и точно днес ходих да ги махат в една гумаджийница. С един чук и без никакви електрожени майстора ги измъкна всичките за около 5 минути, мойте бяха от най-простите, но според него няма секретен болт който да го спре.

KLM
23-04-2009, 15:56
Загубих си главата на секретните болтове и точно днес ходих да ги махат в една гумаджийница. С един чук и без никакви електрожени майстора ги измъкна всичките за около 5 минути, мойте бяха от най-простите, но според него няма секретен болт който да го спре.
Абе,тя работата е като с външната врата у дома.Каквато и да сложиш,който е решил да влезе и знае как...няма спиране.Въпроса е,че секретните болтове колкото и да е,създават някаква пречка на крадците...поне няма всеки дришльо с гаечен ключ да си тръгне с твойте джанти.

dilian alfa gtv
23-04-2009, 16:21
Загубих си главата на секретните болтове и точно днес ходих да ги махат в една гумаджийница. С един чук и без никакви електрожени майстора ги измъкна всичките за около 5 минути, мойте бяха от най-простите, но според него няма секретен болт който да го спре.
именно и аз се занимавам с гуми продажба и сервиз и аз ще ти ги махна за 5мин.:paddle:

KLM
23-04-2009, 16:33
Затова истината е в каското.

Linkestis
23-04-2009, 16:42
Затова истината е в каското.

Това не е точно така!
По-нагоре имаше един пост в които пишеше:
Как ще докажеш че не си ги свалил ТИ????
Ако ще и дедо ти и баба ти да са в еди кое си дружество.

Kris
23-04-2009, 16:43
След като баунсър ни отрехна за каското ... не те оправя

търтей
23-04-2009, 19:58
то да не ти се случва, ма ако не дай боже се наложи винаги можеш да разчиташ на помощ от публиката и обади се на приятел! смятам че ще се събереме стабилна група желаещи! може и некой лев да изкяриш ако билетчета късаш :) насаааааааааам народе насааааааааам мазни наркОмани гепят джанти! насааааааааааам! 2 лева шамар, 3 лева крошетоооооо, 5 лева шутаааааа, 8 лв в мъдитееееееееее! насааааааааааам :)

е мноо скъпо бе
ебаси :)

mirchozo
23-04-2009, 20:00
хаха верно , набързо може да се изкарат пари за още един комплект джанти

EMo0o
24-04-2009, 00:12
Ето днес сутринта на паркинга зад блока как заварих Рекстъна на една съседка..

Sunny
24-04-2009, 00:24
Ето днес сутринта на паркинга зад блока как заварих Рекстъна на една съседка..
Изглежда ми на същия почерк както при Пунтото от първия пост ;)
Ако са и в един район !

Zhivkov
24-04-2009, 00:24
Ето днес сутринта на паркинга зад блока как заварих Рекстъна на една съседка..

Мамоо милаа!!!! то в тая криза някак си трябва да се яде, но не и от Нормалните да взимат трохите нека зимат залци от НеНормалните....:screwy::drinking:

Ma7e4k0
24-04-2009, 00:27
Баси, останах без думи :drinking:

EMo0o
24-04-2009, 00:39
Изглежда ми на същия почерк както при Пунтото от първия пост ;)
Ако са и в един район !

Ами пунтото май не е в София , доколкото си спомням , а това е софийско .. снощи погледнах темата и днес сутринта като видях джима забелязах , че е по същия начин .. явно така става най-бързо :|

EMo0o
24-04-2009, 00:40
Не че като се върнах по обяд джипа не беше със чисто нови джанти и гуми с лепенките още по тях .. :Tease:

Absente_
24-04-2009, 00:54
оферта са тия аларми дето като ти пипне некой колата почва да ти пищи дистанционното у вас.

Furious 155
24-04-2009, 01:13
оферта са тия аларми дето като ти пипне некой колата почва да ти пищи дистанционното у вас.

имаш право!!!
Тук на тераста имам толкова залежали буркани, че долу ще им се види като на война, ако усетя!!!

The_Game
24-04-2009, 01:29
имаш право!!!
Тук на тераста имам толкова залежали буркани, че долу ще им се види като на война, ако усетя!!!


На мен ми се намира един буркан с развалена туршия 3 кг, плаче си за "headshot" мога да ти услужа ако искаш :laughing1:

mirchozo
24-04-2009, 01:40
Ей лоша работа, то нито да имаш, нито да нямаш.
Много нагли са станали, направо си плачат за престрелка, нямат страх от нищо, на един колега му гепиха ЦД-то посред бял ден във Варна.Абе ужас....

Walker
24-04-2009, 09:15
Егати ужаса.
Направо нямам думи!:shutup:
То по-добре да си сложа железни джанти и тия да ги продам. :brickwall:

Ma7e4k0
24-04-2009, 09:19
Егати ужаса.
Направо нямам думи!:shutup:
То по-добре да си сложа железни джанти и тия да ги продам. :brickwall:

Споко, на един приятел и железарките му откраднаха :shutup: :busted_cop: :guns:

Bodom
24-04-2009, 09:56
И пунтото е в София - Редута. :death:
ба си наглеците....

Бобби
24-04-2009, 16:31
Ето днес сутринта на паркинга зад блока как заварих Рекстъна на една съседка..
...а бе, интересно тая тухла "YTONG" как издържа цял джип?

koolio
24-04-2009, 21:01
...а бе, интересно тая тухла "YTONG" как издържа цял джип?

Кво им пука на мизерниците...:spam_laser:

Ранобудниче
25-04-2009, 14:41
...а бе, интересно тая тухла "YTONG" как издържа цял джип?

но пък е нелоша реклама за тухлата ;)

AntiLuuP
25-04-2009, 16:13
...а бе, интересно тая тухла "YTONG" как издържа цял джип?
Преди седмица бях в завода на "YTONG" гледах как се правят блоковете и т.н. и общо взето 1кв. см издържа на 2,5т натиск... по техни изследвания и проучвания ....
А колкото до джантите и кражбите спасение няма все пак живеем в БГ не го забравяйте... Единственото решение според мен е много ниска кола , толкова ниска че шибания крик да не може да се напъха под нея!

Ma7e4k0
25-04-2009, 16:20
Преди седмица бях в завода на "YTONG" гледах как се правят блоковете и т.н. и общо взето 1кв. см издържа на 2,5т натиск... по техни изследвания и проучвания ....
А колкото до джантите и кражбите спасение няма все пак живеем в БГ не го забравяйте... Единственото решение според мен е много ниска кола , толкова ниска че шибания крик да не може да се напъха под нея!

Тогава крадците ше си купат паяци ли нз но ще го измислят, а не върви колата да е толкова ниска с тези дупки..се пак това е БЪЛГАРИЯ !

Kris
25-04-2009, 16:41
...


Криковете тип крокодил си влизат навсякъде ... пък и най-много да ти свалят праговете:coolio:

Mury
25-04-2009, 17:42
Криковете тип крокодил си влизат навсякъде ... пък и най-много да ти свалят праговете:coolio:

Ела да пробваш под на Бобо колата,те едвам влизат под мойта,па камоли под неговата,абсурд:pfbbt::pfbbt::pfbbt: