PDA

View Full Version : Информация за цена на изчистване на грешка на Airbag Alfa 147



Venci321
23-04-2009, 00:08
Колегите от Варна собственици на AlfaRomeo 147 които е имал честа да ходи до сервиза на AlfaRomeo може ли да ми каже как вървят цените там д/г , следният ми проблем е светеща лампа на еърбаг , от някакъв МОДУЛ кво било ми каза, но се глася скоро време да отида в сервиза на Alfa ВАРНА . Мисълта ми беше как варират цените д/г от Добрич съм.

Благодаря Колеги.

Savo
23-04-2009, 00:23
Мен ме пратиха в сервиза на Bosch който е зад Киров (срещу Метро) където имат техниката за диагностика и поне от първи впечатления разбират от работата си. Аз отидох един ден около 16:30 и така се случи че нямаше време до края на деня да отстранят проблема. Първо закачиха компютъра да видят дали възглавниците са на мястото си и дали са гърмели, след което някъде в багажника се намира някакъв патрон на системата и може от него да е проблема. При мен се оказа, че не е от патрона и следва проверка на всички връзки на цялата система :notify: за което трябва известно време. Цените - 30 лв. за добърден (диагностика) и 30 лв. на час след това.

Kris
23-04-2009, 01:01
Колега, чистят ти грешката и след 2-3 седмици пак светва лампата! По-добре да се види от къде е грешката, от колкото да се трие! Колегата ти каза за Галин, който работи зад Киров-Бош ... обясни му проблема и съм доста сигурен, че ще го разрешите.

nikolaaaay
23-04-2009, 10:59
Колега, чистят ти грешката и след 2-3 седмици пак светва лампата! По-добре да се види от къде е грешката, от колкото да се трие! Колегата ти каза за Галин, който работи зад Киров-Бош ... обясни му проблема и съм доста сигурен, че ще го разрешите.
Не е задължително. В някои случаи се налага "ремонт", но понякога грешката може да се изчисти без друга намеса по инсталацията. Сп. мен лампата може да светне дори при преминаване през голяма дупка, когато за момент някой куплунг изгубва контакт.

Venci321
23-04-2009, 12:42
Колеги благодаря за помоща! Живот и здраве като намеря тия дни малко свободно време ще прескоча до този сервиз във Варна.

Поздрави Венци.

Kris
23-04-2009, 13:01
Не е задължително. В някои случаи се налага "ремонт", но понякога грешката може да се изчисти без друга намеса по инсталацията. Сп. мен лампата може да светне дори при преминаване през голяма дупка, когато за момент някой куплунг изгубва контакт.

Естествено, това също е вариант. Но вече няколко пъти съм свидетел как чистят грешките и след няколко седмици пак светва лампата. Дано Галин реши проблема.