PDA

View Full Version : Предно окачване 166



Росен Желев
23-04-2009, 20:04
Здравейте колеги!Имам питане подлежат ли на рециклаж предните носачи или се купуват направо нови?

Благодаря предварително!

ПС нов съм още тука

p3shku
23-04-2009, 22:35
Здравейте колеги!Имам питане подлежат ли на рециклаж предните носачи или се купуват направо нови?

Благодаря предварително!

ПС нов съм още тука

Нов или не има търсачка и многооо теми... по принцип подлежат на рециклаж... някъде до околовръсното беше майстора... разтърси се из темите... поста е на Pinko

Росен Желев
23-04-2009, 22:50
Ами аз съм от Бургас и май тука няма кой да ги прави и ще се купуват нови.Темата може да се трие.

teodor80
25-04-2009, 11:25
Ами аз съм от Бургас и май тука няма кой да ги прави и ще се купуват нови.Темата може да се трие.
Как бе човек.Продават се само втулките за носачите.Защо ще сменяш целите.Тампона е от порядъка на 20-25 лева.

qpwo
25-04-2009, 12:07
Тампона - този дето беше за мерц.-очиларка ли?

teodor80
25-04-2009, 16:43
Тампона - този дето беше за мерц.-очиларка ли?
Toзи за който приказваш е по точно шарнирна втулка и е за задното окачване на шенкела.Кидето е връзката на долния носач със шенкела.http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=211821&postcount=1
четвъртата снимка е втулката

SoHm
25-04-2009, 21:54
Как бе човек.Продават се само втулките за носачите.Защо ще сменяш целите.Тампона е от порядъка на 20-25 лева.
След проби с 4 носача и 4 тампона най-накрая ми направиха втулки на тампоните/втулките. Навсякъде продават тампони 39mm, а на нас ни трябват 40mm.
Пиша за предния тампон на преден долен носач, да не стане някво объркване.

teodor80
26-04-2009, 02:33
След проби с 4 носача и 4 тампона най-накрая ми направиха втулки на тампоните/втулките. Навсякъде продават тампони 39mm, а на нас ни трябват 40mm.
Пиша за предния тампон на преден долен носач, да не стане някво объркване.
Може аз само съм чел че има но все пак това е добра информация като сменяме да знаем и мерим.Ако успее да ме издържи окачването още малко съм решил за горните носачи да си взема от Powerflex а за долните има на онзи сайт алфисти-и там още нещоси струват по 60 евро единие.Скъпо но ще рискувам.

SoHm
26-04-2009, 12:48
Аз сложих и отпред пауърфлекс, ама разлика в поведението на предницата не усещам. Това дето го продават в алфисти.нет според мен са точно тампоните на горните носачи, само са сложили снимка на задния тампон, щото виж кво пише:

4 polyurethan-bushes for the upper wishbone

teodor80
26-04-2009, 13:14
Аз сложих и отпред пауърфлекс, ама разлика в поведението на предницата не усещам. Това дето го продават в алфисти.нет според мен са точно тампоните на горните носачи, само са сложили снимка на задния тампон, щото виж кво пише:

4 polyurethan-bushes for the upper wishbone
Tова е тампона за предното окачване за долните носачи на снимката.
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/Alfa-166/Fahrwerk/PU-Lenkerbuchsen-Vorderachse::3755.html

SoHm
26-04-2009, 13:24
ОК, ама виж второто изречение.

teodor80
26-04-2009, 16:13
ОК, ама виж второто изречение.
Ами от изречението разбирам само че са 4 тампона.

p3shku
26-04-2009, 20:43
Ами от изречението разбирам само че са 4 тампона.

Така като гледам колега линка са точно тея 4 тампона за горните носачи... 1во защото само там са 4ри еднакви и второ като отвориш линка към страницата за задния комплект снимката е пак същата а другата снимка е свалена директно от Поверфлекс сайта... Upper wishbone ще рече горен носач.....

BOXER_33_PLD
27-04-2009, 11:52
Добре де четох из целия форум и така и не разбрах от къде да си взема носачи.
Майстора дето ми гледа предницата ми обяви 350лв. бройката за долен преден носач.В alfisti.bg са на цена 180.Направо се чудя какво да правя.Пък тука в Пловдив не е пълно с магазини за части за 166.

Linkestis
27-04-2009, 17:04
200лв на Optimal

Linkestis
30-04-2009, 15:50
Колеги,да не пускам нова тема..
Как мислите,може ли да се смени горният носач без да се маха амортисъора ?Или ще е приключение!

SoHm
30-04-2009, 22:44
Може и не било трудно.
Поне така ми каза Венци от Madness motorsport, когато ми слага пауърфлекса.

nightroller
01-05-2009, 21:56
Може и не било трудно.
Поне така ми каза Венци от Madness motorsport, когато ми слага пауърфлекса.

извинявам се за офф-а ама я сподели впечатления от паурфлекс и ако може по-подробно че ми е интересно по принцип а и на колегите със сигурност :)

nvladev
02-05-2009, 00:15
извинявам се за офф-а ама я сподели впечатления от паурфлекс и ако може по-подробно че ми е интересно по принцип а и на колегите със сигурност :)

Така е !!!!

SoHm
03-05-2009, 03:10
Донякъде развали возията, пък и нашите не са по принцип с мека возия, но пък се държи осезаемо по стегнато, обаче вече бягам от паважа, като дявол от тамян. Аз си мисля, че следващата зима ще усетя разликата. Като за 650+лв струваща интервенция, в тоя момент бих се замислил, при положение, че всичките тампони, които свалих си бяха абсолютно здрави. Не проумявам, защо не правят полиуретанови тампони за наистина слабите места - на предните долни носачи, на голямата задна стабилизираща щанга и скърцащите втулки на шенкела (за една година два пъти съм ги правил, но от два дни пак скърца отзад вляво).

Linkestis
03-05-2009, 15:30
Мдаа номера без да се сваля амортисъора не става.
За това го пуснах на долу и смених носача :)


П.П Тая крива нива ей....смених и горния носач,така...сега всичко е ново/4 носача/.
Обаче продължава да си потропва до към 40км/ч,след това не се усеща.
Кажете моля ви се от къде идва това гадно дразнещо потропване?
Благодаря
---------------------------
Като свалях носача биалетката ми се стори че не е много добре,каква е вероятноста да е от нея
17852

Kosakov
04-05-2009, 12:09
Мдаа номера без да се сваля амортисъора не става.
За това го пуснах на долу и смених носача :)


П.П Тая крива нива ей....смених и горния носач,така...сега всичко е ново/4 носача/.
Обаче продължава да си потропва до към 40км/ч,след това не се усеща.
Кажете моля ви се от къде идва това гадно дразнещо потропване?
Благодаря
---------------------------
Като свалях носача биалетката ми се стори че не е много добре,каква е вероятноста да е от нея
17852

Погледни дали са ти здрави тампоните на предна и задна стабилизираща щанга,на един приятел от там беше проблема!!!:thumbup:

Linkestis
04-05-2009, 14:01
Погледни дали са ти здрави тампоните на предна и задна стабилизираща щанга,на един приятел от там беше проблема!!!:thumbup:

Пууу за това не се бях сетил...ще го погледна

moniiii
04-05-2009, 15:27
Погледни дали са ти здрави тампоните на предна и задна стабилизираща щанга,на един приятел от там беше проблема!!!:thumbup:

Как се разбира дали са заминали...

SoHm
04-05-2009, 17:51
За предната не знам, ама на задната ясно си личи, че са смазани, направо разпльокани.

p3shku
04-05-2009, 22:19
За предната не знам, ама на задната ясно си личи, че са смазани, направо разпльокани.

Да и се чува много гадно едно пукане.. не точно тропане..

p3shku
02-06-2009, 17:17
Тъй като за предни долни носачи Powerflex комплект не се предлага а при мен се разбиха доста бързо двата тампона намерих едно място където ги правят тампоните от едно червено много твърдо като пластмаса... този майстор се намира по Сливница от Иван Вазов посока К. Величков точно зад бензиностанция Шел има един сервиз за коли, след него точно има табелка СТРУГАР.. е те това е мястото. 25 лв на тампон. Каза че на джипове които се карат офф роуд е слагал такива преди година и още са здрави. + това някой си дето се занимавал с алфи от Модерно предградие постоянно му носел носачи да ги прави... доколкото разбрах от племенника му предимно на ГТВ от задното окачване. Та имам един въпрос към някой с истински Powerflex: Как са на пипане? Твърдост, еластичност... защото това червеното е доста твърдо и не може да го натиснеш с пръст примерно но като го хванеш по здраво и го изкривиш се гъне... Страх ме е да не почне да вози като каруца...

teodor80
02-06-2009, 19:50
Тъй като за предни долни носачи Powerflex комплект не се предлага а при мен се разбиха доста бързо двата тампона намерих едно място където ги правят тампоните от едно червено много твърдо като пластмаса... този майстор се намира по Сливница от Иван Вазов посока К. Величков точно зад бензиностанция Шел има един сервиз за коли, след него точно има табелка СТРУГАР.. е те това е мястото. 25 лв на тампон. Каза че на джипове които се карат офф роуд е слагал такива преди година и още са здрави. + това някой си дето се занимавал с алфи от Модерно предградие постоянно му носел носачи да ги прави... доколкото разбрах от племенника му предимно на ГТВ от задното окачване. Та имам един въпрос към някой с истински Powerflex: Как са на пипане? Твърдост, еластичност... защото това червеното е доста твърдо и не може да го натиснеш с пръст примерно но като го хванеш по здраво и го изкривиш се гъне... Страх ме е да не почне да вози като каруца...
Ми нещо подобно е и Powerflex ама все пак трябва се пипне да сме сигурни на 100%.Я вземи телефона на този човек и го пусни във форума та да му пратя да направи и моите предни.

p3shku
02-06-2009, 20:59
Ми нещо подобно е и Powerflex ама все пак трябва се пипне да сме сигурни на 100%.Я вземи телефона на този човек и го пусни във форума та да му пратя да направи и моите предни.

Тела му го нямам, но утре ще ходя при него с носачите да видим какво ще каже и ще му взема номера...

balev64
02-07-2009, 21:48
Мдаа номера без да се сваля амортисъора не става.
За това го пуснах на долу и смених носача :)


П.П Тая крива нива ей....смених и горния носач,така...сега всичко е ново/4 носача/.
Обаче продължава да си потропва до към 40км/ч,след това не се усеща.
Кажете моля ви се от къде идва това гадно дразнещо потропване?
Благодаря
---------------------------
Като свалях носача биалетката ми се стори че не е много добре,каква е вероятноста да е от нея
17852


Какво стана с потропването отпред.Локализира ли го от къде идва.При мене е нещо което сякаш идва от подкалниковите кори,сякаш при преминаване през копка нещо опира в тях и те издават тоя звук.Освен това на празен ход има някаква вибрация нещо опира в двигателя и се чува въре в купето и това е от скоро,след като сменях втулките на горните носачи.

souze
02-07-2009, 23:30
Мдаа номера без да се сваля амортисъора не става.
За това го пуснах на долу и смених носача :)


П.П Тая крива нива ей....смених и горния носач,така...сега всичко е ново/4 носача/.
Обаче продължава да си потропва до към 40км/ч,след това не се усеща.
Кажете моля ви се от къде идва това гадно дразнещо потропване?
Благодаря
---------------------------
Като свалях носача биалетката ми се стори че не е много добре,каква е вероятноста да е от нея
17852

Шанса да е от биалетката е голям, според мен, но прегледай стабилизиращата щанга че и там нещата са почти задължителни....