PDA

View Full Version : GPS в телефона издава къде има катаджии



detelazurno
27-04-2009, 11:44
Интересно приложение (виж линковете). Дано картата в добра. От там на татък всичко е въпрос на потребители...колкото повече, толкова повече (и съответно по-добре) :) Аз сега ще го сваля и към обяд като излезна ще го пробвам. После ще пиша какъв е бил резултата.
http://dnes.dir.bg/2009/04/27/news4361919.html
http://www.trapster.com/index.php

Absente_
27-04-2009, 12:08
оферта е , ама то не ти казва със сигурност къде има полиция , а ти казва местата дето често киснат тия прошляци..... с две думи ако разчиташ на това ..... некъде ше те :death:

acko88
27-04-2009, 12:36
По точно...,казва каде има забелязани от Шофиорите щуки

detelazurno
27-04-2009, 12:51
Това е така, но пък ако си мислиш, че съществуващите отбелязани места в навигационните софтуери са по-добри се лъжеш. А и дори да бяха добри там те предупреждава за камери и ограничения на скоростта. Докато тук пъвро, че е безплатно приложение (което не е никак малък +, защото за момента бедния пазар на тези технологии е фактора да няма свястна карта) и второ, че колкото повече потребители толкова по-добре. Така че има хляб и то доста. Проблема обаче сега е, че не мога да го подкарам. Все ми вика can't find GPS location. Подозирам от какво може да е, но ще видим....тъпото е, че няма да ми остане време да се боря с него преди да излезна та да го пробвам. Между другото ако някой иска да го свали за windows mobile трябва през телефона си да влезне на сайта и да се отправи към секциите за java/j2me приложенията и там ще види windows mobie. На сайта пише, че все още няма за WM, но се оказва, че има някаква версия...може би не е финална, но ще видим в последствие.

TheBlueOne
27-04-2009, 13:37
.....Между другото ако някой иска да го свали за windows mobile трябва през телефона си да влезне на сайта и да се отправи към секциите за java/j2me приложенията и там ще види windows mobie. На сайта пише, че все още няма за WM, но се оказва, че има някаква версия...може би не е финална, но ще видим в последствие.

Тъкмо щях да изрева че не видях на сайта за виндоус мобайл, но пък през него си влизам както си влизам през пц-то. Няма разлика. Не е като wap. Ако случайно си го свалил били го качил някъде :th_up:

mirchozo
27-04-2009, 13:38
Всичко изглежда добре ама, аз не разбрах по какъв начин се свързва със сървъра си тази програмка.Това доколкото разбирам е само програмка или е цял навигационен софтуер (т.е. трябва ли да си сменям софтуера който имам в момента на телефона си)

detelazurno
27-04-2009, 13:59
Тъкмо щях да изрева че не видях на сайта за виндоус мобайл, но пък през него си влизам както си влизам през пц-то. Няма разлика. Не е като wap. Ако случайно си го свалил били го качил някъде :th_up:

Тук съм качил всички фаилове [за WM и java (signed and unsigned)]. http://rapidshare.com/files/226289252/Trapster.rar.html
Аз за момента не мога да го подкарам. WM версията казва, че не може да ме локализира, а java-та ми казва, че не поддържа internal GPS. Довечера пак ще го боря. Подозирам, че е защото имам инсталиран и друг навигационен софтуер, а това обикновено е пречка независимо че пускам само единия.

@mirchozo: Това не е навигационен софтуер, така че няма нужда да сменяш този който имаш. Този има единствено за цел да предупреждава в реално време за наличието на камера, забелязана патрулка и т.н. Връзката му със сървара е посредством GPS, WiFi или комбинация от двете едновременно от това, което видях в настройките. Когато успея да го пусна ще споделя повече.

KLM
27-04-2009, 14:37
Мисля,че при тези цени на мобилния интернет трафик в България,това удоволствие ще излезе много скъпо.GPS е безплатен,но връзката с техния сървър струва кинти.За нашите условия си остава най-добър варианта с навигационен софтуер(Igo8 например).На него също има отбелязани местата,където дебнат полицаите.Най-важното,че всичко е FREE.

trustworthy
27-04-2009, 14:58
ГПС-ът си е евтино удоволствие, дори и да използва интернет връзка, за да дръпне по-бързо информация за местонахождението. Може и без такава, но търсенето е по-бавно просто. Гугъл мапс си иска задължително връзка с интернет и като цяло, в нашите условия, не е никак евтина алтернатива на навигационните софтуери. Тук все още не са така популярни пакетите данни с месечни такси, както е в по-бели държави.
Предупрежденията от навигационния софтуер вършат някаква работа, но не може да се разчита съвсем.

Оги
27-04-2009, 15:18
Аз на моя телефон си ползвам ИГО и съм много доволен има си отбелязани всичките такива места с камери и тн.....

todorshalev
27-04-2009, 23:14
момчета предлагам ви един линк към когото има навигация за ГСМ и точки на Полицаите (кадето често седят) http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?t=434
дано ви бъде толко полезен колкото ми е полезен на мен

Furious 155
28-04-2009, 00:13
момчета предлагам ви един линк към когото има навигация за ГСМ и точки на Полицаите (кадето често седят) http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?t=434
дано ви бъде толко полезен колкото ми е полезен на мен
Благодарим! Добавих си го в POI на навигацията и ще видим как излизат по време на движение! :afro:

Stefan Caromov
28-04-2009, 01:04
Начи трастъра си работи перфектно ,не знам защо не сте го подкарали аз си го дръпнах преди време ,естествено си го сертифицирах ,тръгна ми без проблеми .Проблема обаче идва от това ,че като пуснеш вот с стоянка или камера , ти взима около 1.50 -говоря за вивател . Така че всеки да му мисли сам .

Колкото за гармина и неговите POI точки , това не е местонахождението на куките , а местонахождението на КАМЕРИТЕ- стационарните в бг ,които и така си ги знаем . А и ,ако искаш да ползваш приложението - speedcap като включиш гармина ,изрично те пита download traffic ,което е около 3 лева. освен ,ако не е през уайърлес
С навигации на симбиан се занимавам от години

detelazurno
28-04-2009, 11:59
Начи трастъра си работи перфектно ,не знам защо не сте го подкарали аз си го дръпнах преди време ,естествено си го сертифицирах ,тръгна ми без проблеми .Проблема обаче идва от това ,че като пуснеш вот с стоянка или камера , ти взима около 1.50 -говоря за вивател . Така че всеки да му мисли сам .

Колкото за гармина и неговите POI точки , това не е местонахождението на куките , а местонахождението на КАМЕРИТЕ- стационарните в бг ,които и така си ги знаем . А и ,ако искаш да ползваш приложението - speedcap като включиш гармина ,изрично те пита download traffic ,което е около 3 лева. освен ,ако не е през уайърлес
С навигации на симбиан се занимавам от години

Не съм успял да го подкарам, защото се оказва, че тази версия на програмката има проблем с WM 6.1, a аз съм точно с него. Другият ми телефон е с WM 6, но пък него го подарих на сестра ми, а нея сега я няма и съответно не мога да пробвам. Очаква се нова версия, в която този проблем ще бъде отстранен. Признавам, че наистина единственият недостатък на тази програмка е това, че инфото се получава по интернет, което от своя страна струва пари, а GPS-ът се изплзва само да те локализира. Но пък какво пречи докато си на място с WiFi да си ъпдейтнеш пътната ситуация и да си караш после. Вярно, че докато се движиш може да настъпят някакви промени, но пак ще имаш приблизителна информация къде се подвизават жилетките. А и в не малко задръствания ще ви се случи да попаднете и докато чакате може да прихванете пак някой WiFi от съседното кафе. Варианти много, а и все пак безплатен обяд няма ;)
А относно линка към GARMIN, който колегата е пуснал по-нагоре....вече не веднъж казах (и не само аз), че това не е навигационен софтуер. Разликата е в това, че навигационните софтуери могат да те предупреждават за статични камери и ограничения на скоростта при това само ако някой се е сетил да ги отбележи, а идеята на trapster е получаване на тази информация + мобилни камери и катаджии седящи в засада в реално време

mirchozo
28-04-2009, 14:07
Абе не е лошо като цяло, но си има своите недостатъци.
Пример:
1.Аз карам да речем по правилата(или се опитвам) и чрез тази програмка съобщавам на всички останали къде има съответно контролни органи.Видиш ли те всички се съобразяват с това и малко след това отново са скочили на педала с газта и отново се почват изпреварвания,маневри и т.н.
2.Ако да речем няколко полицая се наговорят да подават фалшиви сигнали и съответно всички ги получават,тогава какво правим...,щото рано или късно ще се усетят за какво става дума.Така че по никакъв начин не може да се смята за точна въпросната програмка.
Съгласен съм че е добре да сме информирани, но поне малко трябва да имаме и култура на шофиране.Верно то който си е идиот с това и без това пак ще си кара по един и същи начин.

detelazurno
28-04-2009, 14:44
Абе не е лошо като цяло, но си има своите недостатъци.
Пример:
1.Аз карам да речем по правилата(или се опитвам) и чрез тази програмка съобщавам на всички останали къде има съответно контролни органи.Видиш ли те всички се съобразяват с това и малко след това отново са скочили на педала с газта и отново се почват изпреварвания,маневри и т.н.
2.Ако да речем няколко полицая се наговорят да подават фалшиви сигнали и съответно всички ги получават,тогава какво правим...,щото рано или късно ще се усетят за какво става дума.Така че по никакъв начин не може да се смята за точна въпросната програмка.
Съгласен съм че е добре да сме информирани, но поне малко трябва да имаме и култура на шофиране.Верно то който си е идиот с това и без това пак ще си кара по един и същи начин.

По точка 1: Както сам си казал те така или иначе идиотите ще си карат както си искат. Дори и да го хванат и да му пишат акт още на следващата пресечка пак ще е над ограничението.
По точка 2: Дори и да се наговорят просто като ти се разпищи програмката там ще караш по-внимателно, а бъди сигурен, че освен фалшивата им информация, която те са пуснали ще има някой простосмъртен, който ще е отбелязал истинската им позиция и така току виж се получи цяла отсечка, в която няма да караш с превишена скорост ;)

Could pranksters or even the police themselves come up with ways to trick the system?
Of course. People can game eBay rankings or Google search ranks too, and they do. The algorithms are still useful and effective for the majority of users, the majority of the time. As far as Officers - they are way too busy to go to all that trouble. They don't take it nearly that seriously.