PDA

View Full Version : Домовете за деца



145QVision
19-01-2006, 10:08
Прочетох темата за помоща на дацата от "Горна Козница"...и се замислих...Абе в скапаната ни държава сме към 7,5 млн.....Неможе ли да гласуват ония свине в парламента един закон.....(към всички данъци,които плащаме) да се вземат по 1лв на човек - ведъж годишно (примерно над 18г)...Според мен към 5,5 -6,5 млн лв...няма да е никак зле да се разпределят по домовете....А и все пак на кой би му се увидяло 1 лв повече за цяла година......... разбира се с някви гаранции,че ще отидат по преднанзачение. Вие как мсилите?

pent
19-01-2006, 10:16
май искаш да измислим топлата вода :)

bass
19-01-2006, 10:25
То точно така левче по левче данъците неусетно стигат до 30% от дохода :evil:
Всяко едно левче, което плащаш за данъци, изначално е било предвидено за конкретна цел (вкл. за финансиране на всякакви социални дейности). Обаче да си видял някъде ПЪЛЕН и спретнат отчет за целево разходване на средствата от данъци?

MONI
19-01-2006, 10:26
А дали пък средствата да не се разпределят по добре в парламента ...визирам С-класите които си купуват????? Сещате ли се една с-класа колко храна и дрехи е за един дом за деца???

BatVas
19-01-2006, 10:36
Съгласен съм с Басс за разпределението - ние левчето си го плащаме. Не съм съгласен само с процента - държавата преразпределя 42% (по данни от миналата година) от БВП. Щото ти смяташ че ти вземат само данъка във фиша за заплатата или по данъчната декларация - ама те вземат и със всяка стока която купиш като краен потребител-акцизи, ДДС и други такси включени в цената от производителя и търговеца иззети му допълнително. Така че мисля че 42% даже е огромна цифра - е и в Швеция е огромна - ама ние нещо не ги разпределяме като Шведите :D

145QVision
19-01-2006, 11:51
ОК...прави сте...Ама ,ако не е чрез държавата...а няква странична организация, то тогва на всеки ще му е през....И доверието ще никво (не,че сега има въобще доверие към държавата...съдейки по вашите отговори...и моето лично мнение за нея)...
Според мен това е въпрос на култура....Българите сме с бати манталитета...(къде по природа,къде следствие на "безгрижния" живот в BG)....

Ние сме си за е.... щото все си траем...То не бяха новини на турски,1000 вида данъци,нови С-класи - гъзария....и кво ли не още

koolio
19-01-2006, 12:45
Проблемът с тия домове за сираци не е само до оцеляването, въпреки, че и той не е малък. Въпросът е как ще се интегрират в обществото като станат на 18 и излязат оттам. Това, за което може да се помисли, е за някакви данъчни облекчения за работодатели, които назначават младежи в неравностойно социално положение, а не пак да се вдигат данъците, които и без това не отиват по предназначение. Ама по-удобно е да се мисли за "интеграция" на циганите :cussing: :dark2: !

145QVision
19-01-2006, 12:54
по въпроса с циганите мога само да кажа- да живеят скинарите! :boxing:

BatVas
19-01-2006, 14:18
Проблемът с тия домове за сираци не е само до оцеляването, въпреки, че и той не е малък. Въпросът е как ще се интегрират в обществото като станат на 18 и излязат оттам. Това, за което може да се помисли, е за някакви данъчни облекчения за работодатели, които назначават младежи в неравностойно социално положение, а не пак да се вдигат данъците, които и без това не отиват по предназначение. Ама по-удобно е да се мисли за "интеграция" на циганите :cussing: :dark2: !

Да това мисля е много важно - как тези хора ще продължат като излязат от дома :!: :!: :?: :?: :?:

KGB
19-01-2006, 14:32
Проблема знаете ли какъв е....
ЧЕ държавата превежда парите, НО на общината...от там общината не ги превежда на дома...поне е такъв случея в Горна Козница и скоро ще се захванеме с въпросната кметица мисля беше...

това са хора за разстрел...да крадеш от децата вече си е...и аз не знам какво...

bass
19-01-2006, 14:34
Да това мисля е много важно - как тези хора ще продължат като излязат от дома :!: :!: :?: :?: :?:

За съжаление някои от тях няма да излязат от дома поради спецификата на заболяванията си. :frown:
За такива хора, а също и за пострадали (и в резултат на това - неработоспособни), не ме е яд да се осигурява подкрепа. Това, което ме вбесява, е че се дават пари на мърлячи, които са безработни, защото:
1. Нямат достатъчна квалификация;
2. Нямат квалификация, щото са теглили навремето една дълга на безплатно осигуреното им (!) образование;
3. Нямат никакъв трудов опит или инициативност (айде, ако не ги влече учението, поне да ги влече техниката или търговията);
4. Нямат и желание да направят нещо за себе си на по-късен етап (човек се учи, докато е жив);

Тази прослойка хора се толерира от държавата от години за сметка на тези, за които се отнася идеята за социално осигуряване. На такива им плащаш цял живот - за да се учат без пари (което не правят), за да живеят криво ляво без да си мръднат пръста (соц. и енергийни помощи), за да получават соц. пенсия без да имат трудов стаж...
Затва се радвам на манговците, дето влачат контейнерите с боклук в студа сигурно за същиите пари, колкото е соц. помощ. Евала и на кмета на Троян (може и други да има, не знам) - безработните получават помощи само ако отработят определен брой дни за общественополезен труд - озеленяване, почистване, облагородяване.

Yon
19-01-2006, 14:39
Е то за ром в служба чистота да си на боклукчийския камион /и аз им се кефя /е голям авторитет все едно е директор на банка, а и пръв преравя кофата за трофеи. :P А за социалните помощи в случая в Троян - вземат бележки че са болни и пак не ходят да заработват... :evil: :evil:

bass
19-01-2006, 14:42
Дадох за пример Троян, понеже имам преки впечатления - тези хора могат да бъдят видяни всеки ден по улиците и градинките, лятото градът беше изблизан направо.

Yon
19-01-2006, 14:43
Дадох за пример Троян, понеже имам преки впечатления - тези хора могат да бъдят видяни всеки ден по улиците и градинките, лятото градът беше изблизан направо.

Да и в Търново е така то май е държавна програма