PDA

View Full Version : Поздрави между колеги алфисти



hektor
28-04-2009, 16:37
Колеги мараба! Чудех се де да я ръгна темичката, па се надявам да е ОК тук!
Значи аз от почти една годинка съм собственик на 147, можете да я видите в подписа ми и дори се продава, ще се качвам на дизелче и то пак 147!
Както и да е.

Направи ми впечатление, когато се разминавам с колега с 147, винаги ме поздравяват!
До сега това ми се случи в румъния в австрия и в немско доста често, защото аз и тук си живея!
Не съм получавал поздрав от колеги с 156 или 166 примерно.
Това някакаво универсално правило ли е или или някак си поздрава се е появил автоматично из притежателите на 147!?

svetlastf
28-04-2009, 16:48
Аз като видя кола на която номера е сложен "накриво" като моя винаги присвяткам...:static:

digitalundgrd
28-04-2009, 17:29
Общо взето при мен е правило да пропускам всяка Алфа Ромео, която се мъчи да се престрои в лента или иска да се включи от по-малка уличка в движението итн...Иначе поздравявам всички Алфисти с присветкване, че ако свиря с клаксона ще си помислят, че нещо "недоволствам" може би...КОй отговори, отговори, който не или ме гледа "странно" или просто отминава без нищо... :)

mirchozo
28-04-2009, 21:01
И на мен ми е станало почти като навик, като видя друга Алфа присвяткам, понякога ми отвръщат и ми е много кеф.

Ma7e4k0
28-04-2009, 21:20
Аз винаги светкам, свиркам махам ама или не виждат/чуват или ме гледат като теле в железница и си мислят "Къв е па тоя кво иска?!"

rusiq86
28-04-2009, 21:20
и аз така, видя ли колега светлинен сигнал :)

rusiq86
28-04-2009, 21:21
аве чудех се тези модове не искат ли да сменят часовника на постовете, мн ме дразни това че излизат с един час назад!

svetlastf
28-04-2009, 21:27
И на мен ми е станало почти като навик, като видя друга Алфа присвяткам, понякога ми отвръщат и ми е много кеф.
И на мен понякога не ми отвръщат, но си мисля, че това е от мнооо тъмните стъкла на слънчевите им очила . Мисла да си сложа от тези (http://www.alfisti.bg/?step=module_action&modname=pricelist&modaction=details&product=321&product_cat=96&lang=2) та да ме виждат...:shocked:

OgyG
28-04-2009, 22:14
И в Русия си се поздравяваме с мигания, свиркания, махания :) ама и тука си ги има такива дето хич не ти отговарят.
В форума даже има отделна тема - дето си пишем кой кого е видял днеска и как му е махал с ръка :) и ако някой не те езабелязал навреме - те поздравява после в темата. Приятно си е.

qpwo
28-04-2009, 23:13
И на мен ми е станало почти като навик, като видя друга Алфа присвяткам, понякога ми отвръщат и ми е много кеф.
И аз така...

RahzeL
01-05-2009, 18:37
Аз по-принцип видя ли алфа и свиркам 2 пъти, ама откакто нямам бибитка и светкането върши работа.

nightroller
01-05-2009, 19:47
аз светкам с дългите за сигнализация, че другите дълги бавно се разпалват ;) ама никой досега не ми е отговорил ...

Absente_
01-05-2009, 21:05
аз пък вече на никой не светкам нито свиркам , че като го правех и ме гледат тъпо .... тъпаците :crazy:

OgyG
01-05-2009, 22:45
аз пък вече на никой не светкам нито свиркам , че като го правех и ме гледат тъпо .... тъпаците :crazy:

То си е верно - ама като ти отговорят си е приятно :).

nightroller
01-05-2009, 23:44
То си е верно - ама като ти отговорят си е приятно :).

ще е приятно ама да ми отговорят ;) няма само да светкам с другите дълги и те да се пулят и да се чудят сега тоя пък кво иска ? :):)

ФЕРАРИСТ
01-05-2009, 23:58
Махвам с ръка от волана, много пъти са ми го правили, ако ме гледа умно си е за негова сметка......

MUROMAN
02-05-2009, 10:20
Светкам и на мен ми светкат- задължително на 155-ци ,които ми харесат. :go:

toshko69
03-05-2009, 01:37
аз от една година карам алфа и не знаех че има такава традиция,от сега нататък няма да пропускам/сигналите/

PEPI-2ALFA
03-05-2009, 20:42
Преди не много отдавна имаше същата тема и тогава заради желанието на някои хора, непременно да има поздрав темата се ...изроди:choice:. Имаше всакакви предложения :thumbup: , 2пръста, среден пръст, :dance: , но най-...веселото беше :smackbum: събуваш си гащите и си подаваш г.за през прозореца.
:rotfl::rotfl::rotfl:

Ma7e4k0
03-05-2009, 20:56
Преди не много отдавна имаше същата тема и тогава заради желанието на някои хора, непременно да има поздрав темата се ...изроди:choice:. Имаше всакакви предложения :thumbup: , 2пръста, среден пръст, :dance: , но най-...веселото беше :smackbum: събуваш си гащите и си подаваш г.за през прозореца.
:rotfl::rotfl::rotfl:

ееееее вече да знаете ако видите задник от прозореца на синя 146-ца феислифт да знаете че съм аз :smackbum: :dance: :dance: :dance: :dance:

Mury
04-05-2009, 09:49
То има една поговорка,знаете ли защо не си махат Алфистите като се видят на пътя,-защото са се видели сутринта в сервиза:dance::dance::dance::dance::dance:Тва е майтап,естествено измислен от някой тъпак,но няма значение,звучи готино:flirt::flirt::flirt:

Alfa User
04-05-2009, 10:28
Моят поздрав по принцип е примигване с дългите и две кратки просвирвания с клаксона - понякога комбинирам и с махване с ръка.
Тъпото е, че в повечето случаи ме гледат тъпо отсреща. А още по-тъпото е, че се е случвало и с коли от форума (ясно се виждаше стикера с ника на предното стъкло), докато със съвсем непознати дори сме спирали да побъбрим... Нямам какво повече да кажа - всеки си усеща по някакъв начин нуждата да поздрави или не.

digitalundgrd
04-05-2009, 17:55
То има една поговорка,знаете ли защо не си махат Алфистите като се видят на пътя,-защото са се видели сутринта в сервиза:dance::dance::dance::dance::dance:Тва е майтап,естествено измислен от някой тъпак,но няма значение,звучи готино:flirt::flirt::flirt:

Хихихих това верно е много готино :) Успя да ме развеселиш :dance: :thumbup:

PEPI-2ALFA
05-05-2009, 14:23
... всеки си усеща по някакъв начин нуждата да поздрави или не.
Е това е...

virusalfa
08-05-2009, 12:17
Аз винаги светкам, свиркам махам ама или не виждат/чуват или ме гледат като теле в железница и си мислят "Къв е па тоя кво иска?!"
Аз свирках в Гърция на един маляка с такава като на твоя аватар-Джуниър,и тоя се чуди какъв е пък тоя дето му свирка:photo:

Ma7e4k0
08-05-2009, 16:21
Аз свирках в Гърция на един маляка с такава като на твоя аватар-Джуниър,и тоя се чуди какъв е пък тоя дето му свирка:photo:

Абе то докато се усетиш и то вече е минало...

PEPI-2ALFA
10-05-2009, 19:19
Аз свирках в Гърция на един маляка с такава като на твоя аватар-Джуниър,и тоя се чуди какъв е пък тоя дето му свирка:photo:
Ами може и той като теб да не ... уважава по-новите Алфи:devil: