PDA

View Full Version : Обобщен съвет за 166-та!



Turbon
29-04-2009, 21:20
Здравейте колеги :),нов съм тука и затова се реших да пусна тази тема.Предварително ви моля да ме извините,ако има подобна тема.Тъй като от малък съм фен на "Алфите" и на италянските коли като цяло,наскоро реших да се придобия с една 166-ца.Все още не съм решил на 100% дали това да бъде колата,реших да се допитам до вас :),тези които имат същия автомобил или имат силни впечатления от този модел на Алфа.Та да мина по същество,ще ви бъда страшно благодарен ако може да ми споделите какви са слабите и силните страни на тази красавица.И на кое да обърна по-специялно внимание при една евентуална покупка на този автомобил.Сигурно ви звучи тъпо,но все пак искам да чуя мненията ви по въпроса.Може би тук трябва да кажа,че колата мисля да я копувам директно от Италия.Аз ще си я внасям.Светнете ме какво да гледам по нея на 1-во четене преди да я закупя.Освен това,имам намерение колата да е или 2.0 Twin Spark (150 к.с.),или 2.4 JTD (138 к.с.).Не че не искам по-як мотор,ама нямам излишни пари да давам за акцизи.Очаквам коментарите ви за тези две модификаций.Предварително ви благодаря :) .
Поздрави и дано и аз успея найстина да вляза в "Алфа клуба" !

Linkestis
29-04-2009, 21:27
По между другото преди някои колега да ти отговори..
Лека грешка си допуснал,няма бензинка 150,както и 138к.с. дизел..136,140,150,бензин 155.Това са без чипове,мипове и т.н.
На 136,140,150 няма акциз,както и на бензиновата 155к.с.

nightroller
29-04-2009, 22:11
Здравей колега, ако бях на твое място веднага бих се метнал в търсачката но не искам да ти натрапвам правилата като за първи път тука :) този модел на Алфа е уникален, поразходи се из форума и събери информация, има повече от достатъчно. Иначе обобщено според мен - колата е много добра, много емоционална, с нисък разход на гориво и голяма надеждност (говоря за дизеловия вариант). Много добър дизайн както и високо качество, все пак е флагмана на марката.

Като недостатъци мога да отбележа - високи фиксирани разходи, малко страда от липса на практичност в интериора (но пък усещането вътре е страшно готино, което компенсира), при моя вариант гадно за каране в София - предния надвес е прекалено голям и винаги задирам бронята в неравности, картера е много ниско и за България с тези дупки си е сдухващо ... друго не мога да добавя освен, че колата е за маниаци :) има и по-добри и много по-функционални модели на други марки, както и по-престижни зависи какво търсиш :) но ако покараш Алфа 166, според мен, друга марка престава да съществува поне за мен беше така ... Така че - събирай инфо и ако ще ставаш алфист - успех! :)

Linkestis
29-04-2009, 22:13
... ... друго не мога да добавя освен, че колата е за маниаци :) има и по-добри и много по-функционални модели на други марки, както и по-престижни зависи какво търсиш :) но ако покараш Алфа 166, според мен, друга марка престава да съществува поне за мен беше така ... Така че - събирай инфо и ако ще ставаш алфист - успех! :)
:clap::clap:

old alfist
29-04-2009, 22:27
няма бензинка 150 к.с.
Има бензинка 150 к.с. - ела да ти покажа моята.

Linkestis
29-04-2009, 22:49
Има бензинка 150 к.с. - ела да ти покажа моята.

Няма да спорим,грешката е моя. :drinking:

teodor80
29-04-2009, 23:15
Няма да спорим,грешката е моя. :drinking:
Намирам два недостатъка на 166.Нисък картер(предполагам като на повечето по нови автомобили) и това че не може да се слага мп3.
Сетих се и за трети-Ще ми взимат книжката.

qpwo
29-04-2009, 23:53
Здравейте колеги :),нов съм тука и затова се реших да пусна тази тема.Предварително ви моля да ме извините,ако има подобна тема.Тъй като от малък съм фен на "Алфите" и на италянските коли като цяло,наскоро реших да се придобия с една 166-ца.Все още не съм решил на 100% дали това да бъде колата,реших да се допитам до вас :),тези които имат същия автомобил или имат силни впечатления от този модел на Алфа.Та да мина по същество,ще ви бъда страшно благодарен ако може да ми споделите какви са слабите и силните страни на тази красавица.И на кое да обърна по-специялно внимание при една евентуална покупка на този автомобил.Сигурно ви звучи тъпо,но все пак искам да чуя мненията ви по въпроса.Може би тук трябва да кажа,че колата мисля да я копувам директно от Италия.Аз ще си я внасям.Светнете ме какво да гледам по нея на 1-во четене преди да я закупя.Освен това,имам намерение колата да е или 2.0 Twin Spark (150 к.с.),или 2.4 JTD (138 к.с.).Не че не искам по-як мотор,ама нямам излишни пари да давам за акцизи.Очаквам коментарите ви за тези две модификаций.Предварително ви благодаря :) .
Поздрави и дано и аз успея найстина да вляза в "Алфа клуба" !
Колега, правилно си се насочил...166 е колата... Вземаи една 2.о - туин спарк и си ти. Ако ти е голям разхода - слагаи газово.. Провери дали работят всички екстри, че те са и в излишак, особено климатроника. Успех...

old alfist
29-04-2009, 23:58
слагаи газово
Извинявай, но за мен това е извращение с Алфа Ромео.

Turbon
30-04-2009, 00:07
Благодаря за съветите до момента колеги.Ще седна да поразуча тия дни как стоят нещата с 166-та.Надявам се да намеря задоволителна информация тук в форума.Прочетох написаното от вас,относно мненията ви за колата.Разбирам че ви харесва.Ако ми кажете и как стоят нещата с подръжката по автомобила ще бъде добре ;).Разбрах че ахилесова пета им били дебитомера и окачването(ако не бъркам),при дизеловите агрегати голям проблем била турбината.Поне това са ми първите впечатления от постовете който сте писали в раздела за разходи по колата.А и като цяло бензина или дизела е по-добър за наще родни стандарти (имайте предвид пътищата,издръжливостта на мотора,цени на горивата и т.н.)
Благодаря за вниманието ;)

leketo84
30-04-2009, 01:04
А и като цяло бензина или дизела е по-добър за наще родни стандарти (имайте предвид пътищата,издръжливостта на мотора,цени на горивата и т.н.)
Благодаря за вниманието ;)
Колега всяка една е добра за себе си , бензин или дизел ти решаваш важното е да е 166 мисля че това е най-симпатичната АЛФА !!! :locked:

code
30-04-2009, 08:19
Дали газовото е извращение или Алфа Ромео дизел - всеки си преценя - за мен нещата са на кантар, с едно уточнение! Газово за 2000лв НЕ БИХ СЛОЖИЛ на никаква кола до 10 000лв, моята си я купих с готова монтирана уредба. Така, че ако се замисляш за газ това е моя съвет. Иначе колата ми гори 7лв извънградско при тия цени на газта :roll2: което е абсолютен смях за тоя танк ;) Дизелите на Алфа са много сполучливи, но как ще рева по светофарите с тоя дизел? Ремонтите и на двата двигателя са тежки и скъпи да не дава господ . .

SFINKS
30-04-2009, 11:14
Turbon , не е лоша колата , само че си приготви за първата година още толкова пари за поддръжка за колкото ще купиш колата от Италия

Turbon
30-04-2009, 12:29
Turbon , не е лоша колата , само че си приготви за първата година още толкова пари за поддръжка за колкото ще купиш колата от Италия


Доста плашешто ми звучи твоя отговор.:? То вярно че италянците никак не щадят,ама чак толкова зле да се се съмнявам.Имам доста приятели и познати,които карат коли "италянки" вярно че повечето се оплакват,ама все пак тая някакви надежди,че мога да си намеря хубава алфа от там.Ама де да знам,времето ще покаже :).

SFINKS
30-04-2009, 15:53
виж аз не казвам че ще намериш лоша , просто имай предвид че ти трябва голям резерв от пари за всеки случай , примерн най-малкото което ще ти се появи като проблем е подмяна на почти цялото окачване + задължителната смяна на консумативите - ремъци , ролки , филтри , свещи, накладки + гуми + акомулатор и други такива "дреболии " дето като им събереш обшата стойност си става една красива цифра горе долу колкото ти струва колата :waving:
затва и тия " лимузини" се продават толкова евтино , поддръжката им е "дебела "

code
30-04-2009, 16:51
Поддръжката е като на всяка "биваща" кола, ако не изкочи някакъв голям ремонт не е нищо особено. Изобщо слушай хора дето имат такива коли, а не някои дето "предполагат". Ако си вземеш нещо немско от този клас тогава ще видиш поддръжка. Един основен ремонт на TS излиза колкото обслужването на Ауди 2.5TDI - не, че е малко, но зависи от гл.т.

SFINKS
30-04-2009, 16:57
тва е така защото TS двигателя е консуматив :roll2:

code
30-04-2009, 17:03
Добре де ти нали си му намерил лесното - карай си Тойотите и си свиркай. Ние ще си трошим главите със счупени Алфи и готово :Yeeeehaaa: Двигателя го сменям направо с маслото за по-лесно . . Ако можеше никой да не си купува 166 и единствената да е моята .. - кеф. :holiday: Какъвто тормоз съм виждал на двг TS сигурно никоя Тойота няма да го издържи - 10г тормоз на колегата Гошко от Б-с, ако чете ще потвърди, тая кола се форсира докато не почне да припуква и е без ремонт и без да гори масло. Ама те философите са много. То на всеки най-хубавия курник е неговия - нормално.

SFINKS
30-04-2009, 17:13
мм не си само ти , много си викат малее ква лимузина с кожена гарнитура за 6000 лв , супер , утре я взимам и съм гъзар номер 1 в квартала
ма никой не мисли що са толкова евтини тия коли , после разбират ама е вече късно щото поне още толкова пара са набили да я поддържат в що годе нормално състояние и си остава вечно тяхна .

Аз си карам Тойотата и си свиркам няма се притесняваш
колегат дето си прави проучване просто му обяснявам нещата както са си ,тая кола иска мноого пари за да се поддържа
а такива като тебе вместо да му кажат истината в очите му казват "да брато взимай я не се замисляй " поради някакви изкривени безумни Алфо - Бай Ганъови психоза и мироглед .

колега дето мислиш да си купуваш 166 , разгледай първата тема в раздела : ремотни и подобрения по 166
разгледай цифрите

code
30-04-2009, 17:28
Абе един човек дето си купува кола по критерия "ни са чупи" нямам разговор с него изобщо. Аз съм карал Авенсис - супер бездушна кола, а си представям по-долните класове каква са трагедия. Нова кола от магазина - по улиците никой не я поглежда, ставаш невидимия човек:roll2:Като искаш да си турбо-гъзар купуваш си Тойота-конфекция с 22% отстъпка /от рекламата/ и след 5 години я продаваш двойно:roll2: не ме разсмивай с тия конфекции тука да се буташ при големите, Тойота за мен е пенсионерска кола с изключение на някои модели, които няма да си купиш щото не са "изгодни" също като Алфите дето ги плюеш. Като те накърти на сфетофара някоя 15-год. Алфа ще се успокояваш със разсъжденията си :-) Ако беше толкова доволен от Тойотата щеше да си стоиш в Тойота-форума, не да избиваш квартали тука . Момчето пита за 166 и някъв с Тойота почва да му отваря очите - смях. Виж в Тойота-форума някой мераклия да открехнеш, 22% са тва и ни са чупи

gigi
30-04-2009, 17:36
Свинкса много добре го е написал. Колата е страхотна, но зависи какви парички би отделил. Ако нямаш много възможност по добре се огледай в друг модел за да не слугуваш после на колата. По принцип за препоръчване е 140 и 150кс дизела. Ако ще купуваш задължително я закарай на преглед. Някой беше споменал за нещо немско, ами на БМВ-то ми потдръжката е по евтина от на Алфата тъй че.....:torch:

BOXER_33_PLD
30-04-2009, 17:47
Колега,
карам я почти една година колата и досега всички скъпоструващи ремонти са ми около 1000-1200 лв.:tooth:
Като се има предвид, че и задницата беше на салата като я купувах.
Не знам дали бензина или дизела е по-добре, защото бензинка 166 не съм карал.
Ако те кефи колата,ако се заглеждаш по-всяка алфа дето минава покрай теб и ако не робуваш на всеобщото мнение че италианските коли не стават-КУПИ СИ!!!

Ще останеш доволен:Yeeeehaaa:

code
30-04-2009, 17:48
Ами значи да си купува човека БМВ 7 за по-евтино и готово, аз бях до тук :crazy: със 2 форума не ми се спори. Иначе щях да се регистрирам навсякъде да обяснявам коя е колата.

SFINKS
30-04-2009, 17:59
Абе един човек дето си купува кола по критерия "ни са чупи" нямам разговор с него изобщо. Аз съм карал Авенсис - супер бездушна кола, а си представям по-долните класове каква са трагедия. Нова кола от магазина - по улиците никой не я поглежда, ставаш невидимия човек:roll2:Като искаш да си турбо-гъзар купуваш си Тойота-конфекция с 22% отстъпка /от рекламата/ и след 5 години я продаваш двойно:roll2: не ме разсмивай с тия конфекции тука да се буташ при големите, Тойота за мен е пенсионерска кола с изключение на някои модели, които няма да си купиш щото не са "изгодни" също като Алфите дето ги плюеш. Като те накърти на сфетофара някоя 15-год. Алфа ще се успокояваш със разсъжденията си :-) Ако беше толкова доволен от Тойотата щеше да си стоиш в Тойота-форума, не да избиваш квартали тука . Момчето пита за 166 и някъв с Тойота почва да му отваря очите - смях. Виж в Тойота-форума някой мераклия да открехнеш, 22% са тва и ни са чупи

ся понеже си много отворен с твоята 10-15 годишна "лимузина" да ти обясня как стоят нещата .
Можех да си купя няколко коли като твоята ама вместо това си купих "скромна "Корола от магазина :roll2: .
Изобщо няма да се опитвам да ти обяснявам защо съм си купил таква " скромна" кола
вместо да си купя 3-4 Алфи 166 осма употреба :roll2:

Linkestis
30-04-2009, 18:17
Свинкс,до сега винаги си ме редвал с твоите мнения,анкети и т.н.
Ама вече почна да говориш колкото да не е без хич.Каква е целта ти всъщност,при положение че не си имал 166/така предполагам/.
Автомобила освен да ти върши работа не се ли и избира да ти доставя удоволствие?
Ти по тази логика що не се возиш в автобусчето..там се слуша чалгичка а не черно?
Твоята колица,както и почти цялата гама на тази фирма ги познавам отлично.Веднъж от факта че съм работил като дилър на TOYOTA.И от факта че в сегашната ми работа,90% от автопарка е на TOYOTA.
В крайна сметка защо превръщаме темата Alfa срещу TOYOTA???
Че има + това че е нова,е безпорен факт,но масовите модели са безлични както и притежателите им/без да се засягаш лично/!!
Остани си със здраве :cheers:

П.П Code като е отворен,аз като имам две,затворен ли съм????

SFINKS
30-04-2009, 18:24
мдаа , я да ми обясниш тия алфи дето ги имаш ти ли ги караш ???? една за понеделник една за вторник една за сряда и боксер да ходиш за хляб до магазина :roll2:
или си ги пазиш пред блока да ги ползваш за донори като ти се повреди нещо

Linkestis
30-04-2009, 18:27
мдаа , я да ми обясниш тия алфи дето ги имаш ти ли ги караш ???? една за понеделник една за вторник една за сряда и боксер да ходиш за хляб до магазина :roll2:
или си ги пазиш пред блока да ги ползваш за донори като ти се повреди нещо

Ще ти отговоря културно,макар че съм полудял.
И трите са в движение,все още не са донори за твое съжаление.
-------------
Виждам че си доста плосък от към самочувствие.
Два пъти съм ти написал да не се засягаш лично,въпреки това се палиш от коментарите,защо?
-------------------
Време е Пинко да затрие темата преди да почнем да си мерим пишките и да се псуваме

leketo84
30-04-2009, 18:35
Някой беше споменал за нещо немско, ами на БМВ-то ми потдръжката е по евтина от на Алфата тъй че.....:torch:
Гиги стига бе бате ! Един мой познат преди около 2-3 години сменя амортисъори за такава БИМА като твоята 740 1997 мисля че беше ! Двата струваха 3600 лева разбирасе може и да ме е метнал , но човека разполага с много пари и се съмнявам да ме лъже !!! :neutral:

ACEHOB
30-04-2009, 18:43
Я да вземем да помълчим... може да му дойде акъла на момченцето...

DJ Vladic
30-04-2009, 18:50
:rotfl: Я се сбиите

pinko
30-04-2009, 19:11
Айде стига толкова.

Заключ:waving: