PDA

View Full Version : Както казват друг двигател е: същата кола, но различна душа



adv_petrov
30-04-2009, 12:31
Здравейте,
след точно 45 дена ходене по мъките, трошене на пари и смяна на блока от вчера аз отново съм на спортни колела и с удоволствие пробвам моята 156. Една от биелите ми счупи блока и благодарение на fein_86, Yavorcho, Lisan и моя варненски майстор колата ми е отново сглобена, всички части по двигателя са сменени. Звука няма нищо общо с това отпреди, даде ми 4 грешки на диагностика (1 на дебитомер и 3 на ламбда сонда) играят оборотите, иска да гасне на свободна, но едно по едно ще ги остраним тея неща. Като сипах днес второто масло, 1вото бе бая черно, и сега май по-спокойно работи колата поне на звук.
Искам тук да споделя впечатленията си от смяна на блока-това е нещо дето изисква много време, нерви и пари-струваше ми 2600 лв общо. Като ми се счупи колата бях в безисходица, оказа се че са ми продали преправен автомобил (майстора се съмнява че разпределителните ми валове са от 1.8) и научих много покрай проблемите с биелите на туин спарковите мотори. Казаха ми теория, че човките дето мажат с масло коляновия вал се запушат от некачествено масло и от несмяната му, и при висока скорост неомаслената биела се загрява и се чупи. Не знам колко е вярно, но мисля че ще го взема предвид.
Много благодарности на Лисан, голям професионалист и голям сервиз (оказа се, че алармата я слагах в сервиза на Илко в Монтана) взема наполовина по-евтино за труд от варненски майстор и винаги е достъпен за професионален съвет. Също и на yavorcho че веднага се отзовава и за 5 мин ти намира точно това дето ти трябва. Браво и на fein_86 че е честно момче и помага при нужда, евала.
Утре ще я пробвам до София без да я натискам и се надявам че пак ще се наслаждавам на комфорта и удобството на Алфа.
И накрая, ако пак ми счупи биела тоя мотор, ще съм първия член на форума който ще кара Алфа 156 с голф3 двигател (1.8 ABS е най-здравия им), напълно сериозно го заявявам.
Останалите ми части от стария блок ще ги пусна в раздел "продава".

fred
30-04-2009, 17:53
Е дано никога не ти се чупи, с маслата /мазане и смяна, което ти е казано е вярно/ и на майстор си попаднал, така че успех :waving:

ФЕРАРИСТ
30-04-2009, 18:13
Честито че си пак на крака, 2600 си е сериозна сума за ремонт на двг......
Обаче ти пусна лафа тука че ще има секс в колата, и още не си снесъл никакво инфо, а ние все още чакаме.....

digitalundgrd
30-04-2009, 21:28
АХаххаах ееййй как помниш ти бре ;)

Колега честито и повече да не се налага да влизаш в сервиз, освен за консумативи :) А за цената...Спокойно...Горе долу в тия граници излиза ремонта. И аз я сърбах таз попара :( Много неприятно!

П.С. Верно кажи кво стана със СЕКСА :D

rusiq86
30-04-2009, 21:49
ей мн тясно в тез коли, аз обичам да се въргалям яко :bath:

adv_petrov
30-04-2009, 21:55
Първо в заключение, днес ми превъртяла пропката за маслото, чакам аз за диагностика и отдолу - локвичка...и пропката наред, а резбата на картера - не...че викахме стругар, и т.н... Варненската група тука е много силна, днеска се убедих, отново хора ми помогнаха, и то много... И на 2 диагностики ми показва грешки в ламбда сондата, от която ми играят оборотите, въпреки че я смених, като купих колата, ама няква универсална, т.е. извода е - само Бош, нищо че е 2 пъти по-скъпа.
Та да питам - на някой правили ли са му диагностика на разпределителните валове, гледах чертеж дето се сваля капака на клапаните и с едно дето прилича на оборотомер и се закача на единия вал и показва някакви градуси... Имам желание да ми направят такова нещо на колата, и то в Сф, понеже ме съмнява че моя майстор е зацепил валовете с пети, въпреки уверенията му.
А за секса, сесия имаше още на 7ми март, тъкмо си бях взел колата. Да знаете че на 156 предния капак поддава на натиск...та се уплаших сериозно и сефтето продължи на една вила тука на Звездица, дето се бяхме скрили... Продължавам да твърдя че с Алфата най ми се вдигнаха акците (колкото и да е егоистично) и според всички други е много класен автомобил.

digitalundgrd
30-04-2009, 22:17
Хихихиии какви са тез сеанси на капака колега :) Кефиш ме !!!
Относно проверката дали ти е зацепена правилно колата...Погледни в общ технически темата за сервизите...Избираш си някой и отиваш...

Lisan
30-04-2009, 22:31
Хихихиии какви са тез сеанси на капака колега :) Кефиш ме !!!
Относно проверката дали ти е зацепена правилно колата...Погледни в общ технически темата за сервизите...Избираш си някой и отиваш...От тебе не го очаквах Бруте,що го пращаш при конкуренцията? Сега да не кажете че не съм го зацепил правилно!! Двигателя го правих аз,до главата,без картер и по Еконт в Варна,редно е аз да го проверявам дали е зацепен,дали клати и т.н.:crazy: Нищо не купувай преди да го видим!!

digitalundgrd
30-04-2009, 22:39
Хаха не съм бреее :) Щом си го правил ти, човека е редно да си отиде при теб...Не съм знаел как седят нещата кой какво е ремонтирал, и за да не стане нещо интрига го оставих сам да избере :)

Lisan
30-04-2009, 22:43
Хаха не съм бреее :) Щом си го правил ти, човека е редно да си отиде при теб...Не съм знаел как седят нещата кой какво е ремонтирал, и за да не стане нещо интрига го оставих сам да избере :):?Майтапя се!!

Ilko Ivanov
30-04-2009, 22:51
Браво,че си подкарал колата.Дано всичко да е наред.Ако си идваш към Монтана по празниците(ако не се лъжа от Вършец си)мога малко да отменя Лисан в проверката на зацепването(и без това каза,че ще почива по празниците).И ксенонче ще има на промоция,ако си навит още.
Много безаварийни с Алфата.

Lisan
30-04-2009, 23:01
Браво,че си подкарал колата.Дано всичко да е наред.Ако си идваш към Монтана по празниците(ако не се лъжа от Вършец си)мога малко да отменя Лисан в проверката на зацепването(и без това каза,че ще почива по празниците).И ксенонче ще има на промоция,ако си навит още.
Много безаварийни с Алфата.:? А на 4.5.09г съм в Монтана,Илко щял да черпи!! Може да го направим тогава!!

Ilko Ivanov
30-04-2009, 23:10
Докато не дойдеш не вярвам.....:BBQ:

Lisan
30-04-2009, 23:14
Докато не дойдеш не вярвам.....:BBQ::waving:Ще видиш!!

ФЕРАРИСТ
01-05-2009, 00:27
А за секса, сесия имаше още на 7ми март, тъкмо си бях взел колата. Да знаете че на 156 предния капак поддава на натиск...та се уплаших сериозно и сефтето продължи на една вила тука на Звездица, дето се бяхме скрили... Продължавам да твърдя че с Алфата най ми се вдигнаха акците (колкото и да е егоистично) и според всички други е много класен автомобил.
А-а-а-а-а-а.....изложил си се - предния капак подава, ама става къде къде по устойчиво ако го вдигнеш....предната греда е бетон отвсякъде, ако девойчето е авантюристка мое да я положиш на капака на двигателя, а ако е още по голяма авантюристка, мое да пробвате на запален двигател, нищо че може и да няма големи вибрации......но задължително трябва да се внимава със щеката на маслото.....ама задължително.....

mirchozo
01-05-2009, 00:35
Па може да си я нагласиш да ти прави ТО ,да мери масло, вода, хидравлична течност и т.н. , пък ти да си гъчиш изотзадзе. Хем някаква полза да има от цялата работа, да научи нещо девойката. :rotfl::rotfl::rotfl:

ФЕРАРИСТ
01-05-2009, 00:43
Какво е това ТО????

mirchozo
01-05-2009, 00:54
техническо обслужване колега
проверка на течностите на автомобила, масло, антифриз, такиви работи

ludkanar
01-05-2009, 11:11
размазвате ейй:mrgreen::evilsmiley::clap:

mecan
01-05-2009, 20:08
:? А на 4.5.09г съм в Монтана,Илко щял да черпи!! Може да го направим тогава!!
извинчваите 4е се намесвам но имам вуи4о в монтана.имат сервиз и два авто центъра .

nikotm
01-05-2009, 21:40
, а ако е още по голяма авантюристка, мое да пробвате на запален двигател,


Само трябва да внимава с кайсиите,като включи перката да не му ги постриже.:crazy::crazy::crazy:

Lisan
01-05-2009, 22:33
извинчваите 4е се намесвам но имам вуи4о в монтана.имат сервиз и два авто центъра .:crazy:Не разбирам смисъла,извинявай.

Kuker
01-05-2009, 23:20
:?Майтапя се!!Лисан в добро настроение, и се майтапи във форума!?!Е това не го бях виждал.:crazy:

ФЕРАРИСТ
01-05-2009, 23:49
Само трябва да внимава с кайсиите,като включи перката да не му ги постриже.:crazy::crazy::crazy:
Е да ма може и да ги охлади....за тях е вредно да са на мноо жега.....

Лисан в добро настроение, и се майтапи във форума!?!Е това не го бях виждал.:crazy:Сигурно защото скоро ще се отърве от колата ми.....:roll2:

lubo_red
01-05-2009, 23:56
Сигурно защото скоро ще се отърве от колата ми.....

:roll2:[/quote]
ако я изхвърля я взимам веднага:roll2:

Kuker
02-05-2009, 00:25
Сигурно защото скоро ще се отърве от колата ми.....:roll2:Дойде ли това време?

ФЕРАРИСТ
02-05-2009, 00:25
Ми надявам се половината е минало....

Lisan
02-05-2009, 23:56
Вие ме изкарахте ебати сухара!!

ФЕРАРИСТ
03-05-2009, 08:45
Вие ме изкарахте ебати сухара!!
Ся гледаш че се натискаш и докачлив да те изкараме....:flowers:

adv_petrov
08-05-2009, 13:02
Значи, аз понеже нямах нет и затуй не съм видял офертите за Монтана, иначе щях да се отзова, вече знам къде е на Илко сервиза а и за ксенона съм казал че искам да сложа. А при конкуренция няма да ходя, в сервиза на Лисан са много точни и коректни. Само дето за такива закъсали като мене каръци трябва да го направи да бачка нон-стоп, и делник, и празник :)
Та да разкажа новите неволи: От Варна до Вършец ми изхвърли почти цялото масло през семеринга на коляновия вал. Ама проблема не е фатален и днес ще бъде отстранен с нов семеринг а и като се наставят толкова много различни части аз очаквах отнякъде да избие. Тоя монтьор варненския верно не ми е зацепил валовете, колата няма 1/4 от мощността си отпреди, набира до 3500 оборота и дотам - като трябваше да изпреварвам тир, понеже бях тежък (2ма души, багаж и стария двигател в багажника) се засилвах още от предния баир.... И най-ме беше яд че когато водех колони на двулентов път тия зад мен се чудеха защо аджеба Алфа 2.0 т.спарк кара с 90-100 :)
И най-гадното-пак тоя тука майстор взел че прибрал чисто новия ми ремък, и сложил някакъв стар и сцепен, оригинален на алфа и ланча. За едни 30 лв разбираш ли...А уж го хвалех... Направо лошо ми стана, като се прибрах и отворих капака в сервиза дето ми бяха сложили новия ремък, и ми викат: "Абе къде ти е ремъка дето ти сложихме, тоя тука е на години..."...И то остави, кой знае дали не е подменил и нещо друго, знам ли... Мизерия...
Иначе двигателя бачка, и което е най-странното за 492 км с два различни мотора ми даде разход 7.0 и това най-ме кефи в тая кола.

ФЕРАРИСТ
08-05-2009, 20:03
Не ти върви ей.....

adv_petrov
13-05-2009, 21:26
Тука искам да кажа защо не трябва да ходите на майстор който има същия автомобил като вашия. Просто - защото ви ползва колата за донор на части.
От миналия вторник алфата ми е в сервиза срещу нас за да се види проблема с маслото, ама монтьорите я емнаха едва оная вечер - в момента сме разглобили колата и се оказа, че освен че ми е прибрал външния ремък и голямата ролка, майстора дето ми събра колата ми е сменил и чисто новите семеринги които си взех от Лисан и е сложил други, стари.... Освен това въобще не ми е сложил болта на динамото, един дълъг такъв, сега откаде ще диря подобен... И не е стегнал вътре ремъка, той се свали като го бутнахме леко с пръст - как съм се прибрал от 500 км без да прескочи зъб и да гръмне двигателя, жив късмет... И не е имал един специфичен ключ та е прецакал там една резба, дето не я запомних за какво е... Утре ще сваляме капака на главата да видим там какво е надробил и аз лично подозирам че не ми е сменил диска на съединителя, въпреки че ми взе пари и за това... За незацепването на разпределителните валове сега това ми се струва бял кахър...
Не знам ама налях 3600 лв вече откакто я купих колата и съм в такъв сценарии, че няма накъде...Направо не знам, толкова да ме преебе един гаражен майстор, нпри който съм ходил сума ти пъти и съм бил доволен - е не съм подозирал че може да има такива хора - да я събере колкото да запали и да те отпрати и да ти вземе страшни пари при това, а и да те пусне да пътуваш на дълъг път с недоправена кола със подменени консумативи и липсваща част... Отвратил съм се тотално, жалко че марката толкова ми харесва и количката ме радва, ще наливам пари и това е, не ми се отказва, въпреки че съм на границата...
Съвета ми е да не се доверявате на всеки.

ФЕРАРИСТ
13-05-2009, 22:39
Добре де, гледам че си запознат със закона, вземи си пушка или пищов.......направи го да изглежда като нещастен случай......
Аз чесно казано не знам как ще реагирам ако някой ме сготви така, чесно казано не искам и да си представям.....

Lisan
14-05-2009, 00:03
Тука искам да кажа защо не трябва да ходите на майстор който има същия автомобил като вашия. Просто - защото ви ползва колата за донор на части.
От миналия вторник алфата ми е в сервиза срещу нас за да се види проблема с маслото, ама монтьорите я емнаха едва оная вечер - в момента сме разглобили колата и се оказа, че освен че ми е прибрал външния ремък и голямата ролка, майстора дето ми събра колата ми е сменил и чисто новите семеринги които си взех от Лисан и е сложил други, стари.... Освен това въобще не ми е сложил болта на динамото, един дълъг такъв, сега откаде ще диря подобен... И не е стегнал вътре ремъка, той се свали като го бутнахме леко с пръст - как съм се прибрал от 500 км без да прескочи зъб и да гръмне двигателя, жив късмет... И не е имал един специфичен ключ та е прецакал там една резба, дето не я запомних за какво е... Утре ще сваляме капака на главата да видим там какво е надробил и аз лично подозирам че не ми е сменил диска на съединителя, въпреки че ми взе пари и за това... За незацепването на разпределителните валове сега това ми се струва бял кахър...
Не знам ама налях 3600 лв вече откакто я купих колата и съм в такъв сценарии, че няма накъде...Направо не знам, толкова да ме преебе един гаражен майстор, нпри който съм ходил сума ти пъти и съм бил доволен - е не съм подозирал че може да има такива хора - да я събере колкото да запали и да те отпрати и да ти вземе страшни пари при това, а и да те пусне да пътуваш на дълъг път с недоправена кола със подменени консумативи и липсваща част... Отвратил съм се тотално, жалко че марката толкова ми харесва и количката ме радва, ще наливам пари и това е, не ми се отказва, въпреки че съм на границата...
Съвета ми е да не се доверявате на всеки.:drool:Стига брат,не говори така!! Аз имам 4-5 Алфи,ще остана без работа ако те послушат. Сега сериозно!! Не мога да повярвам че някой би се направил на такъв мангал,за некви си 10,20 или 100лв.Типичен пример защо хората не желаят да си купуват Алфа Ромео,правят ги малко хора,а от тези малко като попаднеш на такъв като този колега нещата стават страшни.Хвани и ни докарай колата да я направим и да ти спрят мъките.

ФЕРАРИСТ
14-05-2009, 01:43
Мда, земи я закарай да речем обратно при Лисан, гледам че при парите дето си вкарал няма да е голям проблем, да се оправи веднъж завинаги, за в бъдеще надали ще ходиш при случайни елементи......

KirilSol
14-05-2009, 09:21
....Съвета ми е да не се доверявате на всеки.

този мизерник във Варна ли е?

кажи поне да знаем да не стават и други грешки!

adv_petrov
31-05-2009, 21:25
Да завърша темата–от вчера колата ми е поправена и се тества с обиколки вече около 200 км, засега без проблем, ще ходи в събота пак на диагностика. Като обобщение към подменения ремък, ролка, семеринги, липсващ болт под динамото, хлабав ремък, счупен халогенен фар, в процеса на разглобяване и сглабяне установихме и че по незнайна причина са счупени 2 шпонки на колелото на коляновия вал и то е изместено с 1 см–едната шпонка е дала контра (завивали се наобратно) и затова то не е успяло някак си да направи пастет (в комбинация с хлабав ремък съм минал така на магия 500 км). Затова и тоя монтьор-разбирач не е успял да зацепи разпределителните валове (опитвал се е да ги зацепи незнайно по каква техника и методика). А единия от разпределителните валове е подменен,беше ръждясал някакъв (монтьора уж бил оставил на двг-то моите, нямало нужда да слага новите дето си ги купих), но като сложих единия вал от тея дето взех от fein_86, колата се отпуши!!! Да отбележа, че преди с моите си валове колата си беше фурия и вдигаше оборотите нормално до края...По-маловажните неща – стартера завит на само на 2 резби; и прецакани резби-тоя не е имал такъв ключ дето е с многолъчева звезда, кой знае какво подръчно е ползвал и сега е невъзможно например да отвиеш датчика на коляновия вал и други болтове с такава резба...И за капак – не е сложен един кръгъл датчик до тоя датчик за маслото, само завит болта – та го намерихме по кабелчето, по-кабелчето, и ей го-виси си сензора свободно зад двигателя...
Тоя мошеник, дето се мисли за недосегаем и освен това застрашава живота на клиентите си с некадърността си има гаражен сервиз под кръговото на тролеите, дето е предното кръстовище зад бизнес-хотела (в забранената уличка). Какво ще правя с него, аз си знам. Почнал съм го.

Една огромна благодарност към Лисан, че ми изтрая многото въпроси и отново беше напълно прав – вярно невъзможността да вдигне обороти бе заради прецакан ДЕБИТОМЕР и разпр.ВАЛ – купих си веднага нов дебитомер и смених проблемния вал с един от новите, сега по думите на баща ми „колата като се форсира от място само задницата е на земята, а предницата – във въздуха...и максимална 190 км/ч на една къса отсечка” .
Кофти ми е че тия близо 3500 лв от ремонти можеха вече да са отишли за едни джантета 16, бежова кожа вътре (фен съм на тапицираните салони), чипче, ксенон...Но ще си ги набавя едно по едно, колата го заслужава...
Пак искам да ви дам съвет - не ходете при всеки приемащ да ви извърши ремонта и запомнете от мен, че тук във форума има доста на брой хора, които могат да ви помогнат, както ми помогнаха и на мен доста повече от един квартален гаражен монтьор.

ФЕРАРИСТ
01-06-2009, 03:44
Да завърша темата–от вчера колата ми е поправена и се тества с обиколки вече около 200 км, засега без проблем, ще ходи в събота пак на диагностика. Като обобщение към подменения ремък, ролка, семеринги, липсващ болт под динамото, хлабав ремък, счупен халогенен фар, в процеса на разглобяване и сглабяне установихме и че по незнайна причина са счупени 2 шпонки на колелото на коляновия вал и то е изместено с 1 см–едната шпонка е дала контра (завивали се наобратно) и затова то не е успяло някак си да направи пастет (в комбинация с хлабав ремък съм минал така на магия 500 км). Затова и тоя монтьор-разбирач не е успял да зацепи разпределителните валове (опитвал се е да ги зацепи незнайно по каква техника и методика). А единия от разпределителните валове е подменен,беше ръждясал някакъв (монтьора уж бил оставил на двг-то моите, нямало нужда да слага новите дето си ги купих), но като сложих единия вал от тея дето взех от fein_86, колата се отпуши!!! Да отбележа, че преди с моите си валове колата си беше фурия и вдигаше оборотите нормално до края...По-маловажните неща – стартера завит на само на 2 резби; и прецакани резби-тоя не е имал такъв ключ дето е с многолъчева звезда, кой знае какво подръчно е ползвал и сега е невъзможно например да отвиеш датчика на коляновия вал и други болтове с такава резба...И за капак – не е сложен един кръгъл датчик до тоя датчик за маслото, само завит болта – та го намерихме по кабелчето, по-кабелчето, и ей го-виси си сензора свободно зад двигателя...
Тоя мошеник, дето се мисли за недосегаем и освен това застрашава живота на клиентите си с некадърността си има гаражен сервиз под кръговото на тролеите, дето е предното кръстовище зад бизнес-хотела (в забранената уличка). Какво ще правя с него, аз си знам. Почнал съм го.

Една огромна благодарност към Лисан, че ми изтрая многото въпроси и отново беше напълно прав – вярно невъзможността да вдигне обороти бе заради прецакан ДЕБИТОМЕР и разпр.ВАЛ – купих си веднага нов дебитомер и смених проблемния вал с един от новите, сега по думите на баща ми „колата като се форсира от място само задницата е на земята, а предницата – във въздуха...и максимална 190 км/ч на една къса отсечка” .
Кофти ми е че тия близо 3500 лв от ремонти можеха вече да са отишли за едни джантета 16, бежова кожа вътре (фен съм на тапицираните салони), чипче, ксенон...Но ще си ги набавя едно по едно, колата го заслужава...
Пак искам да ви дам съвет - не ходете при всеки приемащ да ви извърши ремонта и запомнете от мен, че тук във форума има доста на брой хора, които могат да ви помогнат, както ми помогнаха и на мен доста повече от един квартален гаражен монтьор.
Ся след като толкова добре си оправил колата, всички ние тука дружно мислим че е време да се върнеш на момента "секс в автомобила", и да си все така обстоятелствен.....

digitalundgrd
01-06-2009, 07:43
Вярно! Я го сефтосай повторно, та след ремонта да му върви на мотора като по..вода ;)

slav40
03-06-2009, 19:02
:drool:Стига брат,не говори така!! Аз имам 4-5 Алфи,ще остана без работа ако те послушат. Сега сериозно!! Не мога да повярвам че някой би се направил на такъв мангал,за некви си 10,20 или 100лв........

Малко ОФФ - сори за спама....аз ти докарах колата и ти казах,че е за основен ремонт и си бях приготвил 2+++ пара,ти ми се обади и каза ,че колата е готова само за сто и няколко лв.Ако беше въпросния майстор,щеше да ми държи колата още месец,да ми вземе парите и да НЕ е направил ремонт.Ти излезе човек,макар ,че можеше да ми вземеш 2000 за нещо което струва 50лв. и аз нямаше да разбера, а се виждаме за първи път :thumbup: Жената веднага уреди разликата,добре ,че имам скрит фонд "и аз съм човек",че иначе се прощавах с желания от мен ремонт другата седмица :) Дет се вика .. I'll be back!

oem
03-06-2009, 19:48
Малко ОФФ - сори за спама....аз ти докарах колата и ти казах,че е за основен ремонт и си бях приготвил 2+++ пара,ти ми се обади и каза ,че колата е готова само за сто и няколко лв.Ако беше въпросния майстор,щеше да ми държи колата още месец,да ми вземе парите и да НЕ е направил ремонт.Ти излезе човек,макар ,че можеше да ми вземеш 2000 за нещо което струва 50лв. и аз нямаше да разбера, а се виждаме за първи път :thumbup: Жената веднага уреди разликата,добре ,че имам скрит фонд "и аз съм човек",че иначе се прощавах с желания от мен ремонт другата седмица :) Дет се вика .. I'll be back!

Фонда "и аз съм човек" е мноооооого добър фонд. При мен обаче има два такива фонда. Фонд "кола" и фонд "и аз съм човек", но най-големия фонд си остава все пак: фонд "жена"! :bouncing_smiley: ... който пък много прилича на фонд "кола" ама.... това е друга тема на размисли...

ФЕРАРИСТ
03-06-2009, 23:27
аз ти докарах колата и ти казах,че е за основен ремонт и си бях приготвил 2+++ пара,ти ми се обади и каза ,че колата е готова само за сто и няколко лв.Ако беше въпросния майстор,щеше да ми държи колата още месец,да ми вземе парите и да НЕ е направил ремонт.Ти излезе човек,макар ,че можеше да ми вземеш 2000 за нещо което струва 50лв.
Ми то затва се гледа не само кой колко е майстор, а и къв човек е.....

adv_petrov
18-06-2009, 22:27
Понеже мойте проблеми с колата си продължават, искам да питам някой знае ли каква е причината че да се изкриви буквално патрона в нов термостат? (изкара 1300 км и беше наред до петък...). Май ще му правя рекламация и като го сменим (понеже не ми вига темп и е мудна първите 10 мин след като запали), почвам да боря проблема с играещите обороти и гасненето на свободна по кръстовища, то се знае :) Ще проверим първо теорията на Ферариста за връзката със сервото, понеже мойто ми вие нещо всеки път като завивам волана а и наистина след 4-5 заигравания оборотите се успокояват... А цената за тая част е перфектна, (гледам двойно ги предлагат), но просто ми излезе ново двайсе с тоя термостат и съм принуден да се свивам вече....

ФЕРАРИСТ
18-06-2009, 23:03
Ще проверим първо теорията на Ферариста за връзката със сервото, понеже мойто ми вие нещо всеки път като завивам волана а и наистина след 4-5 заигравания оборотите се успокояват..
Сервото на спирачките е различно от хидравликата на волана, теорията ми се свързва с сервото, а не с хидравликата.....а виенето което ти се получава доколкото чета от мнението ти е от хидравликата....

Lisan
19-06-2009, 00:21
Понеже мойте проблеми с колата си продължават, искам да питам някой знае ли каква е причината че да се изкриви буквално патрона в нов термостат? (изкара 1300 км и беше наред до петък...). Май ще му правя рекламация и като го сменим (понеже не ми вига темп и е мудна първите 10 мин след като запали), почвам да боря проблема с играещите обороти и гасненето на свободна по кръстовища, то се знае :) Ще проверим първо теорията на Ферариста за връзката със сервото, понеже мойто ми вие нещо всеки път като завивам волана а и наистина след 4-5 заигравания оборотите се успокояват... А цената за тая част е перфектна, (гледам двойно ги предлагат), но просто ми излезе ново двайсе с тоя термостат и съм принуден да се свивам вече....:bored:Ти явно не искаш да си докараш колата за ремонт при мен!! Хвани и ми ела на гости с преспиване,и между ракиите ще и хвъря поглед!!