PDA

View Full Version : За глобите и нарушенията...



micevmi
30-04-2009, 12:42
Здравейте.
Попаднах на това в Интернет:

http://news.automedia.bg/read/5922.html

И въпросът ми е:
Влезнало ли е в сила и въобще всичките написани глоби да ли са влезнали в сила?

Много ми е интересна тази глоба:

"Тунинг":

Глоба от 100 до 1000 лв. е предвидена за водач, който без да спазва установения ред, комплектува с основни агрегати от различни модели или изменя конструкцията на моторно превозно средство
Когато нарушението е извършено повторно, наказанието е глоба от 1000 до 5000 лв. и отнемане на разрешението.

Тази глоба само за вътрешен тунинг ли се отнася или и за оптичен??? :? В Закона за движение по пътищата прави ли се разлика за видовете тунинг, или са го написали така за всякакъв вид тунинг?

Поздрави.

dido76bg
30-04-2009, 13:08
И как точно ще разберат какъв силов тунинг съм направил... или ще се ровят във форумите и ще следят за проектите...

DerMeister
30-04-2009, 13:09
И как точно ще разберат какъв силов тунинг съм направил... или ще се ровят във форумите и ще следят за проектите...
Ако всичко ни е както трябва да е, на ГТП ще разберат.

micevmi
30-04-2009, 13:20
Ами това са нашите управници измислят и въвеждат разни неща... :knock:

П.С. Ако всичко ни е както трябва, доста от колите дори няма да могат да минат на ГТП... :horror:

dido76bg
30-04-2009, 13:21
... Ако КАТ вземат да правят само те ГТП... знаеме ги тия работи ние.... и дино тестер да сложат там ще е супер...

Kostadin`
30-04-2009, 13:27
имам един въпрос......газовата уредба счита ли се за изменение на конструкцията???....питам щото на повечето автомобили тя е доработка....

micevmi
30-04-2009, 13:58
имам един въпрос......газовата уредба счита ли се за изменение на конструкцията???....питам щото на повечето автомобили тя е доработка....

Можем да попитаме на някой от следните телефони:

http://politika24.net/index.php/spisuk_s_telefonnite_nomera_na_narodnite_predstavi teli.html

BatVas
30-04-2009, 14:16
Можем да попитаме на някой от следните телефони:

http://politika24.net/index.php/spisuk_s_telefonnite_nomera_na_narodnite_predstavi teli.html

Не ми отговаря тоя абонат:crazy:

Ахмед Доган - 0888 66 26 22

Mind_Control
30-04-2009, 14:32
В Германия ако колата ти фабрично е с 14" джанти не можеш без да минеш одобрение да сложиш 15" и даже в талона ти пише изришно, че ти е разрешено да движиш с 15". Това е екстремно по принцип, но е правилно да има някакъв ред! Друг е въпроса, че нито полицията ни е на нивото на немската, нито самодисциплината (което е най- важното), нито самосъзнанието, нито годишните технически прегледи. Закони има, но смисълът от тях е нулев, защото първо на никой от нас не му дреме за тях и второ на никой от прилагащите ги.

Бобби
30-04-2009, 14:33
Не ми отговаря тоя абонат:crazy:

Ахмед Доган - 0888 66 26 22
:tooth:.....някакво пиле пропява на тоя телефон, явно му е секретарка!
Нямам достъп до аскера....:unsure:

dido76bg
30-04-2009, 14:45
А карането в БУС лентата.... Някой пробвал ли е в 18.30ч (движейки се от Румънското посока центъра) да навлезе на Цариградско по установения от закона ред.... мечтиииииииииииииии....

bilgiiski
30-04-2009, 18:44
"Безплатно возене":

Глоба от 20 до 150 лв. е предвидена и за водач, който откаже превоз на представител на службите за контрол по този закон с моторно превозно средство за обществен превоз, с изключение на леките таксиметрови автомобили;

Дали трябва да сервирам кафе с возията.

Mind_Control
30-04-2009, 19:01
"Безплатно возене":

Глоба от 20 до 150 лв. е предвидена и за водач, който откаже превоз на представител на службите за контрол по този закон с моторно превозно средство за обществен превоз, с изключение на леките таксиметрови автомобили;

Дали трябва да сервирам кафе с возията.

Забележи, че пише превозно средство за обществен превоз. Аз все си мисля, че твойта кола не е обществен превоз.

micevmi
01-05-2009, 00:01
В Германия ако колата ти фабрично е с 14" джанти не можеш без да минеш одобрение да сложиш 15" и даже в талона ти пише изришно, че ти е разрешено да движиш с 15". Това е екстремно по принцип, но е правилно да има някакъв ред! Друг е въпроса, че нито полицията ни е на нивото на немската, нито самодисциплината (което е най- важното), нито самосъзнанието, нито годишните технически прегледи. Закони има, но смисълът от тях е нулев, защото първо на никой от нас не му дреме за тях и второ на никой от прилагащите ги.

Мда, така си е...

mirchozo
01-05-2009, 00:20
Абре колеги приеха ли това за младите водачи вече?
Знам на първо четене беше прието, но има ли го вече като закон, т.е. в държавен весник има ли го?
Питам че жената се води млад шофьор и някой път се налага да кара.

Silvester9
01-05-2009, 00:24
Абре колеги приеха ли това за младите водачи вече?
Знам на първо четене беше прието, но има ли го вече като закон, т.е. в държавен весник има ли го?
Питам че жената се води млад шофьор и някой път се налага да кара.
Все още го няма като закон...

Stefan Caromov
02-05-2009, 02:00
не е излязло в Държ вестник . Прието е на първо четене
само

micevmi
02-05-2009, 19:39
не е излязло в Държ вестник . Прието е на първо четене
само

Колега знаеш ли, кога се очаква да се обнародва в ДВ?

Stefan Caromov
02-05-2009, 19:48
Колега знаеш ли, кога се очаква да се обнародва в ДВ?

Не ,но според мен ,няма да е по рано от 6 месеца

micevmi
02-05-2009, 20:04
Не ,но според мен ,няма да е по рано от 6 месеца

А когато влезне да ли ще обхване само новите млади шофьри или и тези, които да кажем са изкарали книжка сега? Как мислиш колега?

soldier
02-05-2009, 20:11
А когато влезне да ли ще обхване само новите млади шофьри или и тези, които да кажем са изкарали книжка сега? Как мислиш колега?

Това много зависи от това как ще е написан закона. Т.е. дали да важи от този момент напред или да има и действие назад във времето. Предполагам, че ще е първото, защото преди време като променяха точките на младите шовьори касаеше само тези, които им предстои да изкарат книжка

micevmi
02-05-2009, 20:12
Това много зависи от това как ще е написан закона. Т.е. дали да важи от този момент напред или да има и действие на зад във времето. Предполагам, че ще е първото, защото преди време като променяха точките на младите шовьори касаеше само тези, които им предстой да изкарат книжка

Ще видим, то ще си покаже...:horror:

Stefan Caromov
02-05-2009, 22:00
Начи ,когато излезе един закон ,приет и обнародван ,презумцията е ,че се приемат винаги благоприятните за обвиняемия казуси. Демек , хващат те за кражба 95 година .Лежиш 1 година ,но през това време влиза нов закон ,ти ,като накърнена страна ползваш благоприятния за теб закон ,тоест , ако по стария закон младите шофери са били до 0.5 , а сега са до 0.2 ,при теб важи стария закон ..щото е по - благоприятен за теб .. това е заради конституцията ни ,и е мнооого правилно