PDA

View Full Version : Проблем с оборотите на празен ход 156 2.0



belov_88
30-04-2009, 19:11
здравейте колеги :big_bow_down: проблема ми е следния от два три,дни колата ми прави някаква игра с оборотите смисъл като запаля и се едно се дави и на 3 цилиндъра работи това го прави и на студен и на топъл двигател :torch: Не го прави често но е факт та мисълта ми е от какво може да е сменил съм свещи и дебитомер :knock: Мен ме навява на мисълта че е въздушния филтър и мислех утре да проверя но все пак дайте си мненията колата е 156 2.0 ТС :Yeeeehaaa: мерси предварително :big_bow_down:

delian1978
30-04-2009, 19:15
А бобините ти как са?Я ги погледни да не е пробила някоя.

belov_88
30-04-2009, 19:25
ами не съм ги поглеждал колега просто нямам време а и проблема е пресен на 2 ,3 дена и не му обръщах много внимание мислех че са ме врътнали нещо с некачествен бензин но след днес след като ми го направи няколко пъти съм доста озадачен и за това питам от какво може да е :holiday: мерси ще го имам и това предвид :big_bow_down:

myato
30-04-2009, 19:32
А бобините ти как са?Я ги погледни да не е пробила някоя.
Виж и кабелите.И те правят такива въртелчета.

SandoOne
30-04-2009, 19:35
Бобини кабели и свещи тва ще да е и от дросела ама не ми се вярва ....

belov_88
30-04-2009, 20:02
мерси колеги значи утре като проверявам ще се насоча към бобините и кабелите :rockon: Въпреки че сега като се замисля наистина може да се окаже че е от въздушния филтър че не съм го сменял отдавна а и миналата седмица се правих малко на майстор :roll2: оказа се че ми е скъсан въздухопровода след дебитомера там тая часта дето влиза в дросела и ми смучеше въздух!!!Залепих го с високотемпературно лепило и изолация за тръби и май добре стана спря да смуче ама мисълта ми е че ако си е за смяна въздушния филтър не е имало проблеми защото е смучело от там а след като съм оправил пробойната и ето проблема ама ще вида за кво иде реч!!!Мерси пак за отговорите колеги като разбера от какво е ще драсна едно коментарче :big_bow_down: :waving:

oem
30-04-2009, 20:14
мерси колеги значи утре като проверявам ще се насоча към бобините и кабелите :rockon: Въпреки че сега като се замисля наистина може да се окаже че е от въздушния филтър че не съм го сменял отдавна а и миналата седмица се правих малко на майстор :roll2: оказа се че ми е скъсан въздухопровода след дебитомера там тая часта дето влиза в дросела и ми смучеше въздух!!!Залепих го с високотемпературно лепило и изолация за тръби и май добре стана спря да смуче ама мисълта ми е че ако си е за смяна въздушния филтър не е имало проблеми защото е смучело от там а след като съм оправил пробойната и ето проблема ама ще вида за кво иде реч!!!Мерси пак за отговорите колеги като разбера от какво е ще драсна едно коментарче :big_bow_down: :waving:

Оххх да не ти чупя хатъра ама... не е от мръсен филтър това. Кабели, бубини, дюзи... и др.

fred
30-04-2009, 22:48
E карай само с бензин 100 октана /от Шел само взимам/, преди това прочистих с една две добавки за почистване /Фул клинър, или нещо от сорта, около 15 лева пак в Шел а го имаше и със смарт точки беше, а има и други, взимай вносните/, а ако не изчезне причини бол

ФЕРАРИСТ
01-05-2009, 00:31
Това от мръсен филтър мисля че не мое да стане - мое ма чак пък толкоз да е мръсен не вярвам......
Това само студена ли го прави или винаги, кога се оправя, има ли детонации в колекторите, и какъв дебитомер сложи?

belov_88
01-05-2009, 13:44
днес прегледах всичко нищо не открих :big_whoops: не ми го направи номера може и от бензина да е вече и аз незна по принцип сипвам само от омв 95 карера!!!
иначе на въпроса на колегата ферарист дебитомера ми е на бош оригинален от сашо ауто 270 лв ли незнам някъде толко го плащах!!!Тоя номер ми го направи и на студен и на топъл двигател за детонации мисля че като подавам леко газ и се заслушам нещо по някой път се едно пука от гърнето :guns:

to_lose_HEART
01-05-2009, 14:41
Колега а ламбда сондата ти как е ходил ли си на диагностика . Аз имах подобен проблем и се оказа че няма подгряване и като я смених се оправи

ludkanar
01-05-2009, 17:56
или в най-добрият случей когато си проверил бубини и свещи ако някоя нее правела хубав контакт,като си ги махал после сложил и си я оправил да си дава контакт.на бащами на колата прави такива мизеерии от време на време

cyberhill
08-06-2010, 19:21
Да използвам темата....
От няколко дни не мога да паля нормално. Има някакви детонации в първата минута след като запаля. Прави го само на студен двигател или по точно от сутрин на сутрин. Ако я изгася и изстине напълно, не го прави.
Свещи , бобини , кабели ? Не съм ги пипл до момента.
Дебитомера е сменен... ламбдата до колкото знам не работи в този режим на двигателя.

Говоря за бензин. На газ не съм пробвал принудително да паля..

Дайте идей? От къде да почна?

toshko69
08-06-2010, 22:58
Да използвам темата....
От няколко дни не мога да паля нормално. Има някакви детонации в първата минута след като запаля. Прави го само на студен двигател или по точно от сутрин на сутрин. Ако я изгася и изстине напълно, не го прави.
Свещи , бобини , кабели ? Не съм ги пипл до момента.
Дебитомера е сменен... ламбдата до колкото знам не работи в този режим на двигателя.

Говоря за бензин. На газ не съм пробвал принудително да паля..

Дайте идей? От къде да почна?

От диагностика/дижурния отговор/,но без нея няма как да се локализира проблема,а на принципа на пробата и грешката е солено откъм пари.

stefoo
09-06-2010, 10:52
на мен също ми прави такива номера колата но не всеки път ходих на диагностика бобините са добре въздушния филтър не съм го сменял 13 000км а свещите са на 90 000км но ми казаха че има още хляб в тях сменил съм ламбда,дебитомер,и съм правил мотора всичко по него съм сменил и по някои път има детонаций в колекторите

cyberhill
09-06-2010, 15:28
Та бях на ВЕЛИКАТА диагностика... :(
Та казаха, че трябва да им оставя колата и сутрин да видят точно проблема... не стана разбира се , сега нямам време...
Закачиха я имаше грешка - P0606 PCM Processor Fault.
Карах я и на газаджийте.... там ония хубостник ми каза, че това най вероятно било свързано с датчиците на коляновия вал, но не бил сигурен.
Каза че единственото което му се струва странно е че аванса е 20 градуса.

Това нормално ли е? Дайте насоки... кое е наред в моята кошница.

П.С. Смених свещи ,а кабелите и бобините са в норма.

cyberhill
09-06-2010, 15:28
нещо се дублира... :(

Bobo
13-06-2010, 11:01
Сега видях защо си ми писал лично и мнението ми е че нещо или диагностиката силно се е убъркала и за аванса и за грешката в централата или наистина ЕКУ-то ти се е побъркало ;)

Alamo
20-06-2010, 23:31
на мен също ми прави такива номера колата но не всеки път ходих на диагностика бобините са добре въздушния филтър не съм го сменял 13 000км а свещите са на 90 000км но ми казаха че има още хляб в тях сменил съм ламбда,дебитомер,и съм правил мотора всичко по него съм сменил и по някои път има детонаций в колекторите

При мен играеха оборотите на празен ход при движение по инерция - на място ги държи стабилно, ама в движение колебаеха. Смених свещи и се оправи - сега са бетон. Имах и проблеми със сутрешното палене, ама след като ги смених още не съм пробвал как пали сутрин.
Едно уточнение - 2 от леглата бяха пълни с вода, една от лулите (гумената част) беше скъсана и имаше следи от искрене. големите свещи бяха много зле - с големи междини, малките не бяха мръднали. Забелязах, че динамиката на ниски обороти се подобри значително, вече не е мудна под 3000оборота.

CrazyElement
22-06-2010, 15:31
При мен играеха оборотите на празен ход при движение по инерция - на място ги държи стабилно, ама в движение колебаеха. Смених свещи и се оправи - сега са бетон. Имах и проблеми със сутрешното палене, ама след като ги смених още не съм пробвал как пали сутрин.
Едно уточнение - 2 от леглата бяха пълни с вода, една от лулите (гумената част) беше скъсана и имаше следи от искрене. големите свещи бяха много зле - с големи междини, малките не бяха мръднали. Забелязах, че динамиката на ниски обороти се подобри значително, вече не е мудна под 3000оборота.

Е този проблем не мога разбера от какво е , е на неска слизам в гаража да паля колата , слагам ключа изчаквам 4-5 секунди на контакт паля не от 1ви оборот , дига малко обороти веднага падат на 500-700 сеедно ще загасне така 1-2 сек и хоп дига ги на 1200 някъде и се оправя , и не мога и не мога да разбера защо го прави, иначе на студент старт най-ясно се изразява проблема.Някакви идеи?
П.П дебитомер/ламбда са сменени , свещите са денсо на има няма 5000 км.

assassin's
22-06-2010, 18:53
тва си го имам и аз и дауточня,единствено и само в топлите месеци където сутришната температура е над 15 градуса!нямам никакво логично обяснение свещи кабели сменени,бубини проверявани в добро здраве са и с почистен дросел!също ламбда добре работеща и дебитомер в изправност!!да вема освен да сменя двигателя може да се оправи най-накрая!!

CrazyElement
22-06-2010, 19:22
тва си го имам и аз и дауточня,единствено и само в топлите месеци където сутришната температура е над 15 градуса!нямам никакво логично обяснение свещи кабели сменени,бубини проверявани в добро здраве са и с почистен дросел!също ламбда добре работеща и дебитомер в изправност!!да вема освен да сменя двигателя може да се оправи най-накрая!!

:thumbup:

Novachev
23-06-2010, 10:23
тва си го имам и аз и дауточня,единствено и само в топлите месеци където сутришната температура е над 15 градуса!нямам никакво логично обяснение свещи кабели сменени,бубини проверявани в добро здраве са и с почистен дросел!също ламбда добре работеща и дебитомер в изправност!!да вема освен да сменя двигателя може да се оправи най-накрая!!

Аз се оттървах от този проблем от както замених "оригианлната" сонда на която номера завършва на 190 (смених две такива сонди за 30к км)
като сложих универсална LS 05
По принцип показанието на сондата не се взима под внимание при стартиране на двигателя но явнозависи какви стойности е запаметил преди това компа на колата .
Това защо сондата която дават в каталога на бош за оригинална а не става е разисквано в други теми, така че ако сондата е еменена но е сложена "оригинална" има вероятност пичината да е там, освен ако не е сложено "рикамби оригинал"

Alamo
24-06-2010, 23:46
Вече трети ден нямам проблеми със сутришното палена . Ще изчакам да се постопли малко, ама не вярвам да има проблем