PDA

View Full Version : Свински грип - много модерно......



ФЕРАРИСТ
02-05-2009, 00:19
.....последната мода която цели малко свежа кръв във вените на фармацефтичната индустрия, която се води трета или четвърта по печелившост след петрол оръжие и нещо още такова......всяка медия с охота тръби как някакъв мехиканец, или незнам си какъв там сдал багажа, пикчърс на орица с маски на суратите, деликатно се споменава пандемия, и кой знае още какви трагични резултати, ваксини и прочее.....мноо важно че в Африка все още гинат хора от зарази къде къде по стари и опасни от някакъв си изкуствено създаден грип....щото за мен всички тия фешън зарази са си чиста проба изкуствено създадени болести, за да има кирия когато след това ти продават уж ваксината за нея......която от друга страна срива някоя друга от многото животоподържащи системи в човека, и ставаш редовен клиент в аптеката....как така артик хиляди години е имало холера, чума, и прочее, и изведнъж доде СПИНА.....айде бе.....вече могат да ми клонират и втори член на седалището, пък една ваксина не могат да измислят.....или пък я има, но пък някаква такава масовка е приятна за регулиране на населението в световен мащаб.....пък и за лечението на един спинозен отиват къде къде повече медикаменти, и е лечение(ако изобщо е такова)дето мое да се проточи с година.....пък каква е кирията на фармацевтиката ако ти бият една ваксина и всичко е ток.....грипа пък е друга ракия - там може да го клонират както им кефне, вчера беше щам калифорния, преди това небраска или нещо от сорта, пилешки, неска свински.....правят се предварително приготвени ваксини и кирията е огромна.....все пак не въври някак си да пуснат първо болеста и после да мислят ваксината, колкото и големи гадове да са, все пак не могат да рискуват да уморят спонсорите си.....плюс това най лесно масите се управляват и манипулират когато в тях постоянно се насажда едно чуство наречено "страх".....страх от тетористи, страх от бомби, страх от кризи, страх от болести, страх от всичко.....едно аверче преди години разби главата на някаква в детската градина или ясли беше, че му ваксинирали отрочето въпреки неговата изришна забрана......прав е според мен, преди около 10-12 години се зарекох поне 30-40 години хапче да не близвам да чукна на дърво, като машина съм....

pr_00f
02-05-2009, 00:23
Колега,
Бих изчел поста ти с удовлствие, но честно казано не можах да разбера 1 изречение ли е или са много.
Нищо не пречи да се използват клавишите SHIFT и ЕNTER от време на време- ще бъде доста по пригледно.
А иначе бих писал и по темата :)
Даже ми беше много странно че никой до сега не я повдигна.

ФЕРАРИСТ
02-05-2009, 00:47
Съжалявам....

Stoyan Georgiev
02-05-2009, 00:49
да

Furious 155
02-05-2009, 00:52
и аз смятам че тази мутация на грипа е човешко творение! Отделна е темата за ваксина, така да се каже - там пак има неяснота.

Derry
02-05-2009, 10:57
Вече не се нарича свински грип, защото наврежда на свиневъдите. Сега името е изчанчено. Да хората си ги създават тия болести за да се печелят пари.

trace
02-05-2009, 11:05
То не бяха луди крави, птичи грипове, сега свински,
утре какво ли ще е ? Хич не им се връзвайте.

Furious 155
02-05-2009, 11:07
То не бяха луди крави, птичи грипове, сега свински,
утре какво ли ще е ? Хич не им се връзвайте.

абе то не е точно така за връзването - хора мрат и от това...там е проблема!

micevmi
02-05-2009, 12:00
Свинки грип, птичи грип, незнам си какъв грип... :hi_temerature:Абе искат да си продават хаповете и ваксините и използват медиите да плашат хората... :big_money:

Blade
02-05-2009, 12:10
Напълно съм съгласен с вас, колеги !

ФЕРАРИСТ
02-05-2009, 12:45
абе то не е точно така за връзването - хора мрат и от това...там е проблема!
Абе със сигурност мрът, но вчера със сигурност по света са умрели повече ора от глад, отколкото от тая свинска работа.....а създадоха истерия все едно е края на света....

micevmi
02-05-2009, 12:57
Абе със сигурност мрът, но вчера със сигурност по света са умрели повече ора от глад, отколкото от тая свинска работа.....а създадоха истерия все едно е края на света....

Абсолютно...

Derry
02-05-2009, 13:47
Абе със сигурност мрът, но вчера със сигурност по света са умрели повече ора от глад, отколкото от тая свинска работа.....а създадоха истерия все едно е края на света....

В България само от катастрофи са почвече.

pr_00f
02-05-2009, 13:49
Ами мен лично доста си ме притеснява.
Към настоящият момент смъртността е около 4.5 % - на база данните от Мексико.
Което никак не е малко!
И при положение че се разпространява много бързо, почти неотличим е от обикновеният грип и хората нямат имунитет....
В общи линии си мисля че всеки ще го изкара. А при този процент на смъртност....
Смятайте сами.
И дано се размине.

detelazurno
02-05-2009, 14:12
То е ясно, че всичко е плод на генетиката, но в крайна сметка сме им в ръцете. Не мисля обаче, че подаваната информация от медиите е ненужна! Смешно е наистина да се харчат пари за такива разработки на фона на всички гладуващи, мизерстващи и не знам си какво още хора, но това е само в нашите очи. Те не мислят по този начин. Пазарната политика е нещо доста мръсно, непочтено и брутално (и въобще всяко понятие съдържащо в себе си "политика"), а за тях това осен да създава пазар нищо друго не значи. В крайна сметка за обикновения гражданин паниката е напълно "смислена" макар и да знае, че е изкуствено създадена. Грозно е и е прозрачно, но...."който плаща поръчва музиката". Мога само да пожелая на всички колеги още дълги години да са като машини и да не близват хапчета и сиропи! Здраве да има, всичко останало е само условност!

nikolaaaay
02-05-2009, 22:46
Абе със сигурност мрът, но вчера със сигурност по света са умрели повече ора от глад, отколкото от тая свинска работа.....а създадоха истерия все едно е края на света....
Изобщо не съм съгласен с теб тоя път. Това, че са умрели повече от хора от глад и катастрофи е факт, от старост са умрели даже още повече и какво от това. Работата на СЗО и медиите е да ни информират и те правят точно това. Какво трябваше да направят?! Да си мълчат, както след Чернобил?!
Заразата явно е сериозна и ако нямаше информация, щеше да се разпространи много повече, т.е. можеше да умрат много повече хора. През средновековието, когато хората не са имали днешните средства за информация са умирали десетки милиони от холера, чума, сифилис и т.н.
А това, че всички медии са корумпирани от фармацевтичните компании е абсурдно. Сещам се за филма Теория на конспирацията с Мел Гибсън :spell: И там имаше такива фантастични раути, ама май не чак толкова.
Като се говори така, после хората като чуят истинска история, я подминават с безразличие и си викат "ми де да знам дали е верно". Трябва да има все пак някаква логика ебаси.
П.С. Току що в новините казаха, че вирусът не бил много стабилен и хамериканците мислят, че опасността от заразата не е чак толко висока.

ФЕРАРИСТ
03-05-2009, 09:03
Работата на СЗО и медиите е да ни информират и те правят точно това. Какво трябваше да направят?! Да си мълчат, както след Чернобил?!
СЗОто е идеалното средство за успеха на това начинание, неслучайно едни от най - големите и спонсори са фармацевтичните гиганти, идея си нямаш колко са налели само Байер под формата на дарения там.....


Заразата явно е сериозна и ако нямаше информация, щеше да се разпространи много повече, т.е. можеше да умрат много повече хора. През средновековието, когато хората не са имали днешните средства за информация са умирали десетки милиони от холера, чума, сифилис и т.н.
Сега само остава да кажеш защо не са умирали от свински грип и прочеето нароили се през последните 30-40 години фешън болести - ми щото е нямало кой да ги създаде - плюс това медицината следва своя прогрес, и някой нейни по видни представители нямат файда от орица който умират с милиони от болести който не могат да се контролират със ваксини, и затова сега всички тези болести са жестоко ограничени, ако не ти прави впечатление - оставиха си само СПИНА, щото със него може да се заразиш по определен начин, а чумата и холерата пламват бясно и неконтролируемо.....фармацията има нужда от консуматори, а не от трупове....трупът не може да изкарва пари и да плаща за ваксини, апчета и прочее.......консуматора може да бъде накаран да купува всичко това - със внушаването на страх, и със разклатено здраве......не и с привеждането му в трупно състояние......


А това, че всички медии са корумпирани от фармацевтичните компании е абсурдно. Сещам се за филма Теория на конспирацията с Мел Гибсън
Не всички медии са такива, има доста малки такива, но тяхната аудитория не си заслужава.....

Току що в новините казаха, че вирусът не бил много стабилен и хамериканците мислят, че опасността от заразата не е чак толко висока.
Помниш ли преди 2 години опасноста от пандемия от щама Уисконсин - не си го спомняш - след още година няма да помниш свински ли беше тоя грип, или овчи, но със сигурност ще има друг, чиято съдба ще е същата, за когото също ще се шуми толкова, и ще се реализират почти толкова средства за него.......
Аз Теория на Конспирацията не съм гледал, но се сещам за една фраза на един виден политик - "Ако няма война - ще си я създадем, ако няма враг, ще го измислим".......
Аналогично.....

nikolaaaay
03-05-2009, 12:30
Помниш ли преди 2 години опасноста от пандемия от щама Уисконсин - не си го спомняш - след още година няма да помниш свински ли беше тоя грип, или овчи, но със сигурност ще има друг, чиято съдба ще е същата, за когото също ще се шуми толкова, и ще се реализират почти толкова средства за него....
Съгласен съм, че обществото може да се манипулира (и то не много трудно) по принцип. Очеваден пример затова е БКП, която успява да го прави с нашия умен народ вече десетки години. Това е факт, но да се твърди, че някой ще направи световна кампания, да изманипулира правителства, здравни организации и т.н. само за да спечели няколко милиона... не го вярвам. Ми тя ваксината още не е създадена и явно няма да бъде и продадена въобще, щото казаха, че вирусът не бил стабилен.
Те, че лъжат лъжат. Ама все пак трябва да отсяваме логичното от невероятното, за да стигнем до истината.

Казваш, че не са умрели много хора, за да се тръби толкова много по медиите и това да стане световна новина. Ми, прочети малко за грипните вируси и по-специално за испанския грип.
1918-1919 г. - най-голямата документирана в историята пандемия - т. нар. Испански грип. Обхваща целия свят и за по-малко от две години от грип и последвалите типични за него усложнения загиват между 20 и 40 милиона души - няколко пъти повече отколкото по време на бойните действия през І-та световна война (1914-1918 г.). Други изчисления показват 50 млн. жертви. Вирусите тогава и днес са от една и съща група.
Може би с птичия и свинския грип не се стигна до това, точно заради средствата за информация, които имаме днес и заради мерките, които са взели на място. Може и вирусът да не е бил толкова устойчив, като в миналото. Не знам, но при всички случаи ТРЯБВАШЕ ДА СЕ РЕАГИРА.

Ето и една истинска история (http://elenaotelena.wordpress.com/2008/01/22/%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D0%BE-%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%B8-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BD/).

digitalundgrd
03-05-2009, 12:45
Няма да се плашите...Всичко е с цел хората да хукнат по аптеките и да купуват като луди противовирусн л-ва (от скъпите - над 40лв) , витамини, имуностимулатори, хирургични маски итн... Все пак работя в аптека и от както са го съобщили тоя "свински грип" оборота скочи 2 пъти !!!!!!!

ФЕРАРИСТ
03-05-2009, 15:05
Съгласен съм, че обществото може да се манипулира (и то не много трудно) по принцип.
1918-1919 г. - най-голямата документирана в историята пандемия - т. нар. Испански грип. Обхваща целия свят и за по-малко от две години от грип и последвалите типични за него усложнения загиват между 20 и 40 милиона души - няколко пъти повече отколкото по време на бойните действия през І-та световна война (1914-1918 г.). Други изчисления показват 50 млн. жертви. Вирусите тогава и днес са от една и съща група.
Може би с птичия и свинския грип не се стигна до това, точно заради средствата за информация, които имаме днес и заради мерките, които са взели на място. Може и вирусът да не е бил толкова устойчив, като в миналото. Не знам, но при всички случаи ТРЯБВАШЕ ДА СЕ РЕАГИРА.

Манипулацията и дезинформацията на масите в световен мащаб започва доста преди 1914 година, тогава медицината също не е била куца и сляпа, и някой може би е съзрял че не е нужно да измират толкова много хора, или просто положението е излязло извън контрол, аз не отричам съществуването на грипния вирус, и пагубните следствия от него, просто искам да кажа че в наши дни той е доста ефектно преработен за да не е толкова пагубен, да се продават милиони ваксини за него, просто той се явява удобната за клониране болест, ако можеше да се клонира регулируемо холерата или чумата, те също щяха да са на грипното ниво.....явно грипа подлежи на трансформация, и за това се ползва той.....най - заразните болести не са подходящи за печалби - света от 50 години има атомна и водородна бомба, но тия от който зависи използването им никога няма да предприемат самоунищожение......щото са видели ефекта от "пандемията" в Хирошима и Нагасаки.....затова си правят тихо и кротко по дребни оръжиица, от който се печели къде къде повече....ако еквивалента на 10000 килотонна бобма са 1 милион гранати, и те са на пазара, от гранатите ще се спечели къде - къде повече.....с ваксините е същото.....

Linkestis
03-05-2009, 15:23
Аз пък немога да асимилирам,защо БТВ и Нова,агитират да ходим в аптеките за ваксина??
Като такава все още няма!?!?!Както казва Ники,всичко е печалба...
Като СПИН,като птичи грип и всички тем подобни болести

П.П Някога някъде четох че самият човек открил,ваксината срещу грип,се отрекъл от нея.
В последствие се е самоубил

viki
03-05-2009, 15:31
Я си свиркайте,и това ще мине :)
Дори да има опасност,какво-да се затворим в барокамери ли ?:)Май само Майкъл Джексън и Шер ще оцелеят в такъв случай :tooth:
Не можем се опазим от всички болести на този свят:)

Sunny
03-05-2009, 16:18
Дори да има опасност,какво-да се затворим в барокамери ли ?:)Май само Майкъл Джексън и Шер ще оцелеят в такъв случай :tooth:
И Лили Иванова забрави ;)
А иначе съм 99,9% съгласен с колегата ФЕРАРИСТ ,че това си е масова психоза по време на финансова криза .

ФЕРАРИСТ
03-05-2009, 17:12
Я си свиркайте,и това ще мине :)
Дори да има опасност,какво-да се затворим в барокамери ли ?:)Май само Майкъл Джексън и Шер ще оцелеят в такъв случай :tooth:
Не можем се опазим от всички болести на този свят:)
Бях чел че езависими дохтори са установили че ако човек живурка 1 година в барокамера, при кристален въздух, кислород и нулеви бацили, после имунната му система е дотолкова закърняла че всеки куц и гърбав вирус мое да го тръшне......това което устоява на милионите бактерии, вируси, зарази и прочее е имунната ни система......когато тя се разклати от безбройните илачи с който ни увещават да се тъпчем, организма става по податлив на всякакви болести, не само грип, а още 345345 фешън зарази......и ставаш още по голям клиент на апчетата......

milenamr
03-05-2009, 18:09
Напълно съм съгласна с колегата ФЕРАРИСТ, според мен сериозно доминиращ момент е масовата психоза, една от стълбиците на световната криза.

А също така и фармацевтичната индустрия (най-мощно развиващата се индустрия в световен мащаб)явно го е позакършила доста(сигурно покрай кризата..), та залага освен на скъпоплатените реклами на лекарства и на масовите психози, при които в съзнанието на човек се натрапва чувство на безизходица.

И ако при натрапчивата реклама е въпрос на избор дали хората ще се възползват от даден продукт(лекарство), то при натрапчивата психоза, въпроса с избора по-скоро отпада.

Не искам в никакъв случай да подценявам конкретната болест(свински грип), защото за мен няма болест, която да е за подценяване.

Границата между безобидния и критичния момент при всяка болест е доста тънка, ако не се вземат нужните мерки на време.

Общата практика показва, че хората като цяло подценяват болестите и се стряскат едва, когато момента е критичен и тогава ситуацията придобива катастрофален облик и се втурват стремглаво в омагьосания кръг лекари-болници-аптеки и леле-мале кво стана.

Ами за пример ще дам болестта рак, която за повечето хора е символ на смърт, но в интерес на истината с тази болест изключително много хора си живеят десетки години, а от инфаркт, инсулт или някоя остра инфекция се гътват мигновено и неочаквано без да имат време даже да се попсихират предварително.

Всеки сам си решава от какво и колко да се шашка и как да се справя с въпросния шаш и паника, но лично за мен възможността за справяне с подобен род проблеми е в превантивните мерки, а те далеч не са в лекарствата, ваксините и т.н.

Може на някой да му се стори и смешно дори, но според мен шанса да се избегнат болести от всякакъв род е да се наблегне върху засилването на имунната система, а това става по много начини.

За пример:
На първо място е положителното мислене и намиране смисъл в нещата, които правим.
Желателно е ежедневно да се консумират лимони, мед ,чесън , билки(под формата на водни извлеци, отвари, тинктури)-лайка, подбел, мащерка, пелин, карамфил,жълт и червен кантарион ......и много други, които растат по нашите географски ширини.
Да се избягват храни с консерванти и много Е-та(като солетите Хрус Хрус например, в които си е написано на етикета ,че съдържат сода каустик ,маскирана под формата на Е524,а също свинско и пилешко месо от магазина, маргарини....).
За сега ще спра до тук, да не се разводнява много темата.

Mind_Control
03-05-2009, 18:11
П.С. Току що в новините казаха, че вирусът не бил много стабилен и хамериканците мислят, че опасността от заразата не е чак толко висока.

В природата няма нестабилни неща!!! Ако е природно мутирал, то той ще е съвършен за средата си в която живее, както всяко едно природно творение, а не нестабилен :)

kpacuo
03-05-2009, 18:21
Птичи грип , Луда крава , и сега си имаме Свински грип.И защо е всичко.?Психоза върху хората, и какво всеки да бяга за ваксини пак някой дебелак да се налапа с пари.Другото интересно нещо е че тези манипулации за грипове целят естествено по ниска цена на сурувина.Повечето месокомбинати естествено не работят на 100% със месо от ЕС,и то защото всичко извън ЕС е наполовина по евтино.Защо да не направят един блъф,после какво следва вадят си сертификатите в ЕС и елате ни вижте нашите прасета най здрави и най екологично отгледани.Едни ще спечелят от ваксини други от повече продажби.Така ги виждам аз нещата.:online2long:

VFTI
03-05-2009, 18:34
По темата.... Смятам че наистина това е преднамерено направено и пак с цел пари...На всички е ясно че големите фарамцевтични компании не ги интересува живота на никого... И всички знаят че има стотици животоспасяващи лекарства струващи десетки хиляди левове... Чудя се дали да не отида на село при баба? Там няма болести няма и доктор...Никой не го грижа за свинския грип и т.н.. Няма болеси няма и отравяния...и нормално дядовците са по на 90+ години... А ние до колко ще живеем(младите идващото)...40-45г...а дано изтикаме...


Във връзка с масовата психоза, свински грип и т.н..Докато Ферарист пишеше спомена за тероризма и т.н... И естстествено се сетих за филма "Духът на времето" ....


Мисля, че това е един филм който всеки човек трябва да изгледа и да си изгради собствено мнение за живота, който води и всичко останало :)

http://zamunda.net/catalogue.php?search=zeitgeist+&catalog=movies


Ето тук даже пуснах тема:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=473376#post473376

kpacuo
03-05-2009, 18:52
Филма не е за изпускане,много истини има в него.Който не го е гледал когато има малко свободно време да го гледа.

ФЕРАРИСТ
03-05-2009, 20:10
Мисля, че това е един филм който всеки човек трябва да изгледа и да си изгради собствено мнение за живота, който води и всичко останало :)

http://zamunda.net/catalogue.php?search=zeitgeist+&catalog=movies

Филмчето е трепач, изгледах още навремето всичките му разновидности, както и представените от Майкъл Мур, макар че той е малко по софт.....

digitalundgrd
03-05-2009, 20:51
Колеги казвам ви информация от кухнята! Не се притеснявайте....Не се приема ваксина, а противовирусни лекарства (тамифлу, изопринозин, рибомунил итн) Има ги във всяка аптека...Така, че и в най-лошия случай ще се справим :)

Linkestis
03-05-2009, 21:57
Колеги казвам ви информация от кухнята! Не се притеснявайте....Не се приема ваксина, а противовирусни лекарства (тамифлу, изопринозин, рибомунил итн) Има ги във всяка аптека...Така, че и в най-лошия случай ще се справим :)

Тъй тъй оборот да има на аптеките..

digitalundgrd
03-05-2009, 22:13
Дано на никой от вас не се налага, но в краен случай, ако ви потрябва нещо казвайте и ще ви правим отстъпка :)

ilin4o
04-05-2009, 21:39
всичко е пунта мара аналитиците казват че Акапулко курорта де,тази година е с най много резервации до сега ,до новината с грипа де ,въобще дестинациата Южна америка щото там е по евтино знаете в тази криза ,как дойде този грип в началото на сезона?

fred
05-05-2009, 07:43
Българина навсякъде подозира далавера-за пример, там където работя, в центъра има чешмичка/от сградата и се ползва от улицата, всички които минават може да пият/ нещо не работи в момента, защото отвътре трябва да се нагласи там си, или да се ремонтира-тоест не е готова.
Такаа, минавам там и един дядка гледа чешмата че не работи и ми казва:
-Това не работи, за да печели кафенето остреща /едно кафенце, която няма маси и продава директно на на тротоара/ така реши човека, не може да няма някой пъклен план зад всичко.
Свинският грип е открит през 1930 година някъде, у нас е имало случаи още пре3 60 те години на миналия век/баща ми е работил цял живот в тая област/, но има си случаи, огнището след време затихва и така.
Е вируса мутира и т.н /аз не съм лекар вирусолог/ а и работата е там, че сега, коагото се разболее Мунчо от Хондурас, може след 3 часа да е в Канада и да зарази бедния Стивън, който да го прехвърли веднага на още 20 човека, просто света е друг, пътуванията стават масови и със самолет, заразите се предават много бързо, което пък често пъти може да стане опасно, а като се добави и "мъдрите" журналистически послания става боза.
С две думи, зараза си има, опасност също, както и някои лекарства, а всичко друго си е вече въпрос на тълкувания.Хубаво е да се чете и да може да се отсява зърното от плявата, както пише в едно друго писание.

Малко от една статия
Имало ли e предишни случаи на масово разпространение на свински грип сред хората

Ако на някой терминът свински грип му звучи познато, това съвсем не е случайно – има няколко документирани ситуации на масово разпространение. Последната от тях е през 1976 г., когато има повече от 200 заболели в САЩ (на едно единствено място – Форт Дикс, щат Ню Джърси) с един смъртен случай.

Изолираният тогава щам е H1N1, т.е. същият, който през 1918-1919 г. е причина за най-голямата, описана в историята пандемия от грип, обхванала света. Тогава няколко десетки милиона умират от болестта, наричана тогава “испанката” или “свински грип”.

Мексико и САЩ вече обмислят сериозни мерки срещу свинския грип, като планират бързи промени в държавните планове за превенция и ваксинация за следващия зимен сезон. В същото време обаче те не забравят опита си от 1919 г., когато са инвестирани милиони долари за зимата на 1920, а свинският грип не се завръща.
Това е извадка, ето целия текст.
http://www.bl-grad.com/modules/news/article_storyid_1656.html

ето и доста други линкове тук
http://www.dnevnik.bg/temi/svinskiiat_grip/

pavlin
05-05-2009, 17:32
всичко е пунта мара аналитиците казват че Акапулко курорта де,тази година е с най много резервации до сега ,до новината с грипа де ,въобще дестинациата Южна америка щото там е по евтино знаете в тази криза ,как дойде този грип в началото на сезона?

Колега сезонът в Мексико е през зимата и свършва по това време.

pavlin
05-05-2009, 17:40
Абе има една група умници , където всичко свързват с конспирации и заговори. Явно така си правят ежедневието по-интересно, добре че има и по-трезво мислещи хора иначе ще я докараме пак до кривата круша , както казва народната мъдрост.

ilin4o
05-05-2009, 21:11
Абе има една група умници , където всичко свързват с конспирации и заговори. Явно така си правят ежедневието по-интересно, добре че има и по-трезво мислещи хора иначе ще я докараме пак до кривата круша , както казва народната мъдрост.
абе пичове вие ме изядохте, добре де може да съм имал предвид евтения сезон или както там му викат wet season,ти знаеш английски по добре,а с темата за кривата круша ,аз не си кривя душата аз съм от тази група умници ма не съм избягал плащам си данаците.А за конспирации и заговори сигурно така сме научени след две години в ЕВРОПАТА ни спряха парите що ли? скандала с ддс то ,стоките в магазини те ни са с пренабита дата и т.н. така ни минава на нас ежедневието .Похвалното при тебе че ни си забравил българските поговорки:respect:

ФЕРАРИСТ
05-05-2009, 22:34
Абе има една група умници , където всичко свързват с конспирации и заговори.
Е не сичко, само определени неща.....все пак не е нужно да одим само по коловозо който все ни се очертава.....