PDA

View Full Version : 147 на над 200к



hektor
02-05-2009, 17:03
Колеги привет.
Притежател съм на 147 тс ама ще се качвам на същата ама дизел. Едно проблемче имам, че нещо няма желаещи да купят колата ( май не съм единствения). Та в общи линии идеята след като продам бензинката,без много много да доплащам да си взема дизелче. Реално като гледам цени и предлагане и както усещам на къде ще отиде цената от моята колица, май ще се качвам на дизелче с около 200к км на броячо.
Колата ще е от немско така, че поне мърлявщината на италянците ще избегна ма то пак си е до късмет!
Та въпросчетата са:

При положение, че колата е подържана или поне маслото е сменяно регулярно, какво мога да очкавам от колата като е на 200к или поне ще имали още животец двигателя
Друго - колко КМ е живота на едно турбо. Изчетох това как трябва да се процедира с турбото, за да се използва дълго, но все пак и те са направени да се трошат!
Окачване няма да коментирам ама колата като е карана в немско не би трябва да има кой знае какви проблеми.
Та с две думи ако колата е на 200к км какво да очаквам - предписано от завода!!!!!

мерси

ancho
02-05-2009, 17:41
Колеги привет.
Притежател съм на 147 тс ама ще се качвам на същата ама дизел. Едно проблемче имам, че нещо няма желаещи да купят колата ( май не съм единствения). Та в общи линии идеята след като продам бензинката,без много много да доплащам да си взема дизелче. Реално като гледам цени и предлагане и както усещам на къде ще отиде цената от моята колица, май ще се качвам на дизелче с около 200к км на броячо.
Колата ще е от немско така, че поне мърлявщината на италянците ще избегна ма то пак си е до късмет!
Та въпросчетата са:

При положение, че колата е подържана или поне маслото е сменяно регулярно, какво мога да очкавам от колата като е на 200к или поне ще имали още животец двигателя
Друго - колко КМ е живота на едно турбо. Изчетох това как трябва да се процедира с турбото, за да се използва дълго, но все пак и те са направени да се трошат!
Окачване няма да коментирам ама колата като е карана в немско не би трябва да има кой знае какви проблеми.
Та с две думи ако колата е на 200к км какво да очаквам - предписано от завода!!!!!

мерси




Реално живота на турбото без да гарантирам е около 200 000км при нормално каране. Пак казвам, че не съм 100% сигурен, защото то това си различно за всяка кола и експлоатацията и' . Иначе колкото до двигателя и 200те му хиляди можеш да бъдеш спокоен. Не са нищо за дизеляка, и 3пъти повече ще изкара. :)

ФЕРАРИСТ
02-05-2009, 18:34
Ако найстина са 200к не са кой знае колко.....

hektor
03-05-2009, 11:34
Гледам ги повечето са със сервизна книжка!

Mury
04-05-2009, 15:12
Ако е на 200к реални,тва ЖТД си е направо ново,най-много турбината да е заминала,и самата кола е ръждива навсякъде 100%:dance::dance::dance::dance:

hektor
04-05-2009, 15:59
Колега що да е ръждива като ще да е от немско ( или не съм те разбрал правилно!
Моята грам няма пък си е карана цел живот тук!

code
04-05-2009, 16:37
Колега я си карай колата и не се занимавай с глупости. От цялата работа само ще се натикаш с пари, време, нерви и ще си караш същата каляска накрая:flirt:

digitalundgrd
04-05-2009, 18:01
Code е прав! Изчакай, карай си за сега твоятаа и като събереш някой лев (евро) скочи на 159...Те доволно ще паднат до 1-2 години! Аз лично така замислям да направя

RPWWD
04-05-2009, 20:14
Аз пък ще те посъветвам да направиш тази смяна на типа двигател докато свинспарка още не те е предал, че тогава верно ще си остане вечно твоя. ЖТД-тата изкарват спокойно по 600 000 до 1 000 000 км при съвестна поддръжка, а животът на турбото е доста над 200 000 км. Смело сменяй, стига да успееш да се оттървеш от старата, че в момента пазара е меко казано спечен, пък коли за продан - бол! :dance:

gundiz
04-05-2009, 20:25
"свинспарка" кво викаш, че неразбрах ?

yori
04-05-2009, 20:31
Здравей,колега.Като собственик на JTD мога само да ти кажа,че най-финното нещо на този ДВГ е турбината,която иска само хубаво масълце.Ако все пак ти създаде проблем в София вече има сервиз,който ги прави като нови и дава гаранция 2години(включително и минаване на песъкоструйка).Просто като я взимаш минавай на диагностика и обстоен преглед.После не се притеснявай за глупости,сменяш консумативи и наливаш хубава нафта(с добавка от теб) и се радваш.

hektor
04-05-2009, 20:43
Много се радвам на колицата, можете да я видите в подписа ми. АКо можех да сложа газова нямаше да се разделям. Ама Румбата ми каза, че това ще смаже двигателя и компа така ще се побърка, че ще съм редовно при него за ресетване на мозъка. Инак колата е идеална, нямам забележки!

digitalundgrd
04-05-2009, 20:52
Ама Румбата ми каза, че това ще смаже двигателя и компа така ще се побърка, че ще съм редовно при него за ресетване на мозъка!

Това са, ама ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!!!!!!! Карам с Газов инжекцион от миналата година септември ( около 15 000км до сега) същата кола като твоята. Не ми е дала НИТО ЕДИН проблем по Газовия Инжекцион! Върви си като на бензин, разхода е 1литър на горе! Като превключа на бензин да си я карам, нямам никакви проблеми, придърпвания, клатене на обороти, загуба на мощност итн...

Ако инвестираш в скъп и качествен Газов Инжекцион, и ти го монтира човек, който наистина си разбира от работата нямаш никакви, ама НИКАКВИ грижи!!! :thumbup:

Какво по-достоверно от мнението на човек, който кара същата кола като твоята, само че с газов инжекцион??? :flirt:

zimin
06-05-2009, 21:42
Много се радвам на колицата, можете да я видите в подписа ми. АКо можех да сложа газова нямаше да се разделям. Ама Румбата ми каза, че това ще смаже двигателя и компа така ще се побърка, че ще съм редовно при него за ресетване на мозъка. Инак колата е идеална, нямам забележки!

все едно ще си единствения с този мотор на газ...
вземи разпитай,аз досега за такива проблеми от газово не съм чувал :horror:
и по какъв начин ще смаже двигателя? :grandpa: