PDA

View Full Version : Скърцане предна дясна гума



BGSpider
04-05-2009, 09:10
Здравейте колеги,

След като се разрових из форума открих доста инфо за скърцането от тампоните на горните носачи и на стабилизиращата щанга, но при мен освен че скърца в движение скърца и при навиване на волана...дали е възможно да е тампон или нещо друго?

Novachev
04-05-2009, 09:21
Провери дали са ти затегнати болтовете на джантата понякога в сервизите стягат с пистолети с въздух които не затягат добре и диска мърда леко и трие в накладките. А ако скърцането е от гума варианти няколко като се започне с горни носачи

b0jo
05-05-2009, 11:24
аз имах същия проблем и се оказа шарнира на горния носач.Зимаш една спринцовка и му биеш през маншона една доза масло и готово

oem
05-05-2009, 11:29
аз имах същия проблем и се оказа шарнира на горния носач.Зимаш една спринцовка и му биеш през маншона една доза масло и готово

Графитна грес.

ludkanar
05-05-2009, 20:07
Здравейте колеги,

След като се разрових из форума открих доста инфо за скърцането от тампоните на горните носачи и на стабилизиращата щанга, но при мен освен че скърца в движение скърца и при навиване на волана...дали е възможно да е тампон или нещо друго?

чее шарнир шарнир е ма щом е заскърцал е почнал да яде ябълката и трябва даго смениш

digitalundgrd
05-05-2009, 20:34
Ако скърца не е ли тампон? За да е шарнир не трябва ли вече да хлопа (тропа) ....?

ФЕРАРИСТ
05-05-2009, 22:25
чее шарнир шарнир е ма щом е заскърцал е почнал да яде ябълката и трябва даго смениш
Мда, въпрос на време......

AlfaMan
05-05-2009, 23:48
Абе това скърцане е много мистериозна работа. Оня ден смених носачите с оригинални, както и тампоните на стабилизиращата с полиуретан и пак поскърцва. Само че аз имам слагани някакви гумени тампони по пружините (за ограничаване на хода) на макферсъните и силно ме съмнява да не е от тях, въпреки че повечето ги изхвърли майстора.

digitalundgrd
05-05-2009, 23:50
Всички носачи ли или само горните/долните?

ludkanar
05-05-2009, 23:52
Абе това скърцане е много мистериозна работа. Оня ден смених носачите с оригинални, както и тампоните на стабилизиращата с полиуретан и пак поскърцва. Само че аз имам слагани някакви гумени тампони по пружините (за ограничаване на хода) на макферсъните и силно ме съмнява да не е от тях, въпреки че повечето ги изхвърли майстора.

тампони горни носачи :bored:

AlfaMan
06-05-2009, 11:28
Всички - горни и долни+тампони на стаб. щанга. Чисто нови (оригинални), на една седмица.

digitalundgrd
06-05-2009, 11:33
WoW!!! Сигурен ли си, че ти скърца от окачването? Да не би вътре в купето нещо пластмасите да скърцат?

ludkanar
06-05-2009, 15:34
Всички - горни и долни+тампони на стаб. щанга. Чисто нови (оригинални), на една седмица.

значи отгоре на макверсона има еди тампони които може дасати заминали и да скърцат те...пп а биалетката сменял ли си я

AlfaMan
07-05-2009, 22:08
значи отгоре на макверсона има еди тампони които може дасати заминали и да скърцат те...пп а биалетката сменял ли си я

Гледахме ги днес, ама се отказахме да ги пипаме за сега, че много неща станаха наведнъж - малко глътка въздух. На следващото влизане в бокса и тях ще ги сменяме. Прав си, че много вроятно от там да е, защото са пипани от някой от предишните собственици и е направена някаква доработка - има подложени някакви гитенаксови шайби, предполагам за уплътняване, защото според майстора като се поразбият и там се получава луфт и започва да похлопва в дупките. А иначе биалетките на първо четене са добре и няма причина да е от тях.

Highvoltage
07-05-2009, 23:24
Хм, и аз го имам този проблем :) Като мина през дупка или легнал полицай винаги си поскърцва,но реших ,че е нормално за алфа и не съм пипал нищо .. Да скърца аз музиката не я намалям ,така че не ми пречи :) Аз искам да ви питам друго. Нещо явно задните дискове са ми кривнали и ми вие от време на време,което пък е и странно .. Явно като се нагрее нещо и почва да вие. Като сменях зимните с летните гуми видях ,че дисковете са много криви и сега ще ги сменям. Да ви се е случвало нещо подобно?

ludkanar
09-05-2009, 00:56
Гледахме ги днес, ама се отказахме да ги пипаме за сега, че много неща станаха наведнъж - малко глътка въздух. На следващото влизане в бокса и тях ще ги сменяме. Прав си, че много вроятно от там да е, защото са пипани от някой от предишните собственици и е направена някаква доработка - има подложени някакви гитенаксови шайби, предполагам за уплътняване, защото според майстора като се поразбият и там се получава луфт и започва да похлопва в дупките. А иначе биалетките на първо четене са добре и няма причина да е от тях.

ами аз незнам дали се продават нови,но си провери а и при мен са доработвани и аз ги сложих пак потропва ма много леко засега няма да я пипам моята

danieluzunov
25-08-2009, 19:10
имах същия проблем с скърцането и смених долен носач......доста скъп...сега жсичко е ок никакво скърцане.

Boriio
25-08-2009, 19:31
преди седмица и при мене се случи така.на място въртя волана и скърца здраво.прегледахме колата оказа се че скърца шарнира на долният носач,майстора взе една спринцофка напълни я със масло и смаза шарнира.вече седмица никакъв проблем

ludkanar
25-08-2009, 20:15
преди седмица и при мене се случи така.на място въртя волана и скърца здраво.прегледахме колата оказа се че скърца шарнира на долният носач,майстора взе една спринцофка напълни я със масло и смаза шарнира.вече седмица никакъв проблем

Щом е скърцал значи е влязла вода и камъчета и яде ябълката след време ще трябва да го смениш.Това е временно решение и само за скърцането(личен опит).

cuoresportivo
26-08-2009, 09:41
Скърцане и при мен имаше на легнали полицаи и на някои дупки и смених горните носачи с нови .Сега всичко е наред

k1lcone
27-08-2009, 17:31
и на мен е така. долен десен носач тряя да сменям пак. на 15 000 км е. повече никви скъпи боклуци. намерих си по 122 лева носача и само такива ши праскам на колата вече. колкото издържи толко.

balev64
09-01-2010, 09:11
Открих че на волана на 166 има една гумена втулка.Понякога при навиване на волана скърца и тя.