PDA

View Full Version : Гасне на газ само на свободен ход



marianka90
07-05-2009, 17:07
четох повече публикации но....
откакто я купих от италиа когато е на газ на място работи добре, тръгнели; независимо напред или назад, също независимо на дали я буташ или на инерция веднага опитва и гасне, същото го прави и когато в движение изключа от скорост независимо от скоростта и посоката.
Майсторите казаха че трябва да сменят цялото газово
Аз не разбирам но ако можете помогнете поне с идеи...
мерси.....
146 TS 16
свещи, ламбда, нови

code
07-05-2009, 17:18
Добре дошла! Като за начало напиши каква е колата в подписа си, а майсторите вземи и ги смени. Може да е от много неща например несменяни свещи и кабели, моторче за празен ход, неработещ дебитомер, скъсан въздуховод и др. Пиши от къде си да ти кажем читав сервиз.

kolev
07-05-2009, 17:47
това е щото ни е хубава газта :crazy: върви на газаджия да ти обогати сместа или сам си развивай тройника с по 1/4 оборот докато получиш задоволителен резултат.

tonov
07-05-2009, 20:15
Местя темата в газовия раздел, предполагам че там ще има още по-точни отговори.

Cardinala
07-05-2009, 23:56
Според трябва да ти прегледат изпарителя и преди това кранчетата-до каква степен са отворени.Почни от там и мини нататък към изпарителя.
Само не знам боксер ли е или тс, защото по тс и газовите инжекции ме няма.
По обикновеното лпг мога да помогна горе-долу

robygas
08-05-2009, 18:56
четох повече публикации но....
откакто я купих от италиа когато е на газ на място работи добре, тръгнели; независимо напред или назад, също независимо на дали я буташ или на инерция веднага опитва и гасне, същото го прави и когато в движение изключа от скорост независимо от скоростта и посоката.
Майсторите казаха че трябва да сменят цялото газово
Аз не разбирам но ако можете помогнете поне с идеи...
мерси.....
Ако вземеш да напишеш от къде си сигурно ще е по лесно. Може би някой ще те насочи към близък сервиз.

marianka90
09-05-2009, 07:36
146 TS 16
от Добрич съм, свещи-нови, ламбда-нова,
някой знае ли? какво отчита колата като тръгне(когато се движи) защото имам усещането че само когато е в движение гасне, както казах; независимо от скоростта и посоката.

kolev
09-05-2009, 12:30
с обикновена газова ли си

Da_Fuse
09-05-2009, 16:30
Ако си с обикновена газова(което подозирам), причините могат да са няколко: проблем в изпарителя(мембрани, запушване...), запушване на трабата за газта, запушване на сондата на бутилката или клапанчето преди изпарителя, както разбирасе и не достатъчно развита врътката преди самия двигател вече. Накратко на колата не и достига газ. Когато си на място колата се форсира, защото двигателя няма товар и израсходва по-малко количество гориво. Надявам се да съм полезен. :)

Anity
27-05-2009, 15:46
И аз имах този проблем и ми казаха дебитомер, не го смених. Сега в началото,докато вдигне до 40 градуса карам на бензин и след това като позагрее обръщам на газ и оборотите падат до 5оо, но бързо се оправят.

mordohy
27-05-2009, 16:15
Да поясня и аз нещо!Не е колега,а колежка и сигурно , ако и говориме на китайски,резултата ще е същия.
Колежке,има в Общи приказки една тема за взаимопомощ във всеки град.Там ще намериш и телефони на колеги от Добрич.По-добре се обърни към тях,за да те насочат,ако не и да ти оправят проблема.
За "майсторите",Коде е прав!
Добре дошла във Форума!


П.П А сигурна ли си,че имаш газ в бутилката!?

ronin_
27-05-2009, 17:10
П.П А сигурна ли си,че имаш газ в бутилката!?[/QUOTE]



Ти пък :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

galinves71
27-05-2009, 21:38
четох повече публикации но....
откакто я купих от италиа когато е на газ на място работи добре, тръгнели; независимо напред или назад, също независимо на дали я буташ или на инерция веднага опитва и гасне, същото го прави и когато в движение изключа от скорост независимо от скоростта и посоката.
Майсторите казаха че трябва да сменят цялото газово
Аз не разбирам но ако можете помогнете поне с идеи...
мерси.....
146 TS 16
свещи, ламбда, нови

Здравей землячке.Сега нещо от мен.В добрич няма кой да ти я оправи,не защото няма майстори а,защото ще трябва да се извърши ремонт който е излишен,а и вече газаджиите правят монтаж и ремонт на монтирани агу от тях.В четвъртък водих моя братовчед който е от добрич в град Септември при 1 всеизвестен БГ мастер.Колата му направо залетя.В Стефан Караджа има 1 който така се е наял че не само не ти я прави а дори и можеш да получиш голяма доза унижение което за 1на жена е грозно.И аз съм със същия автомобил и имам/х този проблем.Реших го,без изключване от скорост и няма гаснене,тъкмо държи обороти които са много нужни за тези коли.Успех и добре дошла в светът на АЛФА.

mordohy
27-05-2009, 22:18
Здравей землячке.Сега нещо от мен.В добрич няма кой да ти я оправи,не защото няма майстори а,защото ще трябва да се извърши ремонт който е излишен,а и вече газаджиите правят монтаж и ремонт на монтирани агу от тях.В четвъртък водих моя братовчед който е от добрич в град Септември при 1 всеизвестен БГ мастер.Колата му направо залетя.В Стефан Караджа има 1 който така се е наял че не само не ти я прави а дори и можеш да получиш голяма доза унижение което за 1на жена е грозно.И аз съм със същия автомобил и имам/х този проблем.Реших го,без изключване от скорост и няма гаснене,тъкмо държи обороти които са много нужни за тези коли.Успех и добре дошла в светът на АЛФА.
То това,дето го казваш,колега е много хубаво,ама не предложи решение.Не каза и как си го решил проблема.Извинявай,ама май не си си довършил поста!

galinves71
28-05-2009, 16:59
То това,дето го казваш,колега е много хубаво,ама не предложи решение.Не каза и как си го решил проблема.Извинявай,ама май не си си довършил поста!
Значи не съм се мъчил да и отстранявам проблема.Тук често се срещат хора да питат за това и обикновенно се спряга причината от директно влизащия въздух към филтъра.Промених посоката на тръбата преди него но ефекта е същия,и за това се примирих с това състояние.А и както се казва,1но л-но колкото повече го бъркаш толкова повече мирише.

JJJ
28-05-2009, 23:27
Значи не съм се мъчил да и отстранявам проблема.Тук често се срещат хора да питат за това и обикновенно се спряга причината от директно влизащия въздух към филтъра.Промених посоката на тръбата преди него но ефекта е същия,и за това се примирих с това състояние.А и както се казва,1но л-но колкото повече го бъркаш толкова повече мирише.
Всъщност, това Е най-вероятната причина при “обикновени” газови уредби! Също така имай в предвид, че входа на въздухопровода се поставя в зона под влиянието на динамично налягане, и ефекта от завъртането на посоката на “тръбата” може да е несъществен (все пак зависи от модела на автомобила).
Не знам каква ти е колата, но опитай с по-драстични мерки, временно разкачи въздуховода към филтъра или по някакъв друг начин подведи въздух от двигателното отделение към филтъра, тогава провери дали има разлика.
Има и друг начин, който според мен е най-правилния - да “балансираш” редуктор-изпарителя.
Разбира се има го и варианта да съм написал пълни глупости :boo:

robygas
29-05-2009, 09:21
Едно л-но не е приемлива приказка във форума! Гасненето на колата при отпускане на педала може да има поне 5 причини. Вярно е ,че тази е най- често срещаната ,но не е единствената!

galinves71
31-05-2009, 11:41
Вече не гасне и мощност си възвърна ,1/4оборот обратно на час.стрелка и стана друга.

mordohy
31-05-2009, 17:34
Всъщност, това Е най-вероятната причина при “обикновени” газови уредби! Също така имай в предвид, че входа на въздухопровода се поставя в зона под влиянието на динамично налягане, и ефекта от завъртането на посоката на “тръбата” може да е несъществен (все пак зависи от модела на автомобила).
Не знам каква ти е колата, но опитай с по-драстични мерки, временно разкачи въздуховода към филтъра или по някакъв друг начин подведи въздух от двигателното отделение към филтъра, тогава провери дали има разлика.
Има и друг начин, който според мен е най-правилния - да “балансираш” редуктор-изпарителя.
Разбира се има го и варианта да съм написал пълни глупости :boo:
Е видяхте ли,че и от "глупостите" има полза!?Никога не се знае!:thumbup::tooth::cheers:

galinves71
31-05-2009, 20:58
Е видяхте ли,че и от "глупостите" има полза!?Никога не се знае!:thumbup::tooth::cheers:

:eat::eat::eat::eat::eat::eat::eat::eat::eat::supe r::super::super::super::super::super::super::cheer s::cheers::cheers::cheers::cheers::cheers::cheers: :on_da_beach::on_da_beach::on_da_beach:

marianka90
02-06-2009, 09:27
на място работи, ако я бутна напред или назад без да пипам педала на газта опитва да гасне.

marianka90
02-06-2009, 09:30
Значи не съм се мъчил да и отстранявам проблема.Тук често се срещат хора да питат за това и обикновенно се спряга причината от директно влизащия въздух към филтъра.Промених посоката на тръбата преди него но ефекта е същия,и за това се примирих с това състояние.А и както се казва,1но л-но колкото повече го бъркаш толкова повече мирише.
няма значение в коя посока се движи колата просто тръгне ли гасне, и независи как тръгва (надолнище; напред или назад)

kolev
02-06-2009, 11:15
ами развий и малко кранчето както е направил колегата.

robygas
02-06-2009, 13:59
Колежке, все си мислех ,че ще се вразумиш и ще се набуташ с някой лев за компютърна диагностика - ама не! Тази кола има датчик за движение! Мисля ,че е на скоростната кутия. Това естествено е мое мнение без да те ангажирам. Никъде не разбрах дали този проблем е и на двете горива или само на газ.

galinves71
02-06-2009, 16:55
Колежке, все си мислех ,че ще се вразумиш и ще се набуташ с някой лев за компютърна диагностика - ама не! Тази кола има датчик за движение! Мисля ,че е на скоростната кутия. Това естествено е мое мнение без да те ангажирам. Никъде не разбрах дали този проблем е и на двете горива или само на газ.

Тъкмо щях да я питам това.

qnis3
02-06-2009, 20:44
Аз така и не разбрах за кой мотор става дума.