PDA

View Full Version : Изгоряха ми късите светлини (Alfa 147)



trace
08-05-2009, 15:46
Здравейте,
значи преди 2-3 дни ми изгоря едната крушка, смених я с нова (марката беше Trifa). Днес изгоря, а след 15 секунди изгоря и другата (която си е Филипс).
Та възможно ли е да има някакъв проблем, че аз лесно ще купя нови, ама ако горят така....?

Xtrime7
08-05-2009, 21:52
Провери си зареждането на динамото,защото е възможно в даден момент да пуска доста по силен ток и тогава да изгарят крушките.

SandoOne
08-05-2009, 22:32
Провери си зареждането на динамото,защото е възможно в даден момент да пуска доста по силен ток и тогава да изгарят крушките.

И аз така викам зимай само ОСРАМ крушки :) сори за спама ама тва е марката ..... аз съм с Н1 силвърстоун много са доволни ма е едната е към 7 лева некъде май :)

Dodo 155
08-05-2009, 23:00
Здравейте,
значи преди 2-3 дни ми изгоря едната крушка, смених я с нова (марката беше Trifa). Днес изгоря, а след 15 секунди изгоря и другата (която си е Филипс).
Та възможно ли е да има някакъв проблем, че аз лесно ще купя нови, ама ако горят така....?
1. Провери си захранването.
2. Не се занимавай с глупости и да сменяш постоянно крушки.
3. Сложи си ксенон и ще забравиш за подобни проблеми.
:tongue:

ludkanar
08-05-2009, 23:08
1. Провери си захранването.
2. Не се занимавай с глупости и да сменяш постоянно крушки.
3. Сложи си ксенон и ще забравиш за подобни проблеми.
:tongue:

а ако дава на късо или презарежда честито и за ксенончето

Dodo 155
08-05-2009, 23:29
а ако дава на късо или презарежда честито и за ксенончето
Ами т.1 е преди т.3 :tongue:
Въпреки това, убеден съм, че отговорът е - скапани/менте крушки.
Нито ще е първият, нито последният прецакан.
Аз лично сменях на един Меган 3 пъти крушки за 2 месеца. После взех обикновени Hella от представителя и още светят (трябва да питам колегата, който го кара сега), вече близо 1 година ще стане.

п.с. Ксенонът на Пунто-то ми свети вече над 2 години :tongue:

ludkanar
08-05-2009, 23:30
аз просто да го светна кво ще стане ако направо сложи ксенон нищо друго

trace
08-05-2009, 23:48
Ксенонче ще сложа, ама сега да закърпя положението.
Значи да проверя зареждането - ок, утре ще го видим.
А иначе не знам дали е от крушките - все пак бяха Филипс. Тази която купих (Trifa, 7лв. от Т&Н Кар) не знам как е като качество, четох из нета, че не била лоша.
А в Метро гледах крушки АутоПрактик по 1,30 (H1,H4),
H7 (като моите) бяха цели 2,30лв. :-P
А за Осрам - на Бравото бях с такива, значи 3 години са работили, няма лято, няма зима, врътката за фаровете изобщо не я пипах, един път не са ми горяли.

SandoOne
08-05-2009, 23:53
1. Провери си захранването.
2. Не се занимавай с глупости и да сменяш постоянно крушки.
3. Сложи си ксенон и ще забравиш за подобни проблеми.
:tongue:

Ксенон без лупи нестава нее е яко са съм съпер доволен с 2 та халогена с крушките .... за мене голям смисъл няма ама ако има излишни пари човека .....

Dodo 155
09-05-2009, 09:02
Ксенон без лупи нестава нее е яко са съм съпер доволен с 2 та халогена с крушките .... за мене голям смисъл няма ама ако има излишни пари човека .....
Ако купува хубави крушки - х 10 лв./бр., за 2-3 г. ще даде повече пари от един ксенон ;)
От друга страна, защо смяташ, че само лупата е за ксенон? Има такива за рефлекторни фарове.
Аз монтирах на моята такъв с 4300К и мога да ти кажа, че е доста по-силна светлината, а не заслепявам колите отсреща.
При FL дори има легло, предназначено за баласта, точно под самия фар. Слагаш го там и става като заводски. Неудобното е, когато се наложи смяна на крушка - следва сваляне на фар, респективно на бронята :gay[1]:

trace
10-05-2009, 20:33
Днес мерих, показва 13,9 волта, засега ще приема, че е лош късмет и ще взема 2 нови крушки, пък по натам ще видим.

Dodo 155
10-05-2009, 20:41
Днес мерих, показва 13,9 волта, засега ще приема, че е лош късмет и ще взема 2 нови крушки, пък по натам ще видим.
13,9 изглежда ОК. Мери при различни условия: форсиране, включени други консуматори, изключени консуматори и т.н.?
Купи си на Hella, от представителя "D&W".
Знам, че имат магазин в Младост 2, близо до McDonald's.
Купуваш си обикновени Н7, бяха около 6-7 лв./бр.
От личен опит казвам, че са истински Hella и издържат достатъчно дълго. Иначе на пазара има много ментета на Osram, Narva, дори и на Phillips се забелязват :shutup: Познават се само по издръжливостта, но тогава е късно да ги връщаш :-)

Irnik
10-05-2009, 23:05
Също така е важно да не се пипа халогенната лампа с голи ръце да не остават мазни петна по корпуса което пречи на охлаждането и съответно изгаря бързо

trace
15-05-2009, 22:00
Ох, проблема се оказа друг. Досега нямах време и си карах така, но днес намерих и реших да погледна какво става (междувременно си купих нови крушки ОСРАМ).
Но...като свалих старите се оказа, че си работят. Просто явно не идва ток до тях. Всички бушони под волана са здрави, бушоните при акумулатора и те. Има ли други бушони и въобще късите светлини имат ли отделен бушон? Дългите и габаритите си работят.

TRENDi
15-05-2009, 22:04
Би трябвало да имат и реле.

trace
15-05-2009, 22:07
Би трябвало да имат и реле.

Ами след като проверих тези бушони за които знам и всички са здрави, и аз си помислих за реле (в кутията отпред има няколко), ще взема утре да ги поразгледам.

Liminat
04-03-2012, 22:26
Я да я повдигна тая тема, че днес ми изгоря едната лампа на късите. Доколкото разбирам, късите на алфа 147 са Н7, поогледах какво се продава в неделя, но не взех, защото забравих как точно изглежда моята, а и като видях къде е завряна... си помислих, че пробката за наливане на течност за чистачките си е направо до емблемата отпред в сравнение с натиканите в дупките лампи за късите...
Ще трябва да я сваля, за да видя дали не е нещо с повече светлина или разните му там изг.зици.