PDA

View Full Version : Проблем с педала на газта



robertov
10-05-2009, 16:32
Карам 1.9 JTD и като вляза в дупка или карам по павета педала на газта ми прави мизерии, предполагам че прави лош контакт някаде. Някои ако се е сблъсквал с този проблем ще му бъда благодарен ако каже как да го отстраня. Иначе мисля да разглобя каквото мога и да напраскам с контакт шпрей всички всички връзки.

ivo811
10-05-2009, 19:28
какво точно прави?

trustworthy
10-05-2009, 19:55
да не те разстройвам, но не еникак изключено да е потенциометърът на педала на газта...а той не е от най-евтините елементи, пък не съм чувал да подлежи на ремонт :(

robertov
10-05-2009, 21:22
какво точно прави?
Примерно ако карам по павета и държа педала на газта в едно положение постоянно ту ще ми забива нос колата ту ще започне да набира рязко или пък ако мина през някоя дупка ще забие нос и след малко като мина през друга пък ще се оправи. Имам чувстото че като мина през дупка сякаш нещо се разкача букса ли някоя да е и аз не знам.

Другото което е че на диагностика ми изписва грешка в педала на газта.

robertov
17-05-2009, 11:25
Някой може ли да ме насочи къде е буксата на потенциометъра?

~NiKoL~
17-05-2009, 12:35
Здравей и аз имах същия проблем.И като я закарах в сервиза на фиат ми казаха,че проблема ми идва от дадчика на газта.Имаш два варианта да свалят твоя и ако може да се направи,ако ли не трябва да си вземеш чисто нов(не е за препоръчване втора употреба,защото не се знае дали е здрав)аз извадих късмет защоото като тръгнаха да го разглобяват се оказа,че една жичка се е разпоила. Сега вече нямам проблеми.Но не знам дали твоя проблем е същия,ако на таблото ти свети една червена свещ с капчици значи е същото.Най-добре я откарай да я закачът на ПС.

robertov
20-05-2009, 12:49
Напръсках буксата на потенциометъра която се намира до ЕКУ-то с контакт шпрей и проблема изчезна. Много съм благодерен на всички колеги. :)