PDA

View Full Version : климатроника на алфа ромео 147



rodjar
10-05-2009, 19:08
Здравейте алфа манияци.. Скоро я взех моята красавица и взе да ми прави впечатление че не ми включва перката когато пусна климатроника а иначе духа топло, студеното не го издокарва ... незнам не съм запознат с тези неща, но като се наведох надолу видях че има една тръбичка която се намира като застанеш пред колата от ляво най- отдолу , която излиза от радиатора и тръгва алуминиева мисля и се включва в друга обаче са прекъснати точно при съединението на алуминия и другата. Въпроса ми е как да го тествам и дали може това да е проблема за да не върти перката когато включа климатроника ??

Dodo 155
10-05-2009, 20:15
Здравейте алфа манияци.. Скоро я взех моята красавица и взе да ми прави впечатление че не ми включва перката когато пусна климатроника а иначе духа топло, студеното не го издокарва ... незнам не съм запознат с тези неща, но като се наведох надолу видях че има една тръбичка която се намира като застанеш пред колата от ляво най- отдолу , която излиза от радиатора и тръгва алуминиева мисля и се включва в друга обаче са прекъснати точно при съединението на алуминия и другата. Въпроса ми е как да го тествам и дали може това да е проблема за да не върти перката когато включа климатроника ??
Бих ти препоръчал да отидеш в сервиз за автоклиматици :prescription:
Това, че не тръгват перките, духа топло и тръбичките изглеждат прекъснати означава, че има проблем в системата, компресора няма фреон и затова не включва. Може и друго да се окаже, но така от разстояние няма сила, която да помогне ;-)

rodjar
10-05-2009, 20:20
може ли някой да ме насочиш на някъде в пловдив за такъв сервиз

toshko69
10-05-2009, 20:23
Бих ти препоръчал да отидеш в сервиз за автоклиматици :prescription:
Това, че не тръгват перките, духа топло и тръбичките изглеждат прекъснати означава, че има проблем в системата, компресора няма фреон и затова не включва. Може и друго да се окаже, но така от разстояние няма сила, която да помогне ;-)
Напълно вярно,няма какво друго да те посъветваме колега

Dodo 155
10-05-2009, 20:32
може ли някой да ме насочиш на някъде в пловдив за такъв сервиз
Пиши на Zmeycho, той е от ПЛ и може да знае някой свестен майстор.
Ако не те притеснява идването до Софето, мога да ти препоръчам много добър сервиз за автоклиматици - където човекът знае какво и как да направи :prescription:
Имам лични впечатления, както и на мои познати ;-)

rodjar
10-05-2009, 21:49
добре ок колега бладоря много