PDA

View Full Version : Тампон за двигател alfa 156 1.9 JTD



Jicata
12-05-2009, 09:51
Така здравейте на всички от 2 месеца съм сопственик на алфа 156 с голяма любов я купих тази прекрасна кола.ТА вапроса ми е при палене колата здраво подскача цялото табло направо.Обикалях по сервизите да ми кажат дали не е тампон на двигател всички дигат раменете и незнам вече какво да правя.Тази сутрин като запялих колата така се растресе че куфарачето с инстумените в багажника подскочи и направо ......







алфа 156 1.9 JTD '99

Xtrime7
12-05-2009, 19:29
Възможно е да не иска да пали лесно и за това да тресе толкова,а също така е възможно и това което предполагаш.Макар че трябва на запален двигател също да усещаш вибрации,макар и по-малки да са те.

k1lcone
12-05-2009, 20:01
земи си погледни съединитела и носачите. като потеглиш нормално с малко обороти и газ тресе ли предницата. ако да смени носачите.

Jicata
12-05-2009, 20:13
Ми то при запален двигател не се усеща нищо.При потегляне също .От доста време разглеждам форума и съм впечетлен от това което съм прочел.Накрая ще прибегна до усугите на колегите от София харесвам си много количката направо съм влюбен в нея не ме е яд за нито една стотинка която съм похарчил за нея и още ще дам ако трябва!!






алфа 156 1.9 JTD '99

trustworthy
12-05-2009, 20:26
И аз залагам на проблем при паленето. Може да задържа на 1-2 цилиндъра при паленето и затова да друса

Jicata
12-05-2009, 20:28
Носачи долни са сменени,тогава им казах в сервиза да погледнат за някои тампон на двигателя.Като се варнах да си взема колата ми казаха че са намерил скъсан тампон ,този които е най отзад които даржи скоростите.Имаше подобрение но,нещата започват да се задълбочават и се нервирам




алфа 156 1.9 жтд '99

k1lcone
12-05-2009, 20:51
абе и на мен ми прайше така като е купих и смених съединител, маховик и носачи и са опрай тва. тресеше като е палих, като потеглях, или като слагах висока предавка на малко обороти и тресеше по 10-та степен по рихтер, и като е гасих тресеше табло предница сичко. смених тия неща и колата са успокои

Jicata
12-05-2009, 21:07
Забравих да вметна че съединителя е сменен





алфа 156 1.9 JTD '99

myato
12-05-2009, 21:51
Обърни внимание дали индикаторът на накалните свещи премига около 30секунди след като запалиш.Дори и да работят няма гаранция,че нагряват както трябва и палиш само от детонацията на по-студена смес.Дюзите също може да са за чистене.
В момента имам накална свещ дала фира и притръсква при палене.Утре е на :prescription:.

Jicata
12-05-2009, 22:09
Погледнаха и свещите казаха ми ,че са били нови даже прах нямало по тях,но ще я водя да ги погледнат пак може да има някоя дефектна знам ли? Благодаря за съветите


алфа 156 1.9 JTD '99

paco6676
12-05-2009, 22:17
Задръж ключа когатопалиш секунда повече от сегашното ти палене

Jicata
12-05-2009, 22:22
Задръж ключа когатопалиш секунда повече от сегашното ти палене

Toва го правя постоянно иначе друсането е жестоко




алфа 156 1.9 JTD

SandoOne
12-05-2009, 22:38
Фани виж дюзите може да е запушена то дизелите си друсат като ги запалиш не се безпокой :)

Jicata
13-05-2009, 09:27
Фани виж дюзите може да е запушена то дизелите си друсат като ги запалиш не се безпокой :)



За дюзите съм поръчал дабавка на Вюрт и чакам да вида какъв ще е ефекта надювам се да свърши работа ,но определе има нещо и при палене като зачудване .Акумолатора е нов Искра 75А :pokey:



алфа 156 1.9 JTD

Novachev
13-05-2009, 16:30
кажи какво изпушва отзат колата при такова палене какъв е цвета на пушека и случайно да ти намалява антифриза да не би да пийва водица двигателя и за това да тресе при старт докато изчисти водата.

k1lcone
13-05-2009, 16:31
мойта не тресе като е пала. акумулатора нов ли ти е. има ли чалъм да земеш някаф по новичак и силен и да пробваш да запалиш да видиш дали има разлика

k1lcone
13-05-2009, 16:31
мойта не тресе като е пала. акумулатора нов ли ти е. има ли чалъм да земеш някаф по новичак и силен и да пробваш да запалиш да видиш дали има разлика

myato
14-05-2009, 06:18
Вчера смених дефектната подгревна свещ и вече няма притръскване при палене.
Да,ама не.Няма пълно щастие.Тъкмо се прибирам от сервиза и един "маневрист" се трясна в колата на заден ход и ми счупи предната броня.:furious:

Jicata
14-05-2009, 14:02
кажи какво изпушва отзат колата при такова палене какъв е цвета на пушека и случайно да ти намалява антифриза да не би да пийва водица двигателя и за това да тресе при старт докато изчисти водата.

При палене изопшто не изпушва без значение дали е студена колата или топла след 3000хил оборота започва да изкарва лек пушак цвета е леко тъмен.Антифриза е сменен преди 4000хил км и не е трепнал.

:-P

Jicata
14-05-2009, 14:13
Вчера смених дефектната подгревна свещ и вече няма притръскване при палене.
Да,ама не.Няма пълно щастие.Тъкмо се прибирам от сервиза и един "маневрист" се трясна в колата на заден ход и ми счупи предната броня.:furious:

Каква марка свещ сложи за да знам какво да търся да не ми набутат ''маисторите'':prescription:някое менте .
Моита жена вчера се тресна и тя неината алфа 145 1.9 калник и мигач мазало .Поне дано да ти счупена малко бронята .Успех:crybaby:

krasy k
14-05-2009, 14:29
Каква марка свещ сложи за да знам какво да търся да не ми набутат ''маисторите'':prescription:някое менте .


Търси на Бош , но са скъпички/около 38лв/бр./

hysterics
14-05-2009, 14:46
Леле колко некомпетентни хора има тука и какви глупости се ръсят... Хора, които не са карали дизелова кола.. говорят за носачи и съединители... :guillotine:

Тъкмо щях да ти кажа, че според мен са свещи, щом само когато палиш и е студен мотора тресе...

Зимата 3/4 при мен бяха дали фира и беше същото...

Novachev
14-05-2009, 20:23
Леле колко некомпетентни хора има тука и какви глупости се ръсят... Хора, които не са карали дизелова кола.. говорят за носачи и съединители... :guillotine:

Тъкмо щях да ти кажа, че според мен са свещи, щом само когато палиш и е студен мотора тресе...

Зимата 3/4 при мен бяха дали фира и беше същото...

Компетентний ако има изгоряла свещ след запалване ще премигва лампата за подгрева.

k1lcone
14-05-2009, 20:54
Леле колко некомпетентни хора има тука и какви глупости се ръсят... Хора, които не са карали дизелова кола.. говорят за носачи и съединители... :guillotine:

Тъкмо щях да ти кажа, че според мен са свещи, щом само когато палиш и е студен мотора тресе...

Зимата 3/4 при мен бяха дали фира и беше същото...
шматка нъли такава карам и ми беше така като е зех и като смених носачи и съединител и нищо и няма. друго не съм сменял.

Xtrime7
14-05-2009, 21:15
шматка нъли такава карам и ми беше така като е зех и като смених носачи и съединител и нищо и няма. друго не съм сменял.

Всеки по различен начин ги усеща нещата,а по още по различен ги обяснява.Така че няма никакъв смисал да се спори кой прав и кой не.

Jicata
15-05-2009, 15:43
Спокоино проблема е решен!
1 свещ имаше за смяна 1бр послушах колегата и взех Бош
2 на своя глава купих два тампона единия струва 65 лв ,а другия 100лв(цените са с отстътки)
Оказа се ,че през зимата когато е било по студено тампоните са били по твърди ,а сега с покачването на температурите са се отпуснали това е обяснението на маисторите а иначе не бяха толкова скъсани.Сега всико е наред общо всичко излезе 250лв:roll2:

myato
15-05-2009, 21:06
Това,че проблемът е решен е добре.А какви са мойте свещи,ще погледна утре кутийката в гоража и ще кажа/само имформативно/.

Jicata
15-05-2009, 21:23
Иначе и за цената беше прав само дето си изпросих отстъпка:spiteful: