PDA

View Full Version : Въпрос относно палене при студен мотор и обороти :D



Seishin
12-05-2009, 15:39
Здравейте колеги!
Малко глупаво формолирах заглавието на темата, ама нищо :D

Та въпроса ми е като я запаля и понякога започва едно игране на обороти... Ту падат на 400-500, ту се качват над 1к и аз я изгасям. При повторно палене всичко е 6+. И другия ми въпрос е понякога като тръгна и колата е супер мудна. Натискам педала докрай и след няколко сек започва да ускорява.

Става въпрос за Алфа Ромео 156 1.8 '98 :)

ПС:
Моля, ако има тема, в която е обяснено защо прави така - да ме информирате и модераторите да изтрият тази ;)

qpwo
12-05-2009, 15:48
Здравейте колеги!
Малко глупаво формолирах заглавието на темата, ама нищо :D

Та въпроса ми е като я запаля и понякога започва едно игране на обороти... Ту падат на 400-500, ту се качват над 1к и аз я изгасям. При повторно палене всичко е 6+. И другия ми въпрос е понякога като тръгна и колата е супер мудна. Натискам педала докрай и след няколко сек започва да ускорява.

Става въпрос за Алфа Ромео 156 1.8 '98 :)

ПС:
Моля, ако има тема, в която е обяснено защо прави така - да ме информирате и модераторите да изтрият тази ;)
Колега неотдавна и при мен беше точно така и затова си позволявам за сетен път - дебитомер...:-o

Old Fox
12-05-2009, 15:49
Има писано адски много и по двата въпроса
[/URL]

По втория ти въпрос
(http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr_index.html?/tech/bulbs/consolebulbs.html)
http://www.alfa156.net/tech/fr_index.html?/tech/cold.html

По първия,
[URL]http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=17090&highlight=%D1%EC%E5%ED%FF%EC+%EF%F0%EE%E1%EB%E5%EC %E0 (http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr_index.html?/tech/bulbs/consolebulbs.html)

http://www.alfa156.net/tech/fr_index.html?/tech/idle.html (http://www.alfa156.net/tech/fr_index.html?/tech/idle.html)
Ползвай търсачката. Успех.

Seishin
12-05-2009, 15:53
Благодаря ви много!
И аз си помислих за дебитометъра, но това не се случва постоянно... А и на скоро й гледахме ЕСU-то с един приятел и нямаше никакви проблеми. Всичко си е 6+ :) Като се има в предвид, че я взехме на 74к км и вече е на близо 84к км и почти нищо не е барвано. (е само там едни ремонти по скоростния лост и смяна на маслото на ск. кутия и смяна на ремъци и ролки като я взехме). И тези км се оказаха реални, което ме зарадва xD

@Old Fox, благодаря ти за линковете!

Моля някой модератор/админ да изтрие темата! ;)

Old Fox
12-05-2009, 16:08
@Old Fox, благодаря ти за линковете!
;)

Пак заповядай;-)
Само още едно нещо това с км е разисквано много пъти във форума. Няма никво значение на колко км ти е колата, ама никво. И още нещо 11 годишна кола на 74хил. км прави по малко от 7хил.г. годишно, пък аз дето почти не я карам правя повече.;-) Само ти го споменавам. Не споря, ти си знаеш....

oem
12-05-2009, 16:16
Дебитомера може да е причина, но може и да не е. Както се оказва не само при мен. Има един колега от форума дето у купихме чисто нов дебитомер. Сложихме го първо на моята и никаква разлика. Сутрин пак гасне. При него го слойихме оправи се вървенето при него понеже неговия беше за смяна, но сутрин и на него му тресе така понякога. При мен всеки ден.

fade
12-05-2009, 16:25
Дебитомера може да е причина, но може и да не е. Както се оказва не само при мен. Има един колега от форума дето у купихме чисто нов дебитомер. Сложихме го първо на моята и никаква разлика. Сутрин пак гасне. При него го слойихме оправи се вървенето при него понеже неговия беше за смяна, но сутрин и на него му тресе така понякога. При мен всеки ден.

Ти по добре иди дай на контакт да ти подкачи помпата!
:static::Tease:
Шегувам се разбира се... Идеята ти си е много хубава, но все пак пиши какъв е резултата от теста в тази или в другата тема, важно е според мен.

Novachev
12-05-2009, 16:34
Шибания проблем е времето стопли се и моята започна да го прави от време на време а като беше по студено нямаше грижи а и миналото лято беше така т.е. проблема е в управленирто на двигателе или датчиците нещо се ебават ЕКУ-то прави са ебане или ТПС-а не реагира адекватно при първоначално палене.

oem
12-05-2009, 16:34
Ти по добре иди дай на контакт да ти подкачи помпата!
:static::Tease:
Шегувам се разбира се... Идеята ти си е много хубава, но все пак пиши какъв е резултата от теста в тази или в другата тема, важно е според мен.

Цял ден това правя бе брато. Преди половин час ходих. На всеки час ходя давам по 3, 4 пъти контакт да подкачи хубаво. В 17:00 е часът на истината. Ако пак изгасне тоя път довечера отивам да правя това :tequilla: после ще ме правят ето така :stretcher: и на края ето така :priest:


Шибания проблем е времето стопли се и моята започна да го прави от време на време а като беше по студено нямаше грижи а и миналото лято беше така т.е. проблема е в управленирто на двигателе или датчиците нещо се ебават ЕКУ-то прави са ебане или ТПС-а не реагира адекватно при първоначално палене.

Сега ше ти кажа, че съм проверил всичко. ТПС м е чисто нов. При много студено време ЕКУ-то обогатява сместа много като увеличава времето за впръскване. И ако има въздух по системата той се разкарва бързо. Поне таква ми е логиката, защото сутрин като разкача температурния датчик колата пари без проблеми, държи обороти и всичко е ок. Ако се окаже проблема с връщането на горивото обратно ще видя дали може да се разгллоби клапанчето дето е на самата помпа и ако не може си слагам едно външно и спирам да се ядосвам.

Днес се сетихм че другия вариант за тест е като се разивя капачката на рейката сутрин дава се на контакт и се натиска вентила да се обезвъздуши хубаво. И тогава да се пали. В смисъл за пробата де. Ако тази вече се ебне пак и не запали от раз утре това ше пробвам. С един хубав парцал около щуцера на рейката да не олея мотора и ще източа 200 - 300 грама първо и тогава ще паля. Но нека видим все пак след половин час как ще запали.

Seishin
12-05-2009, 16:36
Пак заповядай;-)
Само още едно нещо това с км е разисквано много пъти във форума. Няма никво значение на колко км ти е колата, ама никво. И още нещо 11 годишна кола на 74хил. км прави по малко от 7хил.г. годишно, пък аз дето почти не я карам правя повече.;-) Само ти го споменавам. Не споря, ти си знаеш....

Съгласен съм за км-те, но просто бях радостен, защото не е карана много. Смисъл на реалните си км е, а не е нулиран километража :)

Явно колата не е карана мн мн в италия, пък и аз не я карам много много :) Е верно за една година сме изминали близо 10к км :)


А от относно дебитометъра. Не вярвам да е от него. Поне като гледахме ECU-то с един приятел всичко си беше 6+. :)

Novachev
12-05-2009, 16:38
Съгласен съм за км-те, но просто бях радостен, защото не е карана много. Смисъл на реалните си км е, а не е нулиран километража :)

Явно колата не е карана мн мн в италия, пък и аз не я карам много много :) Е верно за една година сме изминали близо 10к км :)


А от относно дебитометъра. Не вярвам да е от него. Поне като гледахме ECU-то с един приятел всичко си беше 6+. :)

Като за начало смени бензина и зареди един резервоар 100 октана при някой колеги има изчезване на проблема след смяна на бензина и при мен беше така в началото сипвам 98 гасне сипвам 100 патрон.

Seishin
12-05-2009, 16:41
Като за начало смени бензина и зареди един резервоар 100 октана при някой колеги има изчезване на проблема след смяна на бензина и при мен беше така в началото сипвам 98 гасне сипвам 100 патрон.

Аз по принцип зареждам само Shell V-Power, който се оказа 95 октанов. Коя бензиностанция предлага 100 октанов бензин? :D

ПП:
Верно, че и преди ми правеше така като слагах някакав нискооктанов бензин. Даже при спряло положение на свободна ми играеха яко оборотите. :)

oem
12-05-2009, 16:43
Няма ве. Аз сипвам 98 по принцип от Лукойл. Държа да отбележа, че с 98 върви по-добре от 100 на ЕКО. Сипах оня ден ЕКО 100. Едно, че колатя се спъна с него, друго, че проблема си го има пак само дето с по-малко детонации. При мен е трагедия. При мен не тресе мотора. А гасне. 2 секунди след като е запален направо угасва. Иначе колата пали от четвърт оборот. Само чуквам и запалва. Вдига 1200 оборота и веднага изгасва.

Seishin
12-05-2009, 16:46
Няма ве. Аз сипвам 98 по принцип от Лукойл. Държа д аотбележа, че с 98 върви по-добре от 100 на ЕКО. Сипах оня ден ЕКО 100. Едно, че колатя се спъна с него, друго, че проблема си го има пак само дето с по-малко детонации. При мен е трагедия. При мен не тресе мотора. А гасне 2 секунди салед като е запален направо угасва.

Гадно колега :/ Дано я оправиш скоро! :th_up:

Иначе в България не може да се каже, че има качествен бензин.... Казват, че е 98 - 100 октана, но дали е?! :)

ПП:
бтв на каква цена е 98 октановия в Лукойл-а и 100 октановия в ОМВ-то? :)

oem
12-05-2009, 16:48
Гадно колега :/ Дано я оправиш скоро! :th_up:

Иначе в България не може да се каже, че има качествен бензин.... Казват, че е 98 - 100 октана, но дали е?! :)

ПП:
бтв на каква цена е 98 октановия в Лукойл-а и 100 октановия в ОМВ-то? :)

А98 - 2.00 лв./л. с карта за отстъпка 1,95 лв./л.
Kinitron 100 - 2.05 лв./л.

М/у другото с на ЕКО 100 ми гори с литър по-малко ама и не върви колата бе. С 98 направо лети. Не знам на какво се дължи това.

Seishin
12-05-2009, 16:50
А98 - 2.00 лв./л. с карта за отстъпка 1,95 лв./л.
Kinitron 100 - 2.05 лв./л.

Ебахти бензина майна... Аз зареждам в Шел-а за 1,84 лв/л последно... Ама уж имало добавки в тоя бензин и за това. :D
При лукойл-а и омв-то слагат ли добавки? :)

oem
12-05-2009, 16:52
Ебахти бензина майна... Аз зареждам в Шел-а за 1,84 лв/л последно... Ама уж имало добавки в тоя бензин и за това. :D
При лукойл-а и омв-то слагат ли добавки? :)

Е ти зареждаш 95 с добавки. Нормално. На лукойл е най-чист бензина. На ЕКО 100 има 3 вида добавки в него. Почистващи, антикозорионни и кво беше още нещо. Ама... не ме кефи тоя бензин. Само бензинджийката хваща окото там :innocent:

oem
12-05-2009, 17:38
Запали колата от първия път, но пак попрекъсна леко. Не знам това случайно ли е или се дължи все пак на това, че пусках помпата през деня. Трябва да пробвам номера с реиката утре сутрин.

Очаквах да запали без проблем. Тя запали де. Не е гаснела и се изфорсира леко и лесно, но мотора свънеше пак. Пак детонации демек.

nikolaaaay
13-05-2009, 00:05
Моята поклаща обороти от време на време, но проблемът е главно зимата на студено. Лятото почти не се обажда. При повечето ТС е обратното.
Освен това, при мен няма никакъв проблем с управлението на двг. Нещата се случват заради ГИ. Ако карам само на бенз., няма и следа от проблем. Та, затова си мисля, че се позапушват бенз. дюзи, като карам на газ... Решението - 100 октанов бенз. и чистене на дюзи.

П.С. Когато търсех решение на проблема, ме съветваха да сменя дебитомера, МПХ и разни подобни скъпоструващи чарколяци. Вече 1.5 год. след това, въпросните части си бачкат още.

Stranger65
18-05-2009, 09:17
Аз по принцип зареждам само Shell V-Power, който се оказа 95 октанов. Коя бензиностанция предлага 100 октанов бензин? :D

ПП:
Верно, че и преди ми правеше така като слагах някакав нискооктанов бензин. Даже при спряло положение на свободна ми играеха яко оборотите. :)
Специално 100 октанов само на ОМВ - на другите разяжда маркучите. ВЕрвайте ми, това ми е работата. Повече подробности не трчбва да казвам

Stranger65
18-05-2009, 09:18
Ами ако сте забелязали при това поклащане се чува шума от моторчето. Много е вероятно да има проблем с предвката вътре. Довечера ще разглабям моето и ще видя

ivl
20-05-2009, 17:20
абе да ви кажа от опит , въздухопровода след дебитомера във вътрешността на гофрата се беше сцепил от вън не се вижда,като го свалих поради друга причина и тогава го видях, иначе симптоми колкото искаш като ваште - то небеше при потеляне забива муцуна то клатене на обороти на празен ход и при запалване ---- то чудеса на техникат и т.н. а най интересното е че след това ходих на диагностика в..... и на компа няма грешки.......

oem
20-05-2009, 19:15
Благодарим, че ни каза.

Stranger65
20-05-2009, 20:22
абе да ви кажа от опит , въздухопровода след дебитомера във вътрешността на гофрата се беше сцепил от вън не се вижда,като го свалих поради друга причина и тогава го видях, иначе симптоми колкото искаш като ваште - то небеше при потеляне забива муцуна то клатене на обороти на празен ход и при запалване ---- то чудеса на техникат и т.н. а най интересното е че след това ходих на диагностика в..... и на компа няма грешки.......
Това е проблем при всички алфи, уви

lubo_red
20-05-2009, 20:57
с 95 го имам понякога с 100 октанов от ЕКО го нямам никога:?:

Novachev
20-05-2009, 21:52
с 95 го имам понякога с 100 октанов от ЕКО го нямам никога:?:
Е да ама при мен пък карам с ОМВ 100 нямам проблем слагам ЕКО-100 и започва с чалъмите това беше преди време.
Между другото на Еко не зареждам от както веднъж сложих и беше по зле от 92 направо ужас зареждал съм и друг път и е добре но поне на ОМВ качеството е горе долу постоянно.

svetlastf
20-05-2009, 21:58
Специално 100 октанов само на ОМВ - на другите разяжда маркучите. ВЕрвайте ми, това ми е работата. Повече подробности не трчбва да казвам
Айде дай още малко инфо де...Иначе си е жива реклама.

Stranger65
20-05-2009, 22:20
Айде дай още малко инфо де...Иначе си е жива реклама.
Не работя в OMV нито за OMV

lubo_red
20-05-2009, 22:37
Е да ама при мен пък карам с ОМВ 100 нямам проблем слагам ЕКО-100 и започва с чалъмите това беше преди време.
Между другото на Еко не зареждам от както веднъж сложих и беше по зле от 92 направо ужас зареждал съм и друг път и е добре но поне на ОМВ качеството е горе долу постоянно.
на ОМВ не съм сипвал близо 10 месеца,защото колата се спъва много и вдига разхода
Явно в всеки град е различно и при всяка кола е различно
моята харесва най-много кинетрон100:plane: и шел рейсинг

KRIMINALL
20-05-2009, 22:50
Здравейте колеги!
Малко глупаво формолирах заглавието на темата, ама нищо :D

Та въпроса ми е като я запаля и понякога започва едно игране на обороти... Ту падат на 400-500, ту се качват над 1к и аз я изгасям. При повторно палене всичко е 6+. И другия ми въпрос е понякога като тръгна и колата е супер мудна. Натискам педала докрай и след няколко сек започва да ускорява.

Става въпрос за Алфа Ромео 156 1.8 '98 :)

ПС:
Моля, ако има тема, в която е обяснено защо прави така - да ме информирате и модераторите да изтрият тази ;)
КОЛЕГА ПРОВЕРИ СИ СВЕЩИТЕ И ГНЕЗДАТА ИМ АКО МОТОРА Е БИЛ ИЗМИТ С ВОДА Е ВЪЗМОЖНО ДА ИМА ВОДА ПРИ ТЯХ И ОТ ТАМ ИДВА ЗАМИСЛЯНЕТО

ФЕРАРИСТ
20-05-2009, 23:11
Ми тя нали после ще се изпари?????.....

Stranger65
21-05-2009, 00:21
Ми тя нали после ще се изпари?????.....
Да, ама не. Трудно се изпарява, свещите и кабелите пробиват и отиваш на около 300лв., че и от горе

Seishin
21-05-2009, 11:58
Благодаря ви много!
@Stranger65 не мисля, че е от това. Двигателя на колата не е мит от 1 година. От както съм я взел. Преди това незнам. Иначе и аз съм чувал, че не е хубаво да се мие със струйка двигателя.

Забелязал съм, че колкото е по-топло времето, толкова по-често го прави при палене при студен ДВГ. Вчера пак ми го направи.

oem
21-05-2009, 13:26
Благодаря ви много!
@Stranger65 не мисля, че е от това. Двигателя на колата не е мит от 1 година. От както съм я взел. Преди това незнам. Иначе и аз съм чувал, че не е хубаво да се мие със струйка двигателя.

Забелязал съм, че колкото е по-топло времето, толкова по-често го прави при палене при студен ДВГ. Вчера пак ми го направи.

Не и стига гориво ли колега? Я опиши по-подорбно какво точно се случа като запалиш.

Seishin
21-05-2009, 13:53
Не и стига гориво ли колега? Я опиши по-подорбно какво точно се случа като запалиш.

Виж първия ми пост. Там съм описал какво става :) Играят оборотите. От 400-500 до 1к-1,2к и така. Бензин си има, не мисля, че е от това :D

fiore
21-05-2009, 13:59
Няма ве. Аз сипвам 98 по принцип от Лукойл. Държа да отбележа, че с 98 върви по-добре от 100 на ЕКО. Сипах оня ден ЕКО 100. Едно, че колатя се спъна с него, друго, че проблема си го има пак само дето с по-малко детонации. При мен е трагедия. При мен не тресе мотора. А гасне. 2 секунди след като е запален направо угасва. Иначе колата пали от четвърт оборот. Само чуквам и запалва. Вдига 1200 оборота и веднага изгасва.

Въх този четвърт оборот, сигурен ли си че в твоята кола има електроника или говориш за старата жигулка
( това си е шегичка)

Novachev
21-05-2009, 16:31
Не и стига гориво ли колега? Я опиши по-подорбно какво точно се случа като запалиш.
Не е в нестигане3 на гориво как няма да стига при палене консумацията там е ниска (освен рейката да не е пълна с бензин)
Общо взето често срещано явление при топло време е така и моята е така преди няколко дни беше по хладно запали без да се чуди и без да прави чалъми а тук на скоро даже на третия път запали, но аз паля ако видя че оборотите падат връщам ключа и паля. Аз си мисял че акосе сложи едно съпротивление на датчика за температурата на мотора която отива към еку-то и всичко ще си дойде на мястото.
А ти нали щеше да опрявяш клапанчето за обратното гориво какво стана.

oem
21-05-2009, 16:46
Не е в нестигане3 на гориво как няма да стига при палене консумацията там е ниска (освен рейката да не е пълна с бензин)
Общо взето често срещано явление при топло време е така и моята е така преди няколко дни беше по хладно запали без да се чуди и без да прави чалъми а тук на скоро даже на третия път запали, но аз паля ако видя че оборотите падат връщам ключа и паля. Аз си мисял че акосе сложи едно съпротивление на датчика за температурата на мотора която отива към еку-то и всичко ще си дойде на мястото.
А ти нали щеше да опрявяш клапанчето за обратното гориво какво стана.

При палене колега на студен мотор всички дюзи пръскат едновременно няколко пъти! Обясни си сега, защо втория път пали колата по-нормално.

Оправих го иначе. Смених всички уплатнения на регулатора и клапанчето. Вече е пушка. А вие си гадаете тука на резисторчета и датчици. Ама... то проблеми колкото искаш, аз за това не се обаждам. Ще пусна и снимки на помпата ама са на компа на жената, а тя сега в чижбина... и ... като се върне.

Най-добре се вижда като се извади рейката заедно с дюзите и на студен мотор някой да завърти на стартер. Ще ви стане ясно що не пали тая колата от пъврия път.

Seishin
21-05-2009, 16:49
Точно... и аз така правя. Връщам ключа и пак паля и тогава няма проблем. :)

Stranger65
21-05-2009, 18:11
При палене колега на студен мотор всички дюзи пръскат едновременно няколко пъти! Обясни си сега, защо втория път пали колата по-нормално.

Оправих го иначе. Смених всички уплатнения на регулатора и клапанчето. Вече е пушка. А вие си гадаете тука на резисторчета и датчици. Ама... то проблеми колкото искаш, аз за това не се обаждам. Ще пусна и снимки на помпата ама са на компа на жената, а тя сега в чижбина... и ... като се върне.

Най-добре се вижда като се извади рейката заедно с дюзите и на студен мотор някой да завърти на стартер. Ще ви стане ясно що не пали тая колата от пъврия път.
Колега, къде се намират регулатора и клапанчето?

oem
21-05-2009, 18:23
Колега, къде се намират регулатора и клапанчето?

В резервоара, в кошницата на помпата. Но трябва първо да се установи, че проблема е там. Да не тръгнеш да разглабяш на сляпо.

Stranger65
21-05-2009, 21:56
В резервоара, в кошницата на помпата. Но трябва първо да се установи, че проблема е там. Да не тръгнеш да разглабяш на сляпо.
Аха, тези ги знам. Помислих да няма и нещо друго някъде и аз да го пропускам. Помпата ми дига 3.5В. Значи не е там проблема, но за всеки случай ще включа манометъра на студено, ще дам контакт и ще видя без да паля колко е налягането. Лошото при мен е, че като запаля едно две минути не работи добре и след това няма проблеми

Novachev
21-05-2009, 22:09
При палене колега на студен мотор всички дюзи пръскат едновременно няколко пъти! Обясни си сега, защо втория път пали колата по-нормално.

Оправих го иначе. Смених всички уплатнения на регулатора и клапанчето. Вече е пушка. А вие си гадаете тука на резисторчета и датчици. Ама... то проблеми колкото искаш, аз за това не се обаждам. Ще пусна и снимки на помпата ама са на компа на жената, а тя сега в чижбина... и ... като се върне.

Най-добре се вижда като се извади рейката заедно с дюзите и на студен мотор някой да завърти на стартер. Ще ви стане ясно що не пали тая колата от пъврия път.
Сега недей да са звериш а ми обясни защо на малко по студено всичко е наред ( горивото не стига а пали чакмак) и ако си направил процедурата с клапана в крайна сметка оправи ли се или не защото отговора ти е малко отклончив и от къде му намери части или просто го почисти и го затвори със старите части.

oem
21-05-2009, 22:45
Сега недей да са звериш а ми обясни защо на малко по студено всичко е наред ( горивото не стига а пали чакмак) и ако си направил процедурата с клапана в крайна сметка оправи ли се или не защото отговора ти е малко отклончив и от къде му намери части или просто го почисти и го затвори със старите части.

Колега този пост небеше за теб :) Иначе, да оправи се колата. Пали нормално сутрин. Как точно го оправих ще пусна снимки след няколко дни.

Novachev
22-05-2009, 07:43
Колега този пост небеше за теб :) Иначе, да оправи се колата. Пали нормално сутрин. Как точно го оправих ще пусна снимки след няколко дни.

:cheers:
чакам снимковия материам и обяснението.

Stranger65
25-05-2009, 06:12
Omzi den смених дебитомера с нов – Бош. Колата запя, а проблемите изчезнаха. При мен е така