PDA

View Full Version : Алфа 156 или Хонда Акорд



Lyubo
16-05-2009, 15:25
Здравейте и от мене и се извинявам ако не съм улучил мястото на темата.Търсих инфо по въпроса, но не намерих. Та въпроса ми е : предстои ми покупка на кола и се колебая между 3-те марки Алфа 156 и хонда Акорд и в краен случай Волво S40. Битката е между 1-вите 2, знам че тук се пристрасни към марката и доста изчетох и за 2-те. Предпочитам като цяло Алфата, едно че като дизайн по ми харесва, ем е по нова за разлика от хондата.Бюджета ми е ограничен до около 5000 +-, зависи от доста фактори все пак.Колата ще е задължително бензинка.Кое ще ми препоръчате вие.

toshko69
16-05-2009, 15:34
Здравейте и от мене и се извинявам ако не съм улучил мястото на темата.Търсих инфо по въпроса, но не намерих. Та въпроса ми е : предстои ми покупка на кола и се колебая между 3-те марки Алфа 156 и хонда Акорд и в краен случай Волво S40. Битката е между 1-вите 2, знам че тук се пристрасни към марката и доста изчетох и за 2-те. Предпочитам като цяло Алфата, едно че като дизайн по ми харесва, ем е по нова за разлика от хондата.Бюджета ми е ограничен до около 5000 +-, зависи от доста фактори все пак.Колата ще е задължително бензинка.Кое ще ми препоръчате вие.
Според мен за 5000лв.трудно ще си намериш хубава алфа/не е невъзможно,но е трудно/,измисли поне още 1000лв.,и Хондата е решение,но Алфата си е мания.Успех в избора

Lyubo
16-05-2009, 15:38
Според мен за 5000лв.трудно ще си намериш хубава алфа/не е невъзможно,но е трудно/,измисли поне още 1000лв.,и Хондата е решение,но Алфата си е мания.Успех в избора


Ами да ти кажа гледам в мобиле.бг и вървят долу горе толкова.

ancho
16-05-2009, 15:43
Искам да ти кажа че бюджета ти е напълно достатъчен, все пак всичко е до късмет. Мойта 2.0 ТС 98год излезе 4600 :) А е доста добра :)

3 бензинови мотора са: 1.6/120к.с 1.8/144к.с 2.0/155к.с . И трите са добри, ама тея над 1.6 лапкат повече, но пък и вървят много. Друго незнам какво да кажа за алфата, а дали нея или Хондата сам си прецени :)

SandoOne
16-05-2009, 15:43
Здравейте и от мене и се извинявам ако не съм улучил мястото на темата.Търсих инфо по въпроса, но не намерих. Та въпроса ми е : предстои ми покупка на кола и се колебая между 3-те марки Алфа 156 и хонда Акорд и в краен случай Волво S40. Битката е между 1-вите 2, знам че тук се пристрасни към марката и доста изчетох и за 2-те. Предпочитам като цяло Алфата, едно че като дизайн по ми харесва, ем е по нова за разлика от хондата.Бюджета ми е ограничен до около 5000 +-, зависи от доста фактори все пак.Колата ще е задължително бензинка.Кое ще ми препоръчате вие.


От 156 тиците най - добре ще ти е 2.0 16 В 155 кончета за 5000 в момента на криза може сносна да си земеш недей се преебава обаче като мене не си зимай нов внос земи си от човек а за хондата незнам знам че е по икономична и знам че са здрави но за дизаин интериор Италианските са най - добрите кой кво иска да ми говори по добър дизайн никой не искарва :) успех в избора .... пак казвам мое мнение

vankata_ll
16-05-2009, 16:03
Ако ти е ограничен бюджета си вземи кола с евтина поддръжка. Има тема в раздела на 156/147/GT за разходите по тях и си направи сметка. Успех.

Lyubo
16-05-2009, 16:11
Да попитам също, понеже пътувам често извънградско как е комфорта в колата, седалките удобли са, издържа ли се примерно от Бс до Сф. При по високи скорости около и над 140 как е шума в купето.

Lyubo
16-05-2009, 16:13
Ако ти е ограничен бюджета си вземи кола с евтина поддръжка. Има тема в раздела на 156/147/GT за разходите по тях и си направи сметка. Успех.

Ами според мене разходите по подръжката ще долу горе еднакви, е на алфата ще е малко по скъпа, но няма да е кой знае какво все пак.Иначе да чел съм темата за обслужването на 156-цата.Благодаря ти все пак, това е много важно да се има в предвид след покупката.

code
16-05-2009, 16:36
Хондата е по-безшумна и гори по-малко /бензиновите/. Освен това като качество са по-добри. Вътре обаче са скука. Иначе и с двете можеш да си набиеш филм. Японските особено имат много специфични части, примерно в една година на производство 2-3разновидности на 1част. :wierdo: Гледай и да не са тунинг-мунинг!

santo_traficante
16-05-2009, 19:19
Honda:crazy:
няма да сбъркаш:roll2:

SandoOne
16-05-2009, 19:53
Да попитам също, понеже пътувам често извънградско как е комфорта в колата, седалките удобли са, издържа ли се примерно от Бс до Сф. При по високи скорости около и над 140 как е шума в купето.

На мен от 140 нагоре почва да ми харесва как се чува в алфата хубава е с удобни седалки аз съм с пластмаса нямам махагон а и на мене не ми харесва махагона .... , по як салон е спортния 2.0 много върви и за дълго няма да даде голям разход ако искаш 8,9 на 100 зимаш 1.8 като мене също върви прилично
http://www.youtube.com/watch?v=Ld5kL7iFDXo&NR=1 виж тука извинете за спама

Ilko Ivanov
16-05-2009, 21:58
Ако не искаш да се запознаваш в детайли с устройството на автомобила - Хондата.
Ако не те интересува само мекото возене, комфорта и безпроблемното достигане от т.А до т.Б, а искаш да усетиш тръпката от шофирането - Алфата.
Подръжката на двете е съпоставима. Хондата може и да се чупи по-рядко(в което не съм сигурен),ама от цените на някои "дребни" подробности може да те заболи главата.
За Хондата не говоря от личен опит,но съм имал няколко японски коли и някоя и друга Алфа...
Успех в тъсенето и най-важното - КЪСМЕТ.

П.П.Ако те интересува Алфа 156 2,0 '98год. бордо металик -сега идва една от Италия в доста прилично състояние.Цената и е доста под 5000лв.
Ако се интересуваш - 0878583031 или ЛС.

koolio
17-05-2009, 00:17
Да попитам също, понеже пътувам често извънградско как е комфорта в колата, седалките удобли са, издържа ли се примерно от Бс до Сф. При по високи скорости около и над 140 как е шума в купето.
С моята 155-ца (каката на 156) след пътуване от София до морето не ми се слиза от колата.

vaskoni
17-05-2009, 12:09
Здравейте и от мене и се извинявам ако не съм улучил мястото на темата.Търсих инфо по въпроса, но не намерих. Та въпроса ми е : предстои ми покупка на кола и се колебая между 3-те марки Алфа 156 и хонда Акорд и в краен случай Волво S40. Битката е между 1-вите 2, знам че тук се пристрасни към марката и доста изчетох и за 2-те. Предпочитам като цяло Алфата, едно че като дизайн по ми харесва, ем е по нова за разлика от хондата.Бюджета ми е ограничен до около 5000 +-, зависи от доста фактори все пак.Колата ще е задължително бензинка.Кое ще ми препоръчате вие.


Писал съм ти лично съобщение колега.

kolev
17-05-2009, 15:06
за тия пари сигурно гледаш 5 поколение на акорда. сравнение с 156 двигателите са по-слабички разхода е малко надолу и е леееко скучна колата. май същите са продавани и като роувър. с частите е същата работата като при алфите, в сервизите също гледат тъпо и лошо що си си купил японско-британска бангия. ремонтира се и по-лесно щото при двигателя не е такъв гъч, но и е дългичка предницата. тенекиите са доста меки.

SandoOne
17-05-2009, 20:48
за тия пари сигурно гледаш 5 поколение на акорда. сравнение с 156 двигателите са по-слабички разхода е малко надолу и е леееко скучна колата. май същите са продавани и като роувър. с частите е същата работата като при алфите, в сервизите също гледат тъпо и лошо що си си купил японско-британска бангия. ремонтира се и по-лесно щото при двигателя не е такъв гъч, но и е дългичка предницата. тенекиите са доста меки.

Е дай сички да караме немски машини да ни пуснат червеното килимче като хоиме в сервиз ..... :) с добри чувства

mirchozo
17-05-2009, 20:58
Каквото ти е на сърце това си купи,каквото и да вземеш си е на късмет.Седни в едната,покарай малко, седни в другата и пак покарай и ще си решиш.Успех с избора.

SandoOne
17-05-2009, 21:48
Ако питате мене по хубава от новата няма ... всичко друго е като жената накъсмет :) :rosso_racers:

kolev
17-05-2009, 21:54
Е дай сички да караме немски машини да ни пуснат червеното килимче като хоиме в сервиз ..... :) с добри чувства

не става, много сложни били :tooth:

SandoOne
17-05-2009, 22:18
не става, много сложни били :tooth:

Хахаха :)

Stranger65
18-05-2009, 11:59
Ако си алфаджия не задаваи тъпи въпроси. Ако не си - не ни питай. Тук сме само маниаци .....

Old Fox
18-05-2009, 12:09
Истинските фенове се наричат алфисти.
Ма верно, че тая нова категория алфаджийте преобладават вече. :thumbdown:

ФЕРАРИСТ
18-05-2009, 12:37
С моята 155-ца (каката на 156) след пътуване от София до морето не ми се слиза от колата.
С коя да е 156 от Англия до тука ми е песен, ако се наложи и се спи като бял човек в нея, виж тука един каза че секса вътре не е кой знае какво, предния капак обаче бил за предпочитане, но каквото и да си говорим, досега само на Алфа ми прави кефа да карам с две ръце върху волана......

Jivko7777
18-05-2009, 12:40
С коя да е 156 от Англия до тука ми е песен, ако се наложи и се спи като бял човек в нея, виж тука един каза че секса вътре не е кой знае какво, предния капак обаче бил за предпочитане, но каквото и да си говорим, досега само на Алфа ми прави кефа да карам с две ръце върху волана......

Ето колегата е прав, качиш ли се не ти се слиза:notworthy::notworthy::notworthy:, просто нямам думи

stipsi
18-05-2009, 12:49
Направо си взимай Алфа и не питай повече.После ще разбереш какво е любов на пътя:big_love:

koolio
18-05-2009, 17:55
С коя да е 156 от Англия до тука ми е песен, ако се наложи и се спи като бял човек в нея, виж тука един каза че секса вътре не е кой знае какво, предния капак обаче бил за предпочитане, но каквото и да си говорим, досега само на Алфа ми прави кефа да карам с две ръце върху волана......
Що пък с две ръце? Аз до 130 си карам спокойно с една ръка.

ФЕРАРИСТ
18-05-2009, 18:34
Що пък с две ръце? Аз до 130 си карам спокойно с една ръка.
Ми щото просто като държиш волана с 2 кунки и ти се създава усещането че пилотираш, а не просто да караш кола от А до Б.....поне при мен е така....

qpwo
18-05-2009, 22:45
Алфа или Хонда ???!!!???:big_whoops:

digitalundgrd
18-05-2009, 23:11
Ако се чудиш...значи ХОНДАТА!!! Когато тръгнах да си купувам кола исках и гледах САМО и ЕДИНСТВЕНО за АЛФА РОМЕО (147) !!!

qpwo
19-05-2009, 00:02
Ако се чудиш...значи ХОНДАТА!!! Когато тръгнах да си купувам кола исках и гледах САМО и ЕДИНСТВЕНО за АЛФА РОМЕО (147) !!!
:th_up::th_up:

SandoOne
19-05-2009, 00:05
Ако се чудиш...значи ХОНДАТА!!! Когато тръгнах да си купувам кола исках и гледах САМО и ЕДИНСТВЕНО за АЛФА РОМЕО (147) !!!

И аз само че 156 обаче сички мотори гледах без акцизните ....

kolev
19-05-2009, 10:45
аз търсих само 146 боксер.

fiore
19-05-2009, 11:52
Ами според мене разходите по подръжката ще долу горе еднакви, е на алфата ще е малко по скъпа, но няма да е кой знае какво все пак.Иначе да чел съм темата за обслужването на 156-цата.Благодаря ти все пак, това е много важно да се има в предвид след покупката.

Японския автомобил като спре на пътя не се ремонтира колега. ремонта му е по скъп от това да купиш друг. виж за поддръжка не знам. Затова за избора трябва да надделее техническото състоянието на двата набелязани екземпляра.

SandoOne
19-05-2009, 14:05
Японския автомобил като спре на пътя не се ремонтира колега. ремонта му е по скъп от това да купиш друг. виж за поддръжка не знам. Затова за избора трябва да надделее техническото състоянието на двата набелязани екземпляра.

И като почне да се чупи целия се чупи въпроса докато почне дали е здрав отделен въпрос аз карах мазда 6 учебна вика горивната помпа се прееба демек (Дизеловата) добре че беше гаранционна 8000лева струва нова ..... тоя като ми каза аз направо удар щех да получа виж некое Нисанче 1.4 Хонда Сивик 1.4 те са доволни и евтини за подръжка

kolev
19-05-2009, 14:06
Японския автомобил като спре на пътя не се ремонтира колега. ремонта му е по скъп от това да купиш друг. виж за поддръжка не знам. Затова за избора трябва да надделее техническото състоянието на двата набелязани екземпляра.

и фордовете били като циганин- не се разболява а направо умира, немските коли много ръждясвали, френските пък с много слабо окачване,а италианските постоянно се повреждат и са с много скъпи части. стига с тия митове и легенди 8-)

jordan_kn
19-05-2009, 14:17
Аз пък като тръгнах да си търся кола търсех нещо малко и икономично ..... но като седнах да пробвам е така на ебавка една 156-ца и друга кола не ми се гледаше повече... Любов от първо качване му викам :notworthy::notworthy::notworthy:
И излезна така че попаднах на много читава алфа.Досега освен обслужването съм и сменил само един термостат:)

SandoOne
19-05-2009, 14:35
Аз пък като тръгнах да си търся кола търсех нещо малко и икономично ..... но като седнах да пробвам е така на ебавка една 156-ца и друга кола не ми се гледаше повече... Любов от първо качване му викам :notworthy::notworthy::notworthy:
И излезна така че попаднах на много читава алфа.Досега освен обслужването съм и сменил само един термостат:)

Смени и ремаците и филтрите с маслото и масления филтър .. ако е нужно и сфещите по моя преценка .... аз така направих и нямам проблеми ....

Lyubo
19-05-2009, 14:38
Ами май май ще се взима и то Алфа, но да не казвам голяма дума.Като отида ще пробвам тази, онази и която харесам.А някой има ли разбиращ от София за Алфите 156 главно, да дойде и той да си каже компетентното мнение, какво да се гледа и такива неща.Чел съм много материали за "Купуване на кола втора ръка", но друго си е някой който главно разбира от тези коли и има такава, и в кой сервиз е най добре да се закара на пълна диагностика.Естествено ще кажете то така за слава никой няма да тръгне, но ще им ама и почерпка нещо, но нали не някой да доийде и каже абе колата е супер зимай я и да ходим да пием и ядем.Все пак нямам толкова много пари че и да я взема да стои после пред блока и да чака за ремонт.Пък ако имах пари както и всеки друг малко ме съмнява да си взема кола 2-ра употреба.

code
19-05-2009, 14:51
Не си взимай нов внос, по-добре от форума :Lkingsmiley: - безплатен съвет!

fiore
19-05-2009, 15:19
и фордовете били като циганин- не се разболява а направо умира, немските коли много ръждясвали, френските пък с много слабо окачване,а италианските постоянно се повреждат и са с много скъпи части. стига с тия митове и легенди 8-)

Митовете се основават на истински неща. Тръгни да ремонтираш японска кола и ще видиш за какво става въпрос като цени на части.

kolev
19-05-2009, 16:07
и какво става.имам наблюдение върху такъв акорд, първоначалното обслужване беше около 500 лв с труда.все пак е кола на 10-15 години. производители на части колкото искаш. твоята алфа само с рикамби ли я ремонтираш.156-цата обаче доста повече ми харесва.

pablito
19-05-2009, 16:20
Закарай колата в някой от клубните сервизи /при Лисан или Бобо и т.н./преди да я купиш, че на друго място ще ти се правят на интересни, а всъщност нищо не разбират! И подкрепям колегата code да е от човек, а не нов внос, защото онези са за продаване, а не за каране. Пък може да намериш тук във форума някой колега, който си е направил колата, но я продава просто, защото му трябват пари, а не да прецака някой.
Поздрави!

jordan_kn
19-05-2009, 16:30
SandoOne можеш ли да ми препоръчаш марка за свещите... на горе долу разумна цена.А иначе ремъците съм ги сменил както и маслото и филтрите.Все пак я карам от декември ... даже след някоя седмица пак трябва да сменям маслото.Иначе с поскъпването на тоя бензин и разхода мисля да слагам газ скоро ...

digitalundgrd
19-05-2009, 17:09
Свещи може и БОШ - за около 60-70лв комплекта мисля, че беше.....Това е относително евтиния вариант...Аз лично карам с Шампион (оригинален от Руди96) и съм доволен вече 15 000км...
Ако искаш да вземеш НАЙ-ДОБРОто, то NGK или Denso са марките, но там парата е от 250-350лв зависи кой с колко надценка ще те натовари....
Виж тук във форума продава, колегата ДОДО 155 продаваше едни NGK комплект за 200лв мисля....Това е просто най-добрата цена, която може би ще видиш някъде!!!

jordan_kn
19-05-2009, 17:51
ами сега като слагам газ ще трябва да сменя задължително свещите... да видя с колко пари ще остана и тогава ще видя от коя марка да взема...Но иначе и аз мисля че скъпото оправдава цената.По-добре нещо по-качествено да взема.

Lyubo
19-05-2009, 23:03
Не си взимай нов внос, по-добре от форума :Lkingsmiley: - безплатен съвет!

Да по добре е колега, но вече нямам вяра на никой.Като си купувах миналата кола миналата година по това време някаде, уж познат беше и нали ме разбираш.Колата беше жвете по неговите думи, но нямаше и след седмица се започна да вися по сервизите.Не казвам че всички са така но ........

SandoOne
19-05-2009, 23:07
ами сега като слагам газ ще трябва да сменя задължително свещите... да видя с колко пари ще остана и тогава ще видя от коя марка да взема...Но иначе и аз мисля че скъпото оправдава цената.По-добре нещо по-качествено да взема.

Мойте са Шампион 100 лева 8 броя
Ангренажния комплект е - 140 лева 2 ролки и ремък
масления филтър - 25 лева
Маслото е 42 лева 5 В 40

60 лева ми е смяната на ремъка и ролките
поленов филтър - 15 лева

това е не е скъпо просто има и дерачи особено тея в Люлин - Фиат ,Алфа , Ланча, Дукато дето по радиото ги рекламират извинете за спама ама се ядосах оня ден ....

digitalundgrd
20-05-2009, 00:12
Не знам, но въпросните постоянно ме следят и ми слагат рекламни флаери на чистачките!!! То не бе на кино АРЕНА, в паркингите на МОЛ-овете итн!!

Георги Савов
20-05-2009, 08:45
Колега,Сандо какво е това масло за 42 лв.Мойто е 36 лв за литър!!!!

fiore
20-05-2009, 10:39
и какво става.имам наблюдение върху такъв акорд, първоначалното обслужване беше около 500 лв с труда.все пак е кола на 10-15 години. производители на части колкото искаш. твоята алфа само с рикамби ли я ремонтираш.156-цата обаче доста повече ми харесва.

греда!
Моята алфа наистина я ремонтирам само с рикамби. Не правя компромиси със свещи, дебитомери, сонди, накладки. Хората които ме познават могат да го потвърдят. Ще се повторя от един друг пост но от толкова време каране на "Алфа Ромео"( Качих се на първата си Алфа 1992 год) съм се убедил че тази кола, за да те радва си иска оригинални части, и качествени консумативи.
Изборът за това какви части да слагаш си е индивидуален.
Сори, че избягах малко от темата!

Lyubo
20-05-2009, 15:39
А я ми кажете на дисплея на алфите има ли индикация за колко км ви остава гориво

me4o4ko
20-05-2009, 15:41
А я ми кажете на дисплея на алфите има ли индикация за колко км ви остава гориво

Леле,леле,леле :big_whoops:

Lyubo
20-05-2009, 15:45
Леле,леле,леле :big_whoops:

Какво бе колега :big_whoops:.Аз не питам за стрелката където ти показва показанието на резервоара, а има ли показание на бордовия компютър колко км си изминал с този бензин в него и за колко км ти остава

krasy k
20-05-2009, 17:00
А я ми кажете на дисплея на алфите има ли индикация за колко км ви остава гориво

Зависи от модел,год. на производство .....


Честно да ти кажа май незнаеш какво искаш.....
И дали въобще искаш нещо или просто си уплътняваш времето с писаници във форума.....

Не се обиждай но такова е впечатлението след като се проследят мненията и въпросите ти

Lyubo
20-05-2009, 17:45
Аз знам какво искам но да видим дали ще го намеря като тръгна другата седмица да взимам нещо

digitalundgrd
20-05-2009, 18:29
Какво бе колега :big_whoops:.Аз не питам за стрелката където ти показва показанието на резервоара, а има ли показание на бордовия компютър колко км си изминал с този бензин в него и за колко км ти остава

МОята кола го има това като екстра.., но аз не я ползвам. Никога не се доверявам на тия показания...Гледаш стрелката (която и тя понякога лъже) и това е... Ако екстрите са ти толкова критерии за купуването на кола...Вземи си ЕС класа набор 96-7...
Мен, ако питаш...Гледай колата да е читава и да върви без после всеки месец да си в бокса....От там една кожа, климатроник, абс и 150 коня са абсолютно всичко необходимо :)

SandoOne
20-05-2009, 19:24
Аз знам какво искам но да видим дали ще го намеря като тръгна другата седмица да взимам нещо

От 2003 нагоре показва и колко гори като се движиш ама мен това не ме касае важното като натиснеш педала да те лепи другото не е вжно ...... от 2003 нагоре алфите са по 8000 до 14 000 сносни говориме не нов внос .....

Заводската музика и е много добра аз съм с нея + бас каса
получава се 6 + 1 много злобно е ....

k1lcone
21-05-2009, 13:16
АЛФААА. преди да зема алфата гледах един акорт 2.0 тди и неможеше да стъпи на малкия болт на алфата

annihilator
21-05-2009, 22:17
Ей сега влязох в мобиле-то и разгледах няколко хонди .
То голяма скука бе ...!!!
Няма място за сравнение с красавицата 156!:no:

Lyubo
21-05-2009, 22:50
Ей сега влязох в мобиле-то и разгледах няколко хонди .
То голяма скука бе ...!!!
Няма място за сравнение с красавицата 156!:no:

Ами явно на никой не му се продава Акорда, затова има повече алфи, но и аз ще се присъединя към вас въпреки всичко

SandoOne
21-05-2009, 23:29
Ами явно на никой не му се продава Акорда, затова има повече алфи, но и аз ще се присъединя към вас въпреки всичко

Продават се щото хората си мислят италиански дарак ама немските за подръжка от тоя клас излиза + 400 лв. отгоре японските ще им търсиш части .... ..казвам ти алфа ако си земеш няма да искаш да слезнеш аз и бас сложих и ще мое да си я ръчкаш:) . Ако си купуваш японска само Мицубиши Елклипс 2.4 - 150 кончета модел 95 - 6 с дигащите фарове 2 вратка много добра ......