PDA

View Full Version : Нов алфист търси помощ :)



pepo0
17-05-2009, 16:15
Добър ден на всички.На скоро си купих Алфа Ромео 145 1.6 боксер-от което съм много доволен,но възникна следния проблем и виновникът съм аз(че несъм я обслужил (2000 км съм минал)).И така по същество, карам си аз вчера в големия дъжд всичко нормално.След като спрях да си пиина 1 кафенце докато отмине дъжда исках да си ходя и какво се случва:качвам се аз в колата и тръгвам да се прибирам и почна да ми свети:excl: ,и почна да придърпва колата помислих си ,че ми е свършил бензина и заредих и пак не се оправи.Пак си предърпваше и доста се спъна,от какво може да е проблема.Аз погледнах под капака и си проверих свещите и до звука на двигатела установих,че маи 1 ми свещ е издала багажа и трябва да ги сменям.Искам да попитам ,от какво може да е защото не съм много на "ТИ" с тези работи и сигурно преценката ми е грешна.Благодаря предварително :big_bow_down::big_bow_down:Ако имам грешки в правописа се извинявам :)

soldier
17-05-2009, 16:27
Виж тая тема и кажи, което точно ти свети:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27463

pepo0
17-05-2009, 16:34
Свети ми номер 13 на изображението-удивителния и по често към 2.5к-3.5к оборота .Не е от ръчната защото си е до долу.

soldier
17-05-2009, 16:44
Значи ти е ниско нивото на спирачна течност, трябва да долееш. Може да имаш и някъде спукан маркуч или да ти капе от долната помпа на съединителя. Като за начло си долей спирачна течност и след време ако пак пресветка имаш теч в системата.
А това че ти придърпва е от нещо друго, не е свързано с пресветването на тази лампа

pepo0
17-05-2009, 16:48
А някакви идеи за придърпването ? Защото сега немога да изляза като хората от някое по-натоварено кръстовище и яко ме псуваха днеска.. :D :D

Nikinew
17-05-2009, 18:20
Ог буксата за ЕЛКОН се извлича изчерпателна информация за потенциалните проблеми... Надявай се да ти е запушено задното или средното гърне, щот ако се окаже че има проблем в инжекцията, МПС-то става за... ВТОРИЧНИ СУРОВИНИ !!!

soldier
17-05-2009, 18:35
Ог буксата за ЕЛКОН се извлича изчерпателна информация за потенциалните проблеми... Надявай се да ти е запушено задното или средното гърне, щот ако се окаже че има проблем в инжекцията, МПС-то става за... ВТОРИЧНИ СУРОВИНИ !!!

Е за какво трябва да плашиш човека само не разбирам

KirilSol
17-05-2009, 18:38
... Надявай се да ти е запушено задното или средното гърне, щот ако се окаже че има проблем в инжекцията, МПС-то става за... ВТОРИЧНИ СУРОВИНИ !!!

:rotfl:

pepo0
17-05-2009, 18:43
Маи маи е запушено гърнето ... Аве плаче тя за обслужване ама като няма пари,пък ми тря да я карам по работа и така ..

KirilSol
17-05-2009, 21:26
Маи маи е запушено гърнето ... Аве плаче тя за обслужване ама като няма пари,пък ми тря да я карам по работа и така ..


Колега, не знам от кой град си но наистина дай 20 лева за диагностика и поне ще разбереш за какво става въпрос.

kolev
17-05-2009, 22:08
айде айде вторични и диагностика. от водата са се намокрили леглата на свещите и му е ниско нивото на спирачната течност.

tonov
17-05-2009, 22:25
Стига сте плашили човека. Кви вторични, кви пет лева :?

Колега, преди да ходиш на диагностики провери да не би да е влязла вода в леглата на свещите, както ти каза kolev. А най-добре си купи 4 нови свещи и ги смени, 20-ина лв са.

pepo0
17-05-2009, 23:38
Стига сте плашили човека. Кви вторични, кви пет лева :?

Колега, преди да ходиш на диагностики провери да не би да е влязла вода в леглата на свещите, както ти каза kolev. А най-добре си купи 4 нови свещи и ги смени, 20-ина лв са. Да аз намерих малко пари и реших да сменя свещите.Утре в канала ще гледам кво става от долу,че така и несъм поглеждал как е картинката.Надявам се да не ми се доплаче :) Аве ще си я вкарам аз в ред количката лека по лека мерси за оказаната ви помощ.Ако възникне нещо ще питам :thumbup:
Иначе съм от Шумен :)

Xtrime7
18-05-2009, 07:14
Да аз намерих малко пари и реших да сменя свещите.Утре в канала ще гледам кво става от долу,че така и несъм поглеждал как е картинката.Надявам се да не ми се доплаче :) Аве ще си я вкарам аз в ред количката лека по лека мерси за оказаната ви помощ.Ако възникне нещо ще питам :thumbup:
Иначе съм от Шумен :)

Koлега и аз съм от шумен и се занимавам с това.Ако няма къде да я закараш обади ми се,аз ще я погледна 0898648436.

zdravio
18-05-2009, 09:26
Ог буксата за ЕЛКОН се извлича изчерпателна информация за потенциалните проблеми... Надявай се да ти е запушено задното или средното гърне, щот ако се окаже че има проблем в инжекцията, МПС-то става за... ВТОРИЧНИ СУРОВИНИ !!!
А бе ти нещо :screwy: Тука стана аман от разбирачи!

BlueStorm
18-05-2009, 10:56
Ог буксата за ЕЛКОН се извлича изчерпателна информация за потенциалните проблеми... Надявай се да ти е запушено задното или средното гърне, щот ако се окаже че има проблем в инжекцията, МПС-то става за... ВТОРИЧНИ СУРОВИНИ !!!

Е пък това ми се изкачи на първо място в личната класация за бисери за изминалия месец!!! :firstprize: :wallbash::wallbash::wallbash:

За да не е съвсем спам това мнение ще кажа, че боксерите, като че ли по-лесно си мокрят свещите заради специфичната им позиция.

kolev
18-05-2009, 13:56
по-често се мокрят ама тоя номер го правят като са скапани лулите на кабелите. иначе ТС-а ако се намокри майка ти жална докато го изчистиш.

pepo0
18-05-2009, 14:06
Така днеска я погледнах колицата и видях,че 1 свещ беше си заминала и кабела към нея беше окислен.Това беше проблема.Отидох до магазина купих 4 за 12 лева(NGK-явно менте),кабели за 60 лева,въздушен филтар че беше ефтин-16 лева ,и проблема изчезна.Благодаря на всички за съветите :)

soldier
18-05-2009, 21:16
Така днеска я погледнах колицата и видях,че 1 свещ беше си заминала и кабела към нея беше окислен.Това беше проблема.Отидох до магазина купих 4 за 12 лева(NGK-явно менте),кабели за 60 лева,въздушен филтар че беше ефтин-16 лева ,и проблема изчезна.Благодаря на всички за съветите :)

Сега му кажи на оня как си направил колата на СРАБ :big_whoops::big_whoops::big_whoops:
Форума за това прилича на г.з, щото половина дето пишат са такива, а другата половина са мега супер по по най богове на тема коли и само като му кажеш първата буква от регистрационния номер и знае от до какъв ти е проблема

galinves71
18-05-2009, 21:58
Свети ми номер 13 на изображението-удивителния и по често към 2.5к-3.5к оборота .Не е от ръчната защото си е до долу.

обикновенно тоя знак е за спирачките.дори и да е отпусната ръчната пак може да е задействан дтчика.при мен се получи като я купих, след 2 дни, при преминаване на техн.преглед.заяждат спирачките макар и минимално и дават отражение на датчика.отвори ги и леко смажи шлиците на които се движат плочките на спирачките.шлиците не плочките!!!

pepo0
18-05-2009, 23:46
обикновенно тоя знак е за спирачките.дори и да е отпусната ръчната пак може да е задействан дтчика.при мен се получи като я купих, след 2 дни, при преминаване на техн.преглед.заяждат спирачките макар и минимално и дават отражение на датчика.отвори ги и леко смажи шлиците на които се движат плочките на спирачките.шлиците не плочките!!!
Долях малко спирачна течност и спря да свети ама толкова ми е акъла-да не си я проверя.Иначе всичко друго си е топ :notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

kolev
19-05-2009, 11:00
както ти казаха, провери си за всеки случай помпите на съединителя и спирачката за сълзене, за да не останеш без тях някъде.

mordohy
19-05-2009, 22:45
както ти казаха, провери си за всеки случай помпите на съединителя и спирачката за сълзене, за да не останеш без тях някъде.

Да допълня и аз нещо към това,което казва Колев,защото имах проблем със спирачната помпа,течеше в сервото,а от това от време на време течността се засмукваше в мотора и се получаваше много неприятно прекъсване,което ме тероризираше половин година.Никаква диагностика не го лови!Една наистина голяма тъпотия!