PDA

View Full Version : тази топка за скоростен лост пасва ли на моята белисима!



rusiq86
19-05-2009, 10:48
дали ще пасне тази топка на моята белисима, дизелче е,заради задната питам, и как да я махна без да я унищожа,само дърпане ли?

oem
19-05-2009, 11:46
Тази топка е универсална. Закрепя се с 3 стопорни винта на триъгълник по оста. Трябва да пасне, а механизма за задната той си остава под лоста.

rusiq86
19-05-2009, 12:25
оки как да пахна моята, дърпане ли е философията?

oem
19-05-2009, 12:27
оки как да пахна моята, дърпане ли е философията?

ДА.

fnt
19-05-2009, 14:02
Няма да стане или по-точно, ако стане няма да е красиво. Заради задната ще трябва да го завиеш по нагоре и лоста ще ти стане като на автобус. Дано да бъркам :plane:

oem
19-05-2009, 14:31
Няма да стане или по-точно, ако стане няма да е красиво. Заради задната ще трябва да го завиеш по нагоре и лоста ще ти стане като на автобус. Дано да бъркам :plane:

То не се завива на самия прът. Пръта се мушка в топката. И може да си го монтира както си иска. Може и пръта да е отреже, за да стане по къс. И пак да си остане еханизма на топката.

rusiq86
19-05-2009, 15:22
някой които е сменял топката си с дизелче няма ли??

fnt
19-05-2009, 16:37
Аз преди се опитах да сложа подобна, но заради задната трябваше да я сложа по-високо и беше много грозно. :-(

Mapтo
19-05-2009, 19:18
Колега,
Виж хубаво в описанието, прочети
за кои модели на Алфа е предназначено
туй топче, иначе това като го гледам...
май няма да му пасне лостчето за Задната скорост,
то трябва да "влиза" в самото топче отвътре, както е на оригиналното, а на това "МОМО" няма къде да влезне, да си "легне"...
Ще има да стърчи нагоре...:notify:

Mapтo
19-05-2009, 19:37
Виж снимките
Един пример...

Старата топка (за ДИЗЕЛ!!!) отвън и отвътре........
Така би трябвало да изглежда
тая новата, която искаш да слагаш..
И виж къде е разликата ...!
Между тая набелязаната за закупуване от теб
и тия двете ... Ще я откриеш! ;)

kpacuo
19-05-2009, 19:38
някой които е сменял топката си с дизелче няма ли??


Аз и (оем) сме сменяли на моята кола.По горе Ники е написал как става.
Ето и снимка какво трябва да има в комплета,като цяло е универсална тази топка.

oem
20-05-2009, 10:38
Аз и (оем) сме сменяли на моята кола.По горе Ники е написал как става.
Ето и снимка какво трябва да има в комплета,като цяло е универсална тази топка.

На дизела има механизъм за задната точно под топката, но пак трябва да стане.

fiore
20-05-2009, 10:48
много гадатели тук "ще стане- няма да стане". Ако някой е пропуснал колегата FNT караше точно дизел и според мен неговото мнение е най меродавно, още повече , казва че си е слагал такава.

oem
20-05-2009, 11:01
много гадатели тук "ще стане- няма да стане". Ако някой е пропуснал колегата FNT караше точно дизел и според мен неговото мнение е най меродавно, още повече , казва че си е слагал такава.

Няма невъзможни неща колега :) Но наистина дали става по системата "Plug & Play"... вярно само този колега може да каже.

136
21-05-2009, 18:06
Колега аз си сложих Спарко , ако няма отвор предвиден за задна няма да стане. На снимкат която колегата е показал по горе така трябва да изглежда. Въпреки това на мен ми се наложи да намаля диаметъра на лостчето за задна което влиза в топката . Тази топка поне на снимката не се вижда да има отвор.