PDA

View Full Version : Проблем - придърпва!



haton
20-05-2009, 18:49
Здравейте, и благодаря от сега още за помоща :) Значи днес на 2 пъти ми придърпа колата все едно нямам гориво. Сипах веднага, но по-късно през деня пак го направи... след което се оправи. Знам само че имам развалена сонда при диагностиката преди 2 месеца. Дали е от това или нещо друго..?

digitalundgrd
20-05-2009, 19:01
При какви условия го направи това колата? Студена ли е била?

Виж дебитомера, ако не си го проверявал/сменял/чистил скоро дали не е сдал багажа...
Може и да имаш някоя запушена дюза итн...

Но най-добре е да отидеш да го погледнат хора с подходящ софтуер за диагностика...

haton
20-05-2009, 19:09
Бях я карал сутринта... след 2 часа като я запалих и го направи.. и след това същата процедура.. карах карах по4ивка 2 часа някъде и тръгнах и го направи..Еми не съм го чистил.На диагностиката тогава показа само сонда при Бобо :) дано не е сдал багажа точно сега.. :)

SandoOne
20-05-2009, 20:42
Бях я карал сутринта... след 2 часа като я запалих и го направи.. и след това същата процедура.. карах карах по4ивка 2 часа някъде и тръгнах и го направи..Еми не съм го чистил.На диагностиката тогава показа само сонда при Бобо :) дано не е сдал багажа точно сега.. :)

На сондата не е задължително но е много възможно и некоя свещ кабел нещо грешки на сондата

CrazyElement
20-05-2009, 20:49
Същия проблем го имам и аз ама за разлика от теб аз нямам лукса да закача компа и да се види ко бачка какво не, защото при 2 различни диагностики в моя град и 2те като се пусне тест за двигателя и компа забива.. кофти тръпка. А иначе кога го прави колата? на мен примерно става само при потегляне на 1ва и строго индивидуално ... ту го прави ту не нз и аз.

haton
20-05-2009, 20:55
Ами може и свещ да е.. нищо чудно! Попринцип паля по-продължително което ме навежда на мисълта че са за смяна свещите..знам ли :) Ами направи ми го само 2 пъти точно днес и не мога да кажа кога точно...1-а .. после превключих на 2-а и пак така си остана.. не вървеше..след 100 метра се оправи и така... :(

Stranger65
20-05-2009, 22:22
Виж си внимателно маркуча за въздуха все пак, на гънките

ФЕРАРИСТ
20-05-2009, 23:13
Виж си внимателно маркуча за въздуха все пак, на гънките
И по специално на тия дето са отдолу....

SandoOne
21-05-2009, 00:16
Ами може и свещ да е.. нищо чудно! Попринцип паля по-продължително което ме навежда на мисълта че са за смяна свещите..знам ли :) Ами направи ми го само 2 пъти точно днес и не мога да кажа кога точно...1-а .. после превключих на 2-а и пак така си остана.. не вървеше..след 100 метра се оправи и така... :(

Може ако ти се занимава да позачистиш свещите с парцал 2 от мойте като ги отворих беха ем черни ем раждясали отгоре на сичко беха ми мили двигатела и и бяха под водата направо думи нямам виж ако някоя е много черна забършия хубаво и пак я сложи .... ще има ефект .... мое мнение

oem
21-05-2009, 09:09
Сменяйте си свещите. Обикновено колите от италия идват с оригиналните си свещи от завода. Те италиянците масло не сменят, какво остава за свещите.

И после колите били кенефи и прочее.

И при мен беше така. Като я взех работиха няколко месеца идеално. След това взе да пали с повече въртене. Сложих денсото и сега пали от четвърт оборот.

dilian alfa gtv
21-05-2009, 09:57
верно е да денсото си денсо и аз от както си обслужих колата както трябва никога съм нямал проблеми с палене (и мойта пали от четвърт оборот) с придърпване с клатене на обороти и т.н.
но съм и с нови кабели лули ламбда сонда и т.н.

jazzman
21-05-2009, 10:11
Колега,
ако имаш проблем със сондата е твърде вероятно да е от нея.
Моята беше така и забиваше носа доста често. Най-добре отиди на диагностика да ти проверят показателите.

Stranger65
21-05-2009, 10:37
Може ако ти се занимава да позачистиш свещите с парцал 2 от мойте като ги отворих беха ем черни ем раждясали отгоре на сичко беха ми мили двигатела и и бяха под водата направо думи нямам виж ако някоя е много черна забършия хубаво и пак я сложи .... ще има ефект .... мое мнение
Смени си кабелите и свещите при първа възмовност щом са работили под вода

digitalundgrd
21-05-2009, 11:51
Как може да се тестват кабелите дали са ОК ?

assassin's
21-05-2009, 12:43
аз утре слагам денсо и ще ви пиша по специялно дали ми се е оправило проблема с паленето и пукането в колекторите!те като погледнах старите
свещи не е останало мн от тях!а иначе да попитам денсото едните са 14 мм а другите 10мм нали така????

oem
21-05-2009, 13:32
аз утре слагам денсо и ще ви пиша по специялно дали ми се е оправило проблема с паленето и пукането в колекторите!те като погледнах старите
свещи не е останало мн от тях!а иначе да попитам денсото едните са 14 мм а другите 10мм нали така????

Денсото си имат точен модел. По диаметър и стъпка на резбата може да паснат и други, но на теб ти трябват моделите: IK20 и IU22.

haton
21-05-2009, 21:55
Мм благодаря много за мненията :) И няма проблем assasin's (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=4605) както каза няма смисъл от нова тема.. :) Значи 1-о ще ги почистя докато взема нови.. :) че точно в момента бюджета е ограничен :) А само да питам.. мога ли да сменя примерно едните свещи? Има ли смисъл? :) или на куп всичките?

ФЕРАРИСТ
21-05-2009, 21:59
Ми по харно е сичките.....

Stranger65
22-05-2009, 17:27
http://www.globaldenso.com/cgi-bin/global/plug/euro/4w/4w-plug.cgi?action=search&filename=4w-1.txt&name=&cc=&FF=50

assassin's
23-05-2009, 18:58
и така от днес съм със свещи денсо такива намерих най накрая!има някакво подобрение във вървежа може би с една идея по добре пали НО от тук на татък всичко си е все така!още си го имам онова много странно пропадане на обороти на място и в движение и вече незнам какво да сменям!някаква идея да има някой само да кажа по запалителната система свещи,кабели,лули,дебитомер,лампда зацепени ремъци с пети е какво да правя вече!гледах мъркуча след дебитомера напукан е но няма дупки за забравилите диапазона в който ми клати оборотки е 1700-2500 след 2500 никакъв проблем всичко изчезва!ИДЕИ??????

haton
23-05-2009, 19:39
Аз гледах свещи в ибей на денсо .. намерих едни 8 x DENSO сигурно са комплект 8 щото те нали са различни до колкото знам 4 по 4 :) 93 лири бяха.. а за оборотите нямам идея и аз.. и на мен ми играят ама само като сам спрял на место и падат до 500 и се качват до 1000 - 1100 :) и така 1-2 пъти :) по някой път става като съм натиснал спирачката :) ама на мене ми е за смяна и сонда и ремък и т.н. :) така че всичко може да е :)

fastedy
23-05-2009, 22:08
и така от днес съм със свещи денсо такива намерих най накрая!има някакво подобрение във вървежа може би с една идея по добре пали НО от тук на татък всичко си е все така!още си го имам онова много странно пропадане на обороти на място и в движение и вече незнам какво да сменям!някаква идея да има някой само да кажа по запалителната система свещи,кабели,лули,дебитомер,лампда зацепени ремъци с пети е какво да правя вече!гледах мъркуча след дебитомера напукан е но няма дупки за забравилите диапазона в който ми клати оборотки е 1700-2500 след 2500 никакъв проблем всичко изчезва!ИДЕИ??????

имам го същия проблем.сменил съм ламбда и дебитомер последно остана мпх както ме посъветваха но
но все си мисля че става въпрос за въздух.имало някакво
уплътнение м-ду блока с дросела и колекторите което
прегаря идокат колата е о годе студена т.е. 30мин прави
номера после се оправя щот се разширява и уплътнява
мислим тва да проверим преди да сменим бендиксо

assassin's
23-05-2009, 22:50
при мен тва си го прави и при загрял мотор и при студен!на място в движение все си го има утре ще проверявам пак този мъркуч преди дросела ии отзад входния колектор дали не засмуква от някъде въздух!имаше някаква спейове с които се пръсаше какви бяха ако някой може да ми каже???и възможно ли е това да е от вариатора?????

oem
23-05-2009, 23:26
Колега. Пробвай да извадиш и почистиш първо клапанчето на байпаса на дросела. От там ще имаш значително подобрение! И гарнитура на колектора. Като я изрежеш над 4000 оборота почва ли да съска мотора?

assassin's
25-05-2009, 17:23
нямам съскане след 4000 и на 4000 оборота след 2500 нагоре колата сие мн добре ускорява плавно няма придърпване всичко си е ок!карам само със 100 октана ОМВ не е от горивото хах да взема да ходя на врачка дано каже нещо:(

assassin's
26-05-2009, 20:46
колега ОЕМ преди малко си помпих колата на място и сега чух някаква съскане но не като подавам газ а когато я отпускам и на 3500-4000 оборота!това да ти говори нещо????

oem
26-05-2009, 23:30
колега ОЕМ преди малко си помпих колата на място и сега чух някаква съскане но не като подавам газ а когато я отпускам и на 3500-4000 оборота!това да ти говори нещо????

Нищо.

assassin's
27-05-2009, 10:49
ами и аз останах без идеи за това карам докато се сломи или забивам и копача в капака на двигателя и така я оставям то ми писна вече!!!

delphi
27-05-2009, 11:00
колеги на моята като и подавам газ на място и след около 4500 почва да съска все едно се включва турбо (за съжаление няма) звука много ме радва но дали е нормално

fiore
27-05-2009, 11:11
ами и аз останах без идеи за това карам докато се сломи или забивам и копача в капака на двигателя и така я оставям то ми писна вече!!!

А да ти е хрумвало да отидеш на диагностика в някой сервиз. Това което не се открива по слух и мирис може да се открие с компютър.....

delphi
27-05-2009, 11:46
h

assassin's
27-05-2009, 18:33
а кой е казал че не съм ходил на диагностика????от тях вече без пари останах и ко нищо?за това питам тук ако някой се е сблъсквал с такова невиждано и нечувано нещо да сподели!