PDA

View Full Version : За пешеходците



Venci
27-01-2006, 14:00
Колеги и колежки! Снощи реших да напиша тази тема по повод на нещо, което ми се случи. За мой потрес сутринта се повтори почти идентична ситуация. Снощи към 23 часа движейки се по бул. Гоце Делчев малко преди сфетофара на кръстовището с бул. Цар Борис ІІІ точно на автобусната спирка само късмета спаси една пешеходка да не я кача да ми бърше прозореца в движение. Не, че не ми работи чистачката :P ( снощи не ми беше толкова смешно :evil: ). Жената прескочи оградата на левия тротоар пресече до средета на булеварда, спря, позяпа ме и сякаш изчаквайки да дойда точно до нея пресече пред мен. Имам чувството, че почти я закачих с бронята си в безсмислените си опити да спра на заледените павета. После отиде да си купува цигари от павилиончето отстрани. Ами , ако бях и обърсал муцуната с картера :roll: ? Жената щеше да си замине, защото искала да пуши и бързала много. На 5 м по-назад стояха полицаи и тормозеха нещо наспрялите бакшиши. Те, обаче не реагираха, а според мен би трябвало. Чудно ми е от колко години няма глобен пешеходец за неправилно пресичане? Днес сутринта още един льольо щеше да си замине защото пресече на червено изневиделица. Не мога да ги разбера тия хора. Аз като пешеходец съм пъти в по-внимателен, защото, ако ме ударят ще пострадам. Докато много от хората всякаш нямат инстинкт за самосъхранение. Да не би пък да разчитат аз да успявам да ги опазя всеки път или си мислят, че като не ме виждат като щраус със глава в земята няма да им се случи нищо?

MONI
27-01-2006, 14:42
Мдаа това пешаходеца изобщо няма желание да се пази.....особено пък сега с тия шапки и качулки пресичат и слизат от тротоара без изобщо да погледнат.

П.С. Един приятел преди години като отиде в Германия първата му среща с органите на реда беше точно неправилно пресичане 50 марки глоба след проба за подкуп полицаят му беше предложил ако иска да ходят в районното..... :D

BatVas
27-01-2006, 14:50
Абе страшни са въобще и не съобразяват, че е заледено, че стъклата на колите са запотени и може да не ги видиш- като прибавиш и че е тъмно и фароветети не светят по тротоара, а те изскачат като тапи на платното. Вчера Петко се возеше с мен и се случиха поне 3-4 пъти да си пресичат или вървят по улицата и само факта че биех спирачки , заобикалях и т.н. ги е спасил -Петко даже искаше да слиза да бие едни. :twisted:

gigi
28-01-2006, 01:00
Абе страшни са въобще и не съобразяват, че е заледено, че стъклата на колите са запотени и може да не ги видиш- като прибавиш и че е тъмно и фароветети не светят по тротоара, а те изскачат като тапи на платното. Вчера Петко се возеше с мен и се случиха поне 3-4 пъти да си пресичат или вървят по улицата и само факта че биех спирачки , заобикалях и т.н. ги е спасил -Петко даже искаше да слиза да бие едни. :twisted:
Ам че те повечето са си за бой :evil: :evil:

blagun
28-01-2006, 01:28
решението е да карате със съобразена скорост и да внимавате повече :!: а иначе от скоро се глобяват и пешеходци :!:

Venci
28-01-2006, 09:35
решението е да карате със съобразена скорост и да внимавате повече :!: а иначе от скоро се глобяват и пешеходци :!:


Даа бе :shock: . Това не го вярвам докато не видя всяка сутрин на пешеходния сфетофар на Ракова болница да седи една патрулка:busted_cop: и да глобява пеше-овците, които пресичат пред колите, бързайки да хванат 280. Ми не стига, че минават на червено ами и псуват и кълнат като им свирне някой :screwy: .

KGB
28-01-2006, 12:23
Вчера един кретен свети му зелено, оно говедо не пресича....светва му червено, на мен зелено...аз тръгвам ония тръгва... :laser:

...от 0 км/ч тръгвам и ония решава да ми се метне...

ALFA CORSE
28-01-2006, 16:01
Още по-лошо е, че го правят и жени с детски колички

kekc
28-01-2006, 17:48
Още по-лошо е, че го правят и жени с детски колички
А най-лошото е, че майки и бащи го правят с децата си, които са от 6 до 12 години. На какво да се научат после децата. Аз съм пресекъл Левски (още като беше Толбухин) само един път пред майка ми, когато бях около 10 и после :smackbum:

martin145
28-01-2006, 18:40
В общи линии тия идиотски изпълнения се правят от пешеходци които нямат свидетелство за правоуправление на МПС :!: Дори веднъж ако са били на наше място едва ли ще продължат да пресичат така... А относно глобите за пешеходци: на един прятел му написаха фиш за неправилно пресичане за 5лв. :roll: и го накараха да се върне и да пресече на ново. Голям смях падна :lol:

koolio
28-01-2006, 18:58
В общи линии тия идиотски изпълнения се правят от пешеходци които нямат свидетелство за правоуправление на МПС :!: Дори веднъж ако са били на наше място едва ли ще продължат да пресичат така... Точно в десятката, колега :th_up: ! Аз при първото ми излизане с кола из Плевен по чудо не качих на капака една бабичка, която изскочи пред един тролей и тръгна да пресича, все едно че си ходи по полето :wow: ! Та оттогава ако трябва един километър обикалям, ама си пресичам на светофар или подлез.

blagun
29-01-2006, 16:48
В общи линии тия идиотски изпълнения се правят от пешеходци които нямат свидетелство за правоуправление на МПС :!: Дори веднъж ако са били на наше място едва ли ще продължат да пресичат така... А относно глобите за пешеходци: на един прятел му написаха фиш за неправилно пресичане за 5лв. :roll: и го накараха да се върне и да пресече на ново. Голям смях падна :lol:
Казах ли ви, че се пишат глоби :!:

wasp
29-01-2006, 19:15
Днес на Хр. Ботев си карам към гарата, един дядо пресича улицата съответно никъде ( разбирай по средата на нищото ), и гледа в обратна посока, тоест отсрещното движение, а спря пред мен ... свирнах му здраво, подскочи, дръпна се назад и почна да псува. Е това сега кажете ми какво е :x

KGB
29-01-2006, 19:18
Другото много лошо нещо е, че масово татковци и майки когато ходят по улица водят детето от към колите тоест улица а не към третоара...

Тоест те си мислят, че са близо до третоара и са на безопастно място...но детето остава на едва ли не по средата на пътя.

Lucky
30-01-2006, 10:21
Преди две седмици един приятел блъсна на Каблешков един глупак
тръгнал в тъмицата да пресича.После му казал сори аз съм виновен не прецених разтоянието.
ама сега държавата ще си съди моя човек за средна телесна повреда :evil: :evil: :evil: :evil:

MONI
30-01-2006, 10:25
Другото много лошо нещо е, че масово татковци и майки когато ходят по улица водят детето от към колите тоест улица а не към третоара...


А е тва като го видя и побеснявам!!! :evil: :evil: :evil:

А другото е разни баби с деца като тръгнат да пресичат и видят че идва кола и започват да подтичват леко а детето се влачи зад бабата щото не може да я стигне.......ми ако се спъне????

Преди година на Цариградско близо до Метро видях как майка, баща и дете на около 6-7 год. си пресякоха като на пешаходна пътека.....и тва кво възпитание е незнам!!