PDA

View Full Version : Прецаках нещо



SoHm
21-05-2009, 23:10
Имам JR въздушен филтър, днес го измих с препарата на JR, стоя два часа на слънце, после със сешоара го духах 10-ина минути, напръсках го с маслото, ама сега колата само пуши и няма мощност.
Първия път като запалих двигателя ревеше яко и се усетих, че не съм включил буксата на дебитомера - възможно ли е по тоя начин да съм го прецакал, и скапан дебитомер хваща ли се на диагностика?

souze
21-05-2009, 23:58
Имам JR въздушен филтър, днес го измих с препарата на JR, стоя два часа на слънце, после със сешоара го духах 10-ина минути, напръсках го с маслото, ама сега колата само пуши и няма мощност.
Първия път като запалих двигателя ревеше яко и се усетих, че не съм включил буксата на дебитомера - възможно ли е по тоя начин да съм го прецакал, и скапан дебитомер хваща ли се на диагностика?

Два часа стоя с препарата?????:shock: Може и нищо да му няма на филтъра, ама не се знае... А скапан дебитомер се хваща 100% на диагностика, само зависи от майстора, ако ме разбираш правилно.

thecleaner
22-05-2009, 00:32
Имам JR въздушен филтър, днес го измих с препарата на JR, стоя два часа на слънце, после със сешоара го духах 10-ина минути, напръсках го с маслото, ама сега колата само пуши и няма мощност.
Първия път като запалих двигателя ревеше яко и се усетих, че не съм включил буксата на дебитомера - възможно ли е по тоя начин да съм го прецакал, и скапан дебитомер хваща ли се на диагностика?
дори да не е занимал дебитомера 100% е записал грешка трее да идеш на диагностика

SoHm
22-05-2009, 01:45
Да взема да си призная, колко съм тъп.
Не бях свързал маркуча от кулъра към двигателя...
Включвай изключвай тая букса, изпуших 3 цигари със замислен поглед към двигателния отсек, ама кората пречи да се види, че маркуча е изкаран, па и акъл няма да се сети.
Комшийчето е виновно, че ме питаше през четири секунди "Това какво е, а това какво е, а това къде се слага?"
Сега колата си върви, но пък трудно спира - смених и предните дискове днес, но понеже на въпросното комшийче лелята има прекалено хубаво дупе, взех че забравих да избърша дисковете с бензин.
Моля темата да бъде изтрита, щото вече ме е много срам.

RoMAN
22-05-2009, 02:06
Да взема да си призная, колко съм тъп.
Не бях свързал маркуча от кулъра към двигателя...
Включвай изключвай тая букса, изпуших 3 цигари със замислен поглед към двигателния отсек, ама кората пречи да се види, че маркуча е изкаран, па и акъл няма да се сети.
Комшийчето е виновно, че ме питаше през четири секунди "Това какво е, а това какво е, а това къде се слага?"
Сега колата си върви, но пък трудно спира - смених и предните дискове днес, но понеже на въпросното комшийче лелята има прекалено хубаво дупе, взех че забравих да избърша дисковете с бензин.
Моля темата да бъде изтрита, щото вече ме е много срам.

Tъкмо това щях да ти кажа, че си направил ама добре, че пак си се усетил. Аз днеска така като карах понеже съм с нова турбина и не ми бяха затегнали тоя маркуч добре и като дадох газ той се откачи и се чу един много жесток гръм, след мен почна да се носи черен пушек и двигателя да звучи все едно карам петролен танкер.

EMo0o
22-05-2009, 19:04
Tъкмо това щях да ти кажа, че си направил ама добре, че пак си се усетил. Аз днеска така като карах понеже съм с нова турбина и не ми бяха затегнали тоя маркуч добре и като дадох газ той се откачи и се чу един много жесток гръм, след мен почна да се носи черен пушек и двигателя да звучи все едно карам петролен танкер.

И новате турбина може да отиде на кино така :pokey:

RoMAN
22-05-2009, 20:45
И новате турбина може да отиде на кино така :pokey:


ММ и аз попитах този въпрос и казаха, че няма опасност за турбината. Просто няма налягане към двигателя, когато е откачен тоя маркуч и колата си работи, като обикновен дизел.

trustworthy
22-05-2009, 21:15
Не виждам какво толкова може да и стане на турбината, ако поработи без нея двигателят, освен евентуално да влезе някое камъче и да прецака лопатките, но от друга страна, точно в нагнетателната част това е доста слабо вероятно да се получи :)
Иначе пушекът може да си го намалите, ако разкачите и въздуховода на входа на турбината :)

Linkestis
22-05-2009, 22:59
Иначе пушекът може да си го намалите, ако разкачите и въздуховода на входа на турбината :)

Това не го разбрах.Ще обясниш ли по-подробно?Благодаря

ACEHOB
09-06-2009, 10:57
И аз не го разбрах...

pr_00f
09-06-2009, 13:18
Ами като сте си забравили чувството за хумор в къщи как ще го разберете :smoke:

trustworthy
09-06-2009, 16:14
Разкачаш, за да не смуче турбината много въздух през дебитомера. Пак върви като атмосферка, но няма да кади чернилка толкова ...и разходът ще падне даже :)

Тука също вложих малко хумор:smoke:

didod
09-06-2009, 17:15
А всъщност, разкачайки който и да е от двата маркуча, карате колата без въздушен филтър... почти. Което не е готино. :smoke: