PDA

View Full Version : От утре камери в Бургас!



code
24-05-2009, 20:59
Информацията е от един приятел, от утре ще получаваме картички от 40 дестинации из града :lupe: Вече тренирам каране със скорост по знаци, голяма мъка е - на 10-тата секунда от тръгването на светофара вече съм за взимане на книжка :go::jumping: внимавайте много!

Доко
24-05-2009, 23:58
Бреее , стига бре !!! А колко спокойно си джиткахме.....ех ехх........:drive:

digitalundgrd
25-05-2009, 00:05
Еее нека видите и на нас какво ни е:) Хем да борим трафика и глупаво изчислените светофари, хем да караме в ограниченията, хем да не влизаме по бус лентите итн итн... :)

Sunny
25-05-2009, 00:13
Еее нека видите и на нас какво ни е:) Хем да борим трафика и глупаво изчислените светофари, хем да караме в ограниченията, хем да не влизаме по бус лентите итн итн... :)

И трамваи и .................

Мдаам камерита са кофти нещо във Варна вече свикнахме ;)

ФЕРАРИСТ
25-05-2009, 00:47
Да карате усмихнати че да излизате добре на снимките....

Sunny
25-05-2009, 13:39
И си мислете кого(коя) ще возите ;)
Да не стане после : Ама аз таковта , к-к-к-колешката , нали ме разбираш .

Доко
25-05-2009, 21:06
Информацията е от един приятел, от утре ще получаваме картички от 40 дестинации из града :lupe: Вече тренирам каране със скорост по знаци, голяма мъка е - на 10-тата секунда от тръгването на светофара вече съм за взимане на книжка :go::jumping: внимавайте много!

Друже, случайно инфо за позициите да имаш, да ги вкарам в навигацията :cheers: Ще е полезна информация.

code
25-05-2009, 21:25
Доко, засега е сигурно за няколко на околовръстното и на кръстовището на Билкова аптека.:cheers:

Stoyan Georgiev
26-05-2009, 11:22
те на билкова камерите са там от година поне

а иначе , голяма работа, камери, ние си караме примерно, няма да ни се отрази :magic:

Доко
26-05-2009, 15:37
Доко, засега е сигурно за няколко на околовръстното и на кръстовището на Билкова аптека.:cheers:

А бе на мен преди седмица две на Билковата около 23.00h ми се стори ,че нещо ме светна докато и аз се светках от единия светофар до другия, значи кво сега.......времето ще покаже.....ако получа писъмце ще пиша :wow:

Kris
26-05-2009, 15:39
Недейте стъпва на стоп линиите на червено. Доколкото знам от наще оператори, това задейства камерата с цел да засече някой, който минава на червено;)

gigi
26-05-2009, 15:52
Недейте стъпва на стоп линиите на червено. Доколкото знам от наще оператори, това задейства камерата с цел да засече някой, който минава на червено;)

То в Бургас е измислено. Няма стоп линии......:sniper:

Kostadin`
26-05-2009, 16:19
камери :haha: :haha: :haha: добре сме си ние в малките градове,няма камери :haha:



ПП:Абе няма ли нещо като радар детекторите,дето да предупреждава за камери?

Доко
26-05-2009, 17:00
Един приятел има радар който си лови и камери, но то както е тръгнало да си оборудваме колите ще заприличат на совалки за междупланетно пътуване, то по стъклото място няма да остане от навигации, радари..............аз мисля ,че май ще се науча да си спазвам правилата ,а съм сигурен,че ако получа честитка ще ускоря процеса по адаптиране.....и така трябва да е. :drive:

Pride
26-05-2009, 17:09
И кво ся на околовръстното трябва да караме с 80ли?
Ебаси ташака...

code
26-05-2009, 20:26
Положението е много сериозно, заради старите навици съм постоянно в издънка:guillotine: Днес взех крупни мерки и настроих лимита на 70км. който има 166 знае за какво говоря. Отдавна не бях ползвал тая екстра, че малко дразни сигнала, ама иначе с двата крака . .:busted_cop::smackbum:

S_G_M
26-05-2009, 20:48
Колеги ,имам една идея :idea2: .нека си направим една темичка в която да се пише само за това къде са въпросните камери :th_up:

mik mik
26-05-2009, 22:48
ай стига е....сериозно ли така ще направят тц тц тц отиде удоволствието от карането из града съвсем са ако почнат да стават задръствания като в софия и се образуват ями незнам..... ама съм сигурен че докато не получа честитка ще си карам малко над ограничението:mail2: то иначе направо е досадно и постоянно като те натискат разни джипченца и тем подобни колички на разни хора с рази идеали... :pokey:
мн сериозна почва да става работата ако някой добие представа къде са камерите да казва ;-)
абе като цяло не е лошо съвсем че напоследък по пътщата е страшна работа, но съм убеден че всеки обича да кара над ограниченията малко, а на моменти повече за да почувства онова нещо което се нарича алфа ромео :hehehm::hehehm:

lan
26-05-2009, 23:09
Ако са само камери (както са една голяма част в София) няма ядове с карането "малко" над ограничението. Въпроса е да не се настъпват линии по светофарите, неправилно престрояване и тем подобни простотии. Ако камерите са с радар и обикновените радар детектори ги засичат. Така че си джиткайте смело, а ако ви дойде писъмце, просто не го приемайте - по този начин не сте призовани и ...:rosso_racers:

Illusion
29-05-2009, 10:52
ако ви дойде писъмце, просто не го приемайте - по този начин не сте призовани и ...

Преди доста време бяха пратили на един приятел акта направо в тях - чичко поцилай на вратата и изненада. Така че не е гаранция това с писмото.

По принцип камерите бяха да се следи за катастрофи и т.н., но вече ще трябва да се внимава. И както каза някой преди мен - да се усмихвате на камерите, че поне да излизате добре на снимката. 8-)

Sunny
29-05-2009, 13:27
да се усмихвате на камерите, че поне да излизате добре на снимката. 8-)

Двама познати имам разведени вече от камери - ама поне усмихнати бяха на снимките ;)

me4o4ko
22-06-2009, 22:47
По пътя Бургас-Созопол има камерка на спирка "Моряк"(ограничение 90км/ч) и след това на разклона за поделението в "Атия"(ограничение 60км/ч).Ако се загледате ще ги видите - бели метални кутии на стълб, в непосредствена близост до пътя.Явно са с радар,щото Кобрата пищи,а патрулка няма :shocking:
Същата находка има на Бургас-Поморие на отбивката за винарната преди правата(ограничение 60км/ч).
Летуващите с повишено внимание!

CrazyElement
23-06-2009, 16:43
ай стига е....сериозно ли така ще направят тц тц тц отиде удоволствието от карането из града съвсем са ако почнат да стават задръствания като в софия и се образуват ями незнам..... ама съм сигурен че докато не получа честитка ще си карам малко над ограничението:mail2: то иначе направо е досадно и постоянно като те натискат разни джипченца и тем подобни колички на разни хора с рази идеали... :pokey:
мн сериозна почва да става работата ако някой добие представа къде са камерите да казва ;-)
абе като цяло не е лошо съвсем че напоследък по пътщата е страшна работа, но съм убеден че всеки обича да кара над ограниченията малко, а на моменти повече за да почувства онова нещо което се нарича алфа ромео :hehehm::hehehm:

Е колега , я си представи камери по магистралата и доста други второстепени пътища? Е тогава незнам ко праим :( аз лично си продавам количката и си купувам колело щото там поне ще мога да карам по бързо :)

Neokill
25-06-2009, 15:48
Малко инфо макар че ми се свиди щото има доста състезатели от нас :) Камерите не работят докато не им се инсталира софтуеъра и да се обучат месните ,,капацитети" с фуражки да работят с тях. Ноооо и това ще стане в най скоро време!!!

b_angelov
26-06-2009, 07:44
По пътя Бургас-Созопол има камерка на спирка "Моряк"(ограничение 90км/ч)...

Там ограничението също е 60 км/ч !!!

me4o4ko
26-06-2009, 08:27
Искам да отбележа,че информацията за камерите я имам от "мой" човек,работещ за КАТ Бургас.Камерите вече са инсталирани и работят.Поддържат се два режима на работа - единият е постоянно снимане на всяко едно движение в обхвата на камерите,като данните се записват на харддискове с голям капацитет и след тяхното запълване патрулка от КАТ с обучени кадри ходи и сменя хардисковете-самите дискове са тип "шейна"-дърпаш и сменяш.Втория режим на работа е снимка,ако се превиши допустимата скорост.
Само за първия ден от тестовете на устройствата,на пътя Бургас-Поморие на камерата до винарната са снимани 164 нарушение в рамките на 3 часа :-|