PDA

View Full Version : поленов ли е поленовия филтър



toshko69
08-04-2009, 20:36
Значи филтъра не е хартиен и не е с активен въглен.Вярно е че се казва филтър на купе,а те са два вида единия е поленов,а другия карбонов. полена е материал който се използва за производство на филтри/не се мокри,не пропуска прах и т.н./и карбоновия е основно полен но с карбонови нижки малко по добър и струва / аз за толкова го взех/ 24лв.,а чистия поленов е 19 както е писал колегата. И неприятния мириз който се усеща когато филтъра е за смяна е от полена наблъскан със всякакви мизерий.Сменя се поне един път годишно,или през смяна на масло.

nikolaaaay
08-04-2009, 22:03
Значи филтъра не е хартиен и не е с активен въглен.Вярно е че се казва филтър на купе,а те са два вида единия е поленов,а другия карбонов. полена е материал който се използва за производство на филтри/не се мокри,не пропуска прах и т.н./и карбоновия е основно полен но с карбонови нижки малко по добър и струва / аз за толкова го взех/ 24лв.,а чистия поленов е 19 както е писал колегата. И неприятния мириз който се усеща когато филтъра е за смяна е от полена наблъскан със всякакви мизерий.Сменя се поне един път годишно,или през смяна на масло.
По-невярни неща отдавна не бях чел във форума. Къв полен те гони, кви 5 лева. Филтърът за 156 може да е БЕЗ активен въглен за 156 преди 2002г. След това е задължително С активен въглен. Неприятният мирис го има когато филтърът е СТАР. За БГ филтърът трябва да се сменя поне 2 пъти годишно. Просто климатът тук е такъв, прашно е. А и освен това новият филтър праи така, че хората с алергия към полените (кат мен) да не кихат като идиоти в колата.

toshko69
11-04-2009, 23:47
колега като вземеш да попрочетеш как се произвеждат филтри и от какви материали ще разбереш,до сега колкото пъти съм купувал фитри за купе на каквато и да е кола в магазините ме питат поленов или карбонов искам, а като си обслужвам служ.кола във фактурата ми пише /ф.купе-поленов/така че теб какъв активен въглен те гони то да не е система за филтриране на аквариума у вас примерно.Добре,дръж си на мнението,то така или иначе по тези форуми едва една пета знаят за какво иде реч и за това на много народ колите са им на това диридже.ако е хартиен този филтър какво според теб ще му се случи след първия по приличен дъжд

fade
12-04-2009, 00:56
Та казвате колега toshko69 поленовия филтър се прави от... полен! :respect:

П.П.

колега като вземеш да попрочетеш как се произвеждат филтри ...Добре,дръж си на мнението,то така или иначе по тези форуми едва една пета знаят за какво иде реч и за това на много народ колите са им на това диридже...
Забравих да питам Вие това за "полена" от надписите отстрани на колите ли го "попрочетохте", на вашата пише ли острани "Polen"?
Важно е това! Помага колата да е в пИрфектно "диридже"!

ФЕРАРИСТ
12-04-2009, 01:03
Полен се вика на прашеца ако не ме лъжат спомените.....

nikolaaaay
12-04-2009, 01:23
Полен се вика на прашеца ако не ме лъжат спомените.....
Това е мат`риал, от който пчеличките правят мед, а филтраджиите - поленови филтри.

MARCKAS
12-04-2009, 18:55
Колеги новичак съм в клуба но до колкото съм запознат този "поленов" филтър се казва така защото задържа така наречените "полени"-микропрашинки както каза ФЕРАРИСТ.Пък от към матриал е направен неам си представа :???:

Old Fox
13-04-2009, 10:42
Поленът микроскопичен цветен прашец. Отделя се от цъфтящи растения.
Тия гадове как са се изхитрили да направят филтър от прах просто не знам:-)
По тая логика интериорния филтър е направен от... "интериори", а горивния филтър от... да познахте от гориво.:devil: