PDA

View Full Version : Помощ със запалване



dancho85
31-05-2009, 10:28
Здравейте на всички,
След пътуване изгасих колата нормално, която е 166 JTD 2.4. След 2 дни поисках да запаля, таблото светна, но стартера не върти. Подгрява нормално, но при завъртане на ключа не пали. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и знае как да го разреша да ми помогне. Благодаря ви предварително.

Kuker
31-05-2009, 11:00
Може стартера да е "пийнал водица".Шалтера или електромотора.

jivko15
31-05-2009, 11:07
провери клемите на акомулатора и ги зачисти

JK
31-05-2009, 13:58
Ще проява нахалство и ще се включа и по тази тема с въпрос, отностно подобен проблем на нашата 166-ца :)
Проблемът е, че не запална от първото врътване, след като е карана и е оставена в покой няколко часа след това. При напълно студена (некарана ден-два) или при топла (роботила-спряна) го няма този проблем. Има ли някой представа от какво може да се поевява този проблем? Благодаря предварително и се извинявам, че използвам на човека темата! :)

p3shku
01-06-2009, 09:36
Здравейте на всички,
След пътуване изгасих колата нормално, която е 166 JTD 2.4. След 2 дни поисках да запаля, таблото светна, но стартера не върти. Подгрява нормално, но при завъртане на ключа не пали. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и знае как да го разреша да ми помогне. Благодаря ви предварително.

На мен ми се случи същото нещо без проява на симптоми преди това. Спрях пред един магазин и като се опитах да запаля не върти... думнал стартер... 35лв ремонтен комплект и 25лв труд... нов стартер не ми се мисли колко ще е .....

kartell
03-06-2009, 10:53
Случайно да свети CODE на таблото вляво понеже аз имам такъв проблем?

ACEHOB
03-06-2009, 19:48
При CODE е имобилайзер - най често прецакан ключ но може и да е нещо друго.

mian4o
16-01-2012, 19:30
Използвам стара тема но въпроса ми е свързан със стартера и акумулатора. Когато стана по студено имам усещането че паля със някакъв 10 годишен акумулатор. Върти така че аха да не запали. Не съм имал проблем с акумулатора досега пък и му е първа зима. Навява ме една мисъл за поизносени втулки на стартера или там каквото си има. При палене като е поседяла доста лампите които остават да светят след подаване на контакт доста по примигват. При топла кола премигването е в пъти по малко. Под премигване имам в предвид че при палене светлината намаля а след запалване се нормализира. Динамото наскоро му правих ремонт така че си зарежда нормално. Дайте предложения.

Поздрави

trop4i
16-01-2012, 19:59
Да не е някой малък акомулатор,не е лошо да го замериш когато е студено преди да запалиш.

myato
16-01-2012, 20:45
Използвам стара тема но въпроса ми е свързан със стртера и акумулатора. Когато стана по студено имам усещането че паля със някакъв 10 годишен акумулатор. Върти така че аха да не запали. Не съм имал проблем с акумулатора досега пък и му е първа зима. Навявя ме една мисъл за поизносени втулки на стртера или там каквото си има. При палене като е поседяла доста лампите които остават да светят след подаване на контакт доста попримигват. При топла кола премигването е в пъти по малко. Под премигване имам в предвид че пре палене светлината намаля а след запалване се нормализира. Динамото наскоро му правих ремонт така че си зарежда нормално. Дайте предложения.

Поздрави

Акумулаторът е за зареждане,но най-добре си намери зарядно,което да отчита степента на зареждане,щото и аз брах ядове и накрая зареждах 3 денонощия,че да си стигне оптималните стойности.

mian4o
16-01-2012, 20:52
Акумулатора мисля е 75 а.ч. и го смених защото стария започна да прави така или аз си внуших така. Старият беше 45 а.ч. така взех колата и така е докарана от Италия. Дадох го на жената на баща и който още го тормози и не се е предал. Затова ме навява мисълта за втулките. При самото палене има един малко по специфичен звук който според мен не е нормален. Може и да си внушавам.


Поздрави

П.П. В петък почивам и ще го замеря как е сега.

trop4i
16-01-2012, 21:10
Ако подадеш ток с кабели на твоя акомулатор от друг запален автомобил и палиш ще разбереш със сигурност от какво е проблема.

ecotronic
16-01-2012, 21:12
Пробвай една вечер да сложиш акумулатора на зарядното и виж на сутринта като върти ще го има ли този звук и изобщо как ще усетиш паленето на студено.
Може и втулки да са, но ако бяха, щеше да стърже и на топъл двигател. Аз залагам на слаб акумулатор. И на моят уж му е първа зима (75 A/h),ама след една седмица престой не можа да запали.

Pepko-Bepko
17-01-2012, 01:02
Свали си стартера колега и го ремонтираи най-вероятно проблема е в втулки и по-скоро заминали четки!Имах същия проблем като теб.Първо бях с 75 ампера и сметнах че проблема е в батерията ....купих 100 ампера и проблема продължи докато накрая почна да върти все едно е 6 волта....сваляй по скоро че ротора сигурно е аут вече!

iveli
17-01-2012, 13:23
Първо пробвай по-лекият вариант с подаване на ток или с друг но сигурен акумулатор Ако излезе проблема там щом динамото зарежда добре премери за оттечка Ако проблема не е в акумулатора използвай тогава пост 14

ecotronic
17-01-2012, 13:40
Първо пробвай по-лекият вариант с подаване на ток или с друг но сигурен акумулатор Ако излезе проблема там щом динамото зарежда добре премери за оттечка Ако проблема не е в акумулатора използвай тогава пост 14


Колега, трябва да подържаме висок имиджа на марката:thumbup:.
С динама са били автомобилите до към 60 - те години на миналия век.:yes:

pisa_misho
17-01-2012, 21:53
Да се включа и аз за да стане по цветна темата.Снощи угасих колата нормално,тая сутрин слизам въртя ключа и аха да запали-препука ,прекиха и неще,въртя пак и пак ,и пак-и запали за около 5-6 сек.и угасна.Помислих че е нещо от бензина(беше ми светнала лампата ),с тубата на колонката долях 5 литра-въртя нищо и пак,и пак-препука-прекюфка и неще.За нещастие падна акумолатора.Зареждах го до преди 30 мин.,слизам и нищо върти чувам помпата да работи опитва се горката да запали ама уви,пали за по 2-3 сек.,и до там ,и пак падна акумолатора.Ако някой може да помогне ще съм благодарен.Да уточня,че до тази сутрин колата палеше без проблем,без да се замисли и т.н.,акумолатора е на 7 м.

ecotronic
17-01-2012, 21:58
Може да имаш вода в резервоара, която през нощта да е замлъзнала и така позапушила смукателя.

pisa_misho
17-01-2012, 22:22
И какво е лечението?

myato
17-01-2012, 22:32
Почивка в топлите страни:big_heat: и спирт за горене в резервоара.

pisa_misho
22-01-2012, 18:28
Проблема и причината са локализирани.Наскоро установих че хвърля бензин от маркуча който влиза при дюзите,и реших да го оправя ,но не стана от първият път,та от там улях няколко пъти двигателя с бензин и отделно той 1-2 дена дето го е оливал маркуча та от там лулите(ламаринените)са се прецакали - бензина направо е разложил гумата и - мазало,на всичкото отгоре и две свещи се спукали.Сега търся въпросните лули и съм пак на пътя!

pisa_misho
25-01-2012, 20:44
Да ама не!Сложих нови лули,смених свещите всичко по обратният ред,сядам,въртя и хоп изненада-не пали!Даже сега неиска и да препука,отворих пак свещите-а те мокри,подсуших ги и пак монтаж,зареждане на акумолатор сядам въртя и нищо -само върти -неще и да препука!Какво още може да е заминало?Доколкото разбрах този модел няма датчик на Хол.Благодаря предварително.

ecotronic
25-01-2012, 20:50
Провери дали изобщо дават искри свещите.

myato
25-01-2012, 21:01
Да ама не!Сложих нови лули,смених свещите всичко по обратният ред,сядам,въртя и хоп изненада-не пали!Даже сега неиска и да препука,отворих пак свещите-а те мокри,подсуших ги и пак монтаж,зареждане на акумолатор сядам въртя и нищо -само върти -неще и да препука!Какво още може да е заминало?Доколкото разбрах този модел няма датчик на Хол.Благодаря предварително.
Е как да няма датчици на Хол.Точно два има.Един на коляновия вал и един на единия разпределителен - датчик колянов вал и фазов сенсор.Закачи я на диагностика.Не се мъчи на сляпо.

pisa_misho
25-01-2012, 21:05
Има ли значение коя свещ ще пробвам-малка или голяма?И евентуално ако няма искра к`во правим?Питам предварително щото този експеримент трябва да го направя със жената и ......

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

Значи много вероятно е да е датчика на Хол?На зет ми Сеата имаше проблеми с този датчик но там нещата сякаш не станаха така изведнъж,ту палеше- ту не докато съвсем отказа.

ecotronic
25-01-2012, 21:05
Няма значение. Ако няма искра - евентуално датчик на коляновия вал. Разгледай дали не му се е закъсал кабела и дали е сглобен добре.

pisa_misho
25-01-2012, 21:16
Че аз май не съм махал такъв датчик.По точно "майстора"ми беше свалил свещите и лулите с бубините и аз само върнах новите по обратният ред.Ма да не се правя на разбирач но незнам нито къде да гледам за този датчик и кабелчето му нито знам какво представлява!И "майсторето"ми каза ,че съм нямал датчик на Хол .Myato къде мога евентуално да я завлача на кадърна диагностика?

ecotronic
25-01-2012, 21:24
Има ли вероятност да не си включил правилно кабелите към съответните бобини?

PS да не би да ти свети code на таблото?

pisa_misho
25-01-2012, 21:31
Ами то според мен няма как да ги объркам.Като застана срещу двигателя от първата бубина кабела отива в последният цилиндър,от втората бубина в третият,от третата във вторият и от четвъртата бубина връща в първия цилиндър,аз така ги броя от ляво на дясно-един след друг.Или съм ги объркал?Колко му е!

myato
25-01-2012, 21:35
Че аз май не съм махал такъв датчик.По точно "майстора"ми беше свалил свещите и лулите с бубините и аз само върнах новите по обратният ред.Ма да не се правя на разбирач но незнам нито къде да гледам за този датчик и кабелчето му нито знам какво представлява!И "майсторето"ми каза ,че съм нямал датчик на Хол .Myato къде мога евентуално да я завлача на кадърна диагностика?
Такъв,какъвто "майсторчето" знае наистина нямаш, само дето му е остаряла информацията.
Кажи в кой край на града си, че да видя къде да те ориентирам.
Жалко, че утре съм 24ч в болницата, иначе можеше да я закачим и на място.

pisa_misho
25-01-2012, 21:42
Сторгозия до OMV бл.13

myato
25-01-2012, 21:55
В такъв случай - на изхода към КАТ, малко преди бензиностанцията на Лукойл, от другата страна на пътя.Сервизът се казва "Илиеви и син". Търси Слави.

pisa_misho
25-01-2012, 21:59
С риск да прозвучи нагло,но ще те попитам кога ще имаш възможност евентуално да я закачим на място?

myato
25-01-2012, 22:21
Дай един телефон на ЛС и утре ще се чуем.

mian4o
02-02-2012, 16:05
В крайна сметка се оказа че електролита на акумулатора ми е с гъстота 1,20 което е крайно недостатъчно след зареждане е 1,27 и отново съм в джаза. Въпреки всичко ще направя профилактика на стартера.

Поздрави

iveli
02-02-2012, 19:38
[QUOTE=mian4o;1021770]В крайна сметка се оказа че електролита на акумулатора ми е с гъстота 1,20 което е крайно недостатъчно след зареждане е 1,27 и отново съм в джаза. Въпреки всичко ще направя профилактика на стартера.

Предполагам че си проверил заряда към акумулатора и евентуално за оттечки

mian4o
03-02-2012, 19:12
Това го направих още лятото като смених диодната плочка и колектора. Хитрия майстор обаче не е сменил лагерчетата и сега свирят и ще има отново операция до няколко дни.

Поздрави

mian4o
02-02-2013, 19:32
Да извадя темата от праха. Днес се оказа че имам оттечка в размер на 0,18 A/h която не мърда на никъде. Всички консуматори са изключени дори и светодиода на алармата. Знам каква е процедурата с изваждането на предпазителите един по един но може да дадете предложения къде да търся евентуално ако някой се е сблъсквал с такъв проблем.

Поздрави

ecotronic
02-02-2013, 20:21
Да извадя темата от праха. Днес се оказа че имам оттечка в размер на 0,18 A/h която не мърда на никъде. Всички консуматори са изключени дори и светодиода на алармата. Знам каква е процедурата с изваждането на предпазителите един по един но може да дадете предложения къде да търся евентуално ако някой се е сблъсквал с такъв проблем.

Поздрави

За мен заподозрян № 1 е ICS - а.
Свали предпазители F4, F17 и F18 (те имат отношение към него) и виж дали има още утечка.

Трябва да си знаеш кода за ICS - а, защото след свалянето на тези предпазители, ще ти го иска.