PDA

View Full Version : чува се пукане



k1lcone
03-06-2009, 21:32
нещо испуква отпред на лявата гума като спра екстремно или тръгна рязко. не винаги ама ме съмнява. преди няколко месеца сваляха полуоската да ми сменат маншон. може ли да не е стегнат някаф болт или нещо такова?

sandeto
05-06-2009, 16:00
Да използвам темата на колегата... че и аз имам нещо подобно...
От около 2-3 месеца имам подобно пукане и аз, но само при спиране... всякакво спиране, не само екстремно. Достатъчно е да измина повече от 400-500 метра без да пипам спирачката и после като натисна се чува едно изпукване. Но примерно ако съм натискал скоро спирачката и пак я натисната няма такова пукане. Първо започна да се чува от към дясната страна... сега веднъж на 20-30 спирания ми се чува паралелно пукване и от към лявата страна.
Мислех дали не е шарнир... но пък нямам тропане в предницата като от разбит шарнир...
Интересното е, че преди да се появи това пукане ми сменяха биаледките... дали пък нещо се е наместило и трябва да се притегне... Или пък някъде по спирачните апарати някоя шпилка да мърда... не знам. Все се каня да сваля предните гуми и да поогледам апарати, тампони... ама не ми остава време... :(

oem
05-06-2009, 16:06
Горни носачи?

sandeto
05-06-2009, 16:12
Горни носачи?

Горни носачи какво? Тампоните? Или шарнира? Не би ли трябвало да има И някакво тропане ако има разбит тампон/шарнир...?

dimo
05-06-2009, 16:13
или пък долни без оглед няма да стане ясно

oem
05-06-2009, 16:43
Долните носачи не скърцат и не тропат да ги ева. Моите бяха тоталка. Само малкия тампон беше здрав. Шернир, среден и задния големия бяха просто все едно ги няма. И двата долни ми бяха тотално разбити, но хлопане, пукане и скърцане не се чуваше от тях. Смених ги и само дето стана по стабилна и успях да регулирам предницата вече както трябва. Скърцането при спирането и аз го имам и мисля, че ми е от горните носачи просто защото само те останах да сменя.

Ама зависи за какво скърцане става въпрос. При мен най много скърца когато съм спрял на баир и отпусна леко спирачките да тръгне колата на зад. И тогава скърца страшно. Не знам при теб така ли е или не.

Въпреки всичко не съм сигурен дали в носачите ми е проблема, но така и така ще ги сменям то ще си проличи.

Sam76
05-06-2009, 16:48
Да, вероятно са горни носачи. И при мен имаше такова пукане при спиране. Не винаги, понякога само при по-рязко спиране, друг път и при по-плавно. Смених носачите и от около месец вече няма пукане.

k1lcone
09-06-2009, 20:36
долните носачи кат зех колата бяха тотално разбити и прайха проблем при тръгване ( тресеше цялата предница). ся са ми нови. явно е горни носачи. ши го вида скоро и ще пиша как съм го управил. между другото един уважаван майстор в асовград каза че е било от рейката. имало малко луфт и почнала да заминава. повече никога няма да питам никой по асеновград за мойта кола

oem
09-06-2009, 22:48
Може и от рейката да е.

Sam76
09-06-2009, 22:51
Ако е от рейката там да я натегнат малко с шестограма и готово, ако не е протекла де. Мааалко по-тежък става волана, но няма луфтове.

oem
09-06-2009, 22:59
При мен има луфт като чукна волната рязко на ляво когато колата е на място. Не знам това от рейката ли е или накрайник.

k1lcone
10-06-2009, 00:07
неможе да е от рейката. нито губи хидравлична течност нито е протекла нито е скъсан тампона сичко си е наред.

oem
10-06-2009, 09:40
Виж си горните носачи първо. Те скърцат и пукат така.

lan
10-06-2009, 10:18
Аз залагам на амортесьорите. На 155-цата имаше такова гадно пукане и какво ли не смених - носачи, тампони. Дойде време да сменя амортесьорите и вече никакво пукане. :rosso_spider:

rado_ss
10-06-2009, 11:13
Долните носачи не скърцат и не тропат да ги ева. Моите бяха тоталка. Само малкия тампон беше здрав. Шернир, среден и задния големия бяха просто все едно ги няма. И двата долни ми бяха тотално разбити, но хлопане, пукане и скърцане не се чуваше от тях.
Ами аз съм жив пример че от долен носач чука зверски и се усеща по цялата кола и вънка и вътре! А носача е със видимо здрави тампони и шарнир. Затова предполагам,че се е получило от надрана ябълка на шарнира или нещо подобно.

k1lcone
10-06-2009, 18:15
неможе да е долен носач щото долните ми са чисто нови. а десния повече си е патил и пак нищо му няма

rado_ss
10-06-2009, 18:37
неможе да е долен носач щото долните ми са чисто нови. а десния повече си е патил и пак нищо му няма

Аз не казвам,че при теб е долен носач. Просто поправям колегата :)

assassin's
10-06-2009, 20:28
то всичко хлопа ако е разбито,и долни,горни носачи,тамп.стабилизираща щанга,биалети и кормилни накрайници!ако скърцането е при неравности по големи горни носачи казвам и аз имах го този проблем и го излекувах!къде по точно се чува в купето това колега???

k1lcone
10-06-2009, 20:55
доло в ляво на гумата. като върта волата на място и са усеща. пук пук пук пук

k1lcone
25-06-2009, 19:22
айде на каретоооо

Stranger65
26-06-2009, 07:20
Абе все си мисля, че като пука се усеща дали е долно пукане или горно за да се хване горен или долен носач. Така, че заслушайте се малко по-внимателно. А ако хванеш форния и го напънеш на ръка да го разклатиш дори и малко да шавне - ремонт

k1lcone
26-06-2009, 09:48
секи различно ми вика. ся и каре ми казаха. интересно защо да е горния носач на лявата гума след като дясната съме лашкал много повече

oem
26-06-2009, 11:17
Брато. Като тръгваш и спираш и като въртиш на място ако хруска това са горни носачи. Няма какво да му умуваш повече. Карето щрака в движение. На място няма как да го чуваш. А то ако щрака се чува от вън.

Stranger65
26-06-2009, 15:13
секи различно ми вика. ся и каре ми казаха. интересно защо да е горния носач на лявата гума след като дясната съме лашкал много повече
Виждам, че сам няма да се оправиш затова обърни се към знаеш в реалността. Тук във виртуалното не можем да чуем нищо, а и да разберем от теб точно нещата

k1lcone
26-06-2009, 20:13
чакам моя монтиьор да се освободи да ида да е види. не давам на никой друг да бара колата за тва се бава

RaZZoR
26-06-2009, 22:50
Долните носачи не скърцат и не тропат да ги ева. Моите бяха тоталка. Само малкия тампон беше здрав. Шернир, среден и задния големия бяха просто все едно ги няма. И двата долни ми бяха тотално разбити, но хлопане, пукане и скърцане не се чуваше от тях. Смених ги и само дето стана по стабилна и успях да регулирам предницата вече както трябва. Скърцането при спирането и аз го имам и мисля, че ми е от горните носачи просто защото само те останах да сменя.

Ама зависи за какво скърцане става въпрос. При мен най много скърца когато съм спрял на баир и отпусна леко спирачките да тръгне колата на зад. И тогава скърца страшно. Не знам при теб така ли е или не.

Въпреки всичко не съм сигурен дали в носачите ми е проблема, но така и така ще ги сменям то ще си проличи.

И аз го имам това тропване когато спирам и смея да твърдя че не от горните защото продължи и след смяната им с нови!

k1lcone
28-06-2009, 20:53
горен носач са оказа

k1lcone
02-07-2009, 22:29
нещо испуква отпред на лявата гума като спра екстремно или тръгна рязко. не винаги ама ме съмнява. преди няколко месеца сваляха полуоската да ми сменат маншон. може ли да не е стегнат някаф болт или нещо такова?
пак пука :) тоя път по малко

ФЕРАРИСТ
02-07-2009, 22:32
Така между другото можеш и да си провериш тампоните на двигателя....

kpacuo
05-07-2009, 13:22
И при мен го имаше същото нещо.Скърцането се оправи напълно след смяната на горни носачи,имах и едно леко пречукване доло вдясно,което се оказа развалена резба на карето.
Сега да чукна на дърво не се чува никак хлопане скърцане и темподобни.

k1lcone
09-07-2009, 00:31
проверявал съм тампоните на двигатела.

k1lcone
04-08-2009, 13:48
закрийте темата моля

ggg1ggg
05-08-2009, 00:15
Да използвам темата на колегата... че и аз имам нещо подобно...
От около 2-3 месеца имам подобно пукане и аз, но само при спиране... всякакво спиране, не само екстремно. Достатъчно е да измина повече от 400-500 метра без да пипам спирачката и после като натисна се чува едно изпукване. Но примерно ако съм натискал скоро спирачката и пак я натисната няма такова пукане. Първо започна да се чува от към дясната страна... сега веднъж на 20-30 спирания ми се чува паралелно пукване и от към лявата страна.
Мислех дали не е шарнир... но пък нямам тропане в предницата като от разбит шарнир...
Интересното е, че преди да се появи това пукане ми сменяха биаледките... дали пък нещо се е наместило и трябва да се притегне... Или пък някъде по спирачните апарати някоя шпилка да мърда... не знам. Все се каня да сваля предните гуми и да поогледам апарати, тампони... ама не ми остава време... :(
същия проблем е при мен ако ти го оправиш кажи как аз скоро ще сменям амортисори ако е от тях ще ти кажа