PDA

View Full Version : Евтини части - що е то?



Stranger65
05-06-2009, 19:49
Колежки и колеги,
напоследък се народиха много съобщения за евтини части, промоции и т.н. Нека ви съобщя няколко факта, няма да цитирам имена, сервизи, магазини, а вие си направете сметката дали си струва.
Нека се спрем на дебитомерите например - може ли един оригинален дебитомер от скъпите да е ~480лв., и с една година гаранция (ама може да осъдите официалния представител защо не са две, както е по закон в ЕU), а в същото време да ви продават да кажем заместител за 230лв. със 6 месеца гаранция като нов. Не звучи разумно, нали?
Или чисто нов ангренажен ремък на тънката тарифа които много бързо се нацепва не по зъбите, а по обиколката (надлъжно) и ......
Или съединител комплект на тънката тарифа който не можа да издържи 7000км - притискателния диск беше изтъркан (но не сив) като спирачен диск, феродовия беше на нитове и започнал да стърже в ..... на коляновия вал.
Има и още случай, ма не ми се пише повече.
Та тези евтини части са с китайски произход в оригинални опаковки (китайците са майстори в това отношение) или заводски рециклаж (ненапразно някои изкупуват дебитомери)
Просто внимавайте и се пазете - достатъчно сме бедни за да си позволим евтиното
Ако не съм прав нека модераторът ми изтрие поста
А, да - не съм търговец и не се занимавам с коли. Обичам Алфите и карам само такива откакто свалих първата такава от витрината на официалния магазин на Любляна през далечната 1992г

ФЕРАРИСТ
05-06-2009, 20:43
Та тези евтини части са с китайски произход в оригинални опаковки (китайците са майстори в това отношение) или заводски рециклаж (ненапразно някои изкупуват дебитомери)
Мне, турски са частите повече......

haljscho
05-06-2009, 20:53
Колежки и колеги,
напоследък се народиха много съобщения за евтини части, промоции и т.н. Нека ви съобщя няколко факта, няма да цитирам имена, сервизи, магазини, а вие си направете сметката дали си струва.
Нека се спрем на дебитомерите например - може ли един оригинален дебитомер от скъпите да е ~480лв., и с една година гаранция (ама може да осъдите официалния представител защо не са две, както е по закон в ЕU), а в същото време да ви продават да кажем заместител за 230лв. със 6 месеца гаранция като нов. Не звучи разумно, нали?
Или чисто нов ангренажен ремък на тънката тарифа които много бързо се нацепва не по зъбите, а по обиколката (надлъжно) и ......
Или съединител комплект на тънката тарифа който не можа да издържи 7000км - притискателния диск беше изтъркан (но не сив) като спирачен диск, феродовия беше на нитове и започнал да стърже в ..... на коляновия вал.
Има и още случай, ма не ми се пише повече.
Та тези евтини части са с китайски произход в оригинални опаковки (китайците са майстори в това отношение) или заводски рециклаж (ненапразно някои изкупуват дебитомери)
Просто внимавайте и се пазете - достатъчно сме бедни за да си позволим евтиното
Ако не съм прав нека модераторът ми изтрие поста
А, да - не съм търговец и не се занимавам с коли. Обичам Алфите и карам само такива откакто свалих първата такава от витрината на официалния магазин на Любляна през далечната 1992г
А бе явно мимаш нещо конкретно в предвид.
Магазин, марка, сервиз...........
Че сподели го.
ДА ЗНАЕМ ОТ КАКВО ДА СЕ ПАЗИМ........
ТА НАЛИ ЗА ТОВА Е ФОРУМ!!!!!

spe4elist
05-06-2009, 20:56
Колежки и колеги,
напоследък се народиха много съобщения за евтини части, промоции и т.н. Нека ви съобщя няколко факта, няма да цитирам имена, сервизи, магазини, а вие си направете сметката дали си струва.
Нека се спрем на дебитомерите например - може ли един оригинален дебитомер от скъпите да е ~480лв., и с една година гаранция (ама може да осъдите официалния представител защо не са две, както е по закон в ЕU), а в същото време да ви продават да кажем заместител за 230лв. със 6 месеца гаранция като нов. Не звучи разумно, нали?
Или чисто нов ангренажен ремък на тънката тарифа които много бързо се нацепва не по зъбите, а по обиколката (надлъжно) и ......
Или съединител комплект на тънката тарифа който не можа да издържи 7000км - притискателния диск беше изтъркан (но не сив) като спирачен диск, феродовия беше на нитове и започнал да стърже в ..... на коляновия вал.
Има и още случай, ма не ми се пише повече.
Та тези евтини части са с китайски произход в оригинални опаковки (китайците са майстори в това отношение) или заводски рециклаж (ненапразно някои изкупуват дебитомери)
Просто внимавайте и се пазете - достатъчно сме бедни за да си позволим евтиното
Ако не съм прав нека модераторът ми изтрие поста
А, да - не съм търговец и не се занимавам с коли. Обичам Алфите и карам само такива откакто свалих първата такава от витрината на официалния магазин на Любляна през далечната 1992г

Много си прав, колега!
Просто не използваш нищо друго, освен оригинални авточасти и нямаш никакъв проблем!
Дебитомер - 1200 лв +
Ангренажен ремък - 180 лв +
Обтяжни (паразитни) ролки - 180 лв + едната
...

Монтират ти ги във фирмения сервиз, плащаш всички видове режийни и т.н. и имаш спокойствие.

Така живеят в белите страни. Надявам се - скоро и у нас:thumbup:

rusiq86
05-06-2009, 21:01
интересна тема, колега ако имаш някой впредвид сподели да се пазим и ние, знам че не искаш да обидиш някой но просто може да споделиш впечетления

аз преди 6 месеца закупих от един магазин в русе, част по окачването, уж мн добра марка, не е ефтина и се сасипа за 2 месеца, затова вече се доверявам само на някои марки с гарантиран произход, теч в турция правят вс вече ма..а им

Stranger65
05-06-2009, 21:09
А бе явно мимаш нещо конкретно в предвид.
Магазин, марка, сервиз...........
Че сподели го.
ДА ЗНАЕМ ОТ КАКВО ДА СЕ ПАЗИМ........
ТА НАЛИ ЗА ТОВА Е ФОРУМ!!!!!
Ми като четете тук там из форума сами ще разберете.

Stranger65
05-06-2009, 21:12
Много си прав, колега!
Просто не използваш нищо друго, освен оригинални авточасти и нямаш никакъв проблем!
Дебитомер - 1200 лв +
Ангренажен ремък - 180 лв +
Обтяжни (паразитни) ролки - 180 лв + едната
...

Монтират ти ги във фирмения сервиз, плащаш всички видове режийни и т.н. и имаш спокойствие.

Така живеят в белите страни. Надявам се - скоро и у нас:thumbup:
Тук малко си се изхвърлил
- дебитомер - 480лв от Бош
другите неща също качествени ги има на половин цена, а колкото до сервизите - има и такива на нормални цени и не мошенници

Stranger65
05-06-2009, 21:14
Мне, турски са частите повече......
Да, Валеото е турско, но си го пише ясно и е под контрола на Валео. Докато ментето пише че е произведено във Франция

Stranger65
05-06-2009, 21:17
интересна тема, колега ако имаш някой впредвид сподели да се пазим и ние, знам че не искаш да обидиш някой но просто може да споделиш впечетления

аз преди 6 месеца закупих от един магазин в русе, част по окачването, уж мн добра марка, не е ефтина и се сасипа за 2 месеца, затова вече се доверявам само на някои марки с гарантиран произход, теч в турция правят вс вече ма..а им
В случая става въпрос за София, а колкото до турците - там правят и мерцедес. В случая аз говоря за КИТАЙСКИ!!! на които не пише, че са made in China i koito gi predlagat na promociq

vankata_ll
05-06-2009, 21:23
Много си прав, колега!
Просто не използваш нищо друго, освен оригинални авточасти и нямаш никакъв проблем!
Дебитомер - 1200 лв +
Ангренажен ремък - 180 лв +
Обтяжни (паразитни) ролки - 180 лв + едната
...

Монтират ти ги във фирмения сервиз, плащаш всички видове режийни и т.н. и имаш спокойствие.

Така живеят в белите страни. Надявам се - скоро и у нас:thumbup:

Колега, надявам се да се шегуваш. Ако трябва са дам 1200 лева за парче пластмаса с малко слюда вътре, по-добре да се застрелям. Не знам как се правят дебитомери, но като гледам няма да е технология от бъдещето и само като се замисля за себестойността им ме хваща бяс. А за фирмени сервизи и сервизи като цяло тук са се говорили такива неща, че на човек да му се свие сърцето като ще трябва да влиза в такъв :-(

haljscho
05-06-2009, 22:42
Ми като четете тук там из форума сами ще разберете.
А бе я стига с тия недомлъвки!!!!
Щом пускаш тема, давай по същество.

Linkestis
05-06-2009, 23:18
Ми като четете тук там из форума сами ще разберете.


А бе я стига с тия недомлъвки!!!!
Щом пускаш тема, давай по същество.

Няма недомлъвки,написъл го е ясно..разрови се из форума.

AlfaMan
05-06-2009, 23:43
Ами то колега отдавна си ги има ментетата на пазара - и не само при авточастите. Въпроса е човек за какво е склонен да плати. Много хора се подмамват по изключително ниската цена, без да се замислят, че тя е по-ниска да речем и от най-евтините не оригинални части. Но за това няма виновни. Просто човек трябва да му светне лампата, когато срещне абсурдно ниски цени. Но по някой път, наистина ниска но напълно реална цена ни се струва прекалено подозрителна и това е защото у нас се върти яка спекула с цените на частите. В интерес на истината аз предпочитам да купувам нещо на което пише Made in Turkey отколкото именити марки от Germany или Italy, защото точно те най-вероятно (ако цената им е по-ниска или съизмерима) са проиведени в някое туско или китайско мазе.

Stranger65
05-06-2009, 23:49
Ами то колега отдавна си ги има ментетата на пазара - и не само при авточастите. Въпроса е човек за какво е склонен да плати. Много хора се подмамват по изключително ниската цена, без да се замислят, че тя е по-ниска да речем и от най-евтините не оригинални части. Но за това няма виновни. Просто човек трябва да му светне лампата, когато срещне абсурдно ниски цени. Но по някой път, наистина ниска но напълно реална цена ни се струва прекалено подозрителна и това е защото у нас се върти яка спекула с цените на частите. В интерес на истината аз предпочитам да купувам нещо на което пише Made in Turkey отколкото именити марки от Germany или Italy, защото точно те най-вероятно (ако цената им е по-ниска или съизмерима) са проиведени в някое туско или китайско мазе.
Да, защото на китайските не пише произведено в Турция. А това го пиша тук защото искам да предпазя неразбиращите колеги от проблеми. Дано го оценят

Stranger65
05-06-2009, 23:50
Няма недомлъвки,написъл го е ясно..разрови се из форума.
Правилно!

haljscho
06-06-2009, 00:07
Няма недомлъвки,написъл го е ясно..разрови се из форума.
ОК. Разбрах за какво става въпрос.:thumbup:
Надявам се колегата да бъде компенсиран и да си спазят гаранцията.

търтей
06-06-2009, 00:23
мен нещо ми се губи логиката
след като купуваш най-евтиното дали очакваш да не е менте? :roll:

spe4elist
06-06-2009, 09:53
мен нещо ми се губи логиката
след като купуваш най-евтиното дали очакваш да не е менте? :roll:

Хем сърби, хем боли... :moon:

code
06-06-2009, 09:59
Истината не е нито в оригиналните части, нито в най-евтините. Има си маркови авточасти - златната среда. Същото е и при сервизите.

spe4elist
06-06-2009, 10:15
Истината не е нито в оригиналните части, нито в най-евтините. Има си маркови авточасти - златната среда. Същото е и при сервизите.

Точно. И какво значи "оригинални" - това са маркови части, в опаковка с логото на марката, закупени от представителството.

Същите маркови части, могат да бъдат намерени по линия на прозводителя им.

Един от многото примери - прословутите дебитомери:
В опаковка Алфа Ромео от представителството - цена от 650 - 1700 лв., в зависимост от модела.
В опаковка на производителя от дистрибуторската мрежа - цена от 136 - 650 лв., в зависимост от модела.

А в същност, дебитомера е един и същ.

code
06-06-2009, 10:22
Точно. И какво значи "оригинални" - това са маркови части, в опаковка с логото на марката, закупени от представителството.

Същите маркови части, могат да бъдат намерени по линия на прозводителя им.

Един от многото примери - прословутите дебитомери:
В опаковка Алфа Ромео от представителството - цена от 650 - 1700 лв., в зависимост от модела.
В опаковка на производителя от дистрибуторската мрежа - цена от 136 - 650 лв., в зависимост от модела.

А в същност, дебитомера е един и същ.
Именно! :handshake:
пп Същото е с разни масла OPEL, FORD, VOLVO и тн - такова животно няма!

търтей
06-06-2009, 10:57
Мани
Но всъщност, консуматорското общество, със стремежа си към евтиното, тип йебеш и фъргаш, е виновно за съществуването на така наречените ментета.
Евтинийката от една страна не е лоша, но не може да очакваме примерно респром и босе да са на една цена и едно качество.

spe4elist
06-06-2009, 11:10
В този ред на мисли - Алфа Ромео не е Лада (да ме прощават феновете и собственици), логично е поддръжката да е по-скъпа и всеки трябва да си е направил сметка, да си е разчел възможностите.

Има едно култово парче на Радо Шишарката и Попа "О, тигре, тигре" - много добре е развита тезата с имането и нямането на пари...

Та тъй - преди да ревнем: "Аууу, чи скъпууу!", требе първо да си огледаме чорапките...

Lisan
07-06-2009, 01:24
Колежки и колеги,
напоследък се народиха много съобщения за евтини части, промоции и т.н. Нека ви съобщя няколко факта, няма да цитирам имена, сервизи, магазини, а вие си направете сметката дали си струва.
Нека се спрем на дебитомерите например - може ли един оригинален дебитомер от скъпите да е ~480лв., и с една година гаранция (ама може да осъдите официалния представител защо не са две, както е по закон в ЕU), а в същото време да ви продават да кажем заместител за 230лв. със 6 месеца гаранция като нов. Не звучи разумно, нали?
Или чисто нов ангренажен ремък на тънката тарифа които много бързо се нацепва не по зъбите, а по обиколката (надлъжно) и ......
Или съединител комплект на тънката тарифа който не можа да издържи 7000км - притискателния диск беше изтъркан (но не сив) като спирачен диск, феродовия беше на нитове и започнал да стърже в ..... на коляновия вал.
Има и още случай, ма не ми се пише повече.
Та тези евтини части са с китайски произход в оригинални опаковки (китайците са майстори в това отношение) или заводски рециклаж (ненапразно някои изкупуват дебитомери)
Просто внимавайте и се пазете - достатъчно сме бедни за да си позволим евтиното
Ако не съм прав нека модераторът ми изтрие поста
А, да - не съм търговец и не се занимавам с коли. Обичам Алфите и карам само такива откакто свалих първата такава от витрината на официалния магазин на Любляна през далечната 1992г:nono:А ти кой беше??? Или да предположа? Ти си поредния комлексиран анонимник с 4-5 предишни бана с другите си имена!! Алфа Ромео Пернамент 4,Лиско, Лиско 2 и тем подобни незапомнящисе имена!! И не се помнят не защото са лоши,а човека зад тях е зъл,злобен,дребнав човечец!! Човек живее за да постигне и остави следа в този живот,а злобните души се забравят преди да са умряли!! Ти в момента превръщаш личния ни конфликт в една помия на тема части и сервизи!! Но Сори,едва ли ще ти се вържат много хора!! Продал съм части на 1000души,имал съм еденични проблеми с дадени части,но всичко е било подменено за моя сметка!! Незнам защо човек като пропусне да си пие хапчетата сяда пред компа и почва,тоя му шуми,тоя другия ми паркира на мястото,тука хяба беше баят,тоя ми продаде ментаци,тоя ми прееба пералнята,тоя майстор нищо не направи с колата!! Давай сега че съм ти преебал колата,спаднал съм ти гумите,че съм преебал двигателя на новата ти кола преди да я купиш,и после си разбрал че аз съм виновен че ти си мамино синче на 45г.. Не си ти човека който ще ми коментира цените и качеството на частите,не може един не уравновесен човек да сере и това да се толелира!! Да аз продавам евтино,това дразни и предполагам че се проградва идеята за ментаци,но си задайте и другия въпрос. Дали този търговец не продава с минимална печалба??? Частите не са ми основния бизнес,но мога да давам добри цени и го правя!! Продавам с минимална печалба,борейки се за пазар!! Какво толко не нормално има в това? Ако има желаещи може да сравняваме мойте ментаци и другите,хубавите части!! Ще бъдете изненадани,нямат разлика!! Всичко е еднакво!! Как може аз да продавам например вариатор на 260лв,а в други 3 вериги за части в София цената е 322лв,368лв,480лв,. Какво правим,от кой ще купим? И така е за всичко!! Но най лесно е да се каже--ТОЯ ПРОДАВА МЕНТАЦИ--, а всичко тръгва от едно и също място. Аз бих бил много доволен на една печалба от 200лв за дадена част,но не го правя!! Най фрапиращото е че предишния път когато ме обвиниха че продавам носачи ментаци беше колега,а двамата взимаме от едно и също място.Но в крайна сметка всеки сам избира как да живее,какво да купи и какво да направи!! Спирам да пиша по темата,ще оставя колегата с комплекса да поплюе малко,да каже още 2-3лъжи.И кво от това? Той ще си остане анонимник тук и на всякъде!!:nono:

Stranger65
08-06-2009, 17:55
:nono:А ти кой беше??? Или да предположа? Ти си поредния комлексиран анонимник с 4-5 предишни бана с другите си имена!! Алфа Ромео Пернамент 4,Лиско, Лиско 2 и тем подобни незапомнящисе имена!! И не се помнят не защото са лоши,а човека зад тях е зъл,злобен,дребнав човечец!! Човек живее за да постигне и остави следа в този живот,а злобните души се забравят преди да са умряли!! Ти в момента превръщаш личния ни конфликт в една помия на тема части и сервизи!! Но Сори,едва ли ще ти се вържат много хора!! Продал съм части на 1000души,имал съм еденични проблеми с дадени части,но всичко е било подменено за моя сметка!! Незнам защо човек като пропусне да си пие хапчетата сяда пред компа и почва,тоя му шуми,тоя другия ми паркира на мястото,тука хяба беше баят,тоя ми продаде ментаци,тоя ми прееба пералнята,тоя майстор нищо не направи с колата!! Давай сега че съм ти преебал колата,спаднал съм ти гумите,че съм преебал двигателя на новата ти кола преди да я купиш,и после си разбрал че аз съм виновен че ти си мамино синче на 45г.. Не си ти човека който ще ми коментира цените и качеството на частите,не може един не уравновесен човек да сере и това да се толелира!! Да аз продавам евтино,това дразни и предполагам че се проградва идеята за ментаци,но си задайте и другия въпрос. Дали този търговец не продава с минимална печалба??? Частите не са ми основния бизнес,но мога да давам добри цени и го правя!! Продавам с минимална печалба,борейки се за пазар!! Какво толко не нормално има в това? Ако има желаещи може да сравняваме мойте ментаци и другите,хубавите части!! Ще бъдете изненадани,нямат разлика!! Всичко е еднакво!! Как може аз да продавам например вариатор на 260лв,а в други 3 вериги за части в София цената е 322лв,368лв,480лв,. Какво правим,от кой ще купим? И така е за всичко!! Но най лесно е да се каже--ТОЯ ПРОДАВА МЕНТАЦИ--, а всичко тръгва от едно и също място. Аз бих бил много доволен на една печалба от 200лв за дадена част,но не го правя!! Най фрапиращото е че предишния път когато ме обвиниха че продавам носачи ментаци беше колега,а двамата взимаме от едно и също място.Но в крайна сметка всеки сам избира как да живее,какво да купи и какво да направи!! Спирам да пиша по темата,ще оставя колегата с комплекса да поплюе малко,да каже още 2-3лъжи.И кво от това? Той ще си остане анонимник тук и на всякъде!!:nono:
ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА!!!! САМ СЕ ИЗДАДЕ! ТИЯ КИТАЙСКИ БОКЛУЦИ ДЕТО ГИ ПРОДАВАШ НА ТОЛКОВА НИСКИ ЦЕНИ НЯМА ДА ТИ ДОНЕСАТ НИЩО ХУБАВО! ЛОШОТО Е, ЧЕ ЗАПОЧНА ДА ГИ СЛАГАШ И НА ПРИЯТЕЛИТЕ СИ. А това, че съм бил с различни имена беше, че защитавах теб пред Боби турбото, но сега разбрах че съм грешал. Както м/у другото и Боби_33 разбра истината и се махна от теб.
А колкото до частите - взимате ги от Стамболийски, от магазина на Н..... Всеки приличен сервиз знае от къде той има евтини и от къде скъпи части.