PDA

View Full Version : Мунинг на джанти "тел.шайба" :)



code
06-06-2009, 11:26
Колеги, някой пробвал ли е да боядиса вдлъбнатите кръгчета, щото мисля тия дни да го направя с подходящо шаблонче. Люшкам се между цвят "титан" или черен, всякакви мнения по въпроса ще са ми интересни. Ето и на картинка (доста нескопосана, за 2мин на пейнта толкова) какво горе долу ще се получи.

vankata_ll
06-06-2009, 13:22
Ако боядисаш целите джанти графитено сиви и направиш само кръгчетата червени подкрепям идеята с две ръце ;-) Иначе за твоя план тъмно сиво или титан, както ти му казваш, мисля че ще е по-добре.

KirilSol
06-06-2009, 13:48
Колеги, някой пробвал ли е да боядиса вдлъбнатите кръгчета, щото мисля тия дни да го направя с подходящо шаблонче. Люшкам се между цвят "титан" или черен, всякакви мнения по въпроса ще са ми интересни. Ето и на картинка (доста нескопосана, за 2мин на пейнта толкова) какво горе долу ще се получи.


"титан"...аз имам същата идея за тези моите и скоро ще я осъществя с титанов цвят

RoMeO_156_GTA
06-06-2009, 14:18
"титан"...аз имам същата идея за тези моите и скоро ще я осъществя с титанов цвят

и аз вчера се замислих като видях едни такива джанти , как ли ще стоят с черни кръгчета . Според мен идеята е добра и в двата варианта за цвят , а и има джанти , които оригинално са така и изглеждат доста стилно :coolio:

pacho_kardana
06-06-2009, 14:27
И на мен идеята ми допада...би трябвало да стане мн готино..Успех!

reptli
06-06-2009, 14:30
няма ли да е по-добре ако са целите в графитено :)

pacho_kardana
06-06-2009, 14:34
няма ли да е по-добре ако са целите в графитено :)

Мисля че няма да е по-добре..ще се изгуби джантата,а само кръгчетата,тогава ще придобие по-добър вид според мен..

nightroller
06-06-2009, 15:01
Колеги, някой пробвал ли е да боядиса вдлъбнатите кръгчета, щото мисля тия дни да го направя с подходящо шаблонче. Люшкам се между цвят "титан" или черен, всякакви мнения по въпроса ще са ми интересни. Ето и на картинка (доста нескопосана, за 2мин на пейнта толкова) какво горе долу ще се получи.

Колега тази идея я има вече и е приложена на Алфа 166 Super ;) т.е. всички "Супер" са с джанти с по-тъмна вътрешност на кръговете с един два тона от цвета на джантата. Много добре стои, стига да не прекалиш с контраста ;) Колегата Umax има такива джанти и можеш да му пишеш да ти прати снимка ако искаш :)

Flame
07-06-2009, 21:16
Би трябвало да стане добре,като ги боядисаш графитено сиво,като на заводските на 166 както каза колегата;-)

StarChild
07-06-2009, 21:32
Хитро ще стане и с червени кръкчета, но на сивото черното ще стои по стилно;)

code
20-06-2009, 16:19
След няколко дена чудене и маене реших, че ще ги правя в цвят "Бай Мангау:native: - хита на сезона". Който не разбира може да реши, че са метални джанти. Честно казано не ми пука, мен ме кефят страшно и реших да споделя с който трябва.:cool: Та ето ги и тях по време на работния процес и после на колата.

pacho_kardana
20-06-2009, 16:22
Според мен преди си бяха по-добри,сега се губят с гумата...няма значение важно е да те кефят.. :cheers:

soldier
20-06-2009, 16:31
Ако им сложиш и черни болтове, ще станат още по яки :magic:

code
20-06-2009, 16:35
Смешното е, че всеки ми казва - много яки капачки "Алфа Ромео" си им намерил, а те и преди си бяха там :magic: А иначе мисля, че е достатъчно черно да почерням и болтовете. Ще заприлича вече на Стелт :bowdown::mrgreen:

digitalundgrd
20-06-2009, 17:49
С какво ги пръска? И как подготви джантата преди да я боядисаш (песакоструй, шкурене на старата боя, ала бала) ?

mik mik
20-06-2009, 17:53
ако сложиш един червен кант който да отдели джантата от гумата ще стане един път ;)

Ma7e4k0
20-06-2009, 19:28
Колега така си е супер, ако питаш мен недеи да пипаш нищо повече за да не става селско... единственно мисля че ако бяха гланц вместо мат щеше да е по - добре.. но във всички случаи така е по-добре отколкото както си бяха преди да ги боядисаш...

code
20-06-2009, 21:56
Колега така си е супер, ако питаш мен недеи да пипаш нищо повече за да не става селско... единственно мисля че ако бяха гланц вместо мат щеше да е по - добре.. но във всички случаи така е по-добре отколкото както си бяха преди да ги боядисаш...
Мерси колега, единственото, което ще пипна са спирачните апарати. Чудя се само между червено и никел, вече взех червен спрей, но това не може да ми повлияе :-)
Иначе от черния гланц се отказах, защото става като метална джанта. На живо джантите изглеждат много по-добре, който ги е видял днес се е накефил:Lkingsmiley: Доста неочаквано за мен, щото ги направих напук на всички мнения, видях цвета на OZ - 20цола и ми останаха очите:big_love:

С какво ги пръска? И как подготви джантата преди да я боядисаш (песакоструй, шкурене на старата боя, ала бала) ?
Джантите, някой явно ги е пръскал преди мен щото на доста места беше паднала боята и отдолу се виждаше основа. С две думи ми е свършил половината работа :magic: Само ги минахме на водна шкурка 1000 - двама души за около 1час, за да излезе всичко на нула.

Ma7e4k0
20-06-2009, 23:45
Червени спирачните апарати с малки лепенки Алфа Ромео и няма да съжеляваш, ако не можеш да намериш толкова малки лепенки пиши лс с един колега ще ти направим :)

vankata_ll
21-06-2009, 10:26
Никел няма как да стане. Качествен спрей никел няма, а и от феродото много бързо ще се загуби блясъка.

digitalundgrd
21-06-2009, 11:17
СЪжалявам за оффтопика, но стана дума за никелиране....Трябва да никелирам едни пластмасови джаджи с размер 20см х 10см горе долу колко ще ми излезе и къде да отида да ми ги никелират?

kokless
21-06-2009, 11:26
С лепенки на спирачните апарати няма как да стане.Температурата там е много висока и ще се стопят.


СЪжалявам за оффтопика, но стана дума за никелиране....Трябва да никелирам едни пластмасови джаджи с размер 20см х 10см горе долу колко ще ми излезе и къде да отида да ми ги никелират?

http://www.ideabg.com/clients/ewert/bg-index.php

Ma7e4k0
21-06-2009, 14:31
С лепенки на спирачните апарати няма как да стане.Температурата там е много висока и ще се стопят.



http://www.ideabg.com/clients/ewert/bg-index.php

Става, нищо им няма пробвал съм :)

kokless
21-06-2009, 15:46
Става, нищо им няма пробвал съм :)

А фолиото от което ще се изрязва какво трябва да е?

Ma7e4k0
21-06-2009, 15:48
А фолиото от което ще се изрязва какво трябва да е?

Не знам точно, беше отдавна, поръчах си го от АТАНАС от техноарт - но не беше точно размера които исках..това обаче няма значение

kokless
21-06-2009, 16:03
Не знам точно, беше отдавна, поръчах си го от АТАНАС от техноарт - но не беше точно размера които исках..това обаче няма значение

Не знам.
Аз на джантата си бях лепнал едно пробно,но докато се прибера вече се беше сгърчило.

gigi
21-06-2009, 21:56
Вчера я видях спряна на морската и тамън се зачудих на кой ли е и ей на сега разбрах

code
22-06-2009, 07:55
Вчера я видях спряна на морската и тамън се зачудих на кой ли е и ей на сега разбрах
Ами така е то вече не съм "кодиран" даже сега ще го поправя :cheers:
пп то за който е от Бургас, никога не съм бил, ама сега съвсем вече не може човек да се обърка :wow:

code
26-06-2009, 17:28
В крайна сметка реших апаратите в цвят "кЪрмЪзЪ" :go:

MaLaK`Se4ko0
26-06-2009, 22:13
яко е станало :)

Kris
26-06-2009, 23:52
Ще кажеш са с 2 кила лак, мойте седят матово.

zdravio
29-06-2009, 09:13
В крайна сметка реших апаратите в цвят "кЪрмЪзЪ" :go:
Добро попадение!

code
29-06-2009, 11:51
:) що не могат да се трият объркани постове? еййй

code
29-06-2009, 11:52
Мерси за комплимента, чакам ви в апартамента :cheers: :lol:

rusiq86
29-06-2009, 11:57
лепенката на апаратите не се топят, добре са колеги , немат грижа

reptli
29-06-2009, 17:26
щото ги направих напук на всички мнения, видях цвета на OZ - 20цола и ми останаха очите:big_love:

.


няма ли да е по-добре ако са целите в графитено :)

:flex::tooth:


станали са СУПЕР:th_up:

сам ли ги пръсна :) с какъв спрей? Интересно ми е дали ще издържи боята дълго (дано)
а праховото боядисване какво представлява :) дали е по-издръжливо:grin:

ФЕРАРИСТ
29-06-2009, 17:28
В крайна сметка реших апаратите в цвят "кЪрмЪзЪ" :go:
Кърмазъто винаги двига кон - два повече от нормалния цвят, каквото и да си говорим....

code
29-06-2009, 20:01
Кърмазъто винаги двига кон - два повече от нормалния цвят, каквото и да си говорим....

Най-малкото!! :tongue2: И спира от 100км 5-6метра по-рано :tongue2:

reptli сам ги пръснах със спрей евтинджос (чак ме е срам да си призная) Космос - 2бр.

detelazurno
29-06-2009, 20:51
..........
а праховото боядисване какво представлява :) дали е по-издръжливо:grin:

Праховото боядисване е идръжливо, но главното му предимство е, че има много добра покривност и евентуални грешки от разтичане или прекалено наслояване на боя не могат да се случат. Идеята му е следната: използва се свойството на магнитите като боядисвания обект играе ролята на единия от полюсите на магнита. Другият полюс са много фини частици в самата боя, която се разпрашава и от там нататък магнитните сили си изиграват ролята. Но пък в скъпо заради самата боя и самата инсталация, която е необходима. Ако мислиш да си правиш джантите така по-добре за тия пари си изпонакупи спрейчета ако евентуално се прецака боята и ще имаш от тях да си пръскаш дори и след като спреш да я караш тази кола. Както виждаш при колегата се е получило доста добре, така че и със спрей става ;)

code
29-06-2009, 21:31
Ако мислиш да си правиш джантите така по-добре за тия пари си изпонакупи спрейчета ако евентуално се прецака боята и ще имаш от тях да си пръскаш дори и след като спреш да я караш тази кола. Както виждаш при колегата се е получило доста добре, така че и със спрей става ;)
Именно :thumbup: особено черния мат изобщо няма разлика стара/нова боя, търпи поправки.

ФЕРАРИСТ
29-06-2009, 22:13
Най-малкото!! :tongue2: И спира от 100км 5-6метра по-рано :tongue2:

reptli сам ги пръснах със спрей евтинджос (чак ме е срам да си призная) Космос - 2бр.
Че аз с космосче ръснах спирачните отпред и отзад, станаха бомба, космосчето е добро, сега мисля и двигателчето да го цапна червено, че трябва да понавървява....

archangel
04-07-2009, 08:58
ами и аз да покажа как си направих джантите
но нещо черни много се загубиха :(
П.С. на снимката още не бях намерил кръгчета за централния отвор но вече имам :)

code
04-07-2009, 09:02
ами и аз да покажа как си направих джантите
но нещо черни много се загубиха :(
Малееей няма такава злоба :bravo: Егаги WRC-то как кефи:bouncing_smiley: Станало е много добре, айде провлачих крак :Bolt:

DiabL0
04-07-2009, 16:34
ами и аз да покажа как си направих джантите
но нещо черни много се загубиха :(
П.С. на снимката още не бях намерил кръгчета за централния отвор но вече имам :)

тези джанти да не са алесио... ?!?

както е тръгнало...
-преди... след...

п.п.
Ако на някой му е интересно... имам много интересна снимкова история на тези джанти как станаха така :)
може да пусна някоя темичка специално :)

code
06-07-2009, 20:20
Ако на някой му е интересно... имам много интересна снимкова история на тези джанти как станаха така :)

Ами качи я де тая история да я видиме и ние, не се стеснявай:lol_sign:

KalinAlfista
07-07-2009, 08:13
ами и аз да покажа как си направих джантите
но нещо черни много се загубиха :(
П.С. на снимката още не бях намерил кръгчета за централния отвор но вече имам :)брутални са колега 4ерни........:new_Eyecrazy:

vankata_ll
07-07-2009, 11:06
ами и аз да покажа как си направих джантите
но нещо черни много се загубиха :(
П.С. на снимката още не бях намерил кръгчета за централния отвор но вече имам :)


Дай една снимка с цялата кола, да видим дали са се "смалили" много.