PDA

View Full Version : СтартерЪТ върти когато си поиска



bluesolei
06-06-2009, 15:53
СтартерЪТ върти когато си поиска и ми писна да я паля с бутане,даже оня ден я бутах и в Гърция,излагаме се пред комшиите!Въпроса ми е къде да търся проблема в ,и трудно ли се сваля стартера за да му направя профилактика на четките и втулките,като го гледам от горе доста е наврян.Има и възможност замасяването на двигателаот купето да не прави хубав контакт,/някои знае ли къде е самото замасяване на двигателя към купето
Алфа Ромео 156 1.8 TS

slav40
06-06-2009, 17:09
взимаш едно чукче и когато неще,за да не буташ - удряш лекичко по стартера,да отлепят четките .... иначе си е за ремонт ........

Galeano
06-06-2009, 18:04
Акумулатора на каква възраст е? И от сухите ли е?

zimin
06-06-2009, 23:48
погледни си тоците,може и от там да идва проблемацията

търтей
07-06-2009, 23:52
Изобщо, колега, първо вземи обясни какви са симптомите, щото стартер може да дава около 15, които се сещам на първо четене, пък след това може и акъл да получиш.

fastedy
08-06-2009, 07:28
взимаш едно чукче и когато неще,за да не буташ - удряш лекичко по стартера,да отлепят четките .... иначе си е за ремонт ........

пробвай с чукчето

Stranger65
08-06-2009, 18:28
Първо - може да е от контакта на ключа (случва се)
Второ - сваляш стартера и го почистваш, това си е най-често най-доброто нещо
Трето - носиш го на майстор, ако сам не можеш
и накрая, в най-лошия случай - нов

benji_gb
08-06-2009, 18:36
СтартерЪТ върти когато си поиска и ми писна да я паля с бутане,даже оня ден я бутах и в Гърция,излагаме се пред комшиите!Въпроса ми е къде да търся проблема в ,и трудно ли се сваля стартера за да му направя профилактика на четките и втулките,като го гледам от горе доста е наврян.Има и възможност замасяването на двигателаот купето да не прави хубав контакт,/някои знае ли къде е самото замасяване на двигателя към купето
Алфа Ромео 156 1.8 TS
Миналото лято и моят въртеше когато си поискаше вкарах я в бокса и се оказаха втулки. Смених ги и работата заспа. А стартера наистина е на кофти място. Не знам при теб какви са симптомите за да предположа какво може да е

bluesolei
09-06-2009, 17:50
Мерси за интереса по темата,днес отново не искаше да запали и реших да пробвам дали проблема не е от масата към стартера,подадох директно 12 волта към блока, и след искрата колата започна да пали,мисля че проблема е от масата!Може да се подаде директно минус към двигателя но по добрият вариант е да се почистят клемите които провеждат минуса!

Stranger65
09-06-2009, 20:39
Изобщо, колега, първо вземи обясни какви са симптомите, щото стартер може да дава около 15, които се сещам на първо четене, пък след това може и акъл да получиш.
Какво е това "стартер може да дава около 15"???
Стартер не дава нищо модератореееее! Той само консумира яко! Пак се цепиш неподготвен

Stranger65
09-06-2009, 20:42
Мерси за интереса по темата,днес отново не искаше да запали и реших да пробвам дали проблема не е от масата към стартера,подадох директно 12 волта към блока, и след искрата колата започна да пали,мисля че проблема е от масата!Може да се подаде директно минус към двигателя но по добрият вариант е да се почистят клемите които провеждат минуса!
Ако нямаш добър минус м/у корпуса на двигателя и шасито, то и зареждането на акумулатора няма да е истинско. Оправи го

fiore
11-06-2009, 10:14
Какво е това "стартер може да дава около 15"???
Стартер не дава нищо модератореееее! Той само консумира яко! Пак се цепиш неподготвен

Ако целта е да се заяждаме- възможности дал господ. 15 симптома страннико!!!!
Да попитам ли на свой ред какво значи истинско и неистинско зареждане?